Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

silvuskaa
21. máj 2009

evka nepoznam tie lieky, nejlepsie je spytat sa svojho lekara.
Perli nemusim si vybrat celu dovolenku, bud mi ju preplatia, alebo si ju mozem vybrat ked mi skonci materska dovolenka a budem nastupovat na rodicovsku dovolenku, alebo teda si ju mozem vybrat celu pred materskou ako aj planujem 🙂

perla200
autor
21. máj 2009

aha....tak ja som si ju vybrala celú a je to super.....som rada, že už nemusím chodiť a dochádzať:(

saska73
21. máj 2009

skús si o tom lieku pohľadať info na nete

kwetinnka
21. máj 2009

perli,nemusis si vybrat celu dovlenku...mozes si ju dat preplatit

silvuskaa
21. máj 2009

no vlastne ano evka to si bola uz na konci 1.trimestra?? Tiez si ju chcem vybrat celu a mat pokoj, lebo toto dochadzanie ma uplne ubyja, skoro rano z domu a vecer neskoro domov. Som jak blazon 😒

perla200
autor
21. máj 2009

vyber si ju silvuskaa...uvidíš nebudeš lutovať🙂)) ja som toto robila tiež do 30tt...ale koniec....a je mi super....ja si uvedomujem, že toto sú také dva mesiace,a že nic nemusím, žiadne povinnosti, len čo chcem môžem robiť....a ešte to más za to aj zaplatené🙂 užívať si proste tie chvíle, lebo potom začne kolobeh a neskončí🙂))) jas i to užívam plnými dúskami 😀

silvuskaa
21. máj 2009

Sväta pravda 🙂 Doma si oddychnem aspon par tyzdnov, lebo potom nebudem mat volne chvile 😀
perli a matersku mas 6 alebo 8 tyzdnov pred porodom?

perla200
autor
21. máj 2009

8 týždnov pred pôrodom....lebo sa ma pýtala dr. že ako chcem...tak som povedala že takto, inak je to jedno čo sa týka financií, lebo materská sa počíta ako PN...ale vypísala ma od 4. júna dovtedy mam PN.....

silvuskaa
21. máj 2009

materska sa pocita ako pn?

mi.mimi2
21. máj 2009

baby ahojte vy sta sa ale rozpísali za tých 11dní čo som tu nebola..takže mám už za sebou porod..juliett keď sa chceš niečo spýtať kludne 😉 som ti na začiatku témy slúbila že dám pak info 😉 😉 tak vám prajem krásny dník a vítam nove tehule..a vám kočky nech týždne rýchlo utekajúúúú..... 😵 😵

saska73
21. máj 2009

silvuskaa materská sa ti vyráta z predchádzajúceho kalendárneho roka, ak si bola zamestnaná, a je vo výške 55% pravdepodobného denného vymeriavacieho základu

saska73
21. máj 2009

mi.mimi2 ty už máš malinkéééé, gratulujem

mi.mimi2
21. máj 2009

saska73 ďakujem 😉

andrejka10
21. máj 2009

Ahojte tehulky, ďakujem za milééé slová. Ste naozaj veľmi zlatučké. Už mi je trochu lepšie. Už som sa vyplakala, pospala a musím sa naštartovať. Mám pocit, akoby ma ten osud skúšal, najskôr podozrenie na Downa, potom potvrddený Down, krvným testom, následne amniocentéza, aspoň tá dopadla dobre - down vylúčený no a teraz toto. To ma už naozaj zrazilo na kolená. Ale je fajn mať tu vás a vykecať sa. Ste mojou podporou. 🙂 🙂 🙂 Ďakujéééém
Evka a tebe by som poradila, opýtaj sa lekára. On musí najlepšie vedieť.

andrejka10
21. máj 2009

Mimi blahoželááááám a teším sa spolu s Vami. 🙂

perla200
autor
21. máj 2009

no ano to mi povedala mzdárka...

mimi....a čo pôrod? napíš nám niečo o tom🙂))

andrejka, ale aké testy más zlé?

andrejka10
21. máj 2009

Som 0neg. A zrejme som si začala vytvárať protilátky a tým môžem poškodiť plod. ☹ Len som prekvapená, že hneď ma preradili do rizikovej poradne. Neviem, či je to bežný postup. Nehovorili mi do telefónu viac. Zajtra si mám ísť pre papiere na vyradenie z bežnej poradne a nástup do rizikovej. Tak budem múdrejšia. Len tie stresy. ☹ Dúfam, že sa nepridružilo nič viac, naposledy mi robili krvné testy..........

saska73
21. máj 2009

andrejka neboj dnes medicína pokročila, pichnú ti zopár injekcií aby si netvorila protilátky a bude to v pohode. Ja som tiež A negat a muž A pozit - hned sestrička povedala, že mi budú sledovať krv častejšie.
Hlavne si hovor, že všetko bude dobré, však už predsa máš dve zdravé detičky, tak to bude aj teraz tak.

perla200
autor
21. máj 2009

no ja neviem, ale aký je rozdiel medzi rizikovou a bežnou poradnou?

neboj zlatko, budete ok....uvidíš

andrejka10
21. máj 2009

Veď to, že oni už pichli a nezaberá........

andrejka10
21. máj 2009

A zabudla som Vám napísať, konečne dnes príde môj manžel domkov po 5 týždňoch. Tak sa tešíííím!! Jupíííí!! A to som si chcela ísť kúpiť kočiarik do Poľska. Chcela by som taký pekný sýto červený 😀 😀 😀 Len asi to zrušíme. 😒 Budem potom musieť čakať ďalších 5 týždňov. 😠

andrejka10
21. máj 2009

Perla, tak to neviem ani ja, aký je rozdiel len mi povedali, že do poradne budem chodiť každé 2týždne a nie raz za mesiac ako v bežnej poradni. A krv na protilátky mi budú brať oveľa častejšie ako v bežnej poradni, tam berú 3x za celé tehu. A zvyšok snáď budem vedieť viac zajtra.

andrejka10
21. máj 2009

No moje zlaté tehulky, tak niečo som našla na nete ohľadom tých maminiek neg. Pokiaľ máte chuť pozrite si:
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

Dúfam, že my to zvládneme. Malá Sára je veľká bojovníčka. 🙂

saska73
21. máj 2009

fúha, som to dočítala ☹

lienocka7
21. máj 2009

ahojte, som tu nová, dúfam, že sa môžem k vám zapojiť 🙂

perla200
autor
21. máj 2009

jasné lienočka...vitaj....

andrejka10
21. máj 2009

jasnééé lienočka, vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂

kwetinnka
21. máj 2009

viitame ta,tak nam nieco o sebe povedz...nech aj mi o tebe nieco vieme:o)

perla200
autor
21. máj 2009

no dievčatá ideme pozerať ordináciu? ked tam niekto rodí tak to pozerám so zakrytými očami...akoby sa ma to netýkalo🙂)))

kwetinnka
21. máj 2009

keby to tam vyzeralo aspon realne:o)