Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
14. júl 2009

ahojky olalka,,
hmm tak to je nic moc,, a co ti nasadia nejaku dietu, ci zatial nevies??
takze uz je to na 100% ze Lujza?? krasne fotecky mate moja,, je fakt rozdiel medzi 3D a 4D.. 🙂

perla200
autor
14. júl 2009

olalka...malá je krásna....

ja som otvorená na dva prsty.... tak uvidíme čo a ako....

olalka
14. júl 2009

dakujeme 🙂 ci je to isto Lujza uvidime po porode, ale videli sme to dost jasne, aj na videjku mame 🙂
no uvidime zajtra ci bude dieta, ale asi ano, a to som sa tak tesila na toto obdobie melonove, broskynkove a marhulove ☹
juliett ja som bola uz nadruhom 4D, na prvom som bola v 24 tt a tam tie fotocky este neboli take pekne, predsa len kus podrastla laska nasa 🙂 drahy hned zahlasil, ze je to cely on 😀

svistik
15. júl 2009

ahojte dievcata!!!

ja vam zavidim, ze uz mate take krasne videa !!! Ja neviem ci pojdem na to 4D... je to brutal drahe...

ako znasate tie hrozne teploty??? ja som bola 2 hodiny v meste a ked som prisla tak som 3 hodiny spala!!! Normalne ma to teplo znicilo!!!

Ozaj aj my sme uz na 80% vybrali meno ... budeme mat Leu a tych 20% je Dominika 🙂 V kazdom pripade, este mame kopec casu a uz vidim ako to budem tyzden pred porodom menit pri tom ako sa poznam 🙂

Olalka!!! tak ako dopadli testy na cukrovku??

olalka
15. júl 2009

rano bol moc cisty, ale brala mi z prsta krv nalacno a hodinu po jedle, ale kedze dr. tu teraz nebude, vysledok sa dozviem az v pondelok. tak si este rychlo nieco dobre zamaskrtim 🙂
svistik, kolko u vas stoji to 4D?

svistik
16. júl 2009

2000,- v korunach... zda sa mi to dost... ale snazim sa hladat kde to tu robia v okoli a aj ked najdem tak tam pre istotu nenapisu cenu...

a budem Ti drzat palce, aby boli vysledky dobre...

olalka
16. júl 2009

tu v ziline myslim 50 EUR, ak som dobre pocula sestricku, ja som platila menej, mam to v ramci starostlivosti u toho dr.

kwetinnka
17. júl 2009

Ahojte tehulky,tak už som vas docitala,este ze to obcas tak flakate ze som to dost rychlo zluskla. Ja som pribrala zatial 10kg,a myslim ze skoro kazdu jednu to trapi len ked sa nad tym dlhsie zamyslame...hlavne ze su drobci zdravý. V brusku picha aj mna a dost casto, tak som sa poradila s jednou porodnou asistentkou a tá mi povedala nech pekne poctivo beriem magnesko,aby to nepreslo do nejakých kontrakcií,aspon do 36tt.
Ale inak sa mame fajn,teplucko nam je ale zvladame ho dobre. Viete co som sa chcela spýtat do ktorého tt robia 3D alebo 4D uvz?
Olalka s tou kontrolou to bolo tak ze ja som si dala medzi tým ziadost do socialky,aj ked to mi bolo nakoniec na nic,ale volala som tam,povedala som im ze som si dala ziadost ze nebudem doma,a oni mi povedali ze to moja doktorka mi musi k pnke pripojit nejaký papier ze o tom vie ze nebudem doma,takze poitom to už bolo v poriadku,hlavne ze som bola nejak kritá,peniaze mi prisli takže je to ok.
Juliet inak kráásne fotky,vsetkým vam silno držím palceky,ved ono sa nam to pomalicky kráti, este nemam doma ani postielku,pomaly nic nachystane,ale tuto sobotu domalujeme,konecne doupratujem a trosku sa to utrasie.Perli ako sa mate? ako trombocyty? už je to lepsie...už to mate za par...tak na vas budeme mysliet a tesit sa na fotky:o))
😀

olalka
17. júl 2009

ahoj kwetinnka, teba som to nevidela strasne dlho. ako, uz ste prestahovani? a kocik si si uz vybrala?
to 3-4D je vraj najvhodnejsie medzi 24-28 tt, ale ja som bola aj teraz v 32tt, a lekar mi povedal, ze kludne mozem aj v 36tt, ze to uz budu vyslovene fotky do albumu, ze bude krasne vidiet detaily tvaricky.
my sme mali ovela krajsie fotky teraz ako ked som bola v 24tt.

juliett99
18. júl 2009

Ahojky tehulky,,
pani tu sa to nejako fakt flaka,,, 😀 😀 😀
ale ved ani sa necudujem ved aj ja to flakam,, valam sa pod altankom a kupeme sa s chlapcami v bazeniku xixi
kwetinka moc dakujeme za pochvalu.. Samko bude cochvila hore nos kazdy ho chvali xixi 😀 😀

perla200
autor
18. júl 2009

čau juli....ja som myslela že bývate v byte.... 🙂))) či vonku mate bazen? aj ja chcemmmm.......

juliett99
18. júl 2009

nie perli my byvame na dome,, ved som spominala ze ideme prerabat dom,, a bazenik mame zatiallen maly plastak,, aspon daco xixi
perli a ty ako este sa gulas so simonkou?? ako to vyzera u vas??

perla200
autor
18. júl 2009

jaj tak,vedela som že idete prerábať dom ale nevedela som že už tam bývate.... myslela som že na byte....
my? cítim sa dobre, a nič sa nedeje...tak uvidíme

juliett99
18. júl 2009

no my tu byvame veru uz par rockov,, len kvoli prirastkom sa musime rozsirit.. 🙂

perla200
autor
18. júl 2009

jaj tak.... no nevedela som.... stále som mala zafixovaný dvojizbový byt....neviem prečo🙂))) no my sme pre istotu postavili nový dom pre potomkov...a môžme mať kludne tri deti, každý by mal svoju izbu.... tak môžem rodiť kolko chcem.... 🙂

juliett99
18. júl 2009

hmm tak teda som zvedava ci budes rodit jak ceresnicka,, a inak kolko planujete deticiek??
no ten byt bol este ked som bola v UK,.. uz neni. a ani by som uz na byt nesla,asi by ma slahlo keby som bola teraz zatvorena v byte 😒

silvuskaa
19. júl 2009

Ahojte🙂 Uz som tu dlho nebola, tiez pomaly prerabame...teraz sme vyburavali stenu a davali okno a malovali, je toho dost a ja uz tak nevladzem ficat tak umyval moj manzelik.
No tak v byte by som ja teda tiez urcite nevydrzala, nedokazem byt cely den zatvorena a nevyjst na dvor alebo zahradu.
Juli pekne rastiete...si zlata s bruskom 🙂

juliett99
20. júl 2009

siluska ahojky dakujeme veru fakt rastieme,, akurat vcera som si par krat grcla maly asi tiez nema moc rad suche salamy.. ☹ potom nas trapili zaha,, takze sme mali skoro cely den na bleee
No u nas s tou preprabkou sa to zacina v piatok nam doviezli drevo na krov a dnes malju doviest krytinu a dnes sa mame aj dozvediet ci nam uz podpisali to stavebne povolenie,, uz nech zacne ten oraganizovany chaos. 😀 😀 😀

silvuskaa
20. júl 2009

Aspon sa nenudis 😀 Ja hovorim ze ja sa fakt v zivote nikdy nebudem nudit. Ked som odchadzala z prace tak sa ma pytali ze co budem doma robit...no o to sa nebojte ze by som zomrela nudou, som kazdemu hovorila. A veru je to tak, stale nieco je, alebo sa najde a to este neni maly na svete...no je veselo🙂

kwetinnka
20. júl 2009

Ahojte dievcence, prestahovaný sme,este sme tento víkend malovali obyvacku,este si chce moj drahý behom týchto dni vymalovat na farebno pracovnu. Kocik? už mam vybraný aj objednaný,bude niekedy buduci týzden,este chcemde ist na výlet na nakup nabytku do pl.Dnes som este poumývala v tej obyvke okna....a hned sa na to lepsie pozera...aj ked este na prazdne steny. Už som si konecne naskreckovala veci do porodky,už ma vsetci strasili ze uz by som to mala mat aspon na jednom mieste.Ako to tak poteram,tak vsetky behame s bruskami po dome,a nieco prerabame,burame:o),to ale budu mat tie nase deturence krasne:o)Andrejka asi tiez maluje ked už tu tak dlho nebola. Tak asi na to 3d sono pojdem...aj ked keby to bolo lacnejsie by som sa nenahnevala.

andrejka10
20. júl 2009

Ahojte tehulky. Naozaj som tu dlho nebola, ale musím sa priznať izbičku ešte nemáme vymaľovanú. Len tatino bol na chvíľu doma, tak som vás trochu zanedbávala. 😉
Snažím si pripraviť posledné veci, konečne som objednala baldachýn, súpravičky z pôrodnice. Dúfam, že dorazia včas. 😀 Zistila som, že mi ešte zostáva dokúpiť vaničku na kúpanie. 🙂 Uvažujem aj s tým stojanom. Ešte som so stojanom vaničku nemala, ale musí to byť fajn, nastaviť si na výšku, kt. potrebuješ. A vy ako babulky, vetko pripravené????

kwetinnka
21. júl 2009

Caute,caute....sak vy sem vobec nechodite..to poctivo flakate. Andrejka no už skoro vsetko mame nachystane,už len drobnosti. nad stojanom som rozmyslala aj ja....ale dedo mi urobi taku dosku,resp nastavec ktorý si dam na vanu a nan dam vanicku..aby som nemala vodu vsade ked bude mala vacsia. A ako negativka?protilatky v poriadku? a este vam ide tatino prec? alebo už bude doma? moj drahy este bude musiet ist na sluzobku na 2tt v auguste, nie som nadsena, ale co narobim:o))
Tak sa drzkajte,davajte si pozor,oddychujte 😀

andrejka10
21. júl 2009

Kwetinka, vidíš s tým nadstavcom to je tiež dobrý nápad. 😀 Ďakujem za tip. 😉
Protilátky pominuli a vrátili ma späť do bežnej poradne. Takže už by to malo byť v poriadku. Konečne si môžem vychutnávať tehotenstvo bez slzičiek a obáv. Aspoň posledné týždne. No a tatino, tak to zrejme príde a bude nás už o jedného viac. 😀 😀 😀 Termín mám síce 24.8., ale ja zvyknem rodiť v 38 t.t. a to vychádza 10.8. na tatikove narodeniny 🙂 🙂 🙂 a to doma ešte nebude. ☹ Dovolenku má nahlásenú od 15.8. Tak uvidíme, ako to všetko nakoniec vypáli. Sama som zvedavá. Rada by som bola, keby bol pri pôrode. Bol mi oporou keď som rodila Andrejku. Tak uvidíme.
A vy babenky ako sa darí? Naozaj to tu nejako flákame. Tak keď nakuknete napíšte ako sa máte, ako zvládate tieto horúčavy 🙂

olalka
21. júl 2009

ahojte,
tak ja som na dia diete, potvrdili mi mierne zvysene hodnoty cukru, tak pre istotu mi dali dietu, nemozem nic sladke, max. ovocie a aj to iba v malom mnozstve ☹ . nejedla som vela sladkosti, ale teraz ked nemozem by som si taaaak strasne nieco dobre dala. dokonca musim davat pozor na vsetko mozne, zemiaky, ryza, cestoviny, pecivo.... no fakt neviem, co jest, ja nie so velmi masovy typ, ja som zila hlavne na cestovinach ☹ a teraz som frcala aj na melonoch, nektarinkach....mnam
nastastie do porodu zostava len 7 tyzdnov, co sa mi sice teraz zda nekonecno, ale snad to nejako vydrzim.
moj drahy je v praci skoro stale, ale je na telefone a do polhodiny by mal byt doma, keby daco, tak snad to tak aj bude, ja bez neho nerodim 😀

silvuskaa
21. júl 2009

tehulky ahojte🙂 tak vy uz mate vsetko do porodnice nachystane? Ja to zatial len pomalinky zbieram ale nemam vsetko. A kocik tiez este nevieme aky:( Uz som z toho aj nervozna..nejako nestihame.
Andrejka tieto horucavy su neznesitelne, ja sa rada vyhrievam na slnku ale ked je takych max 26-27stupnov a pofukuje vetrik.
Minuly tyzden co bolo tak horko v noci, tak som vobec nespala, taka som bola mokra jak mys.

kwetinnka
22. júl 2009

kuk,tak aspon ste nakukli:o) Moj drahy bude dva augustove tt na sluzobke tak dufam ze sa mala nepoponahla,Olalka a kolko si mala tie zvysene hodnoty,a ked ti robili OGTT nic sa neukazalo? ja som mala tiež ze 7,8 a norma je vraj do 7,9.Dr mi povedala ze by to ani neriesila ale ze mam predispoziciu tak mam tiež drzat dietu,aj sa snažim,ked nieco sladke tak rano alebo doobeda,pecivo len raz za den..ale ked je melonova sezona neda sa odolat,a s tym masom predne viem ake to je...ale proste nejaka nahrada byt musi.Kontrolne vyskedky som mala vyborne,idem zas v pondelok tak uvidime.Silvuska z toho si nic nerob ze to este nemate...pom alicky to naskreckujes...a kocik tiez este nemame.
Ja mam rada teplo, viac mi vadi to ze v noci nespim...ale to je jedno ci je teplo alebo zima..je to stale rovnake.
Inak Andrejka teraz ma tak napadlo,ze tie nastavce na vanu normalne predavaju,ze si to das na vanu a nato vanicku,aby si nemala vodu vsade
🙂 😀

olalka
22. júl 2009

kwetinnka, mne ani ogtt nerobili, iba mi brali nalacno krv z prsta a vsetko bolo ok, len potom o cca dva tt som mala cukor v moci. a diabetologicka namerala nalacno 5,9- co je nad hranicou, po jedle 7,1

juliett99
24. júl 2009

ahojky koceny,,
tak sme doma, poradna dopadla v celku dobre,, maly Samik ma 700g a je otoceny zadockom, a placenta?? tak ta potvora je stale hlboko vsadena,, nehybe sa,, ale tak este nieje nic stratene vraj este sa moze vysunut.

andrejka10
24. júl 2009

Ahoj tehulky.
Pozerám, že nám to tu nejako viazne v týchto horúčavách. Ani sa vám nečudujem, sama mám toho dosť. Nič nevládzem. ☹
Juliet, verím, že to bude dobré. Tá potvora placenta sa snáď umúdri. 🙂 Držím ti palčeky.

juliett99
24. júl 2009

moc dakujem andrejka,, aj ja verim ze to nakoniec bude vsetko OK..
a ty ako?? uz mas vsetko nachystane a aj izbicka je ready::?? 🙂