Reklamácia - zodraté nafukovacie kolesá

lennulik1
26. okt 2014

Ahojte mamicky,
chcem vas poprosit o radu k reklamacii kocika.
Syn sa narodil v novembri min.roku. po cca 6 tyzdnoch som s nim zacala chodit von na vychadzky (dovtedy som bola s kocikom vonku len raz na poradni u lekarky, ktora je od nas vzdialena 5 min. chodzou). Kocik mam Bebetto aquarius a teda nevyuzivam ho ani cely rok a dnes mi prasklo koleso. Uz predtym, sme si vsimli, ze maju kolesa zosuchany dezen, ale ved kolko aut chodi na takych kolesach aj niekolko rokov? Nikde som sa nedopatrala, ci sa reklamacia kocika vztahuje aj na kolesa. Ake mate s tymto skusenosti? da sa to vyreklamovat? pride mi zvlastne, ze v dnesnej dobe kolesa, ktore maju primarne sluzit na to, ze sa nimi bude jazdit po ceste nevydrzia ani rok. A to mame na striedacku do auta aj golfac, takze tento aquarius nie je vyuzivany stale.
Budem vdacna za kazdu radu.

siska53
26. okt 2014

@lennulik1 to je naozaj divne..jabsom intenzivne pouzivala kocik s nafukovacimi kolesami,odvozene dve deti 14 +17m.,po roznych terenoch a kazdy den,casto aj dvakrat a nic take sa nam nestalo..len raz defekt pri malej,co sme dali opravit,parminutova zalezitost a frcali sme dalej. A teda ja som sa nekaslala,v zime v hlbokom snehu,v inych obdobiach po kamenoch a nic.

Zober zarucak a obrat sa na predajcu ci vyrobcu,prip.sa porad so SOI,ci sa to nanto vztahuje,ved to muso vydrzat..to bol daky nekvalitny vyrobok..
Drzim paste..

katkabalon
26. okt 2014

Mne sa to stalo tiež pri kočíku colleto, ale mne reklamaciu uznali, len očakávaj že budeš na kočiar čakať možno mesiac aj viac :(

lennulik1
autor
26. okt 2014

@siska53 aj ja som si kupovala kocik s tym vedomim, ze ak budeme mat druhe dietatko, tak aj to v nom budeme vozit. som z mesta, cesty mame ok, aj chodniky, ak by som jazdila po jamach a neviem com, tak by som chapala, i ked aj nerovny povrch musia tie gumy nieco vydrzat.
pojdem pohladat zarucak a hned zajtra letim do obchodu.

pipinka4
26. okt 2014

@lennulik1 nam sa znicili kolesa na golfaci a mame ho od maja a tiez sa chystam na reklamaciu urcite sa vztahuje na to reklamacia nam to bolo povedane pri kupovani golfaca v tom obchode.nam sa uplne zodrali pomaly .mame dvojradove kolesa a tie vonkajsie sa zodrali vnutorne su ako nove.ani ho nepretazujeme kedze je do 15 kg a mala ma ani nie 13 kg.takze tiez tam planujem skocit ho dat reklamovat.uvidim ako dopadnem.

lennulik1
autor
26. okt 2014

@katkabalon prosim Ta a nerobili ziadne drahoty ked si to prisla reklamovat? ja uz cakam, ze mi povedia, ci som ho nepretazovala, ze sa vonku ochladilo a ked sme vosli dovnutra, rozdielne teploty zapricinili to prasknutie, neviem, ratam so vsetkym.
a ako je mozne, ze si cakala tak dlho na kocik? nemaju nahodou lehotu na vybavenie reklamacie?
budem rada, ak by tu reklamaciu vybavia, mam nastastie golfac, ale ide zima, predsalen pohodlnejsie by sa chodilo na tomto...

lennulik1
autor
26. okt 2014

@pipinka4 ak by to takto bolo v kazdom obchode s tou reklamaciou kolies tak to by som bola len rada. tiez mam dvajradove kolesa na golfaci, tak silno dufam, ze tento bude bez reklamacie a vyuzijem ho aj pri druhom moj maly ma zatial 9,6kg, kocik je tiez do 15kg, takze tiez ho nemam ako pretazit (a pecivo z obchodu co dam do kosika predsa nevazi tony). drzim palce aj Tebe pri vybavovani reklamacie, potom daj vediet, ako si dopadla, ja sem napisem tiez info co a ako.

pipinka4
26. okt 2014

@lennulik1 vsak to ale oni te kociky rovia ako z kvetu makoveho pytaju za to stovky eur a nic to nevydrzi.jasne dam vediet ze ako som dopadla ale podla vsetkeho by mi to mali uznat bo ze raz tam tiez bole reklamovat kolesa a vozili tam 20kg dieta a ze aj konstrukciu mali ohnutu od zataze a ze im to v pohode vyreklamovali.

simca06022011
26. okt 2014

@lennulik1 mohli by to hodit na bezne opotrebenie... ale pokial viem, tak sa to uznava... za taku kratku dobu a ak sa pouziva ako sa. a by sa urcite nemalo toto stat.. ja som v casuale nosila maluaj s 20kilovym nakupom a nemali smes kocikom absolutne nic. Golfacovi sa ohol od nakupov kosik ale kolieska absolutne nemal poskodene tiez a to som s nim hodila kade tade. V kazdom pripade postupuj fakto:
1. chod do obchodu, na tvojom mieste si reklamaciu napisem este doma ( klasika meno adresa co a. preco reklamujes kedy si kupila a cenu a aj ro ako to ziadas podla moznosti riesit). akekolvek odmietnutie reklamacie nech ti tam napisu aj neodmietnutie a prevzatie tovaru ( casto sa obchodnikom ani reklamacny list nechce vypisovat)
2. ak neodmietnu tak ok
3. ak odmietnu tieto podklady posli so staznostou na SOI ( adresu najdes aj v tom obchode...)
4. uz len cakat ti ostava:/

mimisk
26. okt 2014

@lennulik1 zalezi od predajcu, ale podla obchodneho zakonika ze skryte vady vyrobou je povinny predavajuci zreklamovat bez problemov, po polroku ak budete chcet dokazat chybu vyroby budete si musiet dat na vlastne naklady dat vypracovat posudok u skusobne

lennulik1
autor
26. okt 2014

@pipinka4 ono asi casto krat zavisi aj od predajcu, ako sa k tomu postavi...

lennulik1
autor
26. okt 2014

@simca06022011 ak by uznali, budem len rada. bezne opotrebenie ok, ale nie ak sa kocik pouziva iba 10 mes.a aj to na striedacku s druhym. nieco by mal fakt vydrzat. jasne, hned zajtra tam skocim a budem si davat aj na ten protokolo. a asi si fakt napisem aj ja nieco doma, nech mam na papieri a ked tak nech by mi to len opeciatkovali a podpisali s datumom.

lennulik1
autor
26. okt 2014

@mimisk tazko povedat, kde sa stala chyba, ved nie je mozne aby pri pouzivani kocika sa tak skoro znicili kolesa. a to je to, ze predne otocne su ok, a su take iste, len mensie ako tie zadne. a zadne su take vysuchane... asi fakt chyba vyroby, neviem. ja som skor ten typ, co si veci vazi a dava pozor, i ked jasne, ze nejakemu oskretiu kocika sa nevyhnem pri pouzivani. a duplom, ked ho chcem mat aj pre druhe babo. no ved som zvedava co a ako.

siska53
26. okt 2014

@lennulik1 to podla mna musia uznat. Vzdy je tu este vyrobca plus SOI,ktora sa tym musi zaoberat...ja som tiez z mesta,no tie chodniky su miestami otrasne a na jedno ihrisko (skor pre velkych) sa ide cez kamienky. Plus zahrada,plus dake dovolenky,v zime obcas sneh..
Hlavne drzim paste,nech to netrva dlho.

katkabalon
26. okt 2014

@lennulik1 Ja by som sa chovala že je samozrejme, že mi to vymenia lebo ty máš na kočík záruku dieťa neváži toľko aby si ho preťažovala, ináč neviem ake máš plášte na tom kočiari ,ale v bicykloch ti to vymenia za 5eur a na počkanie .

pipinka4
10. nov 2014

@lennulik1 ahoj no akurat nam volali z rekamacie toho kocika na te kolesa.rychlo.to bolo za tyzden tak som zvedava .ale pri prijimani do reklamacie nic nepovedali.potom ti napisem ako sme dopadli poobede ideme pon.a ty si ako dopadla?bola si to dat reklamovat?

lennulik1
autor
10. nov 2014

@pipinka4 ahoj, ja som tam bola hned na druhy den ako som pisala tuto diskusiu. prisla som slusne, ze som velmi spokojna s kocikom, ale mam problem, ze sa mi zodrali zadne kolesa, ale predne su ok. pani to pozrela, povedala, ze cca mesiac trva reklamacka a samozrejme obe kolesa vzala. dnes su tomu dva tyzdne a este sa mi nikto neohlasil, tak cakaaaam. maleho teraz vyvazam v golfaci, tak som rada, ze som ho kupila, lebo som najskor vahala, ci to nebude zbytocny kocik. som zvedava, ake info mi napises, ako si dnes pochodila 🙂

pipinka4
10. nov 2014

@lennulik1 ahoj.no som max spokojna vymenili nam uplne vsetky kolesa na kocari aj predne co boli v poriadku 🙂 no este ze mas golfac my malu vozime vo velkom kocari lebo do golafa sa mi nezmesti fusak.🙂

lennulik1
autor
25. nov 2014

@pipinka4 ahoj, dobre si dopadla, ze vsetky 4 vymenili. takze mne dnes volali... 27.11. by bola uz lehota dni reklamacie. no a teda volali mi, ze vyrobca nema na sklade kolesa a nevie, kedy ich bude mat. takye na predajnu poslali samoyrejme tie zodrate. a vraj objednali od nejakeho ineho dodavatela, ale len plaste. udajne by mohli byt najskor 1.12. nepaci sa mi, ze nebudem mat original od tej znacky... neviem, ci je to v ramci zakona vsetko ok... cize golfac musim drat nadalej. mne sa tam maly zmesti s fusakom ledva, ledva, je tam natlaceny, ale co mi ine ostava. boze, keby sa dalo a mala by som narok, s radosou menim kocik alebo beriem peniaze...

pipinka4
25. nov 2014

@lennulik1 zavolaj si na soi tam.by ti mali poradit co a ako dalej.

lennulik1
autor
25. nov 2014

@pipinka4 aj manzel mi to vravel, skusim tam cinknut, som zvedava. ale dakujem aj Tebe 🙂

pipinka4
25. nov 2014

@lennulik1 nieje zac heh lebo ani mne sa hento nepaci.oni zavolali len preto aby neprepadla reklaacia.oni ti to pocas tych 30 dni mali opravit . Zavolaj tam a uvidis co ti povedia skor ti poradia 🙂

lennulik1
autor
9. jan 2015

@pipinka4 ahoj, pisem Ti az teraz, kedze skor som nemala nic nove ohladne kocika - predstav si, ze som teraz v pondelok dostala vyplatene peniaze za kocik - ten som vratila, kedze nedodrzali termin reklam.konania. uz vyse mesiaca som mala pozicany kocik, pretoze v tom golfaci sa nedalo existovat denno denne (neviem si zvyknut na tie male kolecka, tak ho asi predam).
zajtra by som mala ist pre novy kocik, co som si vybrala namiesto toho, co som musela odovzdat. takze asi tak, som rada, ze sa to vyriesilo konecne

pipinka4
9. jan 2015

@lennulik1 to ano super ze to aspom takto.aspom ze si si mohla pozicat kocik.dufam ze tento uz bude lepsi ako ten pred tym. 🙂

lennulik1
autor
9. jan 2015

@pipinka4 hej, hej, kamoska mi pozicala chvalabohu. to dufam aj ja, ze bude lepsi, vybrala som si Brio go, tak dufam, ze som vybrala spravne 🙂

pipinka4
9. jan 2015

@lennulik1 to je dobra znacka 🙂 tak drzim palce nech uz nieco vydrzi 🙂