September 2010 nastupujeme do školy. Pridáte sa?

lela83
14. máj 2010

Ahojte mamičky,chcem vyskušať tu otvoriť temu o deťoch ,ktrore nastupuju v septembry do školy.Ja mam 6 ročnu dceru Viki,ktora teda pojde už do školy 😵

lela83
autor
14. máj 2010

ok idem tam mrknuť

kasami
14. máj 2010

alebo skus nasu 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/predskolak-v-rodine-a-vsetko-co-nas-caka-2/
sme tu vsetky maminy terajsich predskolakov a nasi drobci nastupuju tento september do prvej 😉

tigri
14. máj 2010

jeej, Lela prepac, ja som citala "nastupujeme do skolky" 😉

danu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lela83
autor
15. máj 2010

tigri spravne si čitala,ale ved to je jedno,lebo bola som v inej teme a tam to bolo nanič

monikat75
15. máj 2010

lela idem sa pridať, len neviem, či to tu zase nezamknú - moja Veronika tiež nastupuje v septembri do školy - aj sa teším aj sa trochu obávam, nechám sa prekvapiť 😉

lela83
autor
16. máj 2010

Ahoj Monikat.Zatial nezamkli,tak uvidime za pokus to stoji.A ako sa ma Verča?Už sa teši do školy?Aj volačo už nakupujete?Teda myslim školske veci.No u nas je to tak,že Viki je smutna,lebo jej naj kamoška zo školky nejde do školy ma odklad,tak je nešťastna čo tam bude robiť,ale stale jej hovorime,že si tam najde nove kamaratky.A už aj nakupujeme,lebo naraz by toho bolo finančne moc,tak mame už tašku + volake pomocky,ale tie pera ake su drahe.Skoro ma vystrelo,ked som zan platila.No bude to už ina sranda,ked nastupia do školy a ine starosti.Dufam,že nam to tam pojde.Dnes tu mame hnusne počasie.Leje ako s krhly.Nič sa mi poriadne ani neche.A Mareček malinky ako sa ma?Poslucha?Inak to maš dobre ,že si na materskej aspon sa budeš moc dosť venovať aj Verče,ked nastupi do školy.Tak zatial ahoj musim isť už variť a som rada,že si ostala aj nadalej moja kamoška to si važim 😉

monikat75
16. máj 2010

ahoj lela, áno aj my pomaly nakupujeme vecičky, už máme peračník, takmer všetky školské potreby - čo nám dali na zápise zoznam, tento mesiac ideme kúpiť tašku a potom pomaličky ešte ten zvyšok, aby toho nebolo naraz finančne veľa 😉
Veronika sa teší, ona našťastie má všetky kamarátky v škôlke septembrové ako je aj ona takže všetky si zopakovali ešte raz prípravku a teraz idú spolu do školy, dúfam, že aspoň 2-3 budú spolu v triede - lebo je veľa prvákov a na tú školu čo ide Nika tam otvárajú až 3 triedy 🙂
Marek sa má dobre, už je našťastie zdravučky, akurát sme minulý týždeň boli v nemocnici - 5 dní, mal črevnú chrípku, tak musel byť na infúziách, mal aj dosť vysoké teploty, tak sme museli ísť do nemocky - ale už je fit, už je to zase náš malý huncút 🙂
aj my tu máme hnusné počasie, dúfam, že do 24.5. sa umúdri, lebo Veronika ide zo škôlky do Školy v prírode, tak aby mali pekné počasie, lebo keď im bude liať, budú musieť byť stále na ubytovni ☹

lela83
autor
16. máj 2010

😎 Ahoj Monikat 😉 Fiha vy ste tiež aky šikovny s nakupovanim.My mame tiež už peračnik,ale naša princezna si vybrala kvetinkovy a teraz vymyšla,že by chcela hello kitty,ale už som jej hovorila,že aky chcela predtym taky ma.Pozerala som aj dosky na zošity.Uf.Ake su drahe.No tak som minuly tyžden už jednu kupila a ta je zas barbinova,tak pojdeme do školy doladeny všelijak.No čo už.Tašku už mame my ta je zas psikova.No budeme unikatny. 😉 Inak vas teda bude prvakov.Nas ma biť 2 triedy to je tiež dosť,ked je to dedina.A je super,že Veronika sa teši a ešte lepšie,že jej idu do školy aj kamaratky zo školky.No a s Merakom si to teda mala veselo,ked ste boli v nemocke.My sme našťastie neboli ani raz v nemocke,teda okrem porodnice teda.Nas už obchadzaju choroby,len sme mali nedavno zapal stredneho ucha,ale to musela dostať v školke ako vždy,lebo tam maju vždy prievan a to som sa tam už 3 krat na to sťažovala.No to prvy krat očujem,že školkari idu do školky prirody.My tu taketo vymoženosti pre deti nemame zo školky.Som rada,že idu 2 krat ročne do divadla a raz do solnej jaskyni.No,ale čo možem chcieť od dedinskej školky. 😉 A vždy čo ma naštve,ked niekde teda idu,že mala sa mi potom sťažuje ,že sedeli v autobuse po 3 až 4 detoch.A kde je bezpečnosť ich?Ved človek si poriadne zaplaty za objednany autobus a chuda dieťa mi nema ani poriadne kde sedieť.A to tu robia tak,že 70 deti natlačia do jedneho autobusu a potom mam depky aby sa im niečo po ceste nestalo.

monikat75
16. máj 2010

tak to je sila, že 70 detí do autobusu, to myslíš vážne, a že sedia 3-4 na jednom sedadle - veď Veronika keď išla vlani do školy v prírode - lebo už raz bola, tak bolo toľko detí, že akurát mali všetky kde sedieť aj učiteľky - voľné bolo už asi len 1-2 miesta ale každé dieťa malo svoje sedadlo 🙂 my sme v meste, takže to tu máme trošku pestrejšie - od nich zo škôlky boli aj na lyžiarskom ale tam som ju nedala lebo my vôbec nelyžujeme 😉 a ešte chodia raz ročne na výlet - teraz pôjdu začiatkom júna na hrad Krásna Hôrka - to je pri Rožňave - od nás cca 50 km, takže sa o detičky pekne starajú a aj učiteľky máme super, podľa mňa na jednotku s hviezdičkou 🙂

lela83
autor
16. máj 2010

😉 no to myslim važne,ved ked si to prerataš 70 deti + 5 učiek,tak dobre,že deti nedaju aj na strechu autobusu.No vy to mate super aspon.My tu nemame nič.Maju tu len dva kružky tanečny a vytvarny a najhoršie ,že učky su odtialto s dediny,tak vypočuvaju deti asi maju malo roboty,lebo ja som riešila minuly rok taky problem jedna učka mi každy den vypočuvala malu,že či mal tato zachvat či sme mali rychlu čo robim ja doma a aj svokrovci no proste teror na dieťa.Ja som davala malu skor do školky kovli tomu aby nebola stale doma v strese

anjelikbobo
19. máj 2010

Ahojte,tak aj my budeme mať od septembra prváčku. K narodeninám jej chceme dať tašku do školy. Už sme ju kúpili,ale zatiaľ jej ju neukázali 😉 Má v nej už aj peračník, hygienické vrecúško a ešte nejakú peňaženku a púzdro. Vy ste kde kupovali tašku a koľko vás vyšla?

monikat75
19. máj 2010

ahoj anjelikbobo, zatiaľ sme tašku nekupovali, tento mesiac to máme v pláne, ale čo som pozerala, tak také kvalitnejšie stoja od tých 40-50 eur, takže dosť, ale chcem aby mala dcérka kvalitnú, čiže nemôžem pozerať na cenu 😉
a ako sa volá dcérka - lebo nemáš ju uvedenú v pase 😉

kurci
19. máj 2010

ahojte mamičky aj my máme prváka. Ja som už tašku kupovala cez net. Stála ma 71,5 a v nej je taška, peračník, puzdro na ceruzky, penaženka a ešte športová taška. a značka je HAMA Steb by Step. Dúfam, že mu vydrží, ale ohlasy z netu boli dobré tak dúfam, že bude ok.
U nás tašky stoja okolo 40 - 50 eur, tak neviem ako je to u vás.

lela83
autor
19. máj 2010

😉 Anjelikbobo no my tiež už pomaly nakupujeme vybavu do školy a taška už neviem kolko stala.Platil ju muž. A dcerka sa ako vola? 😉 Monikat maš pravdu radšej viac eur aby bola kvalitnejšia.Naša Viki ju ma velmi dobru,teda opierku chrbta.To nie ako sme mali my. 😉 Kurci ceny su v každom obchode ine ved to určite poznaš

marina111
22. máj 2010

aJ JA BUDEM MAT prváčika v septembri 😎 tasku dostal na Vianoce, kupila som cez net novu, taku klasicku s mackom PU od mamičky, kt. dostala dve...a vysla ma celých 14,00 eur s postovným!!! 😎 a malemu sa veľmi páči 😎 😎 😎 = takze som obišla čo sa týka ceny veľmi dobre 😉

- peračník, dosky, zositky, farbičky, dosky na zošity = niečo sme uz podostávali od rodiny k roznym sviatkom....a do ostatného mienim investovať az v septembri, ked dostanem zoznam, čo presne kupiť 😎

siouxsie
22. máj 2010

ahojte 🙂
pripajam sa aj ja k vam - mamickam, ktorym sa s velkym ocakavanim, ale taktiez urcite aj s velkymi obavami v septembri posadia dieti do skolskej lavice. ako vas tak citam, uz ste co to pokupili pre svoje prvacence. ja som zatial nekupila celkom nic 😖 pockam do konca maja, to mame mat rodicovske a tam nam zrejme povedia, co bude kazdy prvak potrebovat. ozaj, uz viete koho budu mat vasi prvacikovia za triednu ucitelku? my si vraj budeme moct vybrat po rodicovskom z dvoch uciteliek, ktore maju mat od septembra prvacikov. len aby to nakoniec nedopadlo tak, ze jedna z uciteliek bude mat vela deti a druha malo a aj tak to nakoniec rozhodne los. to by ma nahnevalo. ja som uz hovorila s mamickami od nas z predskoly a v podstate sme sa zhodli na jednej a bolo by to vcelku fajn, ked by v jednej triede boli stari kamarati a kamaratky z materskej skoly. aspon ciastocne by odpadol stres s novych tvari.
co sa tyka aktovky, tak s tou sa nebudeme zatial ponahlat,. mame sice vybratych niekolko favoritov od viacerych vyrobcov, ale v tomto case by mali prist do predaja aj nove kolekcie skolskych tasiek na rok 2010, tak si na to teda pockame, vsak este je stale dostatok casu.
chcela som sa este spytat, ci v ramci ZS, ktoru bude navstevovat vase dieta je aj ponuka nejakych mimoskolskych aktivit - kruzkov a ci svoje dieta planujete aj na nejaky zapisat. ja som stale nerozhodna, ci zatazovat synatora aj inou aktivitou, ako skolou.

marina111
23. máj 2010

- moj malý bude chodit na tenis - nafukovaciu halu maju v areali skolky, chodil na kurz aj vrámci školky presne do týchto priestorov tento rok, kurz mu uz skoncil...teraz na leto ho uz nezapísem na nový....ale do septembra ho tam urcite DAM 😀 nemyslím, že by moj syn bol nejaký talent, ale velmi ho to bavilo 🙂 🙂 🙂 a to je hlavné 😎

= a este ho veľmi baví AJ ( čo chodil do dvoch školok, tak vzdy sa velmi tesil na hodiny - dufam, že ucitelka AJ v škole - neviem ako tam prebieha bude BABY-FRIENDLY - a malému to nadšenie pre učenie ostane 🙂

sonulienkas
23. máj 2010

čaute maminky , aj ja sa k vám pridávam- aj my budeme mať v septembri prváčku.Kúpili sme len školskú tašku a nič viac, aj ja počkám na 1. rodičovské v škole začiatkom júna , a uvidíme , čo treba nakúpiť.

monikat75
23. máj 2010

ahojte, siouxsie my už pravdepodobne vieme, ktorú bude mať naša dcérka triednu učiteľku a dúfam, že sa to nezmení, lebo táto je vraj síce prísna ale aj naučí a to je podľa mňa podstatné 😉
a čo sa tých mimoškolských aktivít týka, tak ja som podobne ako ty siouxsie nerozhodná, či ju mám ešte voľačím iným zaťažovať alebo nie a potom mám dilemu, že načo ju vlastne dať - chcela by som ju zapísať do ZUŠ-ky - ale keď ona veľmi rada kreslí, potom veľmi rada spieva a aj recituje a ešte aj rada tancuje, takže to asi nechám na ňu, že čo si vyberie 🙂
marina111 aj moja dcérka má v škôlke angličtinu, tiež takou istou formou ako tvoj synček, budú mať aj na základnej škole, tiež sa rada učí anglicky hovoriť, takže tiež dúfam,že jej to ostane 😉
som rada a určite aj zakladateľka témy lela, že sa nám to tu pekne rozrastá a od septembra si budeme vymieňať dojmy a zážitky našich detičiek zo školy 😉

siouxsie
23. máj 2010

kocky este sa chcem spytat v suvislosti s nastupom deticiek do skoly, ako to vnimaju vase deti a ci sa na nastup tesia. nas Kubo, ked sa ho ktokolvek na to spyta, vzdy povie, ze sa netesi. pritom ho nikto skolou nestrasi, nedesi, kazdy pri vhodnej prilezitosti mu ospevuje, ake to bude v skole fajn a podobne. tak ja fakt neviem, ako ho na to navnadit a ci to vlastne ma vobec nejaky vyznam, aby to nakoniec nemalo prave opacny efekt.

bluvatko
24. máj 2010

aj moja dcera nastupuje v septembri do skoly a tazko povedat ci sa tesi ci nie,ale velmi sa jej tam nechce.vie,ze to nebude ako v skolke aj ked ucenie jej nerobi problem lebo uz vie skoro celu abecedu,nieco aj precita.este sme jej nic nekupovali do skoly,ale krstna uz jej kupila saty na prvy den. 😵

monikat75
24. máj 2010

@siouxsie moja dcérka sa práveže veľmi teší, lebo nakoľko ona bude mať v septembri už 7 rokov, takže ona sa už nevie dočkať, tiež už pozná celú abecedu, všetky čísla, sem-tam niečo aj prečíta, sčitovať do 20 vie v pohode, takže je nemám obavy 😉

marina111
25. máj 2010

@siouxsie

Malému sa na zápise velmi páčilo...prisli sme medzi prvými, hned si vybral svoju ucitelku 😀 😀 😀 😀 bolo ich tam viacej na zápise, tak zi zabookoval taku mladu a prvé jej vysvetloval, kde je nás domcek, aby k nám trafila 😀 😎

Druhá taká starsia zatial robila so mnou zápis, pevne verím, ze budeme mat tu mladsiu, lebo s tou sa malý ani nechcel rozlucit, vysvetloval jej, ze vie po anglicky, pocítat, hrat tenis, ovláda počítače 😎 😎 😎 😎 som sa na nom dobre "bavila" 😀 😀 😀 ako sa vie ten malý CHLAP prezentovať 😉

Aj v družine si vyhliadol hned pani ucitelku - boli tam tiež dve a pri kreslení - sedeli dalej odo mna jej kecal..kecal..kecal...celkovo to mali pre deti pekne pripravené, dostal aj darčeky - takého psíka, čo vyrobil starsí ziaci z dreva a nejaké sponzorské darčeky......NO JEMU SA VELMI PACILO 😎 😀 DUFAM, ZE MU TO OSTANE...lebo ked sa ho snazím doma nieco naucit, napr. chodíme logopedke a niektoré slová este sa mýli vo výslovnosti, tak ma IDE PORAZIT...pokým to vysloví správne!!!!! STRASNE RAD POCITA...ale obávam sa mierne čítania a písania 😎 ale ved UVIDIME .....

siouxsie
26. máj 2010

@monikat75
@marina111

s nasim synom je to trochu komplikovane. on sa: - bud pre vec nadchne alebo - to ma statocne v "pazi". no a nastup do skoly zatial eviduje ako tu druhu alternativu. ono je to aj tym, ze sice o skole toho uz vela pocul a aj na zapise sa mu pozdavalo, ale vo vnutri je to pre neho stale len taka velka neznama a preto hra frajera. vsak ono sa v septembri ukaze 😵

kurci
26. máj 2010

Ahojte mamičky, ale sa to tu rozrástlo. Chcem sa opýtať, ked deťúrence končia, už rozmýšlate aj nad tablom a rozlúčkovou slávnosťou? Tu u nás je zvykom urobiť Tablo a potom nejakú opekačku, tak som zvedavá ako to nakoniec dopadne. Aké sú veľké vaše detúrence. my máme okolo 125 cm a važime okolo 20 kg, ževraj patríme medzi menších prvákov, vy máte vňčšie deťúrence
Náš Matúš má tiež obdobie, že sa aj teší aj neteší, niečo medzi tým, iba jedna vec ho teší, že už nebude spávať v škole. a výslovnosť majú peknú, či ešte nejaké nedostatky máte aj vy?
Tak sa majte krásne a dúfam, že už sa aj počasie na nás usmeje. papa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monikat75
26. máj 2010

ahojte, kurci u nás nie je zvykom robiť tablo a ani opekačku, škoda, len sa zvykne kupovať darček pre učiteľky, len netuším ako sa spojíme všetci rodičia, aby sme sa na to poskladali 😝
ja mám zase opačný problém s Veronikou, ona zase od malej triedy patrí medzi najvyššie deti v triede, má výšku 131 cm a váži 31 kg, takže teraz keď sme boli minulý týždeň u zastupujúcej lekárky potvrdiť školu v prírode /tento týždeň tam išla/ tak povedala, že to snáď nie je pravda, že je škôlkárka, že vyzerá už na školáčku 😉
a ešte si sa pýtala na tú výslovnosť - s tým našťastie tiež nemá Veronika problém, ona rozpráva od malička čistúčko, vôbec sme sa s ňou nemaznali, aj r sa naučila skoro vyslovovať - ona práveže chodí recitovať za škôlku a keď majú nejaké vystúpenia, tak jej učiteľka zvykne dať sa naučiť najdlhšiu a najťažšiu básničku 😉 takže som hrdá maminka 🙂
a s tým počasím máš pravdu, už bolo dosť dažďa, ja už chcem len slniečko 🙂 🙂 🙂

monikat75
26. máj 2010

lela a ty si kde, dávno si tu nebola 😉

siouxsie
27. máj 2010

tak v nasej skolke sa tablo robi. pani ucitelka uz spominala, ze sa detuchy budu v kratkej dobe nan fotit. co sa tyka rozluckovej slavnosti, tak ta sa tiez robi, ale iba diskoteka a sutaze v skolke, s takou ozajstnou opekackou si to neviem celkom dobre predstavit. jedine, ak by tam boli pritomni aj rodicia. ale neni to az taky zly napad.
ci sa kupuje rozluckovy dar pre ucitelky, to fakt netusim, ale to je asi v rezii rodicov, ale netusim, ako dat dokopy vsetkych, bez asistencie ucitelky. najskor by mozno bolo dobre vytlacit nejaky oznam, vyzvu pre rodicov a dat ho detom do skrinky. ale pokial by s tym nesuhlasili vsetci rodicia, alebo aspon prevazna vacsina, tak je to pase. inak co by tak bolo vhodne ucitelke kupit? nemate nejaky tip?
kocky, davate deti do skolky aj pocas prazdnin? u nas skolka funguje cez prazdniny len jeden mesiac. pocas druheho mesiaca si ucitelky vyberaju dovolenku a prebieha v celom areali sanita a drobne rekonstrukcne prace a pocas tohto mesiaca je mozne dat deti do druhej skolky, ktora je tiez na nasom sidlisku. ja nasho Kuba si cez prazdniny oba mesiace necham doma (bolo to aj jeho rozhodnuie) lebo som na MD s druhyn nasim potomkom a tiez si ho este chcem poriadne vychutnat pred nastupom do skoly. pocas tohto obdobia budeme zrejme na chalupe, lebo neviem si celkom dobre predstavit, ze by som musela dva mesiace trcat s oboma detmi v meste. na dedine je lepsia moznost vyzitia. tam sa ho ani nebojim pustit s kamaratmi, co si tam nasiel von. u nas na sidlisku Kuba sameho von nepustam, ked ide von, vzdy s nim niekto z nas byt musi, aj ked taaak moc by uz chodil von sam. kocky co ste z mesta, pustate svojich predskolakov hrat sa von samych?