• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

3. mája 2013 
ahojky
Kwetinka ta basnicka bola super uplna realita.:slight_smile:))

Ako sa mate a co nove??
My sa mame dobre Sami pekne rastie v sobotu mame 5 mesiackov. Dostal novy sportovy kocik tak sa dufam budem aj Samimu v nom pacit.
Uz papame prikrmy je zlatucky len sme nemali stolicku tak zacal papat na rukach a teraz uz mame stolicku , ale nejako v nej nevie papat prve lyzicky ze pohoda ale potom sa zacne vrtiet a chytat pusku a tym padom je cely od jedla uff vlasy , uska vsetko.
dajte nejaku radu ako nato?? dakujem
Ozaj a neviete preco zas mava casto stikavku??
8. apr 2010 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AAhoj ..aj som pozerala ze predavas kocik...nasa je este vovanicke..Gratulujem k 5 mesiacikom ,my mame dnes 7.Lili mi posledne 4 dni teplotovala..stale okolo 38.Dr zufala,ze zapal to nieje..a ziadne ine priznaky nemala..tak vcera jej už dala ATB.tak snad to bude lepsie..dnes už mala len uzasnych 37,Nasa robi v stolicke to iste...ja jej davam papat po leziacky..predsa lezat pri jedle bola zvyknuta alebo dam pod nu maly vankusik.Naprv sme tiež nemali stolicku tak som ju na gauci podoprela vacsim vankusom ..nebolo to dobre tale mi padala..takto lezi pozera telku alebo jej dam nejaku hracku a zabavi sa..a zje.A chuti Samimu? lebo nam velmi nechutilo na zaciatku.Vcera som jej urobila jablcko+ zemiak+ masko...a tak jej to chutilo...az som pozerala.
A ako? este odstriekavas?? Ja este hej.-..ale už toho vobec nieje vela..tak max 200..ale bojim sa prestat aby sa mi prsia bez liekov nezapalili.
A preco stikuta? po jedle? alebo po mlieku??mozno pri tom nahlta viac vzduchu..aj nasa ma obcas take dni..ale neviem preco to je..dohodila som aj nejake nove fotky.
A ked hovoris aky ste spinavy od jedla..ja zas oskrabujem kukuricne chrumky.:o)
9. apr 2010 o 07:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky moja teda super gratulujem Lilinke k dnesnym 7 mesiacom idem hned omrknut fotecky.
Aj ja som dnes pridala maleho sibaca ako sibal.
Zo zaciatku mu moc nechutilo ale uz nerobi take grimasy najviac mu chutilo kacka s mrkvou.
odstrekujem a tiez je toho cim dalej menej okolo 200-260 ako kedy.
skusim aj ja tak mu davat a aj hracku skusim ho zabavit.
stikuta hoci kedy takze neviem preco ked bol maly to mal casto potom to preslo a teraz zas zacalo.
kukuricne chrumky mozu od kedy deticky?
9. apr 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maly dostal takyto sportak
9. apr 2010 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kukurica,ryza a pohanka sa moze hned od ukonc. 6 mes. u kojenych deti.To znamena kase aj chrumky..nesolene..zabavi sa s tým..hlavne po ceste v aute.A ty už ho do vanicky nedavas??ci niesi spokojna s nim??Kacka?? a to sa moze?? to my sme este kacku nepapali..chystam sa na cestoviny.idem lepsie kuknut toho vasho drobca
9. apr 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juliee je strasne zlatucky....aj sa my zda dost velky..musite byt hrdy ked si taku vysluzku vysbal
9. apr 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky Kwetinka moc dakujeme za pochvalu drobceka.
On sa len zda ze je velky a aj baculko no v skutocnosti ma len licka baculkovske po mamine xixii inak je taky normalny ved ma len nieco cez 6 kil a 5 mesiacov.
Hmm dobre vediet s tymi chrumkami. Kacku som varila ale to len kusok stale papame zeleninku zistila som ze mu chuti karfiol s mrkvicku a zemiacik to sam otvara pusku aj ked uz dojedol xixiixi
Cestoviny?? to sa maze od ktoreho mesiaca??
ja ze mucne sa nemoze ani mlieko...nie??
Kwetinka on uz nechce byt vo vanicke ked ideme na prechadzku a zobudi sa musim ho dat sadnut.
Kwetinka ved aj Vasa lilinka je uz krasavica.:slight_smile:
10. apr 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja jej dam kukuricne cestoviny alebo ryzove..ale to len preto ze my mame v rodine celiakiu..tak ja sa nemam kam ponahlat..ale inak sa mozu cestoviny od ukonc.7 mesiaca...a vlastne aj lepok...psenica,raz a tak.A mlieko je až od ukonceneho 10.mes.MAm taky MAma a ja special o vyžive a tam je taka prehladna tabulka ze co kedy ako sa davat...doma ale nemam scener ze by som ti to zoskenovala a poslala..Aj nasa celkom rada kukuckuje von z kocika ale mam pocit ze tam lepsie spi...ale este tak 2 tt a bude nam maly.
13. apr 2010 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky
my mame maroda no nevedia co mu je od soboty horuckoval , kakal no dnes uz ma len zvysenu teplotu. nakazali dietu nesmie nic mliecne iba moje mliecko co je dost tazke kedze ho mam uz malo tak na 2 krmenia. tak moze papat banan, ryzu, zemiacik a jablcko takze mame tazke obdobie. ale hadam bude uz lepsie. a k tomu ma kvapky pri ktorych nesmia mliecko 3 hod pred a 3 po tak ako mu mam davat papat?? chuda moje:frowning2:
13. apr 2010 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No my sme tiež take nieco mali..ale sak to je blbost...my sme nastastie už v pohode..tak drzim palce nech to rýchlo prejde....chuuda..
13. apr 2010 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kwetinka a ako dlho ste sa takto trapili??
dakujem hadam uz bude dobre dnes sa uz aj hrackam venoval aj si blabotal...:slight_smile:)
13. apr 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teplotovala 4 dni, dala jej ATB..vyhadzala sa z nich ..a v piatok som ich vysadila..a už jej nic nieje...ale my sme nehnackovali
13. apr 2010 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj on v piatok mal len zvysenu ale v sobotu uz skoro 39 az do vcera .. a dnes rano uz zas ma len zvysenu.
v sobotu poobede a nedelu doobeda kakal asi 10x a vcera uz len raz a aj dnes iba raz.
dr kazala vela cajiku mu davat.. chuda kako ma total tmavozelene- ale dnes uz bolo bledsie hadam sa to pomalicky ukludnuje.
si predstav ze bananik mu nechuti.. zjedol kusok ale co ten pritom na nakecal!! jak keby mi nadaval :slight_smile:
13. apr 2010 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nasej celkom chuti..ovocie ale menej nez zelenina..aspon obchodove malo...asi jej je to velmi sladke..najviac ju bavi ked jej dam banan do ruky:o).Nas napr zapiekol spenat...mozno by pomohlo..len by si nevedela z coho ma zelene kako.A pit je dolezite..nasa pomali prestavala pit tak som nakupila stavy..a to jej chutilo viac tak pila.
13. apr 2010 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
spenatik papal uz aj maly z toho ho nezapieklo..my mame skor problemy zo zemiacikom z toho ho naduva.
stavicku mame aj my doma skusim mu dat aj ja namiesto cajiku.. nas zas nechce vobec prevarenu vodu. da si hlt a odtlaca mi flasu!
najradsej ma caj. to kako mal asi take zelene od caju?? alebo od toho virusu vsak??
13. apr 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemyslim si ze od caju..a caj mu sladis?? skus mu dat trosku glukopuru do vody a mozno vypije aj to.JA som tie dzusy riedila.Ma aj Hami ale mala som Hipp tie velke flase a potom v tých malych slivkovu, marhulovu a mam este mrkvovu...mozno zacnem aj odstavovat.
13. apr 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kamoska mi vravela ze to od caju.. tak neviem
cajik pije od Hipp-u rozne. skusim aj ten glukopur to kupim v lekarni?
ja mam doma od hippu jablkovo- hroznovy a marhulovy co dostal.
aj ja by som chcela odstavovat
13. apr 2010 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noo skus uvarit obycajny detsky caj..lebo tie Hipp ak je to ten granulovany..su sladke..aj ked nie priamo sladene..v tom pripade by to mohlo byt od caju.Len na to odstavovanie si este pockam..obchodovu rychlu jarnu mrkvu odstavovat..to nie.top radsej kupim tu malu hippku...to mame aj na 4- 5 krat...
13. apr 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za radu skuism..
13. apr 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sak potom daj vediet ako sa mate? a v sportaku ti spi? v poihodke??
13. apr 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky :slight_smile:
Hladam nejaku psychicku podporu...
Vy uz ste maminky, takze uz skusenosti mate... V poslednej dobe som ale strasne moc precitlivela, placliva, domyslava... az sa hanbim za to a chcela by som to nejak ovplyvnit... Tak sa snazim tvarit akoby nic, ale potom sa aj tak zosypem... Nie je to vkuse, ale parkrat za tyzden urcite....
Tiez vo mne rastie strach zo zvladnutia porodu. Z komplikacii. Neviete mi dat radu ako sa spravne dycha a tlaci? Ako ste zvladli bolest? Bolia len kontrakcie a zaver porodu, alebo je to neprijemne sustavne???
Kocky dajte nejake rady...
Navyse mala ste niektora problem s chrbtom? Hrozne ma boli na pravej strane, je to ako priskrteny nerv, neviete poradit co s tym???
Dakujeeeem :slight_smile:))
14. apr 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AAhoj Marcelka...mas pocity ako kazda jedna len mozno trosku intenzivnejsie.Tak poporiadku..chrbat...skus cvicit..ja som chodila cele tehotenstvo a potom som si aj pred porodom na sale hopkala na lopte,alebo nech ta manzel pomasiruje,alebo chod na masaz...ja som chodila veelmi dlho.
Tie pocity precitlivelost a tak..treba na to asi veelmi trpezliveho partnera.aj ja som taka byvala aj ked je pravda ze len obcas..ja som popri povinnostiach na to ani nemala velmi cas....skus sa ist vtedy prejst,alebo si pusti hudbu co ta pozdvihne..pripadne ak pocuvas hudbu s babetkom tak sa s nim vtedy rozpravaj.
A strach z porodu..bola by si hlupa keby si sa nebala..kazdy sa boji...ja som mala porod vyvolavaný..a boli kontrakcie o to horsie ze isli stale zasebou...A ako sa spravne dycha a tlaci mne povedali az na sale..a ked som mala potrebu tlacit tak som mu proste povedala zemusim a tlacila som..to pride sama..JA si pamatam ze som celu dobu dufala ze niekto pride a povie mi ze ideme cisarskym...a nebolo to tak..a bolo za 4 hodiny po tom...a potom pride už len radost..pripadne sitie.Myslim si ze ak mas spontanny porod..nevyvolavany tak si medzitými prvymi kontrakciami stihnes oddychnut.A ak je to mozne..maj u sena manzela...ja som bola velmi rada ze tam je.Ale vies...kazdy ma iny prah bolesti,inak emotivne vnima situaciu...ja som realisticky zdravotnik.A ides si dat iepidural?? odkial si??
A Marcelka..na nas sa mozes kedykolvek obratit..neviem ci som ti pomohla...ale snad sa aj snaha ceni
14. apr 2010 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kwetinka ahoj tak vyzera ze sa ma Sami lepsie no len stym spankom mame problem dnes od pol3 je hore a zaspal az okolo 8 uz som hotova. Teraz zaspinkal a cakala som ze zas si pospinka pol hodku ako si teraz zvykol a on taha ,, comu sa nesmierne tesim.
V nosteku mu brble ako keby mal zapchaty nosik no nejde nic vysat aaj nostek mu vytieram.
ale brusko je uz asi kludnejsie uz kakame len raz za den tak ako predtym a nestrhava sa zo spanku z revom. ALe teplotu mame stale zvysenu teraz pred spanim mal 37,8.:frowning2:

Marcelka kwetinka ti to presne opisala co k tomu dodat?
Musis byt silna a skor mysliet nato ako uz coskoro budes so svojou babikou a budes ju drzat v naruci a vtedy si uvedomis ze vsetok strach ktory si mala v sebe je nic a budes stastna prestastna ze mas malinku v naruci.
Ja som teda nemala draheho pri sebe lebo moj drahy nerad krvicku a tak som bola nato sama ale ja som sa nevedela dockat tej chvilky kedy drobca uvidim.
Posledne dni som myslela len nato ako vyzera, rozpravala som sa snim, kupkali sme sa a drahy mi masiroval chrbatik.
a ked prsisli prve kontrakcie uz som oka nezazmurila co prichadzali a odchadzali ale bolest sa dala vydrzat.
Moj porod nebol teda ukazkovy a ai ho nebudem rozoberat no po tom vsetkom cim sme presli sme tu a sme zdravy..
cisarsky bol OK trosku bolelo brusko ale nebola som sita no pohlad na mojho anjelika a drazt ho v naruci je proste naj naj nasvete co zena moze zazit.
ak budes mat este nejake otazky alebo pochybnosti prid sem k nam a poradime ti aj ked budes sa chciet len vykecat sme tu.
Strach patri k porodu moja ..aj ja som mala take stavy obavy a placu no najkrajsie ta caka uz coskoro. Na porod zabudnes po par mesiacoch.
ja som si povedala ze rodit!!!! uz nikdy!! a teraz keby sa ma niekto opytal ci este jedno babinko tak poviem ano.
ta bolest, strach , panika patria k tomu..
drzime palceky aby vsetko dobre dopadlo ... cakame tu na teba:slight_smile:))
14. apr 2010 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vam, ste zlate :slight_smile:))

Vnutri si vravim, ze to zvladnem, ze budem statocna, ale myslim, ze na porod sa dopredu nemozem pripravit, lebo som ho nikdy este nezazila, takze ziadna skusenost...
Ja mam problem navyse, ktory moj doktor neriesi, tak zacinam sama. Trpim busenim srdca, od puberty, parkrat som musela na polikliniku alebo volat rychlu, lebo to nechcelo prestat. Doktory nic nezistili, vysetrenia boli v poriadku, ale busenie ostalo, vacsinou to zvladam do par sekund ci minut zastavit, ale vzdy hrozi ze pride to velke, ked mi nic nezaberie. A cim vacsi stres a panika, tym nulovejsie sance to upravit dychom . Bojim sa o to viac porodu, ked sa to spusti, co budem robit, pulz mam aj vyse 200uderov za minutu a potom som uplne spotena, unavena, ako by som zabehla maraton... Chcela som vediet co na to kardiolog, tak som sa objednala, nech spravia EKG, a snad mi v porodnici budu vediet poradit ako to bude s rodenim.. Len si neviem predstavit, ze budem mat kontrakcie, alebo uz budem tlacit a zacne mi divoko busit srdce, to tam rovno skolabujem...

Mam caste myslienky ze sa nieco stane a ja uz neuvidim moje srdiecko, lebo prave to je to co dodava silu je malicka na svete, ked bude po vsetkom... Ale doktory tu v MI su nezaujati, a ja sama si vybavujem ake vysetrenia by mi asi trebalo...

Proste mam strach co bude, co mam robit aby som to mne aj malickej co najviac ulahcila....
15. apr 2010 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
MArcelka ja som dlhoo na puly brala lieky...a ja som sestricka z kardiologickeho ARA a poviem ti ze porucha rytmu ako je tachykardia je sice na EKG vidiet to je samozrejme...ale ziadna ina patologia tam but vidiet nemusi.Skor by si potrebovala Echo,ked tak zatazove EKG,a samozrejme to mat v annamnezeaby v pripade tachykardie pri porode vedeli...a myslim ze by tam nikto nespanikaril..ale efektivne zareagoval.Samozrejme ze sa bojis,,ja som aj astmaticka..takze som msala paniku hlavne z toho ze to neudycham..a sice na kysliku ale udychala.A magnesium ti na to nepomaha..myslim pravidelne aby si taketo ataky eliminovala
15. apr 2010 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Beriem Magne B6, obcas predtym len prirodne Magnoliu - to je tiez na upokojenie, s kys. listovou a nejakym Bckom... Take silne busenie uz asi rok nebolo, ale take to malinke takmer denne pocitujem, ze chce zacat. A cim je mala vacsia, priestor v tele mensi, tym je to akoby citlivejsie. Lebo sa chce rozbusit, ked som skrcena a stlacena, zle dycham alebo ked sa po nieco zohnem a bum, rozbusi sa... Jedna doktorka raz prisla s teoriou bludiveho nervu, ale potom na to zabudla a ja do toho aj tak nevidim...

A to zatazove Ekg ci Echo, to sa da aj v tehotenstve? Mam sa na nieco objednat?
15. apr 2010 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Echo sa myslim moze..zatazove asi skor nie...koli babetku...ale urcite by si mala ist ku kardiologovi...a ostatne vysetrenia doriesit po porode
15. apr 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky ja len v rychlosti..
sme uz doma maly ma zas zapal priedusiek v rannom stadiu.. kasle jak stary prefajceny dedo
ideme oddychovat.
dalsia dnesna hlaska ked som jej povedala ze maly my zle spava ze cez den tak 30 minut a potom je 3- 3,5 hodiny hore
odpovedala mi ze teraz to mam vydrzat ze potom budem mat doma sikovneho , mudreho , inteligentneho syna
ja ze jak nato dosla ona ze roky praxe!
15. apr 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Noo tak nasa Lili bude nuklearna fyzicka v tom pripade...zas ste chory..to ste zas kde pozbierali...a este stale teplotujete,kakanie už je lepsie??Budem na vas mysiel...davajte si pozor..
15. apr 2010 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kweitinka ja som jej v pondelok vravela ze maly ma zapchaty nostek a ze ako keby mal zachripnuty hlas a ona ze je zdravy! ividis ako sme dopadli.
moja nevies co my som mu mohla dat, ked zakazle ho to boli a nevie ani spinkat :frowning2:
15. apr 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok