Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
16. máj 2009

kwetinka to je super veru uz aj ja by sosi dala ceresne,,mnammmmmm 😀
no ja na poradni dobre pomerali odvazili,, vraj len kilecko som pribrala a v stredu idem na odber krvy na AFP testy.
a potom v pondelok si mam zavolat o vysledky,, ale drobceka som nevidela lebo sono sa uz vraj bude robit az v 20tt a potom az v 30tt 🙂

kwetinnka
16. máj 2009

mm to je skoda,mne doktorka urobila vzdy ked som bola....sak na tie testy sa robi viac odberov..,to uz mas vsetky? a tie sa potom uz len vyhodnotia,ja idem buduci tyzden na OGTT.

juliett99
16. máj 2009

neviem ci vsetky,, toto y mali byt tie triple testy, ktore sa robia iba v 16tt..
kwetinka co je to OGTT?? 😕

perla200
autor
16. máj 2009

svistik...ja by som to nebrala keby mi dr. nepovedala...neviem či sa môže v prvom trimestri....lebo to sa dava až neskôr tuším...do prvého trimestra okrem liekov na udržanie tehu - ak s tým ma niektorá problémy, tak by sa nemali brať žiadne iné lieky či vitamíny....ja beriem magnezium napr. na krče v lýtkach a nohách....nastastie ma brucho nebolí, netvrdne..chvalabohu.....

kwetinnka
17. máj 2009

OGtT je oralno glokozovy tolerancny test,nim sa vlastne zistuje gestacna cukrovka....robi sa to v 24-25 TT kazdej tehotnej.

michala.l
17. máj 2009

Ahojte, som tu dlhsie nebola, lebo som mala vela ucenia, ale uz mam opat pokoj 🙂
Ja idem tiez v stredu na AFP, tak snad bude vsetko OK .
Tak peknu nedelu vsetkym, vonku je krasne 🙂

perla200
autor
17. máj 2009

jaj kvetinka...to je ten obávaný test? vôbec sa nemusíte bát, sprite je sladší ako tá voda...nič to neni.....ahoj michala.....

andrejka10
17. máj 2009

No tento "sladučký" test čaká aj mňa. Mám z toho hrôzu. Ešte, že mám prísť na lačno, lebo neviem, neviem. 🙂 Moja Sára je totiž preberavá. 😀
Dúfam babulky, že si dnešný nááádherný deň vychutnávate.

svistik
17. máj 2009

Ahojte!!!

Dakujem za vsetky rady a nazory 🙂 ... Sa mi strasne paci ako kazda snivame o niecom inom... Ja snivam o cervenom melone uz 3 mesiace a neviem kedy sa takeho sladuckeho 10kiloveho dockam 🙂

silvuskaa
17. máj 2009

Ahojte 😀
Dnes bolo fakt ukazkove pocasie, asi prave preto je to tu take nariedko. Ja som lezala chvilku aj na slniecku, dufam ze miminu to neskodi, lebo ja slnko zboznujem.

kwetinnka
17. máj 2009

trosku vitaminu d im nemoze ublizit ja som sa tiez dnes skvarila,melony boli aj moj sen a u kamosky v robote som sa natlacila....dobre su...ale nie grecke...tie este nemaju sezonu.A ogtt...nieje ziadna hroza,len mi vadi ze tym zabijem pol dna....kraasny vecer babulky:o)))

bibi78
17. máj 2009

ahojte, to pocasie vam zavidim, my sme tu mali celkom veterny den a stve ma, ze si nemozem konecne uzit tenke vrstvy oblecenia a letne botky, alebo prinajmensom aspon hole nohy 😠 ... ale dnes som mala prvy krat ceresne a zjedla som na posedenie skoro pol kila. tie testy na lacno su celkom postrach pre mna, lebo ja hned rano musim nieco jest, no co uz, hadam nejako bude... 😉

kwetinnka
17. máj 2009

aale jasnee,prezili ine prezijeme aj my

perla200
autor
17. máj 2009

ahoj bibi...vitaj! ja som na melony zaťažená odmalička....a už som mala dva tento rok....spráskala som ich skoro na posedenie....ale strašne mi chutili....jordánske sú najlepšie....
ano dnes sme si užili s kamoškou krásny den, lebo tá má o tri dni termín tak sme chlapov poslali na futbal, vylihovali na lehátkach a kecali pri káve.....bolo to super....slnko ešte neni také silné, kludne sa vyhrievajte...pomáha to aj na bolesti hlavy..... mna dnes kapanek bolela...ale pomohlo homeopatikum.....

ja momentálne snívam o varenej kukurici, ale tej sa tento rok asi nedočkám, kedže sezona bude v auguste a to už budem kojiť:::🙂))))

kwetinnka
17. máj 2009

presne tie som mala na mysli...len ma to nenapadlo..a su vyborne,a to nemozes kukuricu ked kojis??a ake homeopatika si davas? lebo ja som tiez riesila migrenu homeopatikami...

silvuskaa
18. máj 2009

dobre ranko.....mna veru tie dobre bolela vcera hlava, este aj v noci som to citila ale teraz je uz lepsie.
Kwetinka ked sa koji nemali by sa papat moc dtrukoviny kvoli mimcu, aby sa mu nestavali vetry a nebolelo ho brusko. Inak niektori hovoria ze tehulky by na slniecku nemali byt ale moj dr. mi povedal ze mozem kludne. Ja si zakryjem s uterakom brusko a hotovo. Ale aj tak mam taky pocit. ...ze dufam ze babätku nevadi to teplo.

juliett99
18. máj 2009

dobre ranicko,, ako sa mate ste oddychnute po vikendiku??
dakujem za vysvetlenie ohladne toho testu na cukrovku tak ja mam nato este trosku casu,, mna cakaju v stredu AFP testy,, zatial,, 🙂

kwetinnka
18. máj 2009

aahojte,kráske ranko....niektore maminy hovoria ze z kukuricnych veci maju mlieko.,.,a podla mna zas kukurica nieje strukovina v tom pravom zmysle....je to vlastne len skrob,aj ked asi je to individualne...ako to na koho posobi. Ak na tom slnku niesi cely den a ty sa velmi neprehrejes.,,babu to nevadil..predsa babo ma v okoli tvoju telesnu teplotu,Tak drzim palce na tych testoch jullie:o)

juliett99
18. máj 2009

kwetinka ,, dakujem,, verim ze dopadnu dobre,, musia. 🙂
a ty ako si stravila vikendik?,

hanam
18. máj 2009

ahojte, ako sa mate tehule 😉 Mne je straaaaaasne teplo 😝

kwetinnka
18. máj 2009

na slniecku s ceresnami v ruku,rano som sa zobudila na to ze mala silno kopla:o) co dnes planujes? ozaj som sa ta chcela spytat na ten kocik v targu,nevies nahodou adesu toho obchodu?

perla200
autor
18. máj 2009

ahojte babulky....kwetinka aké homeopatiká si dávaš na tie bolesti hlavy?

no hanam....aj mne je hrozne teplo už....strašne sa potím fuj...a v noci idem zhorieť.....

inak byť doma je úžasnééééé........

hanam
18. máj 2009

baby idem sa prejst von, v tejto kancelarii je otrassss 😝 😝 😝

juliett99
18. máj 2009

kwetinka,, to si mala super vikendik ja by som brala tiez tie ceresne a aj melonik,, ale aj to bude,
moja jaky obchod v targu myslis,? ja mam iba tie adresy co si mi davala ty..
ja viem ze v targu sa da kupt ten kocik aj na trhu cenu zjednas a dokonca mas aj zaruku. 😉

kwetinnka
18. máj 2009

no spominala si kamaratku co ho tam kupila,,,som myslela ze v obchode..niekto tu spominal ze kvalita nieje rovnaka na trhu a ochode,ale asi nepojdem na trh to zistovat:o)
perli na tu hlavu mam cephil,ten sa ale uz nesmie brat v 3.trimestri,a potom som mala spigelom,a composium humacord sa to tisim volalo,a to je dobre aj ked ta zuby bolia,,,ale j pravda ze to som brala este ked som nebola tehu.
Jullie, a uz ste sa boli niekde kuknut?ci este cakas...aby ste nic neunahlili....

silvuskaa
18. máj 2009

perli to musi byt fakt supeeeer takto si doma lebedit. Hlavne v tychto horucavach. Dufam ze ani mne to uz dlho nepotrva 🙂 Melonik by som si aj ja dala, taky vychladeny, cerveny, sladunky....ufff dajte mi sem vreckovky, slinky mam az na kolenach 😀

perla200
autor
18. máj 2009

no fakt kwetinka? ja beriem cephyl aj v 8 mesiaci...mne lekárnička povedala, že tej kyseliny je tam minimum a že to neovplyvnuje bábo....sú na to rôzne diskusie....ale kedže sme v tretom trimestri, tak občas ked je to neznesitelné tak ibalgin môžme....teda ty ešte nie🙂)) ale ja už ano.....

no silvusska...prvý den som takto....vonku je hrozne teplo....teda dusno....tak som zatial len v izbe

juliett99
18. máj 2009

kwetinka,, ano boli sme ho tu pozriet u nas v HC,, takze uz som ho videla aj na zivo,, bez problemov sa da zlozit , aj do mejej feldy sa zmesti a je lahucky,aj manipulacia snim ,, cela trojkombinacia stoji v obchode 11,5 tisica.
v polsku stoji vraj oklo 9 -9,5 na trhu.. 😉

svistik
18. máj 2009

Ahojte dievcata!!!
perla... tak uz ajj ty si uzivas volno!!! No nie je to super?? Ale ja idem zajtra k lekarke a ak povie, ze je vsetko vporiadku, tak sa dam od pondelka vypisat 🙂. Jednak mi je strasne dlho doma a okrem toho potrebujem trosku zdvihnut priemerny hruby prijem, kvoli materskej... 🙂 Ale ak nie, tak nie... radsej sa potom uskromnime ako by som mala ohrozit malicke 🙂

kwetinnka
18. máj 2009

ja som ho tiez videla u nas v obchode.,..ale som myslela ci ste ho boli v tom polsku uz pozriet,mna od kedy som tehotna hlava nebolela..len som bola v 17tt chora,,tak vtedy som sa cephylom pchala. Svistik vobec nema vyznam hrnut sa do prace,ja by som este chcela ist..ale asi az od 15.juna ked uz budem mat po statniciach.