Robotický vysávač - ste spokojné?

lilly309
26. jan 2019

Aký robotický vysávač ste si vybrali a prečo? Ste s ním spokojné?

veronika426
26. jan 2019

@lilly309 Roomba, lebo boli naň najlepšie odporúčania. Číslo už neviem aké mám, ale asi 506 alebo 509 a som s ním spokojná 🙂

liz_lemon
26. jan 2019

aj my máme Roomba 896, sme spokojní

janciqa
26. jan 2019

@lilly309 ja mam Robzone. Vysava a vytiera na mokro a sucho. Je suprovy 😉. Velka spokojnost

lilly309
autor
26. jan 2019

@veronika426
@liz_lemon
@janciqa
Dievčatá, mňa by ešte zaujímalo, či máte domáce zvieratká? My máme totiž dvoch psíkov, chlpov požehnane a okrem toho aj vtáčiky, ktoré trúsia von z klietky. 🙂 A upratovať treba minimálne obdeň, ak nie každý deň a toto by mi určite uľahčilo život. 🙂

janciqa
26. jan 2019

@lilly309 my nemame. Mali sme psika no vtedy som este nemala vysavac, takze neviem objektivne zhodnotit ako je to s chlpami.

liz_lemon
26. jan 2019

@lilly309 nemame

1ivanka1
26. jan 2019

Mame rombu tu najvyssiu radu,ja mam dlhe huste vlasy..zviertka ale nemame (ale mladsia je za 5vtacikov)romba bezi denne,(pomedzi to ja stale zametam,alebo ked natrusi pocas jedla beriem maly rucny vydavac) obcas nezoberie nejaku omrvinku ale vlasy berie vsetky.vzdy to cistim a vyberam velke chumace mojich vlasov a to nosim stale cop,cesem sa len v kupelke.

s1m.one
29. jan 2019

ahoj, roombu mame 8 rokov, sme spokojni, ale vyuzivam len do izieb, kde zatvorim, ak nemam cas, inak minimalne 1 za tyzden aj tak musim klasickym vysavacom povysavat kuty a tak.. ak to je takto ako pises hlavne kvoli zvieratam, tak by som volila rucny a nedavala hned robot

viera27
29. jan 2019

@lilly309 Ja mam psa. a dva roboty. Niezeby jeden nestacil, ale no, nejak sa mi nakopili,dlha story. V kazdom pripade vrelo odporucam. Ja by som uz bez toho asi nevedela existovat. Mam Roombu seriu 9 a Xiaomi Mi Robot 2 (ten vie aj mopovat). Mam ich naprogramovane na kazdodenne vysavanie a je to uzasne. Klasicky vysavac som uz nevytiahla ani nepamatam. Plus do toho xiaomi nalejem do nadrzky aj trochu octu a pustim umyvanie ked idem vencit. Podlahy su aj vydezinfikovane. V kazdom pripade aj pri kazdodennom behu vysavaca je stale plny kos, sami sme nechceli verit, kolko prasiny je neustale doma. Urcite chod do toho.

lilly309
autor
29. jan 2019

@viera27
Super. Toto som chcela vedieť. S priateľom sme sa rozhodli pre Xiaomi Mi Robot 2 a už sa teším kedy príde. 🙂 Sme dosť vyťažení a upratovanie je na dlho a radi by sme čas venovali sebe navzájom alebo zvieratkám 🙂 Iste každý pochopí, že to zaberie dosť času upratať každý deň chlpy a natrusene od vtáčika. Keď bude robot tak nebudem musieť každý deň behať s vysávačom a mopom. 🙂 Vďaka, že si napísala.

viera27
30. jan 2019

@lilly309 ten som ti aj chcela odporučiť. Budeš spokojná určite.

lenadka
30. sep 2019

@lilly309 ahoj, ako si spokojná s robotickým vysávačom teraz po čase? Má nejaké muchy, mínusy?

nikiki29
30. sep 2019

@lenadka ahoj, viem že nie je otázka na mňa, ale ja mám Xiaomi Roborock S50, mám ho pár mesiacov a čo sa týka múch - keď mám rozložený sušiak na prádlo tak sa občas snaží prejsť cez tú tyčku a nechápe že sa mu ho nepodarí 😂 mop je trochu suchý na môj vkus, ale zotrie aspoň prach a chlpy poriadne, fľaky ale určite nezvládne. A inak super, pozbiera fakt všetko... aj ponožku po chlapovi 😂

margaretka
30. sep 2019

@lilly309 ja odporucam uzasna vec, uvidis ako ti to uzasne pri psoch a vtacikoch zrazu ostane doma denne cistucko, my ho pustame kazdy den ked sme v praci, sestra ma tiez psikov a ked sa roomba spusti oni idu do inej izby zvykli si uplne bez problemov . my mame poslednu verziu co sa este nedala riadit cez mobil na dialku a sme velmi spokojní.

marion09
30. sep 2019

@lilly309 koľko stojí?

1ivanka1
30. sep 2019

@viera27 aked ich mozes porovnat ktory sa ti zda lepsi?

margaretka
30. sep 2019

aj drobne smietky ked chcem vysat, spustim roombu funkciu len toho kusku vyzbierat a je hotovo ziadny rucny nevytahujem. akurat tak raz za dva tyzdne ked sme doma povysavame velkym kompletne cely byt aj poza skrinky spary a postele . ked sa mi chce vyzdvihneme stolicky a povykladame rano co sa da aby mal lepsi pristup a je to fakt skvele ked sa mi nechce len tak ho nacasujeme spusti sa povymeta co dosiahne a aj to je obrovska pomoc. ja som dlho koli cene nechcela a ze ved aj tak to dobre nevycisti ale je to fakt uzasne aj po rokoch a je vzdy plna nadrz smeti to fakt neviem odkial berie neviem to pochopit lebo na pohlad a dennom vysavani stale tam je hrozne vela smeti prachu vlasov

ysseba
30. sep 2019

Mám skúsenosť. S Roomba. Model už presne neviem, ale vtedy to bol ten najvyšší model. A spokojná som nebola. Teda.... Povysával dobre, to sa musí uznať. Ale nemohla som ho púšťať vtedy kedy je to prezentované - že prídeš do čistého, povysávaného bytu. Proste som ho nemohla púšťať vtedy kedy sme neboli doma. Kvôli dvom veciam. prvá, že sme mali psa a ten na neho štekal, bál sa ho. A druhá vec, že vždy sa niekde zasekol a nevedel sa odtiaľ dostať. Napr. pod sedačku. Vliezol tam do polky a už sa nevedel pohnúť. Mali sme takú blbú výšku sedačky. Alebo na sušiak na prádlo. A ešte mi vadilo, že sme mali na zemi tie majáky, ktoré ho navigovali. Nepáčilo sa mi to, že to bolo nonstop na zemi, hoci pri stene. A pri nich nikdy nepovysával. Myslím úplne pri nich. Tak potom som to púšťala keď sme boli doma a to ma vytáčalo ešte viac 😀 Hučalo to tam ani neviem ako dlho, tak som potom vždy už radšej brala normálny vysávač a rýchlo som prebehla byt s nim. Tú Roombu sme potom predali. A potom sme si kúpili bezkáblový tyčový vysávač a to je úúúplne super. Nič lepšie sme kúpiť nemohli. Hocikedy ho vezmem z nabíjačky a prebehnem, napríklad vždy po jedle prebehnem omrvinky pod jedálenským stolom (dve malé deti, takže je tam toho hodne 😀 ) A vlastne aj celý byt s nim vysávam už stále. S nim vysávam všetko - aj v skrinkách, aj za detskými postelami, keď vidím pavučinu na stene, tak odpojím len spodnú časť a mám dlhú hadicu a s tým to povysávam hneď. Už ani nepamätám kedy som vysávala s veľkým vysávačom. Je to fakt pohodlné - iba vytiahneš z nabíjačky, povysávaš a dáš späť. Už ani metlu nemám 😀
Za mňa robotický nie, tyčový áno 🙂

deginko
30. sep 2019

Mám xiaomi a som maximálne spokojná...nemenila by som

janciqa
30. sep 2019

@lenadka mam xiaomi roborock s6 adi 2 tyzdne a musim povedat ze uzasnejsiu vec som este nevidela a nemala. Je upnle super, ovladanie cez appku milujem. Kde ho poslem ide a nefrfle 😂. Vysava krasne ci uz podlahy alebo koberce. Jedina mini mucha je to ze mu vadi cierna farba. A ja mam v obyvacke taky koberec kde sa strieda biela cierna cervena. A tam ma chaos. Cuva od ciernej, nevie sa jej vyhnut, proste je zmätený. Tak si ten koberec vysavam sama. Zvysok domu uplna lahodka. Takze za mna vrelo odporucam 😉

lilly309
autor
2. okt 2019

@lenadka Ahoj. Ja som veľmi spokojná. Pekne povysáva. Behá niekedy aj niekoľkokrát denne, keďže máme 5 vtáčikov a dva psíky, tak je to semtam potrebné. Veľmi nám vyhovuje to, že si vieme nastaviť rutiny alebo pustiť ho, keď sme mimo domu. Jediná nevýhoda je, že nepovysáva všetko z rohov, čo je ale pochopiteľné, keďže je okrúhly 🙂 Čo sa týka mopu, je pravda, že zaschnutú škvrnu (u nás napríklad zo psích slín) nezdolá dokonale, ale vidieť ju potom menej. Ale myslím, že to zvládne keď prejde cez jedno miesto viackrát, čo sa dá nastaviť v appke, keď ho púšťaš. Výhodou pre nás je tiež to, že si viem nastaviť zónové vysávanie, teda pošlem ho povysávať tam, kde to je potrebné - napr. ku klietkam s vtáčikmi alebo do kuchyne, ak sa mi podarí čosi vysypať. 🙂 Je to veľký pomocník, veľa uľahčí a tak už nemusím ja upratovať s vysávačom a mopom, stačí raz alebo dvakrát do týždňa. 🙂

kacenocka2
22. okt 2022

@viera27 vysavanie sa da použiť aj bez toho, ked nechcem mopovať?

marca12
22. okt 2022

@viera27 Presne toto ma najviac zarazilo. Aj ked vysava kazdy den,plna nadobka prachu. Nechapem,takto to ani nevidno.

margaretka
22. okt 2022

@janciqa pochopila som spravne ze robotickemu vysavacu vadi cierna farba???

lenadka
24. okt 2022
lenadka
24. okt 2022

Tak dievčatá mám dva symbo už viac ako dva roky a xiaomi. Oba sú fajn, xiaomi má silnejší sací výkon, ide cez koberec a automaticky spustí sanie naplno, tak isto keď ide pozdĺž stien. Mopovanie majú oba, to využívam málokedy. Neumyje, utrie to prach, silnejšie zamorenie nechcem kvôli podlahe, na dlažbu dám. Xiaomi neviem ohraniciť priestor kam nemá ísť, symbo mal k sebe pásku ktorú xiaomi prelieza akoby sa nechumelilo... 🙈

1ivanka1
24. okt 2022

@lenadka ani cez appku sa to neda?

kacenocka2
24. okt 2022

@lenadka čiže ktorý je lepší?🙂
Ja sa stále neviem rozhodnúť, ktorý objednať

lenadka
25. okt 2022

@1ivanka1 skúšala som nenašli sme kde by sa, ti dalo nastaviť 🙈

lenadka
25. okt 2022

@kacenocka2 xiaomi, kúp si vyšší model, ja mám úplne lacný v akcii stal 150 €. A budeš spokojná. Pozeraj sací výkon a výdrž batérie.