S kočíkom v prímestskom autobuse

lusyke
10. mar 2014

Dnes som s dcérkou išla k doktorke a museli sme ísť autobusom pretože sme nemali inú možnosť. Keď sme stáli na zastávke a prišiel autobus. Čakala som ako vždy že mi vodič otvorí zadné dvere aby som mohla aj s kočíkom nastúpiť. No dvere sa neotvorili ani keď nastúpili všetci cestujúci. Upozornili sme vodiča že sme na zastávke kočíkom. Ten nám odmietol otvoriť dvere kým nezaplatím cestovný lístok za seba a za malú. Našťastie bola so mnou aj svokra ktorá ma šla vyprevadiť na zastávku takže mi mohla malú aj s kočíkom postrážiť kým som tie lístky nekúpila. Keď sme zas čakali na stanici v meste na autobus k nám do obce opäť sa to zopakovalo...vodič (tentoraz už iný) dokonca zastavil tak že som sa s kočíkom poriadne ani k zadným dverám nemohla dostať kvôli zábradliu. Naštastie som zhodou okolností v meste stretla svokra ktorý išiel lístky kúpiť za mňa kým som čakala vonku s kočíkom. Potom sa ani pán šofér neunúval cúvnuť takže sme s kočíkom kľučkovali popri zábradlí. Povedze mi... má právo vodič správať sa takto k žene s kočíkom? To keď budem na špinavej stanici sama s kočíkom tak mám nechať dcéru samú na ulici pred autobusom aby som si šla kúpiť lístky??? Aby mi ju tam nejaké indiviuum unieslo? Aké máte skúsenosti s cestovaním v SAD vy? Stalo sa vám niečo podobné a aj ste to nejako riešili? Mám v pláne napísať do SAD...aj to o ktorých vodičov šlo. Jeden z nich to vraj mamičkám robiela pravidelne...asi si rieši nejaký komplex.

janinah
10. mar 2014

dotyčný vodič má nadriadeného,píš mail..ak to tak necháš,tak nabudúce to urobí znova...ja už dávno vravím,že gentlemani vymreli a asi aj také základné veci ako byť nápomocný k žene s kočíkom im treba dať "na papieri"

elina25
10. mar 2014

aj mne sa to stalo a dokonca som musela ísť kúpiť lístky a nechať malú samú pri zadných dverách ☹ Aj som sa hádala z šoférom a nič nepomohlo normálne som platila a očami pri malej ☹ Je to hrozné naozaj ☹

sabina1975
10. mar 2014

a najlepsie na cestovani SADkou je ze platim listok ja platim za kocik a aj za dietapricom mala ma 4 mesiace a lezi v kociku

elina25
10. mar 2014

@sabina1975 Moja má 7-mesiacov a toto isté a ešte arogancia od vodiča....

lusyke
autor
10. mar 2014

Dievcata vidim ze sa taketo veci deju pravidelne. Ani jedna z vas nepisala staznost do SAD? Zaujimalo by ma co vam odpisali. Lebo to sa mi nechce verit ze nieco take maju ti soferi v pravidlach ze nemozu pustit do autobusu pred platenim. Myslim ze su povinni zadne dvere otvorit pred kupenim listka ked nastupuje matka s kocikom. Ak je to tak nabuduce sa nenecham len tak odbit a vodicovi by som povedala ake su jeho povinnosti.

maznacik007
10. mar 2014

je to uplne bezne a takto to funguje .. ja cestujem bezne takto ... vodic ked ma pozna otvori dam kocik a potom idem k nemu a kupim listok alebo niekedy poprosim niekoho na zastavke aby mi kupil listok dam mu peniaze a ja nastupim zadnymi dverami s kocikom ...

heni79
10. mar 2014

@sabina1975
@elina25
Baby, ale za seba platíte polovičný lístok, že? To len na margo toho, že píšete, že platíte aj za niekoľkomesačné dieťa.
Pokiaľ viem, je to kvôli evidencii. Cenovo to však vychádza rovnako - za dieťa zaplatíte polovičný lístok, za seba tiež. Za kočík samozrejme platíte tiež. Ak by ste neplatili za dieťa, ako to bolo kedysi, platili by ste za seba plnú cenu. A za kočík sa platilo vždy. 😉
Arogantný vodič - to je už úplne iný problém. Niektorí sa skutočne správajú tak, akoby pracovali za trest a cestujúci ich obťažujú. A ak majú nejaké "špeciálne" požiadavky, alebo potreby, amen tma. Samozrejme, sú aj zlatí a ústretoví vodiči, len mám pocit, že tých je žiaľ pomenej. ☹

sabina1975
11. mar 2014

@heni79nie za seba neplatim polovicny pretoze cely stoji 0,60 € a ja platim ako doprovod 0,50€ za kocik 0,5 € a za malu 0,30€ je to na hlavu postavene pretoze mala sedi v kociku cize zabera len jedno miesto

heni79
11. mar 2014

@sabina1975
Ak sa nič nezmenilo, tak u nás to bolo tak, že cena vyšla rovnako. Teda doprovod platil polovičný. Síce som už dávno nešla busom, tak teraz neviem naisto. To ma prekvapilo, že je to aj takto. 😕

puchic
12. mar 2014

ja platim za maleho aj kocik 5 centov...minule odmietol zobrat dalsi pretoze vraj by sa nezmestil a pritom tam bolo este miesto...a mamicka slapala peso s malym babom aj viac ako 2 hodiny

lusyke
autor
26. mar 2014

@puchic To poznam. Par krat sa to stalo svagrinej ked potrebovala ist ku doktorke. Ked chodi autobus len kazdu hodinu tak je to dost blbe ked ste objednani. No bohuzial na toto maju vodici podla poriadku pravo. V autobuse nema byt viac ako jeden kocik.

andy156
13. feb 2022

@puchic toto ozaj nechápem ako sa môže stať. Možno z niakych pravidiel to môže spraviť ale z ľudského hľadiska je to totálne nemorálne. Hrozné čo sa deje. Ešte že chodím všade autom nepoznám takéto problémy a veľmi ľutujem tu mamičku čo šľapala 2 hodiny domov neviem si to ani predstaviť