Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

allinka79
15. okt 2009

juliet dakujem... ono nie som nejako extra unavena, len v praci som taka mierne otapena ... a furt sa mi ziva a zaspavam pri tv a akonahle sa v noci zobudim na wecko, tak som dospala... a potom mi vadi aj dych vedlamnaspiaceho 🙂 Aj vietor za oknom aj dokolvek...
ale asi by som sa bala, keby som necitila pohyby a tlak, takze sa svojim sposobom tesim... 🙂

luka04
15. okt 2009

joj zle som spinkala...teda ani nie zle ale malo..matko ma zobudil o 6 a uz som bola nacisto hore..a to som kukala dlho telku...ked ja neviem uz zaspavat... 😢 pred tehotenstvom som zalomila aj o pol 10 a to sa mi uz nestalo ani nepametam... no moja mala sa prave ozvala, asi uz dlho sedim pri notebooku a tlacim ju...kolko krat aj mne napadne, ze chuda uz tam nema miesto , ked sa tak cela vytlaci von....

allinka... presne, ked ma nieco prebudi, najcastejsie wc, tak som skoncila so spankom na hodinu, aj dve...normalne sa tesim ,ked rano otvorim oci a zistim, ze som nebola cikat a spala v kuse 5-6 hodin.. ale stale mi vravia, ze to bude este horsie, ked bude mala na svete, ze budem mat spanok prerusovany ovela viac...a ze ked budem moct padnem jak mucha..tak som na to zvedava..

alexandrah
15. okt 2009

allinka - je to individualne, ale nepotesim ta, mala je urcite v poriadku, niektore sa vrtia viac, ine menej, mne sa prestane, ked si prilozim ruku, ale bohuzial, ja som dufala, ze sa to zlepsi, ale sa to stale zhorsuje, vsetci, vyspi sa teraz, no ale ja pridem z porodnice s tym, ze som uz rok poriadne nespala, tak co uz!!!!!!! najnovsie zaspavam o 4-5 rano, tiez som hore, ked manzel, a cez den to proste nedospim, lebo uz nezaspim, a vecer, clovek by pomyslel, ze od unavy zaspim, ale zahadne sa preberiem, a zase som hore. asi by som mala byt v inom casovom pasme!!!!!!! aj ja sa viem po wc uplne zobudit, davam si stuple do usi, aby ma nerusil ziadne zvuky ... no hroza!!!!!
luka - hej, predstavenie bolo fakt pekne, ale uz ideme iba raz do filharmonie, a kulture je asi koniec na par mesiacov!!!!!§§
kocky, ja musim do tej zimy, idem do roboty dovybavit veci, a zaniest matersku, snad ma neodfukne!!!!!!
ludia, pomoc, ja svokrovcom furt vravim, ze pridu, ked ich zavolam, ale su jak hluchi, furt vravia, ze budu u nas stale, a pomahat s riskom, uz som na nervy, naposledy vcera!!!!!!!§ povedia to pri kazdej prilezitosti, pritom ja neni som z tych, co nevie povedat nie, aj som im to X krat hovorila, ale jaksi odozva veskera ziadna!!!!! a manzel, ze neries to, az to pride ... ale ja to nechcem nechat na potom, co zazvonia dole, a ja im poviem, ze otocte sa o chodte domov?????? a su schopni nasackovat sa aj do porodnice, tak to ich asi vyhodim uplne!!!!!! ja nevravim, ze mozno nebudem potrebovat pomoc (ale to zavolam asi moju mamu, nie svokru), ale svokra sa nudi, tak ze pomahat a pomahat, urobila si z riska novorocny program... pritom, ona je taka spomalena, ze ani nevie pomahat ........ ani nenavari, neuprace, kocikovat sa risko este nebude prve dni, no bola som zufala!!!§ a to som si myslela, jak som to super zmakla, ked som im o tom povedala, ale no ja uz neviem!!!!!!! asi bude musiet manzel, ked bude mat chciet doma psychicky vyrovnanu matku svojho syna!!!!!!!

allinka79
15. okt 2009

luka - ale aspon padneme unavou.. teraz v podstate ani nie som unavena, tak mozno preto... hoci sa cudujem pri tych par hodinach spanku... Ja viem, bude aj horsie, aj lepsie... a tiez sa vzdy tesim, ked rano otvorim ocka a musim utekat na wecko lebo som nebola... minule som sla spat o 10 a zobudila som sa o 12 vyspata... ☹ no nervy...

alex... ja som si zvykla sa odstahovat do obyvacky... je tam ticho, mozem sa prehadzovat a potom sa ako-tak vyspim. Nepaci sa mi take riesenie, ale co uz narobim? Ked uz neudem robit, mozno to nejako prezijem a skusim si oddychnut cez den 🙂
ale dakujem za ukludnenie, ze mala je ok. 🙂 kym sa hybe, tak mam byt kludna, hej? 🙂

allinka79
15. okt 2009

len sa trosku bojim, aby sa nezamotala do pupocnej snury alebo co... podla mna nou musi byt uplne omotana... hihi 🙂

aotrnavska
15. okt 2009

allinka79 presne taketo pochmurne myslienky ma chytaju v poslednej dobe...ked sa hybe som velmi rada,ci uz ma to obmedzuje v nejakej cinnosti alebo nie,hlavne ze sa hybe a to je ta najvacsia spokojnost...lebo ked potom oddychuje,resp.ma volnejsi treningovy program 😝 tak sa bojim,ci je ok a hlavne aby sa nezamotala do tej pupocnej snury a nepriskrtila sa....

juliett99
15. okt 2009

alinka zlatko nemysli na zle veci,, nerobi to dobre tebe a ani tvojej princeznicke.

luci,, tak uz sa malinky zacal hybat normalne som bola z toho na nervy a asi som zostala aj preto nervozna jakne ze aj preto ze Robi este nedostal vyplatu. ☹
ozaj mrkla som fotecky malinka Ninka je uzasna a ako s konikom bola spokojna??

metlonka
15. okt 2009

Alexandrah musis im jednoducho vysvetlit, ze je dolezite najma pre malicke aby boli prvy tyzden spolu doma len otec mama a babo.Predpokladam ze si manzel berie dovolenku. Prvy tyzden je velmi dolezity na aklimatizovanie. Nie je dobre aby dietatko rusili iny ludia.
Ved to musi byt pre babo hrozny sok, ked pocuje vsetky tie nove zvuky a ked citi z maminy ze je nervozna. To musi tvoja svokra pochopit. Ved este si ho uzije... J 😉 Ja som to riesila tak, ze som povedala svojej mamine, ze prvy tyzden bude doma so mnou manzel, a na dalsi tyzden som ju zavolala k sebe, pretoze
mam s nou naozaj velmi dobry vztah a bola som rada ked mi niekto pomohol...mohla som sa aspon vyspat. Svokra prisla tiez pomoct...ale to mala malicka uz skoro dva mesiace, nastastie to pochopila, ze mama je predsa len mama. 🙂 Ostatne navstevy som pozvala az ked mala malicka skoro 3 mesiace. Aj teraz ked porodim druhy krat, bude nasledovat ten isty scenar. Minimalne tyzden budeme spolu len my styria, uz sa na to velmi tesim 😉

allinka79
15. okt 2009

aotrnavska... mas chvile, ked sa nehybe? Ja skor take 1/2 minutove zablesky... 🙂 a ked si to uvedomim, tak v tom momente sa pohne aelbo oduje ritku niekde... 🙂 ale nemyslim inac na nic zle, len na to, zeby obcas mohla trochu povolit a oddychnut si 🙂

juliet, neboj nemyslim na zle veci... myslim na to, ako sa tesim, ako ju vystiskam a dam jej boztek, ked sa narodi...

alex, suhlasim s matlonkou.. tiez mam predstavu taku, aby sme boli len my traja doma, teda vlastne 4 (este aj nas vtacik) a nikto iny, kym si to vyslovene nebudem ja zelat...

luka04
15. okt 2009

Juli...jeeej mala sa starsne tesila, az vrieskala ked sme vytupili z vytahu a zbadala nas s tym... teraz je asi najpodarenejsia ked beha 😵 😵
allinka.. inak, pozeram v ktorom si tyzdni, v tom obdodi asi aj mna najviac kopkala a mrvila sa...ked budes vyssie a ona bude mat menej miesta, zmierni sa to...sranda, ze ako to pisem, mala sa natahuje, a krutim sa tu s usmevom na perach 😅 😅 ale doteraz sme spinkali obe....

sweet84
15. okt 2009

ahojte babulky, ja sa sice neozyvam,ale citam si vas stale 🙂
Luka ja mam takisto termin na cisarsky 29.oktobra, ale posledny tyzden mam taky zvlastny pocit ze ci to dovtedy aj vydrzim.. ide mi vypadnut brucho🙂 ze si ho musim pridrziavat..
vy nemate obcas taky pocit?
a ani ja nespim v noci tak pravidelne 5 x na wcko..
zajtra idem na kontrolu uvidim co mi povie doki

alexandrah
15. okt 2009

allinka - presne ako si napisala, kym sa hybe, je ok, mala by sa hybat tak 10 krat denne, co tvoje vrtidlo urcite hej!!!!! 😀 a ako pise julie - nemyslite na zle veci, mna toto ani nenapadlo s tou snurou, som inak fatalista, ako ma byt, tak bude, ja sa pre to snazim urobit co najviac, ale ked nieco neovplyvnis, je zbytocne a skodlive sa stresovat!!!!!!!!!§ 🙂
metlonka - ano, asi som sa o tom zabudla zmienit, muz si berie urcite 2 tyzdne volno, a aj potom bude robit 2 dni doma, a 3 dni v robote, takze nas tu naozaj staci!!!!!!! presne, ako vravis, ked uz cosi, tak predsa zavolam mamu na pomoc, nie svokru!!!!!!! aj ked je mila, fajn, ale babo nebude predsa nervozne chudatko aj zo mna!!!!! ale ja uz jej to nejak natlciem do hlavy 😎 😀 sak hlavne sa budeme zzivat ja muz, a risko ( a psik 😀 ). to nas bude habakuk!!!!! jaj, kocky, uz mi je trochu lepsie, ale v noci som z toho mala vyslovene nervy, az som aj koli tomu nespala!!!!!!!!! teraz aj muz pochopil, ze je to vazne, a bude dufam riesit!!!!!§
alli - male sa kludne moze aj nehybat,l ono aj tak väcsinu spinka, aj ked kope, tak sa cca pre vracia v spanku, bdele je cca 2 hod. z 24. neboj!!!!!!!§
kocky, a mam 2 uzasne spravy, dosla nam postielka, a zoberie ma ten porodnik, co som chcela, ani ho nepoznam, ale mi nan dala jedna baba mobil, aj ma odporucila, pritom ju vobec nepoznam, a vezme ma!!!!!!!!!! 😅

luka04
15. okt 2009

alex...tak predsa budes mat vybaveneho porodnika? tusim si nechcela, ci? 😕

sweet...jaaaaj tak budem na teba mysliet, ze to prezivas v ten den ako ja..a v ktorom meste bdues rodit?? ja mam normalny termin 3.11..ale uz som si to v profile vyplnila na den sekcie....

sweet84
15. okt 2009

luka ja viem o tebe,lebo som si ta citala aj v teme cisarsky rez.. to citam tiez stale, aspon budem vediet co ma caka 🙂 .. ja rodim v tt, ale este som nebola na tych predoperacnych, ty uz ano,ze.. robili ti aj uzv?

luka04
15. okt 2009

pockaj, volaco sa mi zda, ze sme tam prehodili slovcko spolu...mozno sa mylim... smajli nam teraz do podrobna popisala ako to prebieha, tak sme v obraze 😀 v teme cisarsky rez...ak si to citala...chces polovicnu alebo celkovu?? no mne budu robit predoperacne az 22..tak ma objednali...ze mam prist rano na lacno na interne... uzv mi robil teraz pondelok na poradni, aj pasoch som bola a vsetky ostatne klascike vystrenia...

sweet84
15. okt 2009

ja chcem polovicnu, lebo po celkovej budem tyzden jak v kome,uz som si to prezila pri slepaku.. takze preto🙂
ja zajtra uvidim co tie predoperacne kedy ma objednaju ci co.. a kolko mala malicka teraz na uzv? ja som zvedavaaa....

luka04
15. okt 2009

naposledy mi hovorili ze priblizne 3200gramov... takze zajtra ides?? pod do Nitry, budeme tam spolu 😀 😀

sweet84
15. okt 2009

jaj nie v tt je pohoda, pod ty k nam, budeme trpiet spolu 🙂
tak mala uz aj moze ist, to uz ma dost🙂 a jak ti je inak? asi dobre,ked este behas po vonku..

luka04
15. okt 2009

no ja uz mam vybavene vsetko v Nitre...uz ma cakaju 😅 pocula som dokiho ako volal niekam ked som tam bola na poradni pondelok a objednaval ma na sekciu...diktoval moje udaje... no ja sa mam tak vselijak...jeden den som plna energie ako vcera a dnes sm zas jak macalka...len som polihovala..casto mi pride zle, mavam nizky tlak, uz nevladzem chodit po obchodoch ako kedysi...pride mi na odpadnutie, vydrzim tak 15min chodit v kuse..a niekedy mam pocit hrozne plneho bruska, ide mi ho roztrhat..ako dnes... a mavam uz aj poslickov, aspom doki to tak zhodnotil ked som mu opisala svoje stavy ..a ty?? ozaj tiez budete mat dievcatko, ake meno mas vybrate??

sweet84
15. okt 2009

ja uz len cakam aby to bolo,uz je to zataz na moju postavu ja som malicka a hrozne ma to taha dolu,hlavicku citim uplne nizko.. a meno este stale nemam rozhodnute,od zaciatku som chcela lily ako kwetinka,ale nikomu sa to nepacilo a potom som videla ze tu na koniku je az moc rozsirene,tak neviem.. ale dievcatko som strasne chcela🙂 aj ty mas pekne vybrate

alexandrah
16. okt 2009

kocky - a to si mozte vybrat, ci celkovu alebo polovicnu anesteziu??
luka - ja som si chcela zazmluvnit od zaciatku, ale iba toho jedineho, ak by sa mi nepodaril on, tak potom uz nikoho. takze sa zadaril, tak sa tesim ... uz mi to bolo aj jedno, ze reku niekto ma uz len hadam odrodi. ale o nom som pocula len dobre, aj na internete, aj od kamosiek, co k nemu chodia, ze ako jediny v nemiocke ich poriadne vysetril, aj moj gyn. o nom pocul dobre veci od svojich pacientiek, a tak ...hlavne, ze nielen odbornik, ale hlavne po ludskej stranke, co je pre mna pri porode velmi dolezite!!!!!!
baby, ako sa to blizi ku koncu, asi je to tehotenstvo coraz tazsie, ze, aj mna uz furt bolia nohy, chodidla, pritom mam teraz vahu 55 kg, co by zase mali zvladnut, aj krize, aj mi castejsie tvrdne brucho, v divadle predvcerom mi tiez bolo na odpadnutie ... uz len nejak dobojujeme, snad do zdarneho konca!!!!!!!
sweet - nenechaj sa zvyklat, ak sa tebe a muzovi to meno paci, dajte ho kludne!!!!!!!! mne bolo sum a fuk, co si kto myslel o mene, aj tak by som ho dala, aj keby boli sami richardovia, a nikomu v mojom okoli by sa to nepacilo... (richard sa este pacilo, ale ked sme nadhodili meno pre druheho 😀 syna, ze Filip - ako jeden z kandidatov, tak reakcia bola, ze PRECO??? - no LEBO!!!)

allinka79
16. okt 2009

ahojte, dobre ranko
musim povedat, ze dnes sme dobre spinkali.. mala sa asi vecer konecne unavila (mozno bola stastim bez seba, ze sme jej doniesli postielku domov) a spinkali sme asi od 11 do 6 rano (budik). 🙂 ze whao...

luka04
16. okt 2009

ahojte...sweet dakujem 😉 a veru, kludne daj Lily ked sa ti to paci!!! je to peknucke meno...inak aj ja citim hlavicku celkom nizko, a hlavne ked sa zacne mrvit...

aj ja som sa celkom vyspala, az na to, ze som bola 2x na wc ale hned som zaspinkala...teraz sa musim troska dat dokopy, idem detskej doktorke, spytat sa, ci nas vezme s malinkou za pacientky 😅

alexandrah
16. okt 2009

baby, zavidim, ja som straasne unavena, zaspala som o 4 rano, budila som sa furt, nielen na wc, ale aj suchy vzduch, napit sa (pri posteli mineralka), + muzovi 2 krat rano zvonil budik, nevedel ho vypnut, takze vzdy po 2 minutach, a to som mala stuple do usi, + ked si vyberal veci, mam hrozne lahky spanok, idem lahnut, lebo sa fakt ledva drzim na nohach, snad sa to zlepsi, mam mäso v chladnicke, musim dneska varit, lebo sa pokazi, no ale neviem jak, ani z vypetim vsetkych sil to teraz nezvladnem, snad za par hodin ... mozno zaspim, nie?? 😕 inak, aspon ked som v noci hore, tak finalizujem zoznamy, co este kupit, a co je dobre, co nie, aka kozmetika, lieky ... aspon je to uzitocne straveny cas ...

allinka79
16. okt 2009

alex, to mi je luto...
my sme akurat po poradni... mala ma prilis nizko hlavu a kedze som si nebola ista, ako sa prejavuje tvrdnbutir bruska, tak som povedala, ze netvrdne... ale ako som to tu konzultovala, tak asi ano... ☹ Mam ist do nemocnice bud.tyzden tak uvidime, ze co...ci je zle alebo nie

luka04
16. okt 2009

alinka a do nemocky mas ist na vysetrenie alebo uz lezat??? 😕

juliett99
16. okt 2009

ahojky babulky tak ako sa dnes mame??
ja som dnes bola na poradni a dr mi oznamila ze som uz na spic prsta otvorena,, 😕 a tak nariadila dalsiu kontrolu uz na buducu stredu..
xixi luci aby som ta este fakt nepredbehla, 😀 😀 😀 😀

luka04
16. okt 2009

jeeej Slavy, sak to moze kludne byt 😅 alebo pojdeme naraz,,, a co este vravela doktorka? bola si aj na pasoch a prietokoch??

juliett99
16. okt 2009

bolo by fajn ked by sme boli naraz.. 😀 😀 😀 ze??
hej bola len sono mi nerobili vraj netreba kazdy tt, 😕
a vzali zas dalsi ster lebo sa jej nepozdava ta moja nepodarena mykoza.. co sa nechce vyliecit 😠
inak nic nevravela ..vraj mozme uz cakat samiho kazdu chvilu.. 😀

luka04
16. okt 2009

no mne doktor necekol o stave krcku, ale kedze nepovedal nic, tak si myslim ze je to ok... ze sme zazatkovani 😅 a co budete robkat cez vikend??