Rodičia detí v zahraničív-máte deti v škôlkach ?

25. mar 2020

My sme momentalne dobrovolne doma, zaujimaju ma Vase nazory tych, ktori ziju v zahranici a maju mensie deti. Dakujem🙂

tenerifka
26. mar 2020

@lavender273 tak vidim, ze zle rozhodnutia sa nerobia len u nas, nevedia, co je lepsie a ani tym politikom nezavidim, lebo s takouto situaciou sa doteraz nestretli. Celkova karantena=rachne politika a bude zle. Ziadna karantena=vela nakazenych a mrtvych a bude zle.Nechcela by som byt na mieste tych, co musia o tomto rozhodovat, a nechcem ani kritizovat. Kazdopadne svet ma riadny pruser

lavender273
26. mar 2020

@tenerifka

Vies tu ta budu na colnico perovat ze donesies jablko cez colnicu a daju ti pokutu. Ked prepukol covid v cine, veselo sem pustali sikmacov. Ked zakazali lety z Wuhanu, tak to riesili tak ze ze infikovany leteli do thajska, a odtial sem. Bez karanteny. 80 tis ziakov z wuhanu, casovana bomba. Opatrenia take, ze sami nevedia co robia.
Osobne ja to cele nejak nevidim ruzovo. Budeme v karantene mesiac? Dva? Pol roka? Rok? Dokedy? Skryvat sa doma nemozeme naveky.
A ked vyjdeme z karanteny covid sa.zazracne nevypari..a co ak to zacne znova cele? Keby neboli socialne media, bolo by to tiez v takychto rozmeroch? Karantena a tak?

Stve ma ze najvacsi bojovnici za karantenu roky so soplami, chripkou chodili do prace lebo su polobohovia nenahraditelní. Deti nadopovane panadolmi s teplotou a soplami.poslu do skolky. Zrazu teraz vsetci vedia co robit. Sorry, tu trepem dve na tri uz, uz sa potrebujem vyrozpravat 🤣

autor
26. mar 2020

@lavender273 tiez rozmyslam, co bude, u nas vo Svedsku po polroku tmy a zimy zacina byt teplo a konecne sa moze ist normalne von, pochybujem ze ludia budu sediet doma, vlada im to neprikaze, su strasne makki, ja uz asi ani nemam nazor, v Cine sa objavuju nove pripady a teraz co

anega79
26. mar 2020

@eva112014 ja chodim max so psom dolu pod byt, nikde nikoho. Na nakup chodi raz do tyzdna muz autom,musis mat papier Kam ides a ze nemas koronu. Vcera cakal asi 20 min pred vstupom. Do roboty nechodi teraz. Sem Tam vidim policiu a pocujem sanity a prisli aj vojaci

prasiatko30
26. mar 2020

@tenerifka Presne som nad tym rozmyslala ze ti co maju selectividad tohto roku to maju pekne poserkane ale aj detska proste pol roka v prdeli - dobiehaj to vsak uz teraz idu uplne sialene lebo maju dost kratky rok a este toto. a ak sa toto bude opakovat kazdy rok tak sa mozme fakt rozlucit s tym zivotom na aky sme zvyknuti

eva112014
26. mar 2020

@anega79 😔😢 otras. A ten papier Vám dá kto? ... k lekárovi nemôžete ísť, či ako?

anega79
26. mar 2020

@eva112014 To si vytlacis alebo vypises sam, keby ta policia zastavila. U lekara som nebola, ale syn bol asi pred mesiacom, sme jej zavolali a normalne ho zobrala. Dcerinej kamaratky rodicia obaja robia v nemocnici, mama prijma tych co im robia testy, povedala ze je lepsie ze v televizii nevidime toho vela z nemocnic

sisaka
26. mar 2020

No my si v Kanade ideme každá provincia po svojom, keďže školstvo aj zdravotnictvo je v kompetenciách provincií, v našej sú školy a škôlky zavreté už druhy týždeň (školy majú momentálne jarné prázdniny) do škôl sa deti vrátia podľa všetkého až v septembri, už si boli zobrať aj všetky veci zo školy. Tento týždeň mali otvoriť niekoľko škôlok pre zamestnancov, ktorí musia pracovať. Zavretí v domoch zatiaľ úplne nie sme, ale veľa k tomu nechýba. Už teraz je to hrôza a to teraz myslím ekonomická - businesses zatvárajú, ľudia rad radom prichádzajú o prácu, k tomu kríza s ropou, ekonomicky dopad to bude mat nedozierny oveľa väčší ako ten zdravotný, ako sa z tohto vyhrabeme netuším ...
@tenerifka Súhlasím, politikom nezávidím robiť teraz rozhodnutia, akokoľvek sa rozhodnú ma to vždy negatívny dopad buď na zdravie ľudí alebo ekonomiku. Toto je lose-lose situácia 🙁

lavender273
26. mar 2020

V tej karantene budeme asi navzdy, pozrite kolko novych pripadov maju staty po Cine.🤬🤬