Rómski ukrajinci

daniela2202
23. jún 2022

Iba konštatujem.... ich nákupy v lidl, kartón cigariet, fľaše vína, celé plato energy drink a basa piva ...👍👍👍

ibamy2
23. jún 2022

@daniela2202 Co je teba do toho, kto si co kupuje? To sa kazdemu staras do jeho nakupov? Aj pani, co stala v rade pri kase za tebou? Ak si si prisla pohejtovat, skus to na Telegrame, tam ta za to budu mat radi.

vsauce_
23. jún 2022

​To čo tento výkrik do vetra? 😀 A tam keď ľudia počas pandémie nakupovali kartóny mlieka, kilá cestovín, múky, zemiakov, to nič? 😀​

dijka143
23. jún 2022

@daniela2202 mas pravdu aj na osetrenie na urgente sa pchaju prvy ze oni maju prednost

gladys_07
23. jún 2022

Jezis aj ja som vcera videla v potravinach, mali chlieb, jogurty, daku sunku, banany a dve mineralky.

Som nevedela ze to treba reportovat na MK ale uz sa polepsim 👍

bajka16
23. jún 2022

A? Oni nemôžu ani žiť? Majú si kúpiť jeden chlebík a jogurtik a plačkať iba lebo majú vojnu doma? Nechápem načo si chcela poukázať. Snáď to ukradli? Alebo čo riešiš pre pána Jána. Slovač 🤦🏻‍♀️

maca1984
23. jún 2022

Policajtov na nich, to čo si dovoľujú toto nakupovať? Hrôza.

h2o2
23. jún 2022

@daniela2202 Slniečkari si na Tebe zgustnú .

veronika_sk000
23. jún 2022

@daniela2202 biely pracujúci spoluobčan z našej obce: pivo a dve poldecká borovičky (asi na raňajky)...suseda: učiteľka na dôchodku: 3 flaše vína a jedna vodka...iba konštatujem

vamajka
23. jún 2022

@daniela2202 Mas pravdu kazdy ich len lutuje no myslim, ze nie je dovod

vsauce_
23. jún 2022

@vamajka Toto je už ale postavené na hlavu. Teraz každý kto je Ukrajinec je automaticky vyradení, pretože proste si ide nakúpiť a pritom to robí aj polovica slovače a v zahraničí ani nehovorím 😀

deti95060810
23. jún 2022

tak asi majú za čo .... 😉

marisoul
23. jún 2022

@daniela2202 treba okamžite podat trestné oznámenie. Neslychane toto...
Kde môžem hlásiť svoje nákupy ja? Nerada by som niekoho pohoršila...

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajka16
23. jún 2022

@vamajka nikto nikoho neľutuje. Proste ži a nechaj žiť či si z Ukrajiny alebo nie. To Slováci naozaj idú pozerať ukrajincom do košíkov? Veď to je choré. Asi tu pracujú majú právo si kúpiť čo chcú.

vamajka
23. jún 2022

@vsauce_ no nie je nakup ako nakup. Najskor placu, ze nemaju za co. Robili sa rozne charitativne zbierky aby mali aspon nieco. A teraz taketo nakupy. Ruku na srdce ktora z vas si v dnesnej predrazenej dobe moze dovolit nakupovat taketo "potraviny". Niektori su radi, ze su radi hlavne rodic co vychovava sam deti

maca1984
23. jún 2022

@marisoul podľa mňa na MK aj s fotodokumentáciou, aby ti vedeli napísať čo môžeš a čo už je cez.😂

marisoul
23. jún 2022

@vamajka mnohí sa začlenili a pracuju prave na pozíciách, ktoré pre Slováka neboli dosť dobre... Akým právom im mame diktovať čo si smu a nesmú kúpiť?
A ako autorka vie, že to boli ua rómovia? To sa pri pokladni preukázali?

vsauce_
23. jún 2022

@vamajka Ale veď nebudem druhým čumákovať do košíkov. Nakúpim si čo potrebujem a odchádzam. My môžeme byť radi, že nie sme v situácii v akej sú na Ukrajine. Stále sú to ludia a sú medzi nimi takí, ktorí normálne fungujú a samozrejme aj takí, čo sa nevedia vpratať do kože. To je tak ale všade.

markus1
23. jún 2022

Pracujem v Tescu, na polovičný úväzok, budem dávať pravidelný report o nákupoch chudobnej Slovače, ktorej musí pomáhať vláda.

viestta
23. jún 2022

@vamajka poznám jednu Ukrajinskú, Romku. Pracuje ako upratovačka, chlapci obidvaja chodia na brigády, študujú on line na Ukrajine. A áno, pani fajčí. Ale za svoje zarobené a nás je do toho nič, kde minie svoje peniaze.

3petka
23. jún 2022

@daniela2202 autorka máš pravdu. Ja som tiež mala skúsenosť s Ukrajincami v obchode dokonca mali nejaký kupón a vyberali si len satocky a topánočky a samé blbosti a zdrzovali len aby ho vybrali úplne cely . Taktiež mame susedov ktorý ich ubytovali a jednu partiu už vyhodili nakoľko deti boli nevychovane všetko naokolo len ničili… Matka mala na háku však dako deň prežijú..

ndrag
23. jún 2022

@daniela2202 ja si tiez podobne zakonstatujem ked vidim ako vyzrata matka kupuje vyzratym detom plny kosik sladkosti, bieleho peciva a salamov a je jedno akej je farby, ci narodnosti. Ale vlastne mna do toho nic, nech si kazdy nici zdravie ako chce 🙂.

viestta
23. jún 2022

@3petka Ukrajinski utecenci nemajú nárok na nové oblečenie a obuv?

viestta
23. jún 2022

@ndrag a ešte doplním, že tu poukážku musia minút celú, z nej im nikto nevydá zvyšok, ak ju neminu

marisoul
23. jún 2022

@viestta oni už nemaju nárok na nič. Iba odísť, aj to bude kopa nadávať, že využili nás system, zbohatli na davkach (čo mi nevychádza, veď by sme boli bohatí všetci či?) a teraz si idu domov tie neskutočne peniaze užívať.

adriankomoj
23. jún 2022

@daniela2202 ...im je tu dobre, užívajú 🤔

janetinka27
23. jún 2022

este sa tu zabudlo spomenut, ze chodia vsetci na lexusoch 🙄
ktovie, keby sme nakukli slovakovi v UK do kosika, co nakupuje, tak by tam bolo nieco podobne ako videla autorka

stanulienkat
23. jún 2022

A co ako? Aaaaaa kua. Na prezervativy zabudli?? Teba neponukli?

petulda333
23. jún 2022

Vies o tom,ze mnoho ukrajincov sem chodi na nakupy a idu spat? Alebo,ze mnoho z nich tu ziju dlhe roky aneprisli sem kvoli vojne? To asi tvoj maly mozok nepochopi. Nevadi,aj takym slnko svieti.

marisoul
23. jún 2022

@janetinka27
Slováci, ktori "kradnu" prácu v zahraničí domácim - nevadia, Slováci, ktorí využívajú sociálne systémy iných krajín - tiež nevadia, Slovak, ktori v zahraničí ķradne, podvádza alebo pacha iný trestný čin - no bože, stane sa.
Vidíš ten rozdiel? My môžeme. 🤦