Rastlinné mlieka z Dm

veriine
31. jan 2018

Máte niekto skúsenosť? Aké sú? Mali by byť asi podobné ako zn. Alpro. Z nich mám odskúšané len dve či tri, myslím kokosové a orechové. Teraz by som rada skúsila ryžové, ale mali aj špaldové, napr. a veľa iných.
Tak ak máte nejaké skúsenosti a ako chutia, podeľte sa 😉

stanus81
31. jan 2018

@veriine No podobne ako Alpro urcite nebudu. Teraz nemam na mysli chut. Znacka Alpro je len o reklame. Odporucam pozerat najma zlozenie. Mm ma dost prisnu dietu a vzdy sledujeme, co dane produkty obsahuju. Tak teda na porovnanie:
DM bio ryzove mlieko - voda, ryža 13 % , slnečnicový olej, jedlá morská soľ
Alpro ryzove mlieko - Pitná voda, ryža (12 % ), slnečnicový olej, fosforečnan trivápenatý, maltodextrin, morská soľ, stabilizátor (guma gellan), vitamíny (B12, D2),
regulátor kyslosti (fosforečnan didraselný).
My este zvykneme kupovat znacku Joya, maju ju aj tescu alebo v bille. Cize ak ide o zdravsiu alternativu, isla by som do tychto znaciek 🙂

veriine
autor
1. feb 2018

@stanus81 Dakujem, ano to zlozenie som nasla aj ja na nete (ockom ked som hladala zlozenia). Alpro je teda vazne len o reklame. To bez diskusie 👎
Ja uz musim tiez drzat prisnu dietu, lebo mi zistili histam. intoleranciu. Takze preto sa mi pacili tie DM. Nejako nevyhladavam tieto napoje, ale kedze musim vyradit este aj kravske mlieko, tak ma napadli tieto rastlinne.
A daju sa tieto mlieka pouzit napr. aj do kolacov, pecenia a podobne ako priama nahrada kravskeho mlieka?

klaudscha11
1. feb 2018

@veriine ja tieto rastlinne mlieka celkovo moc nemusim ale skusala som myslim tiez kokosove to bolo este ako tak ale napriklad to ryzove vobec a nejako tomu nemozem prist na chut ale tak asi je to len o zvyku. Pokial musis byt taketo kvoli alergii tak asi na vyber nemas..

stanus81
1. feb 2018

Zavisi od receptu. Inac mne tie "mlieka" zdaleka nepripominaju obyc. mlieko. Su take nasladle. Cize robim s nimi skor sladke pokrmy - puding, ovsena kasa, krupicova kasa, palacinky (tie su napr ovela jemnejsie a zvyknu sa trhat). Do slanych jedal sa mi ale osvedcilo kokosove mlieko, ktore sa ale zas nehodi vsade - vyborne je napr. v kombinacii s cervenou sosovicou a kurkumou, cize skor take "orientalnejsie" jedla. Obsahuje vsak velke mnozstvo tuku (to mm nemoze).
Ale napr neviem si predstavit taku svieckovu alebo zemiakovy privarok s rastlinnym mliekom.
Urcite najdes aj na nete kopec rad a receptov, teraz je ludi s HIT velmi vela.
A inak suhlas s @klaudscha11 - ani mne nechutia na priamu konzumaciu.

veriine
autor
1. feb 2018

Na priamu nie, ani mne, lebo su presne - take nasladle. Este ked som nevedela o mojom hendikepe, tak som si robila ovsenu kasu s toho kokosoveho alebo orieskoveho (alpro), chutilo to vynikajuco.
Takze pre bezneho v pohode.
Rozmyslam, ze este existuju tie bezlaktozove, ale to bude asi tiez len kravske mlieko 🙄

veriine
autor
1. feb 2018

Inak celkovo nejako mlieko nevyhladavam (samoosebe) pila som ho len s kavou, ale nemam problem pit kavu aj bez, lebo som milovnik kavy 😍

tabakmirka
1. feb 2018

Ja radšej kupujem toto dmkové, istý čas som si alpro, ale potom som tiež začala sledovať zloženie a ostala som prekvapená, preto teraz už radšej pozerám najskôr na písmenká na krabici a značku neriešim 🙂

vondolina
2. feb 2018

@veriine ja práveže mám mlieko veľmi rada, lenže mi spôsobuje problémy poslednú dobu, preto som už rozmýšľala, že by som rastlinné vyskúšala, či nebudem mať aj s tými problém, len keď som videla tie ceny alpro, tak som skoro plakala, tie v dm čo stoja?

veriine
autor
2. feb 2018

@vondolina Alpro su moc predrazene. Tieto DMbio sa pohybuju okolo 1,40€/l (teda podstatne lacnejsie) a su podla zlozenia urcite vazne lepsie. 👍

vondolina
6. feb 2018

@veriine ďakujem, že si mi napísala, tak to je trošku dosť rozdiel, to si pomaly aj dva litre kúpim, za tú cenu, to je nonsens toto, musím behnúť zajtra do dmky pozrieť ich 🙂

sight
9. feb 2019

Ahojte, vidím, že tu riešite DM mlieka. Ja som používala mandľové, ale nemôžem ho v poslednej dobe kúpiť, bola som v DM v dvoch mestách a nemali ho, na online stránke je tiež nedostupné. Vám sa ho darí zohnať?