Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

saska73
11. máj 2009

Ahojte dievcata, pozeram, že to tu dosť žije 😉
Svistik, sucitim s Tebou, ja som potratila v 10 týždni a potom sa mi 3 roky nedarilo otehotniet a teraz mi tiez dost lepí, pretože som minuly tyzden zacala trosku krvacat, len 2 dni ale lekar ma okamzite nechal na PN-ke.

svistik
11. máj 2009

ahoj hanam... ja som z Martina, takze ja ti neviem pomoct... a nie je to niekde na nete???

juliett99
11. máj 2009

to hej ze nechodia kontorly?? no to by bolo super, lebo ja sa tiez strachujem ci ma ist von a ci nie,, mam sice vychadzky ale obcas,, to nejako nejvyde na ten cas,,
zatial ich aj tak nejako extra nevyuzivam,,

andrejka aj ja si myslim ze to bolo tym ze som viac chodila,, takze dufam ze teraz ked budem oddychovat tak uz bude vsetko ok,,

svistik
11. máj 2009

to nic Andrejka... ono to stale boli, ale hned vo Februari sme mali svadbu, takze sme mali vela roboty okolo toho, celkom to rychlo uslo a ked som bola na zaciatku marca u dr. tak mi povedala, ze uz sa mozme pokusit... skusili sme a hned sme zostali tehotni... a viem, ze niektore pary, tak ako hovori saska, s tym mali problem, tak som strasne rada... A verim, ze tentokrat to uz bude v poriadku 🙂

saska...dakujem ... a gratujem, ze uz mate na ceste vase vytuzene 🙂 a verim, ze ti to tiez dobre dopadne!! Len si pekne daj na seba pozor, pekne sa valkaj a priberaj 🙂

saska73
11. máj 2009

Tiež dúfam, že kontroly nebudú chodiť. Viem len to, že v Trnave sú (teda ževraj ) kontrolórky dve, tak dúfam, že to nestíhajú. 🙂

svistik
11. máj 2009

podla mna kazda gynekologicka... ak je aspon trosku ludska a keby vas kontrola prichytila, ze nie ste doma, tak by vam to hadam podpisala, ci nie???

juliett99
11. máj 2009

no dohovie ale tak verim ze by nam to napisali,,a dali nam potvrdenku,, 🙂

svistik
11. máj 2009

vsak hadam nie su taki odludovia 🙂 ... i ked niektori su ☹

juliett99
11. máj 2009

ved to ze nase zdravotnictvo za moc nestoji,a je vela takych co srdcia nemaju,, ☹

svistik
11. máj 2009

to je pravda... ja ked som ocula ake su sestricky v Zilinskej nemocnici!!! Kamaratkina sestra tam isla rodit. A mala hrozne bolesti a nikto si ju nevsimal, takze musela az zacat kricat a ked prisla sestricka tak ju sfukla, ze co ziape, ze nemala roztahovat nohy... a odisla... no uplne neuveritelne!!

juliett99
11. máj 2009

aj ja uz som pocula rozne historky,, ale zatial to neriesim,, nechcem sa stresovat,, drobcek potrebuje teraz klud,, 🙂

svistik
11. máj 2009

to je pravda... my vsetko nejako zvladneme, hlavne musia byt v poriadku nasi milacikovia 🙂

juliet... viem, ze je to skoro, ale uz si uvazovala o porode?? Ze ci by si nechcela rodit do vody alebo tak ... ?

saska73
11. máj 2009

mne by sa páčil pôrod na tej stoličke, pripadá mi to také normálnejšie a nie proti zemskej gravitácii ako po ležiačky.Len ešte musím zistiť, kde sa tak dá rodiť.

juliett99
11. máj 2009

svistik ,, veru nerozmyslala,, este neviem ani to ci pojdem rodit do TT alebo NR,,

saska vitaj,, 🙂

saska73
11. máj 2009

dakujem za privitanie juliet99 - asi budem mat na Vas konecne cas - som na PNke

juliett99
11. máj 2009

saska aj ja som od 4tt doma,, takze viem ako to je,, budeme sa tu spolu castejsie stretavat,, 🙂 🙂 🙂
a ake mas problemy?,

saska73
11. máj 2009

Cítim sa úplne v pohode, len minulý týždeň som bola v Bratislave na služobke, smiali sme sa bola príjemná atmosféra a ešte som si pred obedom odskočila na wc a tam som zistila, že krvácam, chápeš ? nič ma nebolelo, nepichalo, tak ma šófér okamžite odviezol do Trnavy môjmu gynek. a ten ma hneď nechal doma - že nevie z čoho je to krvácanie - možno prasknutá cievka, možno sa odlúpil kúsok placenty - aspoň ma upokojil, že dieťaťku bije srdiečko a aj som videla na ultrazvuku, že sa hýbe. 2 dni som ležala a potom krvácanie prestalo, sem tam, ešte tak 2 až 3 kvapky hnedej krvi - to by ale nemalo byť nebezpečné. Teraz 14. mája idem na všetky odbery a 20. na kontrolu.

A Ty máš aké problémy, prečo si doma ?

juliett99
11. máj 2009

saska tiez presne takyto problem,, najskor som prvy krat len spinila a potom za tri tyzdne som zacala v noci v sobotu krvacat a tak som sa co najrychlejsie odviezla do nemocnice a tam zistili ze mam cystu presne za maternicou ale nekrvacala som ani z nej a ani z maternice,, tiez nevedeli ze preco,,
a tak mi zvysili davku utrogestanu a masadil magnezium,,
teraz sa celkom dobre citim ale ked viacej chodim tak hned mam problemy takze radsej budem poctivo lezkat.. 🙂

saska73
11. máj 2009

mne predpísal Duphaston a okrem toho ešte vitamín B6 a kyselinu listovú - to beriem od zaciatku tehotenstva
Dufam, ze nam to obom vyjde - ja som sa tak strasne zlakla - pretoze uz som raz v 10 tom tyzdni potratila (len to boli kusy krvi aj s kŕčami) a bolo to aj obdobie velkeho stresu v mojom zivote, tak preto to asi tak dopadlo. Teraz verím v úspešné donosenie bábetka.

kwetinnka
11. máj 2009

Ahojte dievcence,tak ako sa mame? rastieme?vsetko v poriadku??

inffinity
11. máj 2009

Holky, nečetla jsem to tedka celé ale narazila jsem, že zjišťujete ceny plínek..vemte si jsem koukala na pampersky a tady všude stojí přes 500kč a mamka mi volala že jak s cenama tak jsme to porovnali a výjde to tam o polovunu levněji, takže plínky mi bude mamka kupovat v akci vždy v ČR a přiveze mi..my koupíme tady drahé jen kdyby nám došly.. je to mazec málem jsem odpadla jak mi to řekla a já už je chtěla koupit.. 😠

kwetinnka
11. máj 2009

my sme si nejake plienky kupili v madarsku...a takjedna vysla nejake tri sk..a u nas je akcia ked stoja 5-6, v CR su tiez lacnejsie,ale co sa týka flasiek a tak to mam z polska

andrejka10
11. máj 2009

To je fakt na porazenie s tými cenami. Niekedy sa pozastavím, ako môže byť taký rozdiel medzi jednotlivými štátmi. My si kupujeme plienky postupne, aby to nebolo naraz a veľa. Teraz som kupila v Tescu, keď boli v akcii. A na ďalšiu výbavičku, chcem ísť tiež do Poľska. Len musím čakať na tatinka. Ešte 2 týždne 😀

kwetinnka
11. máj 2009

ja som v polsku kupila vela veci,flasky,dudle,cumle,fusak,matrac na prebalovaci pult a kopu drobnosti ...len s tzm rozdielom ze za par korun.aby bol na flaske 100sk rozdiel...to už je moc...

svistik
11. máj 2009

ze Polsko sa este stale oplati 🙂 ... Tie ceny na SK... to je ta nasa ekonomika... Vsak modelova situacia: Moji starki pomahali v Turcianskych Tepliciach vyskladnovat kurence na vyvoz do Polska a hlavne, ze kopu Slovakov chodi maso nakupovat prave tam a este stale je to lacnejsie... Jednoducho nechapem ako slovenske kurence mozu byt v Polsku lacnejsie... viem, ze je to z cesty, ale ak to takto funguje so vsetkym tak sa niet co divit 🙂

perla200
autor
11. máj 2009

ahojte babulky...my sme akurát prislli z madarska z nákupov....odporúčam všetkým....nakúpili sme kopec vecí pre Simonku, a velmi dobré ceny sú tam, ak môžte chodte!!! odporúčam!!!!

andrejka10
11. máj 2009

Ahoj Perla, kde ste boli na nákupoch konkrétne. Nemám skúsenosti s Maďarskom. 🙂

perla200
autor
11. máj 2009

boli sme v gyori a v komarome....baldachyn pre malú sme kúpili za 400 sk a tu je za 800 sk, kozmetiku NIVEA komplet sadu, sampon, olej, mlieko, púder, utierky, krém na riťku - všetko za 600 sk a ešte k tomu sampon pre mna head a shoulders....postielku za 1400 sk, plienky - látkové, proste super veci za super ceny.....

petra1985
11. máj 2009

ahojte baby sorry, ze vam skacem do debaty ale vidim, ze ste tu poniektore uz viacnasobne mamicky neviete mii povedat ako prebieha taka kontrola noziciek u ortopeda? Zajtra idem s malou a nevieme co nas tam caka tak chcela by som vediet nieco dopredu.. dik za info🙂

andrejka10
11. máj 2009

Perla ďakujem,to si naozaj dobre nakúpila. Po baldachýne aj moje srdiečko baží 🙂 Tak uvidím, kde sa nakoniec rozhodneme ísť na nákupy, ale máme to bližšie do Poľska.

Petra, naša malá má už 4roky a keď sa nič nezmenilo, tak kontrola u ortopéda je úplne v pohode. My sme sa objednali na určitú hodinu. A v ordinácii to robia cez ultrazvuk. Takže, úplná pohoda. Bábo to nebolí, a je to raz dva. 😉