Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
12. nov 2009

este som zabudla kweti...ten espumisan si jej davala pri kazdom papani???

alexandrah
12. nov 2009

veru kweti - a ani cez den neodtrpnu, hlavne na lavej ruke, prostrednik a prstennik ...ale vlastne ked dlhsie spim - tak obe ruky, aj dlane vsetko ... no uz nejak prezijem ... ani magnezko nezabera, ale neviem, keby som si ho nedala, ci by nebolo este horsie ...
luka - veru, s kolikami sa asi trapi väcsina babatiek, snad to prejde do tych 6-8 tyzdnov ...
ja idem buduci tyzden na sono, tak som zvedava, aky bude velky/maly ...

luka04
12. nov 2009

juj alex, uz sa to aj tebe blizi 😅

alexandrah
12. nov 2009

luka - ja som asi mimozemstan, ked spim, tak som unavena, a dneska som spala hodinu, a aj som pobalila riska do porodnice, aj seba tak z 3/4 (nemam este oprate veci a ozehlene), + svoje nejake nemozem zbalit, lebo napr. ponozky hrube nosim, a tak ...ale cez vikend to asi dobucham, aj som upratovala riskovi izbu, a triedila veci, no som certva ako rybicka!!! ozaj, baby, ako ste mali tasky? ja mam ze na porod, potom po porode, a pre riska ... aj ked dost veci na porod a po porode sa mi kryje ... len ked mam zbalit ze uteraky, zupan, pyzama, papuce, vlozky, toaletaky a vsetko mozne, tak mi tie tasky nejak nestacia ... aj vy ste mali tolko?? a brali ste aj nejake kremy pre babatko? napr. ze sudokrem, alebo olejcek po kupeli? lebo neviem ...ale veru, blizi, dnska som riskovi kupila take väcsie body, zelene s hrochom, za 3 eura, krasne, uz mam toho kopec, ale zase som sa z neho vytesovala ...po dlhsej dobe, co som bola iba ubolena, a uz ani na riska nemyslela, dneska zase fajn ... aj ked ma vsetko boli, nohy, krize ... snad zaspim lepsie, ale za chvilku mam aj ja svoj pokladik doma ...pri sebe!!!!!! 😀

sweet84
13. nov 2009

ahojte maminy
luka my mame ten isty problem..tie krce v brusku..aj ja sa pomaly bojim ked ju krmim, skusila som espumisan ale vyvracala to..asi skusime tu rurku..jak hovori kweti. dnes som sa prvy krat vyspala za tych 2 a pol tyzdna co sme doma, mala spala v kuse 5 hodin,papala 5 min a potom 3 hod a znova 3 hodiny spinkala, bola hore len dvakrat tuto noc 🙂
alex ja som mala jednu tasku s mojimi vecami a druhu s plienkami.. veci pre malinku mi doniesli az pred odchodom.. a ten sudokrem som potrebovala az ked mi malu dali na izbu, ked som ju uz prebalovala sama..inak nic ine

luka04
13. nov 2009

ahojky baby..

alex...ja som mala jednu velku kde bolo vsetko a potom taku mensiu co som si zobrala na salu, kazali mi dat do nej uterak, sobasny list, mobil, doklady, vodu...tusim to je vsetko...a veci pre malu mi doniesli pred odchodom..a my sme v nemocke nepotrebovali nic, ked mi dali malu na izbu, dali mi aj krem na ritku..len plienky a vlhcene obrusky boli moje..

sweet..tak to je parad, dufam, ze aj ja sa toho coskoro dockam, lebo uz som na nervy aka som nevyspata..dnes bola asi najhorsia noc! sla som spat rano o 6 na dve hodky asi...ona cez den spi jak drevo, ziadne bolesti a v noci o 11 to zacne..akoby ju matalo...raz sa skruca, tlaci, zaspi, o 10 min hlada akoby je hladna, troska vypije, zaspi, o 10 min ju zobudia krce a toto sme robili do rana...aj som jej dala teplomer, nech sa vykaka...a aj tak sme mali takuto noc...ani ten espumisan nezabera... ale nechapem, preco len v noci toto ma...

alexandrah
13. nov 2009

no akoze veci pre riska su ze: plienky, jednorazove podlozky, vlhcenen utierky, tie tampony stovrcekove, kozmetika ... nie oblecenie, nechcem, aby sa mi tam "stratilo". ale nejak mojich veci tam zabera kopec miesta - sak len uteraky, zupan, papuce, nocne kosele, vlozky, toaletak, podlozky, vlozky do podprdy, to je take objemne, ze neviem, ako sa mi to tam vsetko vojde ... no nejak sa uz len zbalim ... dneska zase opuchnute ruky, obe, komplet, este doteraz ...

luka04
13. nov 2009

hmm tak to nic moc tie opuchy..mne stacilo ked som zapuchla ako som prisla z nemocky..na par dni..bol to des 🙄 uz to nejako vydrzis....moja 😅

alexandrah
13. nov 2009

ja neviem, strasne to boliiiii, ani si nemozem ist lahnut, to sa este zhorsi ...snad to bude zajtra lepsie.

kwetinnka
13. nov 2009

Luka tak asi fakt skus zmenit to mlieko..alebo jej skus uvarit take slabe kamilky,trosku jej daj do toho glukoporu,a daj jej to flaskou alebo lyzickou,ja davam malej lyzickou lebo flasu nechce velmi.A pre pripúad nuzde som mala kupeny nutrilon..ten antialergicky...A ked masirujes brusko..ulavi sa jej vykaka sa alebo vyprdi...a sa hovori ze hlavne vecer to deticky trapi.JA som jej davala espumisam pred kazdym jedenim,aj Saab som skusala...nepomohlo nic,..teraz už kaka sama..ale ked ma nafuknute brusko dam jej rurku..vyprdi sa.Najzlatsia je ked sa tak to vykaka v noci..a potom je taka spokojna,usmieva sa..dzavoce...:o)
A to ze nespi v noci...este nema rezim..a nehovorila ti Dr aby si ju cez den budila na jedenie...ci ako casto sa ti zobudi cez den..Lili zas dnes v noci spala s kratkou prestavkou na jedenie od 8 do 4..ale cez den spi malo..aj ked nie vzdy rovnako...hlavne ze spi v noci.
A vcera sme boli aj na ortopedii...tak tomu Dr rozpravala...stale balit na siroko s 2 plienkami,a po opakovanom sone zas na kontrolu,najhorsie je ze niejktore veci su take uzke ze na 2 plienky ich ani nenavleciem:o)
Alex tie ruky..to je hruza...mne zacali vzdy opuchat v supermARKETE..A POTOM PRESTALI... aj ked prstene som do porodu ani nenosila.
Kozmetiku aku chces Riskovi brat? ja som mala len krem na ritku a aj to nam tam dali...to nejak extra netreba.
Luka a tak ma napadlo..neskusala si jej davat v noci len tvoje mlieko..ci od teba alebo odstriekane...ja som si dala predsavzatie ze kazdy den aspon 50ml odstriekam aby som mala mrazene zasoby

kwetinnka
13. nov 2009

jaj ozaj,aj som dohodila nejake cerstvejsie fotky malej

alexandrah
14. nov 2009

kweti - presne, chcela som iba sudokrem, lieh na pupok, vodu na ocka, a nevedela som, ci po kupeli nejaky olejcek, ale asi nie ... no prsten uz pre istotu tiez nenosim, ale tie ruky maju asi ja vdaka tetanii taky rychly spad, ze dnes cele ruky, modre prsty, obe, + prave chodidlo,. cely den sialene bolesti, navrete zily, proste hrozne ...pred par dnami este ok, alebo aspon cez den to preslo, ale dnes cely den ... neviem, k neurologicke idem az 24.11, a to uz je asi jedno, ked mam 9.12 termin ...

juliett99
14. nov 2009

dobry vecer babulky
tak ako sa mame co tu nove,???
tak uz sme od dnes domka,, celkom dobre to zvladame. poobede sme si s drobcom a tatinkom posponkali ,,drobec 3 hodky a mi tak 1,5 xixii
teraz nas bolelo brusko,, ale uz sme ok a zas spinkame.
Mliecko sa uz dostavilo zatial ho nieje az tak vela ale staci nam na krmenie uz nemusime dokrmovat .. klop klop aby som to nezariekla.
a porod?? hrozne som sa tesila nato ze uz to je tu,, no nejako sa Samimu nechcelo vonka bolesti sa stupnovali ale neotvarala som sa jakk som mala,,mlada (nova) dr. co ma mala rodit tvrdila ze to sa este otvori a podari sa to vytlacit. aj tak zavolali na konzultaciu doktora a ten ked ma vysetril hned povedal urgent sekcia a tak bol malinky behom 15minut na svete.
Bol nas aj pozriet a povedal mi ze hrozila ruptura a boli by sme ohrozeny obaja, ze nic ine neslo robit. Chvalabozku sme ok a uz aj domka.. pridala som nejake foto Samiho. 😵 😵 😵

alexandrah
14. nov 2009

julie / moc ti gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rodila si spinalom, ci cez celkovu narkozu? nemala si tie bolesti hlavy? ako dlho si bola v porodnici?
ja sa vytesujem, teraz som este bola s muzom po obchodoch, a mali v CA, HM a inych obchodoch detske vecicky za super ceny, tak som si spravila radost 😀

juliett99
15. nov 2009

ahojky alex..
rodila som spinalom, hlava ma nebolela vsetko bolo OK ovela lepsie ako normalny porod 😉 celkovo sme boli v nemocke 4 dni teraz pustaju takto rychlo proste sa zbavuju pacientov a malinkeho som mala pri sebe po porode na treti den po normalnom porode ho mas hned 😠 co je podla mna divoke pre mamicku

luka04
15. nov 2009

ahoj Juli..tak konecne ste domka!!! 😉 parada, ze vsetko dobre dopadlo a ste v poriadku..juj ako sa tesim, stale sme si planovali, kedy to pride, ake to bude a uz je to tu 😅 aj teraz mi dosla sms od dalsej kamosky, pred hodkou porodila...same deturence sa mi teraz rodia okolo 😅 tak to mas fajn, ze si si pospala pri malom, ja to nejak nedokazem...stale nieco musim robit doma a ked sa aj zapriem, ze kaslem na vsetko, neviem zaspat, stale pozeram na malu a do toho sa zobudi a dospali sme 😖 teraz sa napapala a boli ju brusko, zvija sa...som myslela, ze este zaspi do 7, potom mame velke kupanie...

kweti... ta hnusna zaba sa nam 3x vratila...a to jej flasku stale vyvaram...a to spanie, cez den taha 3 hodiny, sem tam dve... dokina mi nekazala budit ju..aj v porodnici vraveli, ze sa nema budit babo...tak ja neviem...v noci sme skoro kazdu hodinu hore a ked aj vstane az o dve, napapa sa, rozboli brusko a kym to prejde a ukludni sa, znova hlada papat a sme hore dlho...davam jej aj ja teplomer, ked vidim, ze sa nevie vykakat,.a veru aj ked si poprdka, pomoze to..kupila som feniklovy caj Hipp, uvidime ci zaberie..espumisan jej uz nedavam, nepomahal...a moje mliecko jej teraz nedavam, skusam nekombinovat obe a vyzera to byt lepsie...a ani jej ho nemozem teraz davat, mam totiz antibiotika, dostala som zapal prsnikov a bola som na pohotovosti...

inak to je strasna bolest, sobotu do rana som mala horucku, zimnicu, prsia mi trhalo od bolesti, a do toho vsatavt k malej, som myslela, ze umrem.... 😢 😢

silvuskaa
15. nov 2009

Ahojte babulky🙂
juli mooooc ti gratulujem...maly je nadherny a tie dlhe prstiky su uzasne🙂 Prajem vam hlavne zdravicko a drobcekovi aj pekne priberanie 🙂
luka aj my sa trapime s kolikami, aj ked teraz je to uz lepsie, rano berieme probioticky prasok na upravu crevnej mikroflori Infantdophilus, a vecer 1kv Infacolu, pomaha nam to. Mame este problemy aj s kakanim, kakame tak raz za 3dni a to je uz maly dost nervozny...dufam ze sa nam to co skoro upravi.

juliett99
15. nov 2009

dakujem babulky.
veru silvuska maly ma hrozne dlhe prstiky,aj nozicky ma dlhe.
nevieme sa ne neho vynadivat 😵 😵 😵 😵

luci veru je to super pocit ze uz sme domka,, mas pravdu nevedeli sme sa dockat kedy pride ten nas cas a kedy uvidime nasich drobcekov a uz je to tu ,, uz ich mame pri sebe a nevieme sa ich nabazit vsak??
No ja som tak unavena ze zaspim pri nom jak polienko. Neviem ci mam slabe mliecko ale v noci sa mi budi kazde dve hodky,, cez den mi to tak nepride,, ale teraz poobede spinkal skoro 3,5 hodiny
nas bolelo vcera brusko boze bolo mi hrozne ked som videla ao sa zvyja,, chudatko moje male
Dnes uz prisiel aj Dadus domko boze ten bol uzasny ked videl malinkeho mozem ho pohladkat mozem mu dat pusku,, lieta mu davat dudku,, dufam ze to nadsenie mu zostane na dlho 😀 😀 😀

Luci a co ti bolo?? nebodaj nejaka chripka,? dufam ze uz si OK.. 😉

luka04
15. nov 2009

Slavy zapal prsnikov ☹ ☹

juliett99
15. nov 2009

juj moja,, ☹ ☹ ☹ ☹
a ako ti je?? stale mas bolesti??
bozinku ta bolest ked kojis vsak,?
dufam ze ti to skoro prejde 😉

kathi76
15. nov 2009

ahoj luka....
poslala som ti IP.... 🙂 🙂 🙂

alexandrah
15. nov 2009

julie - malicky je nadherny, ma uplne tvaricku, ako uz velky chlapcek, nezda sa ti? take uz akoby vyrasovane crty ... + v tom oblecku ako isiel domov je bozsky!!!!!!! inak, je super, ze pustaju domov skoro, ja chcem byt v nemocnici co najkratsie ...
luka - len sa vyliec!!!!!!! to sa asi casto stava, zapal prsnikov? odsavas? a asi aj masticky a tak? ale nic moc, ked horucka, no prajem ti, aby ti to cim skor preslo!!!!!!!!! to sa asi nai neda - ani nemoze - kojit so zapalom, nie?
silvi - o tom probio prasku som este nepocula, kupila si v lekarni? ci na predpis? a ten infacol som zhanala jak blbec, a nikde ,ani v blave, ale potom mi povedali, ze ma uplne to iste zlozenie, ako espumisan, tak som kupila ten, a pre istotu aj sab simplex ... ale ten prasok by som asi este dokupila, lebo koliky su asi najhorsi strasiak ... pre kazdy pripad som dnes kupila aj 1 balenie UM, muz ze naco?? ja ze co keby, poletis v noci do lekarne??
uz sa aj ja tesim na chlapceka, len este doprat a dozehlit veci, je toho tolko, ked aj zavinovacky, a vsetko, deky, plachty ... no sila ...a k tomu cela domacnost ...

kwetinnka
16. nov 2009

AAhojte,tak najprv Julie straasne gratulujem..zlatunky je,ma take svetlucke vlasky ako nasa Lili,a ta posledna fotka.kde je dudlik vacsi nez on je skvela:o))
Tie probiotika kupis v lekarni,ja som ich skusala tiež ale nepomahalo,skor som mala pocit ze opacne,a ked som sa na to pýtala DR povedala ze by si mala vediet sama vytvoit tu floru v brusku.
Luka ten zapal ma mrzi,asi treba poctovi odsavat..neviem...tak mozno by jej pomohla zmena mliecka, a ja by som jej sladený caj nedavala..aspon nie hipp.---tie su dost sladke..ja ked malej uvarim tak sypany a dam tam tam len trosku glukoporu,aj ked neviem ako je to u deti na UM.Znama ma varovala ze tie sladke caje mou mat neskor dopad na vyvoj zubkov.
Julie a to vobec nemusi znamenat ze mas slabe mliecko,LILI najprv spi tých cca 5 hodin a potom sa mi budi kazde dve v noci,skor si myslim ze sa potrebuje dojest,uvidis ci sa to zmeni ked sa ti zacne tvorit to zrele mliecko.
A ta zaba...to su vlastne afty..nie? dospelemu by som vedela co na to,ale babetku...neviem neviem.
My mame tento týzden nejaky tazky, mala sice v noci spi ale cez den...zaspi na 20min( si to viem stopnut), potom sa zobudi,ani nieje vzdy dovod..nieje hladna,ani mokra,ani brusko neboli...tropsku je hore,zachviku plac z unavy a zas ju dam spat na 20 min a toto cely den dokola..no už som vecer hotova..jem len jednou rukou alebo ked sedi v sedacke a pozera na mna....dufam ze sa to rýchlo zlepsi.
Luka ozaj takto odstupom casu ...ake plienky použivas,prsne vlozky,alebo co je take co sa ti osvedcilo.My sme este raz kupili pampersky..a posledny krat...musim ju prebalovat a 2-3 hodky lebo ma uplne mokru ritku..ale ani nie vlhku..mokru...a ako tie ich obrusky smrdia...grc...ako calciovy sirup..pampersky ma velmi sklamali.

silvuskaa
16. nov 2009

alex ten probioticky prasok kupis v lekarni bez predpisu, nam pomaha, samozrejme ze nie na 100% ale pomaha. Infacol som si musela v lekarni objednat, tiez ho nemali, ale vraj maju podobne zlozenia tieto kvapky Infacol...Sab Simplex a aj Espumisan.
kwetinka ja som s pamperskami uplne spokojna, mna zasa sklamali huggiesky, skoro kazdu mi precikal. A mam dobru skusenost s fialovymi Tesco plienockami.
Juli viem ako sa citis ked pozeras na drobca a on sa zvyja co ho boli brusko...ja skusam vzdy vsetko mozne, masaz, davam ho na brusko, cajiky ale musime tym prejst a ono sa to upravi a zmizne.

luka04
16. nov 2009

Juli...Alex...bolesti mam stale, ale uz je to o nieco lepsie ako mam antibiotika..ale musim sa snad kazdu hodinu odsavat, aj ked mi ide malo, ale aby mi to tam zase nezatvrdlo...a masirovat rukou...stale som pod horucou sprchou..ked nerobim s malou, tak zo sebou..celu noc aj den...kojit ju nemozem...vylievam mlieko...ale vravim, mam ho uz malinko, este aj sarapatu robi...ale mam pocit, ze ako jej nekombinujem dve mlieka, bolesti bruska ustupili, aj noc bola dobra...a davam jej ten feniklovy cajik..skoro stale je vykakana, co sme mali v poslednej dobe problem...stredu idem zenskemu, da mi tablety na zastavenie mlieka, uz ho aj tak stracam...

kweti...asi to vzniklo nedostatocnym odsavanim, neviem...mozno som si mala castejsie..co uz...uz len cakam, ze to prejde, budem sa citit ok a hned budem mat viac sily na malu...dnes bola napr, od pol 6 rano hore do pol 11..nevedela zaspat...predtym spala po kazdom papani..ja mam tiez ten sypany caj, ale absolutne ho nechce,,vypluva...aj ten feniklovy vymysla, ale nakoniec cucne..viem, ze sa hovori, ze su neni zdrave, ale co mam robit,,skusam vsetko mozne...robim jej ho slabunky...jedna baba mi napisala do IP radu, ze mam do dojcenskej vody pri prevarani dat 3 zrnka kminu..ze to je zaruceny recept na bolesti a prdkanie...tak skusim aj to... a plienky pouzivam PAMPERS SLEEP AND PLAY, tiez aj vlhcene utierky...s plenami som spokojna ale utierky sa mi zdaju moc agresivne, su parfumovane, ma take pluzgierikove pupaciky v oblasti, kde ju utierma..tak som kupila v hypernove znacku ALBERT QUALITY SENSITIVE neparfumovane, uvidime ako sa osvedcia,,,a ozaj este, tampony pouzivam JOHNSON...taka ruzova krabicka...ale na noc mam plienku...

olalka
16. nov 2009

ahojte 🙂 dlho som tu nebola, gratulujem vsetkym novym maminkam 🙂
ako sa tu mate? vidim, ze klasika, vsetky babatka maju problemy s bruskom 😒 nebojte, ono sa to casom upravi, len treba davat pozor na stravu a nam najlepsie zaberal ten infacol, kedze aj prikrmujem nutrilonom, vzdy som to davala do flasky 1-2x denne.
my sme uz teraz skoro len na umelej strave, tento tyzden mi zacala bojkotovat kojenie, kojime sa uz len v noci, to v polospanku neodmietne 😀 . cez den este odsavam tak 3x denne, zbytok nutrilon.
inak ja zatial cajiky nedavam vobec, ale kedze je toho umeleho mleicka coraz viac, tak by som chcela zacat nejaky davat. ake davate vy? co mi odporucite?

alexandrah
17. nov 2009

ahojte, ja len na skok, som trochu unavena, tak skusim zalahnut, luka - snad ti ten zapal co najrychlejsie prejde!!!!!! to musi byt fakt strasne, viem, ze vela zien sa mu nevyhne ... no co uz ... s´hlavne nech je malinka zdrava!!!!!!!
silvi - diky moc, inak je to prvy krat, co pocujem nieco zle na huggies, lebo praveze od KAZDEHO som pocula zle na pampers, ze prave tie precikali, + zapareniny ... a ze huggies ok, nic, tak som kupila robno 4 baly ... no snad vyuzijem ... asi kazdemu cosi ine vyhovuje.
kwetinnka - tiez sa drz so svojou malou, aspon nema vaznejsie problemy, za chvilu sa k vam maminam snad pridam, a tiez buem vsetko riesit 😎 🙂 😀

silvuskaa
17. nov 2009

alex presne ako pises kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy ma ine skusenosti. Zapareniny sme zatial este nemali..kplo klop, keby je leto tak je to horsie...ale pampersku mi maly este neprecikal 🙂 Teda zatial🙂

olalka
17. nov 2009

alexandrah, ja tiez pouzivam pampersky, dostala som aj balik huggiesiek a nadsena som z nich nebola. moja segra takistonebola s nimi spokojna, takze fakt kazdemu vyhovuje nieco ine. ja som zatial s pamperskami veeelmi spokojna

alexandrah
17. nov 2009

oki, hlavne ze je to pre vase babatka fajn, ja mam aj kupon na zlavu panmpers, ale nebudem ich kupovat, musim sa len modlit, aby tie huggies riskovi vyhovovali, predsa len sme kupili 4 baliky, tak neviem, co by som s nimi robila ... 😒 ale snad hej 😎 boli v akcii 😀