Rómski ukrajinci

daniela2202
23. jún 2022

Iba konštatujem.... ich nákupy v lidl, kartón cigariet, fľaše vína, celé plato energy drink a basa piva ...👍👍👍

macatt
23. jún 2022

Ahojte, ja bývam v centre mesta väčšinu svojho života, to čo sa mi teraz deje pod oknami nikomu neželám, títo UA azilanti asi( lebo dotiaľ to nebolo) robia bordel, vykrikujú, rozbíjajú, či ženy či chlapi, celé partie sa flakajú od rána opitý až do samého rána, cez víkend sa nevieme vyspať, je vcelku odvaha po zotmení vystrčiť nos, minule na susedu niečo vykrikovali a utekali za ňou( staršia pani) zostala som stáť a bola som odhodlaná tu pani brániť a potom sa zháčili a nechali ju tak..naozaj chlascú a myslím že im to prerastá cez hlavu… myslím tých opálených, chcem mier naozaj aj pre nás 🙏🏼

macatt
23. jún 2022

Oprava:azyl

fadama
23. jún 2022

@petulda333 aspoň ze tak 👍😚

petulda333
23. jún 2022

@fadama ako on musel mat zly den,lebo pracuje tam dlho a vzdy striha super. Len teraz akosi nevyslo 😄

petulda333
23. jún 2022

@macatt u nas sa toto deje bezne. Romovia,teenegeri. Nicia co sa da,robia hluk a bordel.

fadama
23. jún 2022

@daniela2202 mala si ich odfotit, ako ich teraz polícia nájde? 🤔😔

macatt
23. jún 2022

@petulda333 Ach, ja keby nemám garáž tak celé noci nespim..veľmi ľutujem svojich susedov, ktorý garáž nemajú, kopú do smetiakov, bijú a hádajú sa medzi sebou, medzi autami, ženy škriekajú ešte viac..Ach je to zážitok sledovať to z okna, oni nevedia čo so sebou.. počujem že to nie sú Slováci..

valeria_h
23. jún 2022

@macatt Tiež mám rovnaké skúsenosti.

macatt
23. jún 2022

@valeria_h je to sila.. nuž budeme sa s tým musieť zmieriť, lebo aj moja suseda čo volávala políciu aj na suseda koli vŕtaniu tak je nepochopiteľne ticho.. lebo všetkým nám je táto situácia ľúto a berieme ohľad a nechceme ich chudákov ešte stresovať a tak si dedko sused bude musieť svoje auto chodiť naďalej brániť vlastným telom.. lebo oni brať ohľad na nás asi nebudú..

matricia
23. jún 2022

@cherry_cherry To sú naši Slopania😉🤣

3petka
23. jún 2022

@viestta Majú ale toto nebol nákup potrebných veci ale veci ala dovolenka…. Nešlo ani tak o to čo kupovali ale ako sa správali…

mikadooo
23. jún 2022

@daniela2202 tak, pokiaľ to nekradli a normálne zaplatili...🤷 povedala by som si že uau to je iná životospráva, ale tak ich telá-ich problém 🤷.

viestta
23. jún 2022

@3petka a Slováka bezohľadneho hulvata si v obchode nikdy nestretla? V každom národe sa nájdu aj takí, zas sa nehrajme na to, že tu sme všetci iba slusnaci. A netvarme sa, že sem došli len sami vybzikanci.

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulda333
23. jún 2022

@macatt tak aj nasi spoluobcania vykrikuju po svojom. Opakujem,u nas bezna vec kt trva uz xy rokov a nik s tym nic nerobi. O tom kolko ihrisk znicili a podpalili,kolko autobusov tiez atd atd,radsej pomlcim

petulda333
23. jún 2022

@adaale ale odkial vies,ze na isto ten nakup robili z nasich penazi?! Nasi znami maju kolegov ukrajincov ( su tu dlhodobo) prisli sem ich rodiny ked utekali pred vojnou a nevyuzivajunziadne prispevky.

macatt
23. jún 2022

@petulda333 jasne, no tí ,,naši,,majú svoje pôsobiská v okoli svojho bydliska a čo robia tam neviem.. reagovala som na príspevok od autorky, že mne pod oknami chodia tlupy opitých ľudí ráno, na obed, večer a teda verím že tak vyzerajú aj tie nákupy… ja tiez kupujem kartóny prosecca keď je v Lidli v akcii, ale nechodím potom s fľaškou v ruke a netrieskam ňou o všetko čo mám po ceste napríklad…✌🏼

vanda323
23. jún 2022

@petulda333
@kittykat22
Povedzme si dievčatá, kto zato môže? Vláda.....ona to tak prispôsobila....
Len škoda že Rómovia si stále nevedia uvedomiť že život napr. Z 1000 eur 11 člennu rodinu , a 4 člennu je veľký rozdiel....

viestta
23. jún 2022

@vanda323 nie, táto vláda len zdedila niečo, čo nikto nedokázal vyriešiť za desaťročia. V minulom storočí, keď sa v päťdesiatych rokoch zakázalo Rómom kocovat a bol plán, že ich zapoja do budovania socializmu v celej východnej Európe to začalo. Zrazu museli žiť iný život, na ktorý ich mentalita nebola pripravená. A nikdy sa tomuto životu "gazdov" neprisposobili, pretože ich rebríček hodnôt je niekde úplne inde ako u bielych a aj životné priority sú iné.

petulda333
23. jún 2022

@vanda323 ale no,zas za vsetko vlada nemoze. To,ze sa nevedia prisposobit je len ich problem. Vlada im umoznila mnohe vyhody ale oni by sa mohli inak spravat. To uz s vladou nema nic

oli18
23. jún 2022

@daniela2202 Chcela si napísať, že ukrajinskí Rómovia😉 Asi ich náš štát dobre dotuje, ak si v prvom rade nekupujú jedlo, ale alkohol. V Prahe s nimi majú veľké problémy.

miiceencoovaa
24. jún 2022

@zazvorka87 presne, keby si kupujú za to jedlo, tak nepoviem ani pol slova, ešte by som im sama dala na to, ale toto je už vrchol, keď ich vidím, ešte sa predbehnú (lebo vraj majú všade prednosť) a v košíku vodka s dzusom a ešte pri pokladni pýtajú kartón cigariet...

vanda323
26. jún 2022

@petulda333
@viestta
No dievčatá, a úprimne? Myslíte si že Rómovia sa zmenia teraz myslím osadníkov...
Majú inak nastavené hodnoty áno ..
Rómovia sú etnikum ktoré má svoje nazvem to čaro či už v dobrom slova zmysle alebo opačnom .
Samozrejme že neschvaľujem spôsob ich života a nepáči sa mi že deti trpia...a že deti rodia deti, no není.sa to...som si viac než istá že nie....

petulda333
27. jún 2022

@vanda323 nezmenia,ale podla mna keby boli trestani zato,ze deti rodia deti,alebo zato,ze nechodia do skoly. Resp im vtedy odobrat davky a pod. Nech si ziju ako ziju ale aspon co to nech su nuteni robit. Takisto im vziat nejaku cast prispevkov ,ked robia bordel. Okolo nich co je,to je chliev a plno potkanov. V tomto uznam,ze vlada nerobi dost,aj ked na druhej strane asi ani nemozu. Verim,ze ich ombudsman by to hned tahal do bruselu ako poslapanie ich dostojnosti alebo nieco take. No zas,vela romov zije cisto ale tiez sa nespravaju prave najlepsie. Preco to niektori vedia a ini nie?aj medzi bielymi sa najdu taki,ale je ich menej. A aspon du potrestani niektori

viestta
27. jún 2022

@vanda323 ako ktorí. Sú takí, čo sa z osadnickeho kolotoča vymanili.a žijú úplne iný život. Ale tých je malo. Ja ti poviem taky príklad, bol osadnik, ktorý chodil do roboty, mal iba dve deti, tie chodili do školy, manželka sa o nich starala, chodila robiť na polovičný uvazok. Zúfalo zhanali bývanie mimo osady, pretože aj keď si opravili dom, všetko mali na úrovni, tak všetci boli terčom výsmechu od ostatných za svoj štýl života. Posledná kvapka bola, keď spolužiaci v rómskej triede ich deti zacali bit a sikanovat. Nastastie sa uchytili mimo osadu, ale koľko je takých? A tých čo zmenu nechcú, tých nezmení nič a nikto.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz