Rovnaký obal, rozličná kvalita

nanika
16. apr 2011

Vsimli ste si v poslednej dobe, ze niektore vyrobky su sice rovnaky obal, znacka, ale dovezene z DE ci AT su kvalitou niekde uplne inde? Mozete sa o taketo porovnanie podelit? Ja mam zatial skusenost s dovezenym Arielom a Persilom, tie urcene pre nemecky a rakusky trh su uplne ine, lepsie... Inak reagujem na clanky, ktore na margo tohto mala za posledny mesiac Pravda aj SME 🙂

nadhera
16. apr 2011

Osobne sice porovnat nemozem, ale svagrina kupuje Persil na UA, nie je s nim spokojna, pretoze nevyperie tak cisto ako ten "nas". Kedze sme na vychode, D ani A nehrozi. 😒

amdeis
16. apr 2011

Jednoznacne suhlasim. Aj pudingy su lepsieho zlozenia, aj sirupy. Co viem tak plienky tiez, kola. Pre nas trh sa snad robi vsetko v polsku.

bubelko
16. apr 2011

@nanika z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze je rozdiel, ci kupim kavu (nescafe), plienky alebo praci prasok tu (svajciarsko) alebo doma v bratislave. to iste sa mi zda aj s mrazenymi vyrobkami rovnakeho mena, konkretne rybie prsty. v com som si nevsimla rozdiel je cokolada milka 😉 ta chuti vsade rovnako.

titkovamiriam
16. apr 2011

jasne že je to rozdiel,kedze 90 percent drogerie chodim kupovať do rakuska a som rada že konecne to priznavaju aj v novinach a nielen pisu hluposti že sa neoplatí ist knakupovať von.Som pri bratislave takze to mam na skok-pracie prasky,kremy,kvalitnejsie su caje,cokolada,samozrejme zelenina ovocie,kava,sirupy.Milka je ta ista no vacsi je vyber z milka vyrobkov 🙂 ,no a syry -hlavne pliesnove rozne ochutene mnaaaam,jadine co je tam drahsie su suche salamy no zasa kvalitou sa s nasimi nedaju porovnavat....Milujem nakupovanie po 17-18 hodinou ked aj rozky aj chleba su za ceny nizsie ako u nas a vtedy samozrejme ovocie,zelenina a na hanbu sveta su neporovnatelne zemiaky-hoci slovak na nich vyrasta tie co je teraz dostat je strach a hroza,takze aj po 20r po revolucii sme v niecom riadne po zadu a obsluha kde vidi ze nakupuje slovak sa hned usmeje a uz rapoce slovensky lebo je tam v predajniach vela slovakov 🙂

nanika
autor
16. apr 2011

@titkovamiriam Miri, chodievas tam na bezne nakupy? ja mam strach, ze potom nevyjdeme s peniazmi. ale momentalne nad drogeriou, kavou tuho rozmyslam. My sme chodievali na bebu, s tou mam skor opacnu skusenost, ze ta ich mi nechcela tiect cez otvor vo flasi, bola akasi viac vlockova. Tak dufam, ze sa nesidi aj na detskej strave, no ale zasa netreba byt privelmi optimisticky :(

titkovamiriam
16. apr 2011

tak raz dva razy do mesiaca,niekedy až za 6t to je rozne-teraz pred sviatkami tam nejdem ale po sviatkoch budu urcite akcie tak asi hned v utorok ked su este prazdniny 🙂 a mam den dovolenky ,urcite na bezne muka cukor a podobne to chodim do metra.detsku stravu neporadim ja som deti kojila a potom šup na kravske mlieko a vyzivy ,kase a podobne som robila doma - ja tym hajzlom z detskou stravou nedam zarobiť 😀 ved nevedia co zato pytat-tak to skor nech poradia maminky co to kupuju.Inak mozno uz mimo temy no mne aj oblecenie a obuv,,znackova-vyrobena v tajlande,,pride v rakusku lepsia ako u nas-no mozno ma len odradza cena u nas za tenisky ci bundy a mikiny a to si uz chalani kupuju aj cez net sami. 🙂

nanika
autor
16. apr 2011

@titkovamiriam mala to nechce jest, len musim zo zdravotnych dovodov odstavit, co prave robim a vidim to zasa na bifidus junior od roka, ale to skor nie kvoli kvalite, ale cene. Presnidavky, kase neje, len domace, fajnovka 🙂 By ma zaujimalo, ci to ma tak rozdelene aj DM, lebo som si napriklad na zubnej paste tu kupenej vsimla, ze je robena pre tento trh, clovek uz neveri nicomu :( Ale pri DM clovek len kuka, ze je v at uplne iny sortiment 🙂

stardust
16. apr 2011

@bubelko aah, to aj kava chuti inak?? A to som si robila nadeje, ze si ju kupim do zasoby, ked uz v DE za nu platime spotrebnu dan.. 🙄

titkovamiriam
16. apr 2011

DM je v rakusku dlhorocna znacka sortiment je fakt trocha iny ,neviem podla coho sa to vybera pre nas ze co pojde a co nie ja mam rada velke balenia praskov,avivaze ,jari a podobne a tam si clovek moze viac navyberat a potom je to aj lacnejsie 😉 zubne pasty kupujem tam aj kefky 🙂 my sme stale vychod ☹ ☹ a ako sa tu pisalo vsetko vyrabaju v polsku ako aj napr.oriflame ta kozmetika uz nestoji za nic ☹ a to este keby to hodili do rumunska ci bulharska to už by čo bolo!!!Inak zasa aby som nevyzerala že nemam rada nas tovar-tak mam rada napriklad vyrobky zvolenskej mliekarne,palmy,rajo aj figaro a samozrejme ceske hame,orion....

titkovamiriam
16. apr 2011

@stardust hlavne nescafe je uplne i inom ako kupena u nas.a na turecku je vacsi vyber ci uz v mletej alebo zrnkovej.ked turecku mam rada cersvo zomletu 🙂

stardust
16. apr 2011

@titkovamiriam kolko stoji normalna neska v Rakusku? Tu v DE platim za 200 gramovu cca 7 eur.

titkovamiriam
16. apr 2011

nescafe gold okolo 7,26 za 200g a unas len 100g stoji cez 4,3 a clasik 200g okolo 5,5 eura s hrncekom/neodolala som a v rakusku aj okolo4 eur-napr.v Hoffer-to je diskont ako u nas lidl

bubelko
16. apr 2011

@stardust no nescafe je fakt rozdielna. samu ma to prekvapilo. a tie rybie prsty detto. nechapem to. inak na zvolenske jogurty nedam dopustit, tie su paradne (teda aspon boli, ked som bola naposledy doma). a tiez, co maju radi aj muzovi kolegovia z prace - parenica, korbaciky ci ostiepok, to my nosime na kila. a tiez klobasy. take nikde v zahranici nekupim. kupim sice klobasky ci salamy, ale nie je to to prave. takze to nosime zo svk. inak uz nic.
co poznam, co si baby este nosievaju - muku. nikde som totiz vo svete okrem svk nevidela rozdelenie na hrubu, polohrubu a hladku 😀

ikke
16. apr 2011

ja som napriklad nevidela vobec ziaden rozdiel medzi pamperskami na slovensku a pamperskami v holandsku; mimochodom obe mali na obale "made in germany" 😅
ostatne neviem porovnat, tu kupujem ine znacky ako na sk.

majina.b
17. apr 2011

ja môžem porovnať tovar z druhej strany hranice SVK 😀 , Tak coca- cola na UKR je lepšia, ma menej bubliniek - kyslika, a ma inu chuť, cena 2l/ 22 sk, persil prašok cena ako na SVK, ale iná aroma a pocitovo lepšie perie, krovky su veľmi dobré v porovnani ak su zakupené v poľsku. Ľudia si veľmi chvália rastlinné oleje, skusenosť nemám. 5l/ 5€.

dnes na prime hovorili o rasci, na trhu je len z dovozu a je to odpad, kvalitnu asi v obchode nedostať 😝
podľa mňa najhorši/ menej kvalitný tovar v reťazcoch je v kauflande a tesco

a čítali ste o tuniakoch ??? že v konzervách ich ťažko najdete?? http://hobby.idnes.cz/v-tunakove-konzerve-vubec... víťaz testu / tuniak franz josef

albireo
18. apr 2011

podla mna je problem v nizkej kupnej sile obyvatelstva, ludia vo vychodnej Europe jednoducho nemaju rovnake naroky na kvalitu potravin/spotrebneho tovaru ako v krajinach zapadnej Europy. Neviem ci je to len otazka nizkej kupnej sily, ale pokial spotrebitelia budu v retazcoch hufne nakupovat napr. hydinove maso napustene vodou a stabilizatormi, cokoladu,co mozno lezala vedla kakaa ,jogurty plne skrobu, vajicka co sa viezli v nechladenom kamione X dni z Ukrajiny a pod. ,neda sa cudovat firmam,ze situaciu na trhu vyuzivaju ,ci vlastne zneuzivaju.
Kedysi, ked v CZ a SVK fungovala Delvita, ich vlastne produkty mali rovnake zlozenie napr. v Belgicku alebo u nas. I model vsak neuspel, boli drahi a zakaznici chceli lacnejsie varianty, hoc nizsej kvality.

yanni
19. apr 2011

Ahojte,

@albireo ked sa bude na SK zarabat ako v DE tak si budu moct aj Slovaci dovolit drahsie a kvalitnejsie potraviny, ak vobec na trhu budu. Ale si myslim, ze potom budu, ked sa zvysi kupna sila. Tak moja mama kupuje napr. mäso v riadnej malej mäsiarni, kde dodavaju aj malovyrobcovia, cize akysi farmari, ktori su z okolia. Nechovaju masy, ale zdravsie. Nedopuju hydinu antibiotikami. Samozrejme v porovnani s kauflandom, lidl a pod. je to mäso o dost drahsie. Inak vlani som trocha porovnavala ceny potravin na sk a za co ja nakupujem tu v Nemecku. Tak na to, ze na SK zarobi obycajny clovek nejakych 500 € (ak vobec) su potraviny strasne drahe, casto drahsie ako v DE. V decembri som si doviezla syr, vyrobca Liptov (alebo aspon tak sa vola), drahy jak fras ale este som ho predtym nejedla, tak ze skusim a aj koli tej dioxinovej afere v Nemecku. len napr. ten eidam bol chutovo uplne iny ako eidam v de. Takze dioxin-nedioxin, z sk nadalej len bryndzu, korbaciky, ostiepok. Inak niekto tu muku spominal, tak ja som si tiez hrubu a polohrubu nosila, uz som to ale zrusila. Väcsinu receptov mam z hladkej a co som mala od mamy ze z hrubou, tak to som piekla tak 1-2 razy do roka a muka stala. Tak tie recepty som zrusila. No co uz.

Co sa tyka drogerie. Tak ariel a persil si ja napr. nosim z SK. Ked je v akcii tak mama zavola, ci mi ma kupit. Velky rozdiel v cene, maly alebo takmer ziadny rozdiel v pracej sile. Velmi zalezi aj na tom aka je v danej oblasti voda. Kupovala som aj "nemecky" ariel, ale nejaky velky rozdiel som nespozorovala. Co si este nosim z SK je SIlan, A to fakt jedno za aku cenui. Ja som podobnu avivaz v DE este nenasla. Ani konzistenci ani vona. Ono sa to urcite skryva pod inym nazvom ale som este nezistila pod ktorym. Tak babule, ak viete niektora, poradte prosim 😕
Inak ma islo rozhodit, ked som bola s mamou v BB na nakupe v DM. Tak rovnaky vyrobok, rovnaka gramaz, rovnaky, vyrobca a balenia a aj o 1 € drahsie? Tak to uz je nehorazne. Takze drogeriu co sa tyka, lakov, nejakych samponov co nasi pouzivaju, deodoranty atd. nosim zase ja nasim na SK. Pampersky su tu tiez lacnejsie. A este ked mas kupon na zlavu, tak vyjdu takmer za babku. No Slovensko chce zarobit na "chudobe".

Kavickar nie com, takze neviem. Ja dost chodim kupovat priamo na gazdovstva alebo na trhy (napr. u mna 2 razy do tyzdna, taky riadny gazdovsky). Samozrejme je to vsetko drahsie ale clovek vie co je.

Inak odkial sa dovazaju zemiaky na Slovensko? Vraj z Polska? A to sa uz na SK nic nepestuje? Ked som bola vo februari na SK, bola som na velkom nakupe a moj otec sa len tak nahodou pozrel na tie zemiaky a povedal, ze za to by nedal ani cent. No hrozne boli. My mame pole a zahradu, takze nam to vystaci vzdy od urody k urode, aj zelenina. Ono to je aj o tom, ze na SK by radi predali aj zhite banany. Aj tu najdete otlcene ovocie ci zeleninu, ale ak predavac zbada aj pocas dna, ze ten ktory kus uz nie je OK, tak ho vyradi.

No neviem kam to takto dotiahneme ☹

yanni
19. apr 2011

@albireo Delvita? To su potraviny? Nejake bio ci ake? A to kedy bola taka znacka na SK? Odkial firma pochadza? Asi to boli dost drahe vyrobky, ked to zrusili, ci ako?

Inak baby jasne, ze nestle vyrobky alebo aj ine mozu inak chutit na SK, v De, vo Svajciarksu atd, lebo pre kazdy trh ci oblast ich vyraba ina firma, len pod rovnakou znackou. Tak napr. Coca Cola, vyrabana pre americky trh je ovela sladcia ako v Nemecku. Ja som myslela, ze sa mi zuby rozidu, ked som tu americku pskusala. Brrrrrrrrrr, to bol len cukor. No preco su amici taki tucni 😀 Inak milku vobec nemam rada, je mivelmi sladka. Ja si nosim figaro, orion a pod. Tie mi chutia viac, aj ked na coki velmi nie som. Ja jem na kila obyckove kavenky 😀 😀 😀 😀

albireo
19. apr 2011

@yanni ad.Delvita
http://cs.wikipedia.org/wiki/Delvita
Byvam v Dansku, kvalitne potraviny su tu drahe, navyse si Dani chrania trh a vymyslaju rozne zamienky ako motivovat miestne obyvatelstvo k nakupu domacich potravin. Napr. staci, aby sa v mase nasla salmonela a vyhlasia,ze je to preto, lebo maso je z Nemecka. Primitivne tvrdenie, ale spolahlivo funguje.
UHT mlieko sa tu v podstate neda kupit, vsetko ide na export, v obchodoch maju len cerstve, vacsinou v bio kvalite. Farmari maju velmi silnu lobby, su dobre organizovani, dotovani. Z vychodnej Europy sa im blizia mozno Poliaci, ti si vedia presadit svoje ako na urovni EU, tak na okolnych trhoch. S vladnymi dotaciami dokazu dopestovat napr. zemiaky ovela lacnejsie ako Slovaci alebo Cesi.

yanni
19. apr 2011

@albireo ahoj, no tak to je asi podobne ako vo svajciarsku. Tam myslim tiez dost podporuju vlastne vyrobky.
No tak Salmonely nie ale taky dioxin to uz hej. To bolo velke halo. Ale ja uz sa nespolieham na nic. Ani bio nie je bio na 100 %. Biopole hned vedla normalneho. Ten normalny postrekuje a ak fuci zlym smeroim postrieka aj bio. Ale ked sa bio zmesti po vrchnmu hranicu, tak je vsetko ok. Aj ked sa to uz fakt blizi viac k "nebio". Ja kupujem hlavne tie zakladne potraviny len nemecke vyrobky (ked som na SK tak slovenske, nech podporim slov. hospodarstvo 😀 ), ale ine by bolo fakt na hlavu. Ved tu mame tolko mliekarni (hlavne v Bavorsku ich je na kazdom rohu). Tiez mäso, syry a pod. sa snazim kupovat bud v obsluhe alebo na trhu alebo priamo na Bauernhofe. Balene syry ci mäso kupujem velmi malo. Tie maju väcsinou väcsiu trvanlivost ako tie cerstve, cize zakonite je v nich nieco chemicke. Len na SK nic nefunguje. Dotacie z EU by mohli dostat aj nasi farmari, ale nikomu sa to nechce robit. Moja teta je sefka na druzstve. Volakedy to bolo statne, teraz su sukromnici. Tiez nadavala, ze sa to pomaly neoplati. Davali mlieko do Zvolenskej mliekarni, ti platia za mlieko par centov ale tie ich jogurty su sice velmi dobre ale pre vela Slovakov aj velmi drahe, cize radsej si kupia nejaky z Nemecka, co je lacnejsi. Takze sa vynasli, dali ziadost na dotacie, kupili najskor jeden automat na mlieko a pozorovali. Ludia sa naucili kupovat mlieko tam, aj ked stoji 60 centov ale az tak drahe na cerstve mlieko to nie je. No a uz maju v BB rozostavane takto 3 automaty a musia ich naplnat aj 2-3 razy za den. A takto skusaju vsetko mozne, len aby to nemuseli zavriet a poprepustat ludi. Ale EU im vela diktuje, co maju pestovat, co nie a podobne. Myslim ze EU dost zasahuje do euopskych hospodarstiev a take male krajiny ako Slovensko nema takmer ziadnu sancu sa presadit.

yanni
19. apr 2011

@albireo ozaj kukla som tu delvita. Tak jasnacka ze to pod tym nazvom nepoznam, ved je to Billa a tu v Nemecku to patri pod Rewe Group. Takze tiez o nic lepsie ako Tesco, trocha lepsie ako Lidl ci Hoffer v Rakusku alebo Aldi=Hoffer v Nemecku.
Mozno pred 2006 ako vstupili do Rewe Group boli lepsi.

ikke
19. apr 2011

@yanni heh, keby v DM len o 1 euro drahsie... frosch gel na pranie (prasok na slovensku vobec neexistuje) - v nemecku 3.95 (v inych predajniach aj lacnejsie), na slovensku cez 7 euro...

ja si nemyslim, ze je to nizkou kupnou silou, ved potraviny aj drogeria na slovensku su casto drahsie nez v zapadnej europe. je to skor velmi nizkym spotrebitelskym povedomim, cize tym, ze sa ludia nezaujimajuo to, co jedia a co na seba natieraju, hlavne nech je to lacne 😝 ale myslim, ze uz sa to meni, vid tunajsie diskusie o potravinach pre deti, hlavne maminy malych deti si zacinaju vsimat, co vsetko v potravinach je a co nie je 😉 😵

delvita bola rovnaka ako v belgicku tusim delhaze (alebo tak nejako)
silan asi nema ine meno, tu v NL sa tiez vola silan, ale poznam teda aj lepsie avivaze 😅 /ale to je asi otazka osobneho vkusu a preferencii 😉 /

yanni
19. apr 2011

@ikke no dm je mam taky pocit jedna z najdrahsich drogerii. A nie len na Sk ale aj tu v DE.

Inak ak som dobre citala ten link tak delvita je len nazov supermarketu ale patri pod delhze group. Ci tak dako 😕

No du som silan este nevidela. Urcite su aj lepsie avivaze ale mne nesadol ani lenor ,ani softlan, ani vernel, Kuschelweich sa mi zdal este celkom OK, ale je dost riedky a nema vela voni na vyber. Tiez som skusala aj No Name z DM, no to uz vobec nie. Mama mi raz dala ten Silan, tak som ho hned na frotych uterakoch vyskusala. A super, mäkkucke (kedze nemam susicku 😠 ) a vona vydrzi mesiace, co som prave zistila na postelnom pradle, ktore som prala niekedy na jesen a vytiahla az teraz, kedze uz treba "letne".
No neviem co by som este vyskuisala, vela moznosti uz nie je. Ale zatial som spokojna, len musim importovat 😀

florianpl
21. máj 2015

Pracie prostriedky z nemecka!!! Nizke ceny!!! http://e-florian.com/

florianpl
21. máj 2015