Reakcia na zrušenie témy Lieky na IVF

kikina666
11. feb 2009

ahoj emjee,

co sa tyka temy Lieky na IVF, tak tato tema nebola o hazardovani s vlastnym zdravim ale o pomoci jedna druhej, tie lieky co zostali mne a posunula som ich dalej pomohli inej kocke ku stastiu a k babetku a to je super pocit, ked mozem pomoct, aj napriek tomu ze mne to nevyslo.

Su kocky ktore su zufale a idu aj na 6te alebo 7me IVF a je rozdiel, ci za to zaplatia 10000 alebo 30000. Myslim si, ze ukoncenie tejto temy bolo neopodstatnene a nerozumne, nakolko tato tema pomahala babam v nudzi.

Ty mas svoje babetko, ale kolko je takych co si to nemozu dovolit ist na umele oplodnenie lebo nemaju tolko financnych prostriedkov a tato tema im v tom len pomahala.

A co sa tyka hazardovania so zdravim .. kazda jedna injekcia na umele oplodnenie je balena ako kus a na kazdej ampulke je datum expiracie, takze sa nejedna o hazardovanie so zdravim ... ale jedna sa o pomoc v nudzi.

K

kuspitka
11. feb 2009

Ahoj.
Podla mna je ta tema dobra kvoli tomu ked si niekto potrebuje kupi lieky na IVF tak musi vela platit a takto ked nas zostali lieky tak mozeme pomoct niekomu druhemu je to nespravodlive zatvorit temu...

ked niekto potrebuje pomoc, tak mu treba pomoct .

Podla mna keby sme chceli hazardovat so zdravim tak sa da aj inak ako predavat lieky...
teraz si zobrala nadej zenam ,ktore nemaju peniaze na lieky take drahe co treba na umele oplodnenie

kikina666
autor
11. feb 2009

kuspit dobry prispevok, uplne suhlasim

zuz11
11. feb 2009

nie je to tak ze tieto lieky su na predpis a musia sa brat pod dohladom lekara? 🤐

ak je to tak nemozeme dovolit predaj takych liekov 🤐 uvazujte ze vy nevidite cez PC komu vlastne tie lieky predavate 🤐
ked uz tak nespotrebovane lieky vratte doktorovi a nech ten ich posunie ked tak dalej ale nie vy cez PC niekomu koho nepoznate 🤐

emjee
11. feb 2009

jedna sa o lieky, ktore su na predpis a podporovat ich volny predaj na nasom fore by mohlo pre prevadzkovatela stranky znamenat minimalne neprijemnosti

misik1
11. feb 2009

dievcata ahojte
ja som adminke pislaa snad do minuty po tom ako zatvorila temu presne to, co pisete vy...urcite sem napise alebo do vasej IP, tak ako mne odpisala...kedze sa obsah IP nema zverejnovat, tak vam nemozem napisat aka bola jej odpoved....kazdopadne je to velka skoda, aj mne takto pomhli dostat sa k liekom,ked som isla ako samoplatca a nehovorim aj o tom,ze vlastne ked som dala nazov lieku do googlu, ked om nieco o nom hladala, tak som sa takto dostala na konika...a odvtedy som tu.....bola to velmi dobra tema a prospesna... 🙂

kikina666
autor
11. feb 2009

emjee tie lieky nie su len na predpis, ak uz ides na 4.IVF tak si tieto lieky hradis v plnej vyske a bez predpisu iba na doporucenie lekara ...

misik ja som jej tiez napisala,a tiez mi odpisala do IP a som zvedava kedy zavrie aj tuto temu

emjee
11. feb 2009

3x su na predpis a potom uz nie? to su divne lieky

emjee
11. feb 2009

to ze si nieco hradis v plnej vyske este predsa neznamena, ze nie su na predpis

babulka123
11. feb 2009

emje nie su divne, len pri 3 pokusoch je cast z nich platena poistovnou tak isto ako zakrok. kazda zena ma narok na 3 pokusy IVF platene poistovnou, potom kazdy si plati sama a tie sumy idu do desiatky tisicov.. tie lieky co si baby posuvali bola moznost ako aspon troska usetrit prostriedky...

nehovoriac o tom ze nikde nemas zarucene kolko takych pokusov budes v zivote potrebovat.. bohuzial.

tanitta
11. feb 2009

Ahuj.. Zuz.. nie to take jednoduche ako sa to pise...vratit lekarovi... ti maju ine starosti nie este sa zaoberat sprostredkovanim liekov... chapes...lekarne to naspat tiez neodkupia...
vdaka teme lieky na ivf mi svieti pri mene 1D..... nebyt tejto temy nemozme si dovolit dat za lieky 40-50tis. ... nedajboze ze by dalsie ivf nevyslo tak dalsich 50tis... + samozrejme vydavky za ukony v centre...
lahko sa to pise kto nepresiel tym co prechadza X zien v nadeji ze "raz to vyjde"...aj ked za pomoci centier a dobrych ludi ktory si dokazu pomoct aspon tymto sposobom....
ved predsa si nekupim liek po expirke a nacaty....
dakujem za pochopenie... myslim ze tych nazorov tu pribuden este dost;).. staci si pozriet temy ake napreduju v snazilkach...
😎 ... dakujem za pochopenie...

kikina666
autor
11. feb 2009

emjee 3x ich hradi poistovna a potom ked chces ist na umele si ich musis zohnat sama, nedaju ti predpis, lebo ti nic z nich nezaplatia

tym ze si zrusila tuto temu si zabranila niektorym kockam aby isli na dalsie IVF za prijatelnejsie peniaze, teba urcite tvoje babetko nevyslo 250 000 ako podaktore v tejto teme, ktore zhanaju tieto lieky.

Nas to doteraz vyslo na 100 000 a bez vysledku ale nevaham do toho ist znova ...a je kopec dalsich v mojej situacii,

som sa pytala v centre ako to chodi, tak vies co mi povedali, ze ak mi lieky zostali mam im ich dat a oni ich pouziju .. ale ze za ne nic nezaplatia, dostanu ich "vyvolene" pacientky a to je v poriadku ?????

babulka123
11. feb 2009

zuz co ja viem robi to len jedno jedine cengtrum a sice v GF od teba odkupia lieky za zostatkovu hodnotu prave pre baby ktore idu ako samoplatkyne aby nemuseli za lieky doplacat plnu sumu..

takze nieje to nieco nezakonne..
ked mi ostanu v ladnicke a nikomu nepomozu to je viac zle ako ked ich viem niekomu posunut.. no nie?

miroslava33
11. feb 2009

dla môjho nazoru sú Vaše starosti o zneuživani liekov neopodstatnene a kratkozrake
každa z nas samoplatkyn berie lieky ktore jej vopred doporučil lekar a berie ich pod lekarskym dozorom,
takže nechapem o čo Vam ide...
hadam si nemyslite že si pichame lieky od buka do buka a potom si ihlou na štrikovanie vyberieme
par folikulov z bruška????
je lepšie ked sa lieky hodia do koša ???
aj ja som jedna z tych čo si ich kupili cez konika a mohli takto par peknych korun ušetriť
Je so skratove a nefer jednanie voči nam .... ktoré už nemaju šancu ziskať
uhradu cez poisťovne... .
mali by ste sa nad tym zamyslieť , lebo nechapete ...
ale ani Vám neprajem aby ste pochopili - je to totiž pocit hroznej beznadeje ...

emjee
11. feb 2009

kikina ale za to ja nemozem 😔 to je zalezitost centra

a prepac, nemozes vediet kolko ma stala cesta k mojmu babatku

scarlette
11. feb 2009

tiez mi je luto ze tema bola uzamknuta, ivf a lieky nan nie je vobec lacna zalezitost, viem o paroch ktore si zial beru pozicky na to aby mali sancu mat dieta... islo len o pomoc jedna druhej na margo nespotrebovanych liekov a moznosti ich vyuzitia, napriklad ak kocke preplatila lieky poistovna a nespotrebovala ich tak ich posunie dalsej.. lieky vzdy berieme pod dohladom lekarov ale je rozdiel dat za lieky pri jednej stimulacii 300€ alebo 150€...

babulka123
11. feb 2009

emje.. nikto vas neobvinuje ze vam to islo normalne a my sme museli za to cvakat a poviem ti ze niekedy vazne pekne prachy..

len ide o moznost nechat takuto temu kde si vedia baby navzajom poradit.. presne ako pise mirka vsetky lieky sa beru pod dohladom lekara a ani jedna nebude riskovat alebo hazardovat pri takejto vaznej teme aby si dala nejaky iny liek..

kikina666
autor
11. feb 2009

to nie , to mas pravdu, ale prave preto ze vies o co ide, tak by si to mala chapat a max baby usmernit, nech to nepredavaju ako inzerat ale nejakou inou formou, ale nie takto natvrdo zavriet temu
...

emjee
11. feb 2009

mozno som sa v danej teme zle vyjadrila - je mi jasne, ze 99% dievcat z tamtej temy jednoducho pokracuje v liekoch, ktore predtym dostala na predpis

ale chapte aj druhu stranu - nemozeme si dovolit verejne podporovat predaj niecoho, co je LEN na predpis

tanitta
11. feb 2009

Emmje.. podla tvojho motta sudim ze to nebolo az take zlozite;)...
... app.. existuju aj ine stylizacie tzv. inzeratov...nieco podobne sa riesilo uz v CZ...cca pred rokom...

inkak
11. feb 2009

ahojte, mna by teda zaujimalo, ako by sa dali tieto lieky zneuzit a kto by daval za ne len tak 15 tisic? O tom, ako to pomohlo a pomoze mnohym zenam urcite netreba hovorit tym, ktorych sa to tyka. Sposob ako sa dostat k takymto liekom sa stale najde aj ked sa budu taketo temy zatvarat - len to bude tazsie. Zeny, ktore mali to stastie, ze ich nikdy nepotrebovali, by mali so solidarity prizmurit oci. Kazda zena,ktora podstupi IVF je pod lekarskym dohladom. Neprekvapilo by ma keby do takejto temy zabrdol nejaky student prava, ktory si chce nieco dokazovat.

kuspitka
11. feb 2009

podla mna ak niekto nezazil to co my a nevie oco sa jedna tak nech je ticho.tie lieky co si takto kupujeme su na predpis ,ale ked si ich kupime tu neznamena to ,ze ich neberiem pod lekarskim dozorom....
hej tieto lieky su drahe a my chceme byt tehu tak inak sa neda len takto ,ze lieky si kupime...

misik1
11. feb 2009

baby a na inzertnych strankach by to neslo? ked nam to tu zatvorili?tam nieko neskuma, co predavas, darujes, ponukas....a pomahas????nie?
vecna skoda ...., som rada,ze pisete k tomu viacere, nech si aspon povieme tie ,ktore tym prechadzame... ☹

miroslava33
11. feb 2009

myslím že by stačilo stanoviť určite pravidla .. napriklad že v inzerate sa uvedie iba nazov lieku
a nič viac a ostatne podrobnosti sa už vysvetlia cez sukromnu poštu... alebo cez mobil ...
Chcelo by to snad len troška ochoty a empatie voči nam, ´´porušujucim zakon ´´ -

kikina666
autor
11. feb 2009

misik ale skumaju a vymazavaju to bez upozronenia ... . ja mam pred sebou este jeden pokus plateneho IVF a ak nam to nevyjde tiez budem nutena zhanat lieky za lacnejsie, nakolko nie som milionar a platime hypoteku a uz si nemozeme dovolit dalsiu pozicku na lieky ...

mici11
11. feb 2009

Myslim, ze je velkaaaaaaaa skoda, ze tato tema je zrusena. Baby si tam navzajom pomahali, lebo 3 pokusy co hradi poistovna je ozaj nic velakrat. A nie kazdy ma niekolko tisic na lieky za plnu cenu. Nie jednej pomohli k babatku, ja poznam dve co si odtial pozhanali lieky a len vdaka tomu maju babatko. Ved sme ludia a mame si pomahat. A tiez zdielam nazor na co by komu boli a za tie peniaze aby ich zneuzil , pichaju sa pod lekarskym dohladom. Ale kto nemal problem otehotniet to nepochopi.
A co tak zrazu, ze sa tema zrusila, komu az tak lezala v zaludku? Verim, ze sa najde iny sposob aby si babenky mohli navzajom pomahat 🙂

ceertica
11. feb 2009

je fajn ,že sa týmto sposobom "pomáha ženam "ktoré nemožu prirodzeným sposobom otehotniet,a hoci chcú priviest na svet dietatko ,ktoré by bolo milovane,nemožu pretože nemajú peniaze na uhradenie nákladov a liekov a pokial si chcu aspon týmto sposobom pomoct ku štastiu tak sa im to zakáže.Hlavne že feťáci a alkoholici maju v tomto štáte všetko zadarmo,lebo tí sú doležitejší ako páry ktoré chcú deti!!!! Je mi na vracanie!!!

kikina666
autor
11. feb 2009

miroslava uplne s tebou suhlasim .... staci urcit pravidla a to je vsetko

inkak
11. feb 2009

miroslkava suhlasim s Tebou. stacilo by napisat napr. ...ja som uzivala Gonal a zvysil sa mi.... dalej by sa to mohlo riestit cez IP. a tak by sa zakon predsa neporusil.

kikina666
autor
11. feb 2009

ceertica uplne s tebou suhlasim ...

misik1
11. feb 2009

prsne baby, zmenit pravidla a ako kikina hovoris, upozornit, nasmerovat, zamknut nejaky prispevok a nie takto natvrdo....a este som pisala,ze zvlastne, ze tato tema zije uz od septembra 2006 a az teraz sa zamyka...tak to vtedy nevadilo...