Prvá návšteva gynekológa v tehotenstve

nazornatest
8. máj 2023

Ahojte mám ísť teraz o pár dní prvý krát ku gynekológovi s tehotenstvom a chcem sa opýtať či budem dačo platiť za sono či mi tam teda treba dáke peniaze ďakujem za odpovede

babovka2321
8. máj 2023

@nazornatest to zalezi od konkretneho doktora, takze bez toho, aby sme vedeli ku komu chodis, nikto ti neodpovie.

sandyan
8. máj 2023

Ja nikdy nechodim s pradznou penazenkou ku doktorom.Na gynke platim za nastroje 3e. Za sono neplatim,platila som len za fotky ale to sa uz nepamatam kolko..

natali1991
8. máj 2023

@nazornatest pokial si platis zdravotku tak nemas co platit ale pokial si neplatca tak si zober aj hotovost

dally55
8. máj 2023

@nazornatest každá kontrola u gynekológa by mala byt bezplatná, pokial teda nechodite na nejaku špeciálnu kliniku. Zvyknú sa platiť len tie špeciálne ultrazvuky kde vás pošle vás gynekológ, tie screeningove kde robia aj fotky atd.

katuskacicuska
8. máj 2023

@dally55 ja som teraz menila dr, chodím k normálnym štátnym, nie k súkromným, aj pri tamtej som platila 3€ aj teraz pri tej novej 3€ za “náradie” ,,,,nikdy to nebolo zadarmo 💁‍♀️

sajmonka_1216
8. máj 2023

@nazornatest ja som platila len 3€ za foto

barbora19911
8. máj 2023

@nazornatest ja som platila len 5 eur za foto nikdy nič odomna nechcel ...

x_mery_x
8. máj 2023

Tak ty vies ci pyta za sono peniaze alebo nie. Moj pyta zakazdym aj mimo tehu.

motogirl699
8. máj 2023

Ja si u svojho platím ročný poplatok, keď som bola tehotná, tak to bola vyššia suma a navyše som za nič iné neplatila. Vrámci toho je veľmi veľa

nazornatest
autor
8. máj 2023

@x_mery_x preto sa pýtam lebo som uňho bola len raz a robil mi aj stery tak som si nie istá

andie2810
10. máj 2023

@nazornatest pre istotu si zober... poisťovne preplacaju iba 4 usg počas tehotenstva... podpisovala som o tom papier u môjho... avšak záleží od dr... môj vyslovene chce urobiť usg na každej poradni, vytlačí fotku ani nemusím pýtať (dokonca aj z 5tt mam gestačny vak 😂) a ešte nikdy neodmietol aby tam mohol ísť otecko... neplatím nikdy nič ☺️

barbora19911
10. máj 2023

@andie2810 tak do teraz som myslela že to je štandart u každého gynekológa že usg krvny obraz tlak váha a moč na každej poradni a ešte že platiť 😮😮 no normalne som rada že mám takého gynekológa akého mám ❤️

andie2810
10. máj 2023

@barbora19911 ja som praveže vedela od znamych že im nerobili na každej poradni usg... ale chvalabohu môj robí a mam aj fotečky bez nejakeho platenia a prosíkania ☺️ raz mi dokonca vytlačil klasickú 2d ale potom mi robil aj 3d a to už nevytlačil... ale normalne som si to odfotila mobilom 🤷‍♀️ nenamietal ...

barbora19911
10. máj 2023

@andie2810 mne robil aj klasické 2D aj 3D a normálne fotku mi urobil a nič nechcel takže som veľmi prekvapená že čo tu baby píšu ..ale môžme byť rady naozaj akých máme

nikk3y
5. jún 2023

ahoj ja platím všetko napríklad ale spokojnosť 🙂 ... objednanie na čas 🙂 (5€)
sono (8€)
a neviem za foto asi nejak (4-5€) 🙂
ale zas odborník, prijemný, vie ukludniť 🙂 špičkové vybavenie nové kreslo s polohovaním 🙂 lcd-čko oproti tebe a nemusíš sa nakrúcať na jeho obrazovku vidíš ak si tehotná teda aj bábo na veľkej obrazovke 🙂 všade to majú každý inač a hlavne je ci je štatny alebo súkromník 🙂 ak si teda platíš zdravotku tak v štatnych by si mala platiť len za fotky bábätka 🙂 u neštátneho platíš podľa ich cenníku a je jedno či platíš do zdravotky alebo nie 🙂

banalu
5. jún 2023

Zalezi od viacerych veci, ak ma zmluvu s tvojou poistovnou tak neplatis za vysetrenie nic (niektore rozsirene testy sa platia zvlast). Predpokladam, ze mas normalne svk zdravotne poistenie.
Kazdopadne, niekto si pyta za foto poplatok 3-10€, je to individualne. Ja mam super gyn, foto mi davala vzdy a zadarmo, objednavka na cas zadarmo, vybavenie si modernizuje pravidelne, utz ma aj na telke tak vidis vsetko z lehatka a ma aj paradnu sestricku.
Ak nebudes spokojna, mas pravo zmenit gynekologa za takeho co ti vyhovuje.

mima1608
5. jún 2023

Ja som platila u mojej jednorazový poplatok 15 eur za soná v tehu. Ale robila mi vyslovene sono na každej poradni, čo nerobí každý doktor.

katka13katka
15. jan 2024

Ja som tehotna, neplatim nic, len pri preventivnej prehliadke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre