Reakcie priateľa, keď dieťa spomenie biologického otca

luckaar
12. dec 2013

Ahojte, ako reaguje vas novy partner ked dieta (ja mam 3 rocne) spomenie svojho biologickeho otca? Prekaza mu to?

luba28
12. dec 2013

@luckaar ja to mam lepsie,lebo moja 10 rocna ani nechce pocut,ze ma ineho otca ako je moj terajsi manzel,....

sisaha
12. dec 2013

@luckaar mojmu to nevadilo... mozno aj vadilo, ale nikdy to nekomentoval. Je to proste jeho otec a ked ma k nemu dobry vztah, to neznamena, ze k novemu musi mat horsi.. Mal by si to uvedomit..

sue
12. dec 2013

@luckaar prečo by mu to malo vadiť? 😕

luckaar
autor
12. dec 2013

@luba28 to mas naozaj dobre 🙂 moj maly sa teraz rozrozpraval a obcas povie, ze tato dojde a tak.... A nedavno mi sucasny partner povedal, ze asi mu otec chyba a ze ho to odradza robit si vztah k malemu ☹
@sue tak pre toto mu to trochu prekaza
@sisaha maly ma dobry vztah aj k novemu priatelovi, preto ma doslova sokovalo, ked mi povedal ze mu to vadi ked spomenie otca

luba28
12. dec 2013

@luckaar oni sa stretavaju,myslim maly s otcom????ak nie tak on pomaly zabudne,si myslim,....moja dcera uz 3 roky bio-otca nevidela,takze nema uz k nemu ziadny vztah,skor sa hneva ked ho niekto spomenie,....

sisaha
12. dec 2013

@luckaar tak sa ho spytaj, ze keby to bolo naopak, ze on by mal dieta v inej domacnosti, kde by bol iny muz, ci by mu potom nevadilo, ze ten druhy muz sa ho snazi z povedomia dietata vymazat..

luckaar
autor
12. dec 2013

@luba28 ano, raz za mesiac, maly s nim nevyrastal, lebo snazil sa pracovat v zahranici a bol stale prec, to nas aj rozdelilo, preto si myslim ze teraz ho maly spomina lebo otec ho rozmaznava, pohraje sa s nim a to je cele. Ja som to sucasnemu priatelovi vysvetlola, len ho proste mrzi ze ho maly spomenie

luckaar
autor
12. dec 2013

@sisaha ja viem ze je to zlozite, chapem oboch, ze otec ho rozmaznava lebo je s nim malo a tomuto vadi ze spomina otca. Urcite aj mne by vadilo keby som v inej domacnosti kde by dieta hovorilo o svojej mame, tiez by som sa citila ze dieta ma nema rado ked spomina svoju mamu. No je to tazka situacia pre mna ☹

sue
12. dec 2013

@luckaar bolo by smutné, ak by Tvoj terajší partner neuniesol to, že dieťa má svojho biologického otca a má s ním dobrý vzťah, ak by to tak ale bolo, znamenalo by to nezrelosť Tvojho partnera, pretože toto je len o ješitnosti. Tvoj syn má biologického otca a vždy ho mať bude. Tvoj partner môže byť druhým otcom, kamarátom, priateľom, náhradným otcom, ale biologickým mu nebude nikdy...a absolútne nie je dôvod, aby Tvojho partnera odrádzal vzťah s biologickým otcom k budovaniu vzťahu s Tvojím synom.

eeffka
12. dec 2013

@luckaar reakcia ze kedze tvoj syn spomina biootca tak on si s nim nebude budovat vztah je hodna nedospelého jedinca. Akoze aky vztah potom chce budovat? s tebou ako s milenkou?
Nechces zakceptovat moje deti tak sa zbal a tahaj kade lahsie!

luckaar
autor
12. dec 2013

@eeffka nie ze nebude, ale proste ked pocuje o nom, dava mu to pocit ze maly ho nebude brat ako cloveka co sa ozaj o neho stara a zaujima ale bude mat iba otca ktory si ani nezasluzi aby ho maly tak volal lebo odisiel od nas do zahranicia ked mal maly par mesiacov. Maly s nim ani nevyrastal lebo bol stale prec ale teraz sa biootec vratil na sk, tak sa stretavaju raz mesacne a rozmaznava ho, takze maly ho preto spomina, nie preto ze by mal k nomu nejaky vztah a chybal by mu

m_ij_ka
12. dec 2013

@luckaar môjmu priateľovi to nevadí, a staršia dcéra aj tak bio otca nespomína, nemá dôvod, lebo ho ani nepozná a ani bio ju. Dcéra ho spomenula len v prípade že túži po tom, aby terajší priateľ bol jej bio otec

luckaar
autor
12. dec 2013

@sue ked teraz nad tym rozmyslam, mas pravdu, proste biootec existuje a nic s tym uz nenarobim, musime sao tom porozpravat a snad to pochopi, lebo inak mame pekny vztah, mrzelo by ma, keby toto malo sposobit rozchod ☹

luckaar
autor
12. dec 2013

@m_ij_ka ja by som tiez chcela aby ho ani nepoznal, lebo ako som tu uz spominala, biootec bol aj 3-4 mesiace prec vkuse a maly z neho nic nemal

adeala
12. dec 2013

@luckaar nemyslím si, že by bol nedospelý, nevyzretý a pod. Nie každý si uvedomí, čo obnáša vzťah s osobou, ktorá má dieťa. A už len to, že ti to povedal, je super, pretože to spolu môžete riešiť. Bolo by horšie, keby to nechal tak a pretvaroval sa, že je všetko ok a vy si spolu "šťastne" žili ďalej, ale je otázne do kedy a ako by to vyvrcholilo.
Skús sa s ním o tom porozprávať, čo mu na tom vadí, prečo si myslí, že mu to vadí a či to vôbec chce riešiť.

luckaar
autor
12. dec 2013

@adeala bol si vedomy ze mam dieta, len asi necakal ze mu zacne prekazat toto, ale treba sa o tom porozpravat, to je jasne, dakujem

luckaar
autor
12. dec 2013

@luba28
@sisaha
@sue
@m_ij_ka a neviete mi este poradit, ak by sme sa vratili byvat na sk a biootec by byval od nas cca 200km, ako sa riesi stretavanie s dietatom? lebo teraz ked sme v zahranici, mu ho vozim kazdy mesiac na svoje naklady

luba28
12. dec 2013

riesi sa dohodou na socialke,alebo ked sa neda dohodnut tak podat na sud navrh o stretavani,....

babullka1
12. dec 2013

@luckaar Ahoj.... moj maly ma 4 roky a tata spomina kazdy den....aj mu kazdy den vola..ma s nim pekny vztah,ale nikdy som mojho noveho partnera nepocula povedat ze by mu to vadilo...on sa este spyta ,ako sa mal u tata a tak...berie to uplne prirodzene...s malym maju pekny vztah...

luckaar
autor
12. dec 2013

@babullka1 jeeej, to je pekne, tak to ma byt, drzim palce 😊

adeala
12. dec 2013

@luckaar Ono je iné, byť si niečo vedomý a naozaj zistiť, čo to znamená.
Mala som partnera s dieťaťom, s kt. som bola každý deň v kontakte, starala som sa o ňu ja. Jej mama bola zlatokopka a alkoholička, kt. videla výchovu následovne - prídem 1-2 krát za mesiac, kúpim všetky hračky, čo bude malá chcieť a ona sa o mňa postará, keď budem stará (nebola v tom žiadna láska, len mala strach, že jej nebude mať kto utierať prdel, keďže jej muž mal už vtedy 65). A malá sa vždy na ňu tak strašne tešila a mňa to bolelo.. Ja by som za ňu dala život a milujem ju celým srdcom (ešte stále sa stretávame), ale keď mala prísť "maminka", tak som bola ako nejaký odpad.
Lenže časom mi došlo, že ona sa na "maminku" teší asi ako na Ježiška. Nehovorí jej maminka, pretože VIE, čo to slovo znamená (pre nás dospelých), ale preto, že ju tak volajú všetci. Nevnímala ju ako pravú matku, nechýbala jej, keby neprišla, tak na ňu zabudne. Ja som bola pre ňu tá osoba, ktorú si predstavíte pod "mama", keď som odišla na víkend, tak za mnou plakala, volala mi každý deň. Za mnou chodila, keď ju niečo trápilo, ublížila si, keď bola hladná, bolo jej zle.. Tak som pochopila, že ona miluje ako matku mňa a nejaká panička, čo jej príde 2x do mesiaca rozdať hračky to nezmení. 🙂

luckaar
autor
12. dec 2013

@adeala to je asi podobny pripad, lenze biootec ani tie darceky nenosi a presne to som aj ja hovorila ze tata mu hovori preto lebo bol tak nauceny a maly nevie co to slovo znamena tak ako my dospeli. Dakujem, pomohla si mi 🙂

luckaar
autor
12. dec 2013

@adeala kolko malo to dievcatko rokov?

sue
12. dec 2013

@luckaar náš biotatko býva od nás cca 150km a malého si na striedačku vozíme - každý na svoje náklady. Je to na palicu a dosť ma to otravuje (predpokladám, že aj jeho 😀 ) ale iné východisko nie je... hrozilo nám, že sa odsťahuje ešte ďalej a to sa našťastie spamätal a kvôli malému ostal "bližšie"...
Držím palce... ono nie je to dobré, keď sa rodina rozpadne, ale ak sú dospeláci múdri, ide to ...

adeala
12. dec 2013

@luckaar boli sme spolu cca od jej 1,5r do jej 4r

luckaar
autor
12. dec 2013

@sue mne ide o to, ze jeho ani len nenapadlo ponuknut sa ze obcas zaplati letenky nech je s malym, tak som chcela vediet ako by to bolo potom ked budeme na sk ale dalej od neho, lebo tiez nechcem zarabat iba na to aby som mu maleho vozila a on sa nemusi o nic starat

luckaar
autor
12. dec 2013

@adeala joj, to je dlho, my sme spolu len 5 mesiacov tak mozno preto to tak berie, neviem

sue
12. dec 2013

@luckaar keby ste mali starostlivosť danú súdom, predpokladám, že by si po malého musel chodiť na vlastné náklady jeho otec - samozrejme by sa to neodrátavalo z výživného... dieťa má niekde trvalý pobyt a pokiaľ tam otec, resp. druhý rodič nebýva, tak si musí sám zabezpečiť odvoz a dovoz dieťaťa...

mamcucha
12. dec 2013

@luckaar moja má 6 a otca spomína, aj sa stretávajú. Môj terajší to už nerieši. Malá spomenie, porozprávajú sa a viac sa o tom nehovorí. Môj ex nie je u nás tabu, skôr naopak, preberal sa stále, kým som to nezatrhla(keď sme preberali jeho život, prácu a frajerky, bolo toho dosť).
Podľa mňa to chlapov štve nejak podvedome. Určite ich mrzí, že dieťa, ktoré vychovávajú ako svoje spomína aj niekoho iného. Ruku na srdce, mne by to tiež nebolo jedno a žiarlila by som(aj keď len vnútorne). Asi treba len terajšieho uistiť, že ho máte radi a minulosť vás už nikdy nedobehne. Pamätám si, keď malinká v škôlke nakreslila mňa, ocina, seba a naše zvieratá. Porozprávala som sa s ňou, že náš .....(nechcem písať meno :D) by bol smutný, že už bývame s ním, stará sa o nás a tak. Viac som to nespomenula. O pár mesiacov mali podobnú tému a na obrázku sa neobjavil ocino, ale hádajte kto? A ten niekto sa skoro rozplakal od dojatia. Od vtedy nerieši bývalého. 🙂 Deti sú inteligentné, pochopia, aj keď po svojom a chlapi zase citliví, no na "vonok" to nechcú ukázať, preto reagujú niekedy nepochopiteľne pre nás. :D

silvinuska6
12. dec 2013

jeho otec bude vzdy jeho otcom a tvoj partner sa s tym musi zmierit a aj s tym ze maly ho bude spomínat a mozno to bude castejsie stale ale podla mna to je normálne ja to poznám zo svojho detstva