Psík čau-čau

niky528
12. sep 2017

Ahojte, ja by som sa chcela spýtať či máte v rodine psíka plemeno- Čau čau. Je to pekný psík ale vždy keď prídem ku babke nechce sa so mnou hrať . On má len jedného pána a ostatných ignoruje. Nemáte s tým skúsenosti? Ako si ho získať alebo niečo? Lebo som z toho smutná , pretože ja som na psikov naviazaná , a toto ma veľmi raní ked sa snim neviem pohrať. Ďakujem pekne za odpovede🙂

sissy27
12. sep 2017

@niky528 dievčatko, otvor si www.google.sk a prečítaj si niečo o tomto plemene... keď sa nechce hrať, tak sa nechce, s tým nič nenarobíš... možno nemá náladu a možno si mu nesympatická, ak je to starší pes a zvyknutý na svoj kľud, tak už vôbec nie...
Pes je živý tvor, nie hračka na baterky, ktorá bude fungovať tak ako si ty zmyslíš...
Na tvojom mieste venujem svoju pozornosť babke, isto sa poteší, že môže tráviť čas s vnučkou... Choďte spolu na prechádzku, nauč sa od nej piecť koláč alebo buchty, nech ti porozpráva, ako sa žilo kedysi... Skrátka naviaž sa radšej na babku ako na psa...

vondolina
12. sep 2017

ono to je niečo ako akita inu. ten pes to ma proste v sebe, že má jedného pána. nie je to nejak rodinný pes, aj keď sa možno na prvý pohľad tak javí. než si nejakého psa kúpite, mali by ste si o ňom čo to prečítať

admet
12. sep 2017

so mnou sa tiez ziadny cau cau este hrat nechcel a ja som tiez nikdy nechcela mat doma cau caua 😀 Patri to proste k jeho povahe...Nechaj ho radsej strazit zahradu a ty mozes pomoct babke v domacnosti 😉 Tak budete vsetci spokojni.

xili99
12. sep 2017

Jediné čo môžeš asi skúsiť, je mu dávať nejaké dobroty a možno časom bude reagovať na teba ale je pravda, že to sú proste také psy, že si vyberie svojho pána a hotovo. Podľa mňa to vôbec nie je plemeno stvorené na to aby bol taký rodinný maznáčik

jallka11
12. sep 2017

no to nie je velmi "rodinny" pes, skor tak pre jedneho majitela, mozno nejakeho starsieho cloveka co zostal sam. k nikomu inemu si uz asi taky silny vztah nevytvori ale mozes to skusit nejaky dobrotkami, ak sa ti da tak skrabkanim a podobne

niky528
autor
13. sep 2017

@sissy27 a to akože kto povedal že babke nepomaham? Čo ma vy poznáte alebo čo ? Ja som sa tu nedošla porozprávať či niekomu pomáham alebo nie , ja pomaham babke vždy ked to potrebuje a ja som si toho psa nevybrala ale občas mám chuť ho aspoň pohladkať alebo mu niečo dať a za to akoze čo ma idete odsudzovať alebo čo ? Najskôr si rozmyslite čo píšete a až potom to realizujte, pekný deň vám prajem 🙂

sissy27
13. sep 2017

@niky528 ale brzdi dievčatko... vieš si ty predstaviť, že k tebe len tak z času na čas niekto príde a začne sa ťa dotýkať, vyžadovať od teba nejakú aktivitu, keď tebe sa práve nechce alebo dotyčného nemáš rada? no tak aj pes je taký, čím skôr sa s tým vyrovnáš, tým lepšie pre teba... lebo tvoj postoj "som na psíkov naviazaná a zraňuje ma, keď sa so mnou nechce hrať" nie je úplne zdravý...

siska53
13. sep 2017

@niky528 su psy,ktore ro nrmaju rady.. My sme mali jazvecika a ten teda tiez male deti velmi nemusel.. Sice chvilu sa s nimi pohral (sesterka ci ine deti na ulici),ale ked mal toho dost,odisiel.prec tak,aby sa k nemu nedostali..
Ani som inym detom h nedovoila vvelmi hladkat,nemal to rad,len od dospelych..

A cau-cau,no..to nie je zrovna priatelske plemeno.. Skor strazne..

niky528
autor
13. sep 2017

No v úplnom slová zmysle som naviazaná to neni len mám rada skoro každého psíka, no a vas by to nebolelo keby ste videli pekného psíka a chcete ho aspoň pohladkať a utečie od vás ? Občas sám príde ku mne začne ma oblizovať a podobne a raz je takýto . Preto som sa pýtala či sa to dá zmeniť ale asi nie 🙂

niky528
autor
13. sep 2017

@siska53 no ale ja nemám 5 rokov , mám 20 rokov a aj keby som mala 50 rokov a chcem sa trošku zabaviť so psom nič to na tom nemení , proste ja viem aké je čau čau plemeno ale ja som sa pýtala či sa to neda zmeniť či nemá niekto skúsenosti.

sissy27
13. sep 2017

@niky528 priviaž si na krk rezeň, uvidíš, aký bude prítulný 🙄
20 rokov a vyjadruješ sa ako 10 ročná... v 20 rokoch by ma naozaj nebolelo, že sa so mnou pes nechce hrať (a mám naozaj rada zvieratá, dokonca mám nejaké aj doma), to fakt sorry, ale rob prosím ťa so sebou niečo... ak si mala ťažké detstvo a preto máš radšej zvieratá až tak, že ich "odmietnutie" berieš osobne, tak je najvyšší čas kontaktovať na odbornú pomoc, terapiu, a to nemyslím nijak v zlom ani nič podobné, jednoducho nie je zdravé robiť problém z toho, že pes sa so mnou nechce hrať, hlavne nie u dospelej, svojprávnej osoby...

siska53
14. sep 2017

@niky528 nuzz.vyznela si ako 10rocna..prepac.. Ako dospela by su mala vediet,ze kazdy pes je ina povaha a respektovat to. Ani by mi nenapadlo nutit psa do volacoho takeho.. Poslusnost,vycvicit to ano,ale nutit psa,aby da dal pohladkat ci htal sa na povel? V tomto som aj v 20tke respektovala nasho psa. Ked nemal naladu,nechala som.ho tak a aj detom vonku povedala,ze radsej nie,nema to od cudzich rad.. Zas on musel chapat,ze ak ja nemam cas,hrat sa s nim nebudem.