Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
30. máj 2009

ahojky tehulenky 😉
dnes poobede som mala zvlastny pocit v brusku citila som ako by mi nieco stuhlo v brusku zachvelo sa a prestalo este 2x sa to zopakovalo.
pytala som sa sesricky ze to mohlo byt babo,, 😉

saska73
30. máj 2009

Vieš na čo som zvedavá ? Ako tu v jednej téme bolo písané o štikútaní miminiek v brušku, to musí byť strašne srandovné. 🙂

perla200
autor
30. máj 2009

no ja som to štikútanie vôbec nezažila.....teda zatial nie🙂 juli je zvláštne že takskoro cítiš pohyby, ja som ich začala tak v 18tt cítiť.....

a ako ti je? ešte špiníš?

juliett99
30. máj 2009

chvalabozku klop klop uz nie,, ale stale boli spodok bruska a tak som stale na rovnakej liecbe. doktor tvrdi ze mam stale brusko stuhnute,, ale uz nie tak..
no pred dvomi dnami som citila to steklenie a bublinky a dnes toto. steklenie citim od 16tt

saska73
30. máj 2009

juliet ešte dobre, že si v nemocnici, aspoň ťa môžu sledovať a hneď zasiahnuť, keby niečo.
Včera som zobrala poslednú dávku Duphastonu.

adula13
30. máj 2009

Čaute kočky..či maminy?? 😉 Som tu prvýkrát a celkom ma zaujala vaša debata..o epidurálke, pupočníkovej krvi atď.Je to fajn s niekým si vymeniť informácie či skúsenosti.Celkom sa teším na našu debatu. Mám toho dosť v hlave,čo by som napísala,len neviem odkiaľ začať...tiež ma napadlo,že nemám asi úplný profil..termín narodenia môjho pokladíka atď..možno začnem odtiaľ..ozaj,je tu teraz niekto?? 🙂

saska73
30. máj 2009

Ahoj Adula13, ja som tu pravidlene na fóre, keďže som doma na PN -ke, len skúseností mám pomenej, nakoľko čakám prvé dieťatko ale všetky kočky sú tu veľmi milé a určite ti poradia. 4akáme na tvoj profil 😉

adula13
30. máj 2009

😀 ..haha..tak nás je 5,čo čakáme na môj profil..ja ešte stále blúdim..našla som,ako vytvoriť svoje fotoalbumy,ale ostatné údaje sa ešte ku mne nedostavili..alebo ja som sa k ním nedostavila?? 😵

juliett99
30. máj 2009

ahojcek adula musis ist na nastavenie vitaj u nas,, aj ja som tu skoro stale,,, 🙂

adula13
30. máj 2009

ˇAno,našla som to,ale diky za odozvu..juliet..čítala som,že si doma.V každom prípade,oddychuj,daj si niečo dobré..ja mám stále chuť na niečo sladké..zmzlina,čokoláda,koláče..atď...cez to všetko to na mne ani nevidieť.Od tehotenstva som pribrala len 6 kg,aj to len na brušku..na jednej strane som rada,ale na druhej..hmm..keby som si mohla ukázať,kde by sa mi tie kilá navyše šikli..haha..ale to by sme boli asi viaceré.. 🙂

perla200
autor
30. máj 2009

juli je v nemocnici adula...vitaj u nás a cít sa ako doma 😀

no adula ja som pribrala skoro 26kg a som z toho riadne nestastná......

saska73
30. máj 2009

adula tie kilá ti závidím, v 12 tt som už mala +3,5 kg a to sa neprežieram

adula13
30. máj 2009

Ježiši..o 20kg viac ako ja...chudinka.Nôžky ťa ešte nosia??Mimochodom,čakáš prvé??Ja áno..vraj väčšie bruško býva až s tým druhým..

adula13
30. máj 2009

Ahoj saška..ale máš aspoň takú malú výhodu oproti mne..vieš akú??..cestuj autobusom a uvidíš... 😀 ..ja som donedávna ešte cestovala do práce.I keď raz autom a inokedy busom..no už sa mi stalo,že mi niekto uvolnil sedadlo..ale to až v 8.mom mesiaci.. 😖 ..no už od štvrtku som na materskej!!juchúúú... 😀 ..no nenudím sa ani kúsoček..práve robíme takú menšiu rekonštrukciu nášho bytíku..

saska73
30. máj 2009

Ľudia sú dnes hnusní. U gynekológa často prídu so ženami ich muži a náš dr. má malinkatú čakáreň, vždy nás tam veľa musí stáť a Taký chalp si tam sedel rozvalený, také hovado 100 kg a tehotná s dobre veľkým bruškom sa opierala o stenu, otvárala okno, čo jej bolo viditeľne zle a jeho debila ani nenapadlo sa postaviť, až ked mu povedala.

perla200
autor
30. máj 2009

super adula...nohy ma nosia, ja som pred tehu bola dosť vychrtlá takže je to stáel v pohode..... 😅

saska73
30. máj 2009

adula a my ešte musíme stihnúť veľkú rekonštrukciu bytu. Ja sa odsťahujem na 2 mesiace do podnájmu a budem ich chodiť len kontrolovať. Len už mám nočné mory s drahého, ako sa k tomu stavia, akoby bol na všetko čas. Je veľmi šikovný ale všetko mu neskutočne dlho trvá.

juliett99
30. máj 2009

dakujem adula,, snazim sa mysliet len na pozitiva,, a ako perluska napisala tak ja si sunky valam v nemocnici obcas mi ich popichaju 😀

juliett99
30. máj 2009

to vazne len 6kil si pribrala to ja uz mam n sebe 5kil,, 😀 😀

adula13
30. máj 2009

saske..tak to musel byť riadny blb v tej čakárni.Raz som čakala na bus a taký výrastkovia sa na drzovku postavili predo mňa a ostatných,čo tam tiež čakali..boli síce o hlavu vyšší,ale vymetení pubertiaci..ja som to nevydržala a keď prišiel autobus som im jasne povedala,kde je rada..mali reči a poznámky ale museli pekne počkať,kým ostatní nastúpili.. 🙂
mimochodom,zaujímavé riešenie,že ideš do podnájmu..no ja by som tam asi nevydržala.My máme síce len dvojizbový bytík a niekedy v budúcnosti chceme kúpiť niečo väčšie,no chceme si ho zútulniť.Tak môjmu šikovnému chlapovi..som patrične naň ho hrdá,mu pomáha ocko a obliepajú kúpelkové jadro a záchodík..bude to vyzerať ako murované,ale nechceli sme do toho veľa vrážať a efekt to splní..tak som dnes varila obedík..karfiól..a fučala som ako parná lokomotíva.. 😀

perla200
autor
30. máj 2009

mna nikto nepustil sadnúť si teraz ked som tehu....raz sa m a pýtal jeden predavač či mi pomôže s melonom lebo som ho kupovala....inak som nepocítila žiadne výhody.....

adula13
30. máj 2009

perla..aha..takže s tou akože predtehotenskou "nadváhou" máš asi podobné skúsenosti..a teraz si nahováraš,že po pôrode to bude ideál..hmm..veď počkaj.Keď budem druhýkrát tehotná..dobehnem ťa!.. 😀 😎
juliet..hmm..takže ležkáš v sterilnom nemocenskom prostredí..hmm..poslala by som ti Reagers Darges..časopisy..ale aspoň že máš net..asi notebook..je to dobrý zabiják času.Tak ti to aspoň rýchlejšie ubehne..a že si pribrala už 5kg??..no jasné,keď si len vylehúvaš.. 😉

adula13
30. máj 2009

No teda..perli..že by Slováci boli takí sebci?..pričom musia vidieť tvoje bruško..ktoré určite vojde do každej miestnosti ako prvé..ešte pred tebou..najprv kopec a potom..ty.. 🙂

saska73
30. máj 2009

adula ja do toho podnájmu nechcem ale musím, celý byt bude rozbombardovaný, aj podlahy ideme betónovať, ach jo a tak by som už rada nakupovala pre dieťatko ale nemám to zatial ani kam dať.

adula13
30. máj 2009

Saška a aký veľký bytík máte?Ja som už mám nakúpené pre bábo,teda aspoň dúfam,že tie potrebné..výbavička,kočík..postielku mám od švagrinej..ešte mi kamoška odporúčala babyšatku..no,ešte uvidím..

perla200
autor
30. máj 2009

predtehotenská nadváha? to neviem čo je, mala som 55kg pred tehu........nenahováram si že po pôrode to bude idealne, ale viem, že mam dobrý metabolizmus a dúfam, že si ho zachovám.....nechcem byť silou mocou hned tip top....hlavne nech je malá ok....

adula13
30. máj 2009

nepochopila si ma..boli tam uvodzovky.Ja som pred tehotenstvom mala tiež len 60kg a tiež mám..dobrý metabolizmus..mimochodom,aká si vysoká?..ja 175..a keď som pred tým pribrala,tak sa mi tie kilá lepili na bruchu či zadku..nie dobre.. 😒 ..preto som chodila do fitka či plávať..čo bohužial teraz nemôžem..ale nevadí..teším sa,aj keď mám trošku trému,ako úlohu maminy budem zvládať..

saska73
30. máj 2009

2 izbák 66 m2
perla ja tiež verím, že schudnem, som optimistka 😉

kwetinnka
30. máj 2009

caute baby, saska tak to prerabanie ti vobe nezavidim,ale ,mnaa to tiez caka...od 1.7 sa stahujeme do domu, skusky uz nemam az 10.6 statnice tak sa drtim, a co sa týka ohladu taka pani ma chcela vcera pustit v buse" ze aby ma to neobuchalo" ale myslim ze je to tak jedna z miliona. Adula vítam ta:o)

adula13
30. máj 2009

čau kvetinka..takže štátnice?a aká škola?držím palce..
Inak,asi sa nateraz s vami rozlúčim.môj majster už skončil,sedí na gaučíku tak sa mu idem trošku venovať..aj keď prvé budú rožky s pečeňovým syrom..mňam.. 🙂