Reklamácia tovaru kúpeného v zahraničí

tyrkysova_kobyla
6. aug 2018

Ahojte, máte nejaké skúsenosti s takouto reklamáciou? Kupovala som tovar v zahraničí v obchode, ktorý je aj u nás a tu ho chcem reklamovať. Niektorí vraveli, že to môže byť problém...

vivien16
7. aug 2018

@tyrkysova_kobyla vôbec by to nemal byt problém.. vždy všetko v pohode reklamovali pokial máš doklad.

win_gi
7. aug 2018

pokiaľ je to jeden reťazec, tak osobne v tom problém nevidím. nemusíš chodiť reklamovať tovar presne do tej istej predajne, kde si bola nakupovať

tyrkysova_kobyla
autor
9. aug 2018

Len pre info, bola som tovar reklamovať, respektíve chceli mi ho vymeniť za iný tovar, ale keďže bol kúpený v zahraničí, tak ho vraj nemohli vziať 😑

fkata
9. aug 2018

@tyrkysova_kobyla Na tovar zakúpený v zahraničí, Ti v SR reklamáciu nemôžu uznať. Musíš ho reklamovať tam, kde si ho zakúpila, podľa ich reklamačného poriadku.
Ja som tak reklamovala určitý výrobok v OBI, v HU.

tyrkysova_kobyla
autor
9. aug 2018

@fkata ach jaj, tak to mam teda smolu 😕

fkata
10. aug 2018

@tyrkysova_kobyla Odkiaľ to máš?

luliu
10. aug 2018

@tyrkysova_kobyla určite to nemôžeš reklamovať u nás co nie je kúpené na územi SR. Keby si to kúpila v BA a chceš to reklamovať V KE, tak to je iné, to mozes

tyrkysova_kobyla
autor
10. aug 2018

@fkata tovar som kupovala v Polsku
@luliu ano, to viem, ze v ramci SR to ide, len som dufala, ze kedze je to jeden retazec, ze to pojde 🙂

fkata
11. aug 2018

@tyrkysova_kobyla Stým Ti, žiaľ nepomôžem. HU skôr.

vivien16
11. aug 2018

@tyrkysova_kobyla ja som kupovala napríklad v Dánsku v deichmane a bez problémov mi to reklamovali tu na SR. Nemal by to byt problém ani pri iných predajniach nakoľko majú rovnaké obchodné meno len predajňa je na inom území.

tyrkysova_kobyla
autor
13. aug 2018

@vivien16 písala som som im mail, ale odpísali mi, že ich spoločnosť nereklamuje výrobky kúpené v inom štáte