Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
30. okt 2009

My sa mame vyborne...dnes om nejaka unavena..celý den bola mala skoro hore,spala len doobeda v kociku..aj ju brusko bolelo,už to bolo v pohode,a j kakala sama ale zas sne tam kde sme boli,ale už spinka..a dufam ze skor ako 0 1 hore nebude. Kto by to povedal ze nakoniec sa mu ani nebude chciet ist von,a co ti povedali ako pojdes normalne? v zhladom na placentu a tak..

juliett99
30. okt 2009

no placenta je uz dost vysoko, a podla vsetko mam rodit normalne ,, ale este im chcem spomenut tu panvu ci je dostatocne siroka. No asi som krpca dostatocne ukecala,, asi az moccc--,, 😀 😀 😝 😝
uvidime teraz v stredu na poradni co povedia,, 😉
a co sa deje ze zas brusko boli??chudak Lilinka,,,
my sme dnes v noci s drahym zacali s tutumutu tak som zvedava ci ho trosku posturime von,, inak sranda po 8 mesiacoch abstinencie,, normalne sme sa nasmiali ze jak ten krat po prve 😀

alexandrah
31. okt 2009

veru, kweti, si ma nepotesila, ze aj julie to bude mat za sebou, tak si budem pisat sama sebe asi ... 😖 aj ja chcem take dobre babatko!!!
julie - vy ste museli abstinovat? to by moj muz neprezil ... no mne je uz aj fyzicky horsie, sialene m BOLELI KOTNIKY, PRITOM MI NEOPUCHAJU, ALE staci, ze trochu chodim, potom ruka, krize, opuchy prstov, chrbat ... proste vsetko, unava, vecer zvyknem zaspat tak na hodinu, dve, cca medzi 7-8-9, ale potom zase buntosim ... no rozhodeny organizmus na mraky!!! nehovoriac o depkach, o pochybnostiach, o vsetkom !!! uz ani nic nevladzem robit, a to nemam este tu tasku do porodnice, potom riskovu izbu treba este prestavat, tu pracovnu nemame dokoncenu, a podobne dorabky v byte ... uz by som aspon rada vsetko mala, a lezala s vylozenymi nohami - toho sa asi nedockam!!!

juliett99
31. okt 2009

juj alex,, mas to tazke veru.. a tie opuchy a clenky mi ani nespominaj ,, ja mam nohy jak papuce uz stale ani neodpuchaju,, a vecer uz radsej ani na ne nekukam.. ☹
uz by som fakt cchela mat potom,.. je to dost co nosit tych kil je vela ale tak co ja som sa zbytocne neprejedala ,, ale moja mama pri mne priobrala 30 kil takze som este v norme.
hej my sme museli abstinovat od 6 tt ked som zacala prvy krat krvacat,, nejako sme to zvladli ja sice v pohode len drahy to zvladal tazsie no zvladol.

allinka79
31. okt 2009

alex, neboj, vsetko to nejako stihnes... aspon si doma... ja to budem musiet vsetko koordinovat odtialto. Vcera mi lekar povedal, zeby ma aj pustil domov, ale ze mala moc nalieha a tlaci na ten krcok, takze lezim dalej... a drahy pomaly vsetko chysta - treba izbu vymalovat, nachystat a tak... ja pridem domov, a bytik bude upne inac vyzerat. 🙂 Aj sa na to celkom tesim... 🙂

juli a ty neboj, vsetko pride a o chvilu budes stiskat drobca na rukach 🙂

juliett99
31. okt 2009

ahojky alinka,,,
takze malinka sa moc tlaci von?? potvorka mala mala by si jej poriadne dohovorit,,
vidis aj ja som tomu nasmu dohovarala a teraz sa mu nechce vonka,, xixi 😀
alinka nebojim,, ale uz by sme ho chceli vidiet?? 😉

juliett99
31. okt 2009

alex kde si mi,, ja sa nejako neviem ulozit aj by som spala ale krcek mi neda ,, bubnuje ako keby cchel ist von ale rovno cez brusko.. 😀 😀
tak uz sa mozem pochvali ze uz mame vsetko hotove,, uz len treba par drobnosti dorobit nacom sa este stale u nas pracuje,, 😵 😵 😵

alinka takze ty prides domkou a nebudes si ani bytik poznat co,?, 🙂

alexandrah
1. nov 2009

julie, dneska som to mala otocene, mali sme oslavu muzovych narodiek, musim ho pochvalit, ze po tom, co som ja lietala v piatok so psom na strihanie, vybavovacky, oprava topanok, mesto - darceky, kosa a podobne, s vysavacom ... tak ma nechal spat, vsetko vcera poupratoval, este aj nakupil na svoju oslavu a tortu piskotovu spravil 😎 takze som dneska normalne zaspala o pol 11, uplne vytesena, stastna, ale co uz - od 03 som zase hore ...je to peklo, vsetko ma boli - brucho, asi aj poslickovia, potom mi maly tlaci na lavy bok, a kope do sleziny, au!!, potom ma nohy bolia - asi zmena pocasia - kosti, takze sa len prehadzujem, davam si teply elektricky vankus na nohu, ale nie a nie zaspat, tak som vstala ... asi budem zase spat pod vecer, ale potom zase v noci nie!!! ale tesim sa dneska na superstar!! depky mi trochu presli, musim si davat magne aj vecer, potom mi tie ruky opuchaju menej....
julie - ako ti zavidim, ze uz vsetko mate. ja asi zajtra - dnes dokopem muza, aby sme uz komplet prestahovali detsku - su tam veci, co treba zaniest do pivnice, potom pretocit nabytok, a potom si to tam uz budem chystat ja, veci , postielka (vcera sme kupili perinky modro biele, krasne!!), kozmetika po ruke a tak ...
alli - veru - koordinovat z nemocnice je asi tazsie, hlavne neviem, ci by to muz spravil PRESNE tak, ako by som mu to povedala ... budes tam az do porodu??

juliett99
2. nov 2009

ahojky,,
no teda aspon ze sa o teba postaral drahy to je super. Ved to potrebujes ked tolko nespis.
Juj moja, ale ten strach co som mala ked som neverila ze to do porodu stihneme.. ale uz fakt treba dorobit par blbosti a to asi aj dnes dorobi teda to co by som chcela a potom sa vrhnem uz na kompletneme upratovanie,, lebo vsade je prachu a prachu..
mne este chyba policka kde bude maleho kozmetika,, uz aj postielka je komplet nachystana.. konecne.
uz sa zas neviem dockat dalsej poradne v stredu,.. a ty kedy ides ??
aj si spinkala,?

uz by hadam aj sweet a luka mali prist z nemocky nie,? kolko dni musia zostat po CR v nemocke??

alexandrah
2. nov 2009

no po CR je to tak +- 7 dni, bez komplikacii ... ja idem do nemocnice na prvu poradnu vo stvrtok, tak si potom povieme 😉 dneska som aj spala, cca od pol 3 do 11, som si dala budik, som mala mat prvu hodinu kurzu, len mi nedali vediet, ze sa to posunulo od 16.11, tak to ho ani nestiham ... hlavne ze dokelu konecne som trochu spala, aj som nahlasovala meno a cislo, mohla mi baba poslat sms... 😒 ale co uz ... my este trochu prestavime detsku, ale cez viekdn sme kupili perinku a hniezdo, este baldachyn chcem, potom termosku, a vlastne uz skoro vsetko mame, este drobnosti ... no a ten byt sa musi dokoncit, snad sa to stihne ...

luka04
2. nov 2009

ahojte baby...uz sme doma..neskutocne sa tesim..som strasne unavena, este ubolena ale stastna 😵 malinka haja, skocila som sem pozriet postu...ak budem este dnes casm hodim sem aj foto...ale asi skor zajtra, dnes musim dospat aspom nieco...kojime ale s bolestou, mala mi znicila bradavky..bola to fuska, rozbehnut mliecko 😅
Slavyyy este sa malemu nezachcelo medzi nas???????? 🙂

juliett99
2. nov 2009

Luci vitajte domka,, uz som na Vas myslela ze ako Vam je a ze ci uz nejdete domko a vy uz dominka,, super,,
jaska oddychni si,, tesim sa na dalsie foto Leusky,,
No veru Luci este sa Samimu nechce,, uz som dohovaram,,a nicccccccccccccc ☹

alexandrah
2. nov 2009

boze luka - ty uz mas malicku?????!!!!!!!!!!!!!§ to je uuuuuuuuuuuuuuuuuzasnáááááááááááááá správa!!!!!!!!!!!!!!!!! moc ti ju prajem, uzi si ju!!!!!!!!!! 😀 gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ani si nebola dlho v nemocke, ci?
julie - ani sa nenazdas, a uz aj ty napises, ze ste viaceri!!!!!!!!!!!!
to len ja tu budem sama strasit ............ 😒

kwetinnka
2. nov 2009

Cayte babulky,Alex nreboj...my ta tu samu nenechame..a este ostava Svistik a Alinka a nakoniec zostanes sluzobne najstarsia ty.Luka vitame ta doma..ked bydes mat cas napis ako to cele prebiehalo...s tým mlieckom viem o com hovoris...aj ked ked sa spustilo bolo to az az...ale treba sa onho starat...to ze mam dnes neznamena ze bude aj zajtra. Pijem cajik,papam homopatika,papam vlocky so sampusom. Ani si vas tam velmi dlho nenechali klasicke 4 dni. Tak sa drzte a ked budes mat cas...napis..
Julie tak gratulujem,stihli ste to vsetko...presne na cas...ani sa nenazdas a už budes riesit take iste problemiky ako my:o))A neviem co sa jej zas stalo,dnes sme rurku nedali vyprdkala sa aj sama...a cely den mi skoro prespala ani som nevedela ze ju mam..som sa aj k upratovaniu dostala,lebo cez vikend sme sa viac menej motali v zahrade,a este nam skladali predsien...nastastie už sme s nabytkom na tento rok skoncili.

alexandrah
2. nov 2009

luka - ako sa preboha rozbieha kojenie po cisaraku? to treba mat malu stale prisatu? alebo ako?? ja asi detsku definitovne dokoncim az cez vikend, ked muz prestavia nabytok, len to uz planujem kazdy viekdnd, ale vzdy cosi je ... tak snad uz teraz sa podari, potom uz len moju tasku, a prat a zehlit riskove veci ... kweti - ty mas ukazkove babatko, aj ja take chcem, aby som sa vyspala (aspon relativne 😀 ).

juliett99
3. nov 2009

dobre ranicko maminecky a tehulenky,,
kwetinka aj ja som nesmierne rada ze sme to stihli,, a dokonca vcera sme mali navstevu jedneho pana a ten si to u nas vsetko nafotil a ze si to da na jeho www stranku lebo by chcel mojho draheho zamestnat.. takze super.ozaj moja co mozem papat po porode?? lebo mi babulky vraveli ze si mam vziat do nemocky aj daco papat,, lebo ta strava v TT je hrozna,, ja si na nu este velmi dobre pamatam co to za blivajs davali,,
3tt hladovka keby nebola mojho draheho.. ☹

alex a ty ako?? nebojkaj nebudes tu sama ,, ako pise kwetinka este su tu aj ine babulky len neviem kde sa flakaju,,,o alinke vieme ze lezka v nemocke alebo kde je svistik??? 😕

luci aka bola prva noc domka,? zvladas vsetko?? Verim ze Leuska ti dava vela sily na zotavenie,, 🙂

allinka79
3. nov 2009

tu som julit... stale v nemocnici... uz prirastam k postielke... 🙂

allinka79
3. nov 2009

a do kedy tu budem? netusim, ale.... dnes ujo, ktory tu podpisuje odchody domov povedal, zeby som kludne mohla ist lezat domov... no tak uvidim 🙂

balkon by sa mal dnes dorobit, potom drahy prestahuje spat veci a asi cez vikend vymaluje detsku izbu a potom uvidime, co dalej. Ja musim spisat zoznamy, co kto dokupi a vymysliet pomaly vianocne a narodeninove darceky... dam prat detske veci, ale vesat a zehlit uz bude niekto inx... len teda ci ja budem doma... 🙂

juliett99
3. nov 2009

ahojky alinka,,
tak super ze by ste mohli ist lezkat domko,, urcite by ti tam bolo dobre.. len sa treba vyhybat vsetkym robotkam moja a poctivo lezkat..
Viem ze je to tazke presla som si tym ,, az do placu mi bolo ked som nemohla nic robit a vsetci ma doma obskakovali a teraz kukni Sami nie a nie sa narodit.. dokonale som ho prehovorila 😀

allinka79
3. nov 2009

ved hej
budem lezkat...
ozaj, aky je max.pripustny tep pre babo? tej mojej to pri pohyboch skace az k 180...

juliett99
3. nov 2009

alinka,, tusim pripustne je do 160,, aj ja mavam obcas do 180 ale vtedy mi povedala sestricka ze mam aktivne dieta..
no najcastejsie mavam 140-160 😉
takze tvoha malinka je aktivna,, 🙂 to je dobre, zle by si mala ked by si mala do 200 ...

svistik
3. nov 2009

ahojte dievčatá... ja som mala dnes bielkoviny v moči takže ma pozorujú a čakám či nejdem na sekciu☹

juliett99
3. nov 2009

ahojky svistik hura ze si k nam zavitala... ako to ze mas bielkoviny,? a preco na sekciu?? nevies?

luka04
3. nov 2009

ahojte babky...zas mam len chvilonku casu, hodila som foto malej....no s tym mlieckom je fuska, pomaly sa rozbieha, robim pre to vsetko mozne, ale nestaci na celodenne kojenie, tak musim aj prikrmovat..dnes nas bola pozriet obvodna lekarka a caka nas o tyzden na poradni..mala je zlata, cely den spi, zobudi sa len na kojenie a zas zaspinka...len mam problem ze mi opuchli velmi nohy, bola som aj na pohotovosti, nic mi nepovedali dokopy, ze to je mozno zmenou hormonalnej hladiny po porode...ale je to neprijemne, v zivote som nemala opuchnute, ani cez tehu...mam lezat s vylozenymi nohami ale to sa neda...prisla moja mamina aspom dnes na par dni, je to fajn, teraz ju potrebujem...ved mam este problem postavit sa bezbolestne z postele alebo sedacky....ale vsetko chce cas... no teraz ideme kupkat, musime ju zobudit lebo neskustocne dlho spi dnes.... 😅 😅 v noci sme ju s drahym stale sledovali, ci dycha, ci nevygrcla...jaj..nespali sme ani jeden...aj ked ona ano...aby uz tento strach presiel...

alexandrah
3. nov 2009

julie - blivajs davaju v nemocniciach aj v blave, ja som po operacii iba dosla do jedalne, kukla na taniere, a rovno som sa otocila ... takze uz tiez riesim, co mi budu nosit po porode!!!
luka - vytesuj sa, ze ti tak dobre spi, kolke maminy by to chceli!!! ja by som ju koli kupaniu nebudila, hlavne si aj ty oddychni ... to je pech s tymi nohami, mne zacali strasne trpnut, opuchat prsty + krce do dlani, ked lezim, praveze nemozem mat vylozene, ale spustene ruky, co v noci neni docela dobre mozne, takze bolesti sialene, jak keby toho nebolo dost ... super, ze ma kto pomahat idem kuknut foto, pa!!!

alexandrah
3. nov 2009

malinka je náádhernucká, uplne vlasaňa, je po tebe, nie??

svistik
3. nov 2009

sekcia kvôli tomu nešťastnému tlaku... Doteraz som mala veľké opuchy a vysoký tlak a ked už mám aj bielkoviny tak jf jasné že mám preeklampsiu takže kvôli tomu aby nebolo ohrozené malé ani ja

juliett99
3. nov 2009

luci,, Vasa Leuska je nadherna,, a taka vlasatucka,, hmm ako vidim ale podoba sa na teba,, xixixix
a na 3D si tusim vrvela ze sa podoba na tatina vsak??
hadam sa ti mliecko cim skor pusti aby ho bolo dostatok,, teda take super babinko chcem aj ja ze stale buvinka,, 🙂
luci a co tvoje opuchy je to lepsie?? este ze tvoja maminka mohla prist,, 😉

alex veru aj ja som chodila takto k jedlu ked som uvidela ten blivajs hned som sa otocila a cakala na papanicko co mi priniesli xixixi.
Iha tak ty nam puchnes,, hmm nie moc dobre veru.. tak krce mavam aj ja,,a teraz uz nemozem ani magnezko ,, a vidim ze uz ani ty,,tak to musime nejako vydrzat.

svistik,aha no pekne uz aby si to mala vsetko za sebou vsak?? ja opuchy mam tiez ale tlak mam pre zmenu nizky dost nizky.. dost casto mi zostava spatne.. 🙂

allinka79
4. nov 2009

juliet, uvidime teda dnesny monitor. viem ze mala je hyperaktivna... citim to neustale na pohyboch. Ona sa v podstate malokedy zastavi...

luka04
4. nov 2009

ahoj Julli...hej nozky su lepsie, vcera som sa snazila sediet s vylozenymi nohami..pomohlo...dnes sa uz motam po byte...mamina mi velmi pomaha, teraz vari, je to parada, ty kokso len aby som si na to nezvykla, sobotu odchadza ☹ v noci malu bolelo brusko, mala krce, sme si hodinu poplakali, pomasirovali a potom zaspala...a teraz zas cely den len spi a papa...bodaj by taka zlatucka ostala...

alex..no vetsina vravi, ze je vlasata po mne 🙂 ale ked otvori ocka, je cely tatino podla mna...ocka su jeho..