Reklamácie a ich vybavovanie

ninkab
13. sep 2011

baby radte 13.8 2011 som dala do dracika reklamovat hracku teraz mi volali ze reklamaciu neuznali.... ako znie takon? ze sa musi vybavit reklamacia do 30 dní hej??? dnes je to vlastne 31 den..... co teraz???? mam uz narok na vratenie penazi ci ako to je????? oni maju nejaky doklad o tom ze kedy ma informovali o tom ze reklamacia je vybavena??? lebo oni mozu povedat ze mi volali vcera alebo ako sa im to hodi a co ja potom ????

sashabb
13. sep 2011

Neviem či napíšem dobre, ale nemá to byť 30 pracovných dní? Neviem o akú hračku a vadu sa jedná, no pri neuznaní reklamácie sa môže tzv. nesúhlasiť a predajca to musí dať opätovne na prešetrenie. Prípadne si potom zaplatiť súdneho znalca

vefi89
13. sep 2011

@sashabb nie, do kalendárnych 🙂
ale mne sa zdá, že to ešte vychádza na tých 30 dní, pretože deň podania reklamácie by tam nemal byť zahrnutý.... (ale to by som za to ruku do ohňa nedala )

ninkab
autor
13. sep 2011

no sak ma to byt do 30 dni nie??? dnes je uz 31 den tak ze uz porusili zakon ze? jedna sa o konika co prestal otvarat usta....

ninkab
autor
13. sep 2011

@vefi89 ja som to positala na kalendari a zacala som positat az od 14 teho a dnes je to 31dni

duplinka
13. sep 2011

@ninkab ahoj. Ty máš právo, pokiaľ reklamuješ výrobok do 6 mesiacov od zakúpenia trvať na tom, že výrobok bol vadný od začiatku. To je zo zákona. Oni musia nechať urobiť znalecký posudok. Myslím si, že do toho by sa nepúšťali. Je dôležité, aby si o tom vedela, pretože si uvedomia, že ťa len tak nenachytajú. Pokiaľ ide o samotnú reklamáciu, máš nárok reklamovať opäť. Peniaze nie sú povinný vrátiť, až po tretej reklamácii. Na tvojom mieste by som sa poradila priamo so šojkou, nakoľko ak dobre chápem zákon, do tých 6 mesiacov nemajú právo len tak neuznať reklamáciu, nakoľko sú potom povinný vypracovať už spomínaný posudok, pretože ide o pravdepodobnosť vady od začiatku (teda od výroby). Preto som spomínala, že je dobre tieto zákony ovládať. V tomto sa nenechaj odbiť. Ináč ja som na šojku písala a v pohode mi odpísali. Takže sa neboj a kľudne im napíš. Musíš však reagovať čím skôr, hlavne pokiaľ ide o samotnú predajňu. Oponuj im spomínaným zákonom. Verím, že to zaberie. 🙂

vefi89
13. sep 2011

@ninkab nie, to je dnes 30 dní 😝

ninkab
autor
13. sep 2011

ale ja co som si tak zbezne citala ten reklamacny zakon tak ked do 30 dni mevybavia reklamaciu ze mam narok na vratenie penazi alebo zakupit nieco ine.... mne to vychadza ze tento cas presvihli....

ninkab
autor
13. sep 2011

@vefi89 31 kukni kalendar sak hadam viem pocitat...ked zacnes na 14teho tak dnes 13teho je 31dni....no schvalne chod to kuknut 😀

vefi89
13. sep 2011

@ninkab však som to kukala dvakrát... 😀
14.8. bola nedeľa...t.z. že do 11.9 (tiež nedeľa) je to 28 dní...
12.9.-pondelok 29 dní
13.9.-utorok, čiže dnes 30 dní 😝

ninkab
autor
13. sep 2011

nieeeeeee chod prstom po kalendari...ked ratas od 14-nedela tak 11teho je to uz 29 dni 28dni......tiez by som povedala ze je to od nedele do nedele 28 ale je to 29...ratala si prstom po kalendari??????? 😀 😀 😀 😀 😀

sisaha
13. sep 2011

@ninkab ja napisem svoju skusenost s dracikom...kupila som trojkolku, rucka sa zlomila po 3 mesiacoch, isla som reklamovat, zobrali rucku z druhej a na mieste vymenili. o dalsie 3 mesiace sa zlomila aj tato, teraz mi nemohli vymenit, lebo nemali dalsiu rucku, tak to vzali do opravy. Trojkolka je oranzovo, modro-zltej farby. Po mesiaci mi volali, ze trojkolka je opravena. Dojdem tam a rucka na trojkolke ruzovej farby....skoro som odpadla...samozrejme ze som to odmietla prevziat a ziadala o namontovanie pribuznej farby a nie farby uplne odveci... 🙄

ninkab
autor
13. sep 2011

ale to je nasa najhorsia predajna v trencine ..inde nerobia nikdy problem len na zrovnma tuto predajnu sa stazuju ludia.....uz tam nikdy nepojdem nakupovat....aspon ti ju potom vymenili za inu farbu ???

sisaha
13. sep 2011

@ninkab no cakam co mi dodaju 🙂. Vratili to spat...tak hadam nezoberiem nieco co je ako päsť na oko...To ako keby som sla reklamovat cierny zips na cizmach a vymenia mi ho za ruzovy...to uz kde sme? Nieco vymenim len tak, ze hlavne ze to je vymenene? Ak nemaju podobnu farbu, tak nech vratia peniaze..Zjavne je ta rucka z nekvalitneho platu..

nice202
14. sep 2011

@sisaha mne sa tiez polamala ta rucka na trojkolke, ja mam ruzovu, cize mne by sa ta tvoja zisla 😀. Ja som to este nebola reklamovat, lebo sa mi nechce cakat 30 dni a nemat bicyklik. Ale ked ti to namontovali hned na predajni, tak to asi pojdem vyskusat. inak tie rucky na trojkolke su dost kazive. myslim smart trike

vefi89
14. sep 2011

@sisaha
@nice202 baby a viete vy o tom, že tá rúčka je na tlačenie a nie na dvíhanie celej trojkolky a dieťaťa v nej? 😅 😀 😀 😀

vefi89
14. sep 2011

@ninkab jasné, chápem 😀 viem, čo myslíš 😀😀 pochopila 😀😀

nice202
14. sep 2011

@vefi89 vsak jasne, ze viem. sa zlomila pri tlaceni a kruteni do stran pri vodeni..

sisaha
14. sep 2011

@vefi89 jasne, ze je na tlacenie, ale kedze po zideni chodnika mas obrubniky, tak na to, aby si vysla na dalsi, tak dieta v nej nahnes a vyjdes na obrubnik a takuto zataz to musi zvladnut. Ostatne trojkolky ktore som videla maju ine a pevne tie plastove rucky,takze sa nelamu. V tomto to nebude. Klasicky kocik tiez tlacis a predpoklada sa, ze s nim budes vychadzat aj na obrubniky...

sisaha
14. sep 2011

@nice202 ja poznam uz tri baby ktorym sa to polamalo..., takze ono to bude priamo v tomto vyrobku...a radim ti, bez cim skor do predajne a reklamuj to

vefi89
14. sep 2011

@sisaha ale ja som to nemyslela v zlom 🙂
ja keď idem na obrubník, alebo dole, tak za riaditka dvíham 😝 napr.... ale zas ja nemám plastovú tyčku...

sisaha
14. sep 2011

@vefi89 v ano, ale ta rucka je tam na manipulovanie s trojkolkou a je pravda, ze sa lame aj pri otacani do stran.. jednoducho je to nekvalitny vyrobok

vefi89
14. sep 2011

@sisaha ale zas to treba brať aj tak, že ak by to malo byť pevné, aby si zdvihla na trojkolku, aká by musela byť ťažká, aby tam bol pevný materiál...
ale do strán sa mi to nezdá v poriadku..to musela byť nejaká vadová výroba

nice202
14. sep 2011

@sisaha veru aj ja poznam kocku, kamosku. tiez to ma zlomene. je to nejake divne. pojdem do konca tyzdna. dufam, ze ju vymenia hned.

sisaha
14. sep 2011

@vefi89 asi ano...podla mna maju na to strasne vela reklamacii, kedze tam nie su schopní dat ani rucku takej istej farby

sisaha
14. sep 2011

@nice202 ak by ti aj nevymenili, tak to tam nechaj nech sa to vyreklamuje.. A co som to reklamovala prvy krat, tak si predstav za oni tu polamanu rucku co mi vymenili dali na novu trojkolku a ponukali ju so zlavou...skoro som odpadla...

nice202
14. sep 2011

@sisaha cosi, to je teda svinstvo! ja tu rucku vyuzivam, kedze mala este nebicykluje. a to som si myslela, ako dobre robim, ze kupujem tuto znacku

sisaha
14. sep 2011

@nice202 ja som si tiez myslela, ze jej to kvalitny tovar pokial sa mi mala v nom v obchode neprevratila ked sa nacahovala do regalu a to sme drzali rucku..a nemyslim si, ze dojdeme do toho stadia, ze bude sama bicyklovat. Ja som jej uz kupila first bike a nech sa nauci na tom...toto som vyuzivala na kratke vzdialenosti ked sa mi nechcelo trepat s kocikom

nice202
14. sep 2011

@sisaha tak isto ju vyuzivam aj ja 🙂.toto sa stalo aj mne! tiez sa mi prevratila. nic sa jej nestalo, ale som sa dost zlakla.

sisaha
14. sep 2011

@nice202 ja som sa tiez zlakla, lebo vtedy mala nieco iba cez rok a vahu okolo 8 kg, cize o pretazeni nemoze byt ani reci. Je to jednoducho šmejd...