Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

S nervami v koncoch

Mám výčitky, lebo som dnes bola na dcérku poobede nervózna (čo nie je zvykom, že by som na ňu kričala alebo čosi podobné)..teraz spinká a neviem sa dočkať keď sa zobudí, aby som ju vyobjímala:( Keď ja už neviem, nebola to jej chyba, ale tak sa na mňa všetko navalilo..Mám pocit, akoby som ani nestíhala žiť. Nič nestíham. Chcem si trošku počítať,maľovať, len tak poležať vo vani..proste chvíľu len tak nič nerobiť a venovať sa tomu, čo mám rada. Jasnéeee najradšej mám môjho drobca a nič nechcem robiť na úkor nej ani to nemyslím tak, že by mi ona v tom bránila. Ale každý môj deň sa točí okolo upratovania, prania a hŕby vecí na žehlenie a ja už som z toho chorá. Do toho mi chúďatko dnes akurát porobila toľko vecí ( pozhadzovala sušiacu sa bielizeň do vody pre psa, vysypala po celej obývačke granule pre mačku, jogurt čo som jej dala papať celý zhodila na koberec a pod.), že už som sa normálne zrútila. Medzi umývaním riadu, pečením koláča, som teda ešte vyťahovala prádlo z vody, utierala jogurt a pod..Ja viem, že to nie je jej vina a chúďatko to nechcela porobiť a pod.,ale ja už som to dnes akosi nezvládla. Máme dom, čiže vkuse nejaká robota. Nechcem aby to vyznelo tak, že mi to vadí,že nerada upratujem a pod., to nie. Ale začína ma ten stereotyp ubíjať. Chcem ísť s malou na výlet, chcem si s ňou ceý deň kresliť, hrať sa a nie ten deň od rána tráviť medzi riadom a práčkou..vkuse každý deň.. Chápete ma?

leam
12. nov 2012

Chápem, a tieto pocity nemáš sama 🙂 A neboj, to, že si bola na malú chvílu zlá je normálne. Keď sa zobudí ani si na to nespomenie. Nikto nemá nervy zo železa 😉

sissy27
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova chápeme, neboj sa 😉 nič mimoriadne sa nestalo, proste máš toho dosť, a ja sa ti vôbec nečudujem... ale tým sme si asi prešli všetky... treba si možno trošku usporiadať priority - že nemusí byť tip top upratané, že žehliť netreba úplne všetko, že koláč nemusí byť každý deň, variť tiež stačí obdeň, využívať aj mrazničku, chladničku, prípadne svokru a mamu 😀 a keď malá poobede zaspí, tak si ľahni s ňou, alebo si maľuj alebo sa nalož do vane - čokoľvek, čo ti spraví radosť...
no a že si nakričala na malú - to si tiež nevyčítaj, aj deťom treba dať občas dôraznejšie najavo, kde sú hranice... neospravedlňovať ju, že predsa nechcela, je malá... ona totiž chcela, skúšala, čo to spraví 😎 tak teraz bude vedieť, že radosť to rozhodne nerobí ...

dominika1988
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova chapeme, uplne, neboj sa, ja mam momentalne presne to iste obdobie, ked mam pocit, ze hned ako vstanem, tak sa postavim k drezu a umyvam neskutocnu kopu riadu, a nic ine nerobim, len varim, periem, vesiam pradlo, skladam ho a upratujem a umyvam riady. tiez mi uz z toho sibe. najhorsie je, ze na malu mam fakt malo casu, myslim hranie sa a tak, keby nebolo manzela, ktory je vacsinu casu doma, tak neviem...ak je manzel v praci, tak nic nestiham...a to podotykam, ze varim obden, ani nahodou nie kazdy den, len mala je teraz v takom stastnom veku, ze kazdy den po nej treba upratovat neskutocne mnozstva hraciek a veci, co povytahuje zo suflikov a zo skrin. plus samozrejme domacnost okrem toho, no niekedy to riadne prerasta cez hlavu.
ja uz to teraz riesim tak - varenie som spominala - obden, na pecenie odteraz uz zvysoka kaslem, je z toho akurat kopa riadu a kolac za par hodin zezrany - doslova, periem az vtedy, ked mi preteka kos s pradlom a to mam na dve davky...akurat neviem, co s tym riadom nasim kazdodennym a upratovanim, to bohuzial musim kazdy den, inak by sme si v izbe zuby povybijali na malej hrackach 😒 😒

aliza
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova treba trosku polavit v tych domacich pracach 😉. Ja ked som v takomto stave, tak proste na upratovanie doslova kaslem, myslim take to kazdodenne glancovanie. Pokial k vam nechodia kazdy den navstevy, tak si to mozes dovolit. Moj maly cez obed spava a tak namiesto upratovania si urobim dobru kavicku a vylozim nohy 😀, pozriem nejaky serial z archivu alebo sa hodim do vane a hotovo. Na riad som si kupila umyvacku, proste to tam zbieram a navonok je kuchyna takmer stale upratana....a zehlim len to, co momentalne potrebujeme, ostatne je na kope aj niekolko tyzdnov 😀. Ked kriza pominie a ja naberiem nove sily, tak zase upratujem kazdy den 😉, az kym ma zase nevystrie. Treba si vediet pomoct a ulahcit zivot. Nikto neoceni to, ze sa ides doma zodrat, to mi ver. Ocenuj samu seba namiesto toho a ked citis, ze je toho privela, tak jednoducho vypni, hraj sa s malou a upratovanie pocka, naozaj, nic sa nestane, teda, iba ak mas chapaveho manzela 😀.

zebra41
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova stereotyp chapem. do domaich prac treba zapojit aj mm a budes mat viacej casu pre seba. popr. prestat zehlit. mne drobec papa jogurty len v stolicke. a ze si na nu nakricala...no podla mna je uz dost velka - 1.5 roka,aby jogurt nehadzala na koberec a tak. myslim,ze uz jej to treba naozaj razne vysvetlit. takze si z toho nerob tazku hlavu. uz to nie je uplne babatko,ktore tomu nerozumie. nema ti napr. kto posrazit malu? lebo vtedy upraces asi 4krat tak rychlo a usetris cas pre seba.

mowinka1
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova prádlo, riady, dlážky a pod. veci neutečú 🙂 takže si raz za 2-3 dni alebo ako často sa cítiš urob len polovicu alebo najlepšie nič a rob to čo tu spomínaš že by si chcela (obleč malú a choď s nou na výlet a pod.). Všetko je to len o tom, že si myslím že to všetko musíš hneď urobiť, ale ked sa naučíš sem tam urobiť si čas pre seba, tak budeš môct robiť aj to čo chceš a nie len to o čom si myslíš že musíš urobiť. Keď to necháš na inokedy nič sa nestane - v.y.s.k.ú.š.a.j. (!) 😀 😀 😀

janamama
12. nov 2012

Joj, ja Ti závidím, že chceš robiť čo ťa baví, ja už totiž ani neviem čo by ma bavilo. Chodím do práce, behám okolo detí, venujem sa ich záujmom a ja už zrejme žiadne namám.. Tak sa teš že vieš čo chceš.....

sintra
12. nov 2012

Chapem ta uplne, tu pomoze len jedno, nevyhnutne a pravidelne si vyhradit cas len pre seba! Nie si robot.

sante81
12. nov 2012

ja svoje 2 deti milujem najviac vtedy ked obidve spia

gombocka
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova ja sa priklanam k nazoru, ktory pisala aliza... treba polavit v domacich pracach. Ja som na tom bola podobne, nebola som spokojna, kym neboli umyte riady, upratane hracky a vsetko tip top.. no jedneho dna som si uvedomila, ze viac casu venujem domacnosti nez vlastnemu dietatu.. tak som si povedala dost... pocas dna sa viac venujem malej, chodime von, kreslime si, blaznime sa.. a ked popoludni spinka, tak poupratujem "hrubu spinu", hracky a potom oddychujem... varim obden alebo vtedy, ked dojde manzel z prace a venuje sa malej. A je dolezite mat aj chapaveho manzela.. mne moj povedal, ze radsej sa bude vracat domov, kde nie je 100% poriadok, ale uvidi vesele a stastne tvare, nez do tip top upratanej domacnosti, kde ho bude cakat znicena a mrzuta manzelka 🙂

xenicka13
12. nov 2012

ja poradim umyvacku riadu 😀 😀

dominika1988
12. nov 2012

@xenicka13 tak mne by si potom mohla poradit, ze kam ju dat, ked si taka mudra 😀 ale inak suhlasim 😀

tinkag
12. nov 2012

ja mám 3 detičky, takže si to viete predstaviť. Som veeeľa s nimi - pretože ony rýchlo rastú, učia sa nové veci - tak som radšej s nimi ako mať všetko TIP-TOP. Od septembra je už aj najmladšia v škôlke s prostrednou, najstaršia je v škole. Ja budem do februára na rodičovskej - potom uvidíme čo bude, ale peniažky bude treba. No doobeda si zacvičím, upracem dôležité veci, variť - veľmi nevarím - ja od marca cvičím a diétujem, deti majú v škôlke a v škole, mm v robote. Pre najstaršiu chodím po 13h - do 15-tej sa naučíme a potom idem pre tie 2 do škôlky. Potom až do 18-19h máme voľný program - detské ihrisko, centrum-prechádzka, len tak vonku alebo potom doma sa hráme, kreslíme alebo pozeráme rozprávky - podla toho čo chcú ony. Sem tam ich zoberiem na plaváreň sa trošku vyblázniť. V kuchyni je vždy poriadok, máme umývačku - tam je to vždy schované 😀 Na večeru máme vždy niečo ľahké, ked mm príde z roboty a venuje sa deťom, vždy niečo ukuchtím. Aj mne sa stane že kričím s nimi, ale ony sú už veľké a niekedy strašne protivné voči sebe. Hračky - upratujú si ich väčšinou ony, ale ony sa hrajú - každá len s jednou hračkou, ak chcú inú, tú prvú si musia odložiť na miesto - tak ako to robia aj v škôlke. My už o 19h chodíme do postele, pokecáme, pomodlíme sa a do 19:45h spinkajú. Potom mám relax 🙂 Väčšinou idem radšej spať, lebo ráno o 6:30 vstávame. Cez víkendy sa striedajú u mojich rodičov, aj k svokrovcom chodia, ku svokrovcom chodíme sobotu a nedelu na obed, poobede potom s mm ideme domov - máme poobedie len pre seba, ja si aj poperiem, poskladám prádlo, uložím do skríň (nežehlím, len naozaj výnimočne). Musíš si naozaj prebrať veci, ktoré sú ti dôležitejšie. Hlavne bud v pohode, potom aj tvoje dieťa bude v pohode 🙂 🙂 🙂

dai
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova hm... ja chapem ze niekedy clovek pride o nervy... na druhej strane ale prepac ako sa ti dieta moze dostat ku granulom pre macky? to nemas taketo veci ulozene aby sa ti tam msla nedostala? tiez uplne nerozumiem ako susis ptadlo ked ti ho mala zhodila do vody pre psa...ani tomu stalemu pranij a zehleniu nejal nerozumiem... ved ms len 1 dieta...
a k tomu rieseniu... neviem ci mas muza ale ak ano tak asi treba jeho trosku zapojit. skus od jeziska pripadne na sviatky ak sa neda normalne kupit vypytat susicku a umyvacku riadu. to zejlenie rob nejak systematicky. ja mam teda 2 deti spindury a muza oblekoveho koseloveho chodiaceho do podilovne a dbajuceho o seba... cize pradla miloon ale zehlenie prebieha asi 1x dp tydna cca. 4 hodiny,periem ssi 6 pracok tyzdenne - ked mas susicku tak to mas tiez za 1 den oprate a vysene.
u nas sa po veceroch ked deti spia nepozera telka - muz pise pracu na phd a studuje vecer, ja mam najmenej 2-3 hodiny na seba - to stiham vanu, citat.... co chcem... varim cez den ked je maly dobry alebo ked spi, dnes som stjhla aj cvicit.
mozno potrebujes druhe dieta a pomoc v domacnosti , na mesoac ta upratovanie vjde okolo 100 euro, zehlenie mozno 40...

co sa tyka tohi kricania tak podla mna neexistuje matka ktora by pri mlych detoch raz za cas nestratila nervy - je to uplne normalne... ale teda ten den by som si urcite zadelila inaj - nech tvoje dieta nieco z teba ma ked si uz doma...

silviatko
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova ja mám doma taktiež to isté, nemám pomaly kedy dať sprchu a nieto vaňu 🙂 varím každý deň vždy čerstvé,na obed chodí aj mužík, ale to dám malému do hrnca trošku vody a akože varí so mnou 🙂 povyťahované prádlo zo skríň som vyriešila zalepením dverí lepsiacou páskou 🙂 a funguje to.skrinky v kuchyni som vypratala do jednej na tatik mi urobil na nich urobil kluku,aby sa nedala otvoriť 🙂 vtedy som mala cestoviny,ryžu po celom byte..takže polovicu upratovania som si ušetrila.a žehlenie som si dala na sobotu večer keď malý spinká.je to kolobeh, ale dá sa..ja mám tiež niekedy na prd náladu,vtedy aj muža pošlem kade ľahšie, ale on to chápe..keďže som na to všetko sama.

sendy182
12. nov 2012

@snehulienka_mrazova o koľkej ti malá ráno vstáva? ja som to poriešila pri staršom on si vedel ráno posoať dlhšie aj do 9.hod. a ja som za ten čas, navarila,povešala prádlo dala ďaľšie prať.......upratala....a pod. keď vstal som sa mu mohla naplno venovať....... 🙂 🙂 🙂 ...........naobed si ľahni tiež keď nezaspíš aspoň zregeneruješ.......malá je vo svojom veku objavovania,napodobňovania a možno už aj vzdoru.............mne veľmi pomohol režim........mala som kopec voľného času na prechádzky, hranie......a koláčik? tan som piekla večer keď malý zaspal..........okolo 19.30....... 😀 😀 😀 ............užívaj si jej vek...........a to že si niekedy nervóznejšia .......no ja som tiež a to mám väčšie deti................a mrzí ma to takisto.......... 😉

lucikusik
12. nov 2012

Tento pocit dobre poznám, nie si veru sama ... Mne sa to tak cyklicky opakuje 🙂 ak môžem poradiť, tak určite umývačku riadu a určite ubrať v domácich prácach. Nemyslím, že prestať upratovať, ale nemusí byť všetko tip-top. Ešte je celkom dobré do niektorých vecí zapojiť drobcov a nenechávať si ich na neskôr, keď pôjdu spať. Len to záleží aj na veku dieťatka.

snehulienka_mrazova
autor
13. nov 2012

Ďakujem všetkým za povzbudzujúce odpovede! 🙂 Vidím, že v tom nie som úplne sama🙂 Ale samozrejme, nemám takéto pocity stále,proste len raz za čas to tak na mna dolahne 🙂 K tej umývačke riadu..ja by som si ju aj priala, ale menžel ju veľmi nechce:( že je to zbytočnosť a že na ňu nemáte miesto (čo je aj tak trošku pravda).
@dai granule pre mačku máme normálne na zemi pri miske. Ako aj pre psa. Dcérka si vždy za hrsť zoberie a sem tam nakŕmi psíka aj mačičku. Nevidím na tom nič zlé, ja som rada, že je taká zlatá a starostlivá. Vie, že to sú granulky pre zvieratká. A samozrejme vždy narobí s nimi aj trošku bordelu a nikdy som to neriešila. Len včera proste vysypala celé vreco a keď sa k tomu pridalo kopu ďalších vecí, tak som to nezvládla. Ale už som ok 🙂 čo sa týka prádla, momentálne ako aj niekedy inokedy som sušila nejaké uteráky na rebrinovom radiátore v kúpelni. Takže tak. A ešte to pranie.Ajáááj tak to si na veľkom omyle, že nemám čo prať, len preto, že sme traja:D periem každý deň.
@sendy182 malá vstáva 5:30 🙂) a spávať chodí o 19:30, zaspí o takej 20:00..ale ja bohužial poslednú dobu tiež :D

sendy182
13. nov 2012

@snehulienka_mrazova 😉 tak ju pekne zapoj do chodu domácností............to že kŕmi domáce zvieratká je fajn....dieťa sa cíti dôležito že môže dať zvieratku papať...........napr. aby to nevysypala tak jej nadeľ do vedierka jedorazové množstvo.....a vedierko nech si odloží..........pre mňa je úmyvačka riadu úplne zbytočná ja to raz dva opláchnem......lebo moje deti chcú svoj hrnček, tanierik a príbor hlavne ten menší...............no určite vie pomôcť takýto spotrebič........tvoju malú treba troška zamestnať.....detský riadik,práčka,kuchynka.......odkukala by od teba..... 🙂 ............ja som za aktivity....rozne edukačné hračky....stavebnice, sem tam som pomohla i ja alebo som sa urobila že nieviem to poskladať a malé dieťa...ohromná radosť že ono môže pomôcť......komunikovať s dieťaťom.....moje deti radi pozerali DVD-čka..........popritom si kreslili, hrali sa....oddýchli alebo detsé pesničky Podrhadská - Čanaky.....častokrát som vedela i to mať malého na rukách a variť........dalo sa a bol spokojný.........boli lepšie dni i horšie...........ani dieťa nemá stále dobrú náladu............ 🙂

dai
13. nov 2012

@snehulienka_mrazova neviem...nas maly dava vsetko do pusy aj ked vie ze niektore veci nema. ja by som sa bala ze sa nimi bude krmit... a nikde som ti netvrdila ze nemas co prat ale ze to mas rovit nejak zatriedene - ja napr. periem v pondelok, prip.v utorok, v stredu sa u nas zehli... potom cely tyzden nic, zas az ten pondelok... ved maju decka aj my s muzom veci na tyzden tak naco prat kazdy den?

selengova
13. nov 2012

Ahojky, aj ja som na tom tak podobne, už mám dve deti, a nervy niekedy v prdeli. Aj jogurt bol u nás po celej spálni, uvarené cestoviny v kuchyni nalepené na stene. To mali deti z toho radosť a ja keď som to videla išlo ma rozhodiť. Granule nerieš, my sme mali psíka a malá ich raz aj ochutnala a od vtedy sa ich nedotkla. Nedá sa všetko mať pri deťoch tip top. Aj oddýchnuť si treba. Ja navarím viac tak na dva dni, nežehlím už vôbec, vysušené veci len pekne poskladám a hneď odložím a mám takú hodinku času namiesto žehlenia. A už mi aj jedna dcérka začína pomáhať lebo sa jej to páči. Pri zbieraní hračiek zapojím aj deti že kto viac pozbiera a máme to hneď. Sem tam si s kamoškami urobíme večer party, posedíme pri pohári vínka, pokecáme, posťažujeme sa a hlavne sa odreagujeme.

snehulienka_mrazova
autor
13. nov 2012

@dai Chapem, ale zas o to sa ja vobec nebojim, ze by sa nimi krmila..vlastne ich krmi odkedy sa dalo,asi odkedy vie chodit 🙂 Samozrejme najprv jej trebalo vysvetlovat, ze to je pre zvieratka, ale potom ju uz nenapadlo, ze by to mala papat ona🙂 Ale ona celkovo nedava ani nejak extra nedavala do ust veci, co tam nepatria..iba tie co pozna, ze sa papaju. Viem ako to myslis s tym pranim, ale to pradlo sa tam za ten tyzden kopi (manzel kazde rano ciste do roboty🙂 apod.) nemám rada, keď tam je taká kopa, že to na všetky strany trčí z toho koša🙂

veronicka1901
13. nov 2012

Ja ta uplne chapem, nie si ziadna superzena, zdielam tvoje pocity, mam tiez "len" jedno dieta a niekedy nestiham. A tie granule... Myslim, ze malej by sa nic nestalo, keby zo dve zjedla 😀.

zuzkab89
13. nov 2012

@snehulienka_mrazova no uplne ta chapem mam doma chlapceka rok a 6 mes. a niekedy sa to jednoducho neda....pred nedavnom som prezivala to iste mozno je to tym ze mam len 23 rokov alebo neviem...neviem ako ty ale ja by som chcela mat vsetko perfect.... pradlo, obed, veceru, popratane, navarene vsetko este aj byt namalovana stale upravena s malym von niekde na kafe venovat sa drahemu atd.... ale asi naozaj nie sme superzeny ako tu niekto pisal.... len Mamicky... 😅.............................. u nas je to tak ja pratam pritom sa s malym rozpravam on mi stahuje veci na zehlenie... ja varim on vyhazuje hrnce a vsetko mozne z kuchynskej linky , lezie po jedalenskom stole rehoce sa na mne ako panikarim...atd a veci ako treba to dietatu vysvetlit hmmm.... kolko som sa uz navysvetlovala ze stol nie je preliezka ... hmmm 😀 😀 😀 ... deti su asi jednoducho take... aj my sme take boli 🙂 co sa tyka toho ze ti asi lezie na nervy stereotyp kt. prezivas.. v tom ta tiez viem pochopit.... uz to tu niekto pisal nemas niekoho kto ti malu postrazi aj ked len na hodinku dve... mne moc pomaha ked si maleho vezmu nasi nakolko svokrovci ziju daleko..to si urobim co mi treba oddychnem vybehnem niekde s drahym alebo s nejakou kamoskou na kafco... myslim teraz kafco v klude nie behat napr. po Maxe s hrncekom kavy za pojasenym drobcom 😀 ..... alebo zorganizuj vylet sama jednoducho v sobotu rano zbal veci malej sebe a partnerovi a niekde vypadnite aj na cely vikend ved dnes je tolko moznosti...... to velmi utuzuje rodinku a pomaha tomu ak mam nejake stresy alebo nervy.. teda aspon mne....

dai
13. nov 2012

@zuzkab89 tak ono sa da vsetko len sa nesmies spoliehat len na seba... ja mam teda o 10 rokov viac ako ty a casom sme si s muzom pripustili veci ktore by som mozno v 23 este inak vnimala - mam nape. pani co chodi raz za tyzden upratat - hlavne teda toalety, kupelky, poutierat podlahy, vylestit linku, pred sviatkami spravit velke upratovanie okna a tak... raz za tyzden mam aj pani na zehlenie, jednu starsiu tetu ktora nam strazi malych ked chceme iat s muzom von... proste sme zistili ze ak chceme stale zit ako par , mat k tomu cistu domacnost a spokojne deti tak nemozme na seba naberat viac ako sme schopni zvladnut...

snehulienka_mrazova
autor
13. nov 2012

@zuzkab89 Uplne si vystihla moje pocity 🙂 Chcem mat stastne a spokojne babo, spokojneho manzela, doma kazdy den navarene, najlepsie aj co to napecene, nakupene, poprane, vyzehlene, ciste okna, lesknucu podlahu, vsetko dokonale ciste a este byt aj upravena, pekne oblecena a s usmevom na perach privitat manzela, ked sa vracia z prace🙂))) Skratka superzena :D No da sa to??? Asi nie. Teda s tym usmevom manzela vitam vzdy, to ano, ale vobec nemam porobene predosle veci, co som spominala, teda vsetky nie🙂 A skor by som privitala taky ten vyletik niekde s rodinkou ako ist bez nech, bez malej. Vies, je sice pravda, ze kavu si az tak v meste alebo v maxe nevychutnam, ked len lietam okolo malej a sledujem,co robi, ale mne stacilo, ked som bola u kadernicky alebo raz na zumbe..take som mala vycitky a len som uz chcela ist za malou :D a presne, kym umyvam riady, dcerka mi zatial povytahuje servitky a pod...:D

zuzkab89
13. nov 2012

@snehulienka_mrazova 😀 😀 no presne ako ja..... aj mne sa stane ze mam kopu veci na zehlenie aj par dni alebo zehlim v noci lebo sa bojim aby maly nestiahol zehlicku ked sa otocim.. ja som myslela vylet s rodinkou samozrejme mne to pomaha lebo moj pracuje samozrejme neni doma cele dni pri nas ako asi vsetci muzi su cast dna v praci a zena domas detmi tak mi to pomaha ked niekde vypadneme vsetci spolu... ja uz som mala dapky z toho ze stale len to iste dookola stale doma s nikym von nakolko moje kamaratky co mam nemaju deti a maju aj ine zaluby ako ja plienky knizky hracky debata o detoch atd.... kocikovat so mnou ich tiez nebavi takze tak.. ale pomohlo mi to ked sme vypadli z PP ja osm z PP niezeby som nemala rada poprad ale uz som mala depky z toho ze stale len doma pratam varim alebo stale len tie iste miesta atd do mesta do maxu s atd... tak si stale robime vylety ci PO, KE alebo BA nakolko manzel je zo zapadu....ja tiez lubim svojho maleho a tiez mam vycitky a strach to len ked idem k lekarovi ze som sama bez nich atd....ale tiez to ked si maleho vezmu nasi aj ked len na chvilu jasne je mi za nim smutno vyvolavam co robi co papal ake slovko povedal co vystraja kedy kakal atd 😀 ale na druhej strane viem ze si porobim vsetko nasi su s nim strasne radi prvy jediny vnucik tak si uzivaju riadne... a ja si ako som pisala urobim vsetko co potrebujem idem v klude nakupit urobim drahemu nejake prekvapco atd... mam cas aj na seba na vlasy, na obocie na nechty a to vsetko v klude....a este si aj v klude idem na kavu , na nete si popozeram veci co potrebujem napr. zariadenie maleho izbicky nakolko som rada ze som rada ked maly vecer zaspi zvladnem aspon sprchu.. teraz sa nelutujem ale unavena som riadne a ozaj to pomaha ked maleho nemam aj ked len chvilku a viem ze maly je spokojny tiez so starymi rodicmi a oni s nim oni si ho pytaju pomaly kazdy den samozrejme za tam neni stale ale ide tam napr v utorok a ja si porobim v utorok vsetko robim si co chcem venujem sa sebe svojim zalubam...

zuzkab89
13. nov 2012

@dai suhlasim o tom sme tiez uz rozpravali ze ked bude maly vacsi a aj druhe babo tak tiez to budeme riesit tak ze deti dame k dedkovi a babine alebo jednoducho zavolame pani na strazenie.. podla mna to neni hanba ani znamka toho zeby sme deti nelubili jednoducho aj manzelia potrebuju niekedy klud byt sami ist do kina, divadla atd... toto chapem... a co sa tyka tej pani na pratanie aj to som uz zvazovala aj drahy mi stale vravi ze niekoho zozenie ak nevladzem ale zatial sa statocne drzim ked je maly u nasich tak popratam vsetko aj ked pred tym par dni je doma niekedy ako po vybuchu 😀 co uz podla mna sa to neda zvladnut a poviem to nahlas nehanbim sa zato ak chce zena fungovat tak ze sa detiatu venuje ale venuje na 100% cita mu kreslia si uci ho nove veci ide s nim von ukazuje mu vsetko vysvetluje atd... chce mat navarene napecene upratane atd.. chce vyzerat skvelo byt upravena venovat sa mnazelovi atd... to sa neda stale nieco bude trosku horsie v mojom pripade je to zehlenie napr alebo to ze nemam kazdy den poumyvane pohlahy lebo jednoducho to nestiham vysavat umyvat zem pratat prat atd... a preto mi to padne vhod ked malyy ide na varovku 😀 a ja konecne vydychnem a robim v klude to co mi pri nom trva dva dni mam urobene za pol dna sama a mam cas na seba a ine veci 😎 😎 😎

marcovka1
13. nov 2012

@snehulienka_mrazova rozumiem ti ja mam take sidielko doma 😀 😀 hyperaktivne straasne 😅 uz asi rok chodim do detskeho centra a je to super mala sa vyhraje,vyblazni s detmi a mi mamicky vypijeme kavicku,alebo caj pokecame co nas trapi a ideme domov s usmevom 😀 ze kazdy si prisiel na svoje aj mi mamky a nase zlaticka 😉 ked je nieco take v tvojom okoli tak skus fakt mne to strasne pomohlo,lebo ja tiez byvam v dome tak ze viem ake to je 😉 😉

dai
13. nov 2012

@zuzkab89 no my sme sami v ba... babky daleko, preto sme riesili to upratovanie a aj pani na strazenie uz pri malej... moj muz je velky puntickar a mal po malej narodeni pripomienky k poriadku, malinka bola narocne dieta a ja so. aa kolkokrat pri nej ani umyt nedokazala nieto este najest ci nieco ine porobit... malo to sice velmi pozitivny vplyv na moju liniu ale negativny na stav nasej domacnosti😀 takze odvtedt riesime veci cez vypomoc inych ludi...
je super ked mas starych rodicov nablizku... moje deti ich tiez miluju a su nam velka pomoc ked pridu al uz aj rozmyslaju zeby sa tiez pristahovali do ba ale este opatruju babku... ale maju tu jeden byt tak ked pridu tak je nam velmi fajn...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli