Seborea vo vlasoch u žien - čo na ňu zaberie?

18. feb 2020

Zdravim Vas,zeny.Viem,ze tato tema uz bola velakrat rozoberana,no skor starsieho data uz diskusie.skusim preto zalozit novu temu.Co by ste odporucili?

najjanka
18. feb 2020

Ahoj, ja pouzivam sampon Selsun Blue z lekarne. Ked sa to zhorsi, zial aj kortikoidny krem. Len do vlasovej pokozky sa to zle aplikuje.

missviolet
18. feb 2020

Vlasova voda Seborin

benit
19. feb 2020

@najjanka mne tento sampon nepomohol vobec. V lekarni odporucili SL, je ti sampon serum na umyvanie pokozky hlavy. Smrdi ichtyolom, ale zabera.

luciad7
19. feb 2020

Ja už som roky na sampone Ducray kelual ds a jedine ten mi zabera

autor
19. feb 2020

Ja som zo zaciatku pouzivala kortikoidy,no potom neskor som precitala o tom nieco,tak som vysadila uplne.Tak ci tak sa to ma pouzivat len docasne.Potom mi lekar predpisal salicilovy olej,no a odvtedy som si ho chodila davat predpisovat.Prakticky nic ine.No a na vlasy pouzivam head and shoulders.nechce sa mi velmi experimentovat.Uvedomujem si vsak,ze nemozem fungovat so salicylovym olejom stale-ona ta salicylova kyselina tiez nie je na stale pouzivanie.Skusila som Node DS,ten mi na prve pouzitie nezabral tak ,ako by som chcela,tak som to nechala tak.

autor
19. feb 2020

@luciad7
@benit
@missviolet
@najjanka zaujimave,ako jednemu zaberie to,inemu zas ine.Skusim sa niecim inspirovat od vas a vyskusam.Tie lupiny ma z naozaj nebavia a niekedy ich je vidiet nad celom.

ina009
19. feb 2020

Head and shoulders mne osobne veľmi vysušuje pokožku a mám z neho lupiny. keď som ako dieta mala problémy so seboreou pomohol mi iba šampon reghaar z lekárne stojí do 2eur sa mi zda.

liz_lemon
19. feb 2020

ja tymto trpim od 14 rokov, a poviem ti, ze nezabera nic, vsetko je len chvilkove, tiez mam dobru skusenost so samponom Selsun Blue, ale len so zelenym (ale aj to len ked ho pouzijem po dlhej dobe), este je dobre premastovat kyselinou mliecnou, ale v tych vlasoch je to narocne, mne sa to zhorsuje aj tvrdou vodou, ktoru mame, v zime a na jesen hroza, pomahalo aj more v lete

autor
19. feb 2020

@ina009 ja ked som bola mala,pomohol nizoral,teraz som ho bola kupit v lekarni a ked som povedala,ze na seboreu,tak ma odhovorila lekarnicka
@liz_lemon Ved to,mala som od porodu relativny pokoj,len lupiny,no nic viditelne,no uz to zacina zas po nejakych 3 rokoch.Mne pomaha ten salic.olej,potom som mastila indulonou hlavu,no zmyvanie hroza a efekt len na chvilu,potom som susila fenom po kupani vlasy-to mi pomahalo dost,teraz momentalne mi to susenie nepomaha nejak zvlast.

mondolina
19. feb 2020

Mne len headen shoulders, nič iné.

autor
19. feb 2020

@mondolina mne prave tiez iny sampon nesadol,skusila som ale len jeden,nechcem az tak experimentovat so samponmi.Takze tiez som zatial verna Head and Shoulders,no nestaci tak uplne...

autor
19. feb 2020

Aspon mne momentalne

hiwatari
2. nov 2020

Sadlo nieco? Lebo ja som poskusala uz vsetko mozne. Nizoral, ducray aj kelual node ds aj pso, ponio sampuch, biodermu... Teraz som si objednala canaderm capillus seborea, no neviem, nemam velke ocakavania. A la roche posay odporucaju, ale otalam s nim uz dlho

autor
2. nov 2020

@hiwatari Mne pomohol od koznej salicylovy olej,no potom som s nim prestala,lebo to aby si pouzival stale a neodporuca sa a ani nie na vacsie plochy.Inak som nic okrem head and shoulders nepouzila a tiez uvitam nejaky tip...