Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
24. máj 2009

olla aj ja tak robim, malinke kusky ta pusu otvara a dam jej zapit cajik, ked uz nechce tak zavre pusu, toto som jej dnes robila s grahamovym rohlikom a dala som jej s masielkom

luciankasebastianko
24. máj 2009

do vonkajšieho na 1h 100sk 3.33e a sauna 200sk na 1H je to prerobené krásne SPA

ollako
24. máj 2009

lucianka mna sa pytala lekarka, ked mal asi sedem mesiacov, ci som ho uz zatazila na lepok, ze je to treba, cim skor sa to vie, tym lepsie..takze fakt co lekar ..to iny nazor
takze lepok uz vieme, ze znasame...ale mlieko okrem suseneho moj drobec este neokostoval , tak neviem ci mam tie jogurty skusit, lebo uz mi dochadza fantazia cim ho krmit 😒

ka3n
24. máj 2009

hej ollako, uz mozes aj jogurty, ja davam..a kravske sa tusim moze az od 3 rokov, som citala..ale jogurty sa uz mozu...

luciankasebastianko
24. máj 2009

ollako aj ten jogurt Hipp je robení zo sušeného mliečka určenému malím detom načo zbitočne riskovať keď poctivo dojcíme ten jogurt je fakt výborny

winona24
autor
24. máj 2009

olla ja myslím,že kľudne vyskúšaj aj jogurtík...mne malá jogurt láduje jedna radosť

jurocko
24. máj 2009

ja som mu tu vianocku davala po takych malych kuskou do pusy a papal pekne a jogurty planujem az okolo 10 mes.

ollako
24. máj 2009

no veru vyskusam, ste ma presvedcili...
ka3n ty este kojis, alebo uspesne pomaly odstavujes? ako ti maly zaspava, ma cumlik?

rony253
24. máj 2009

to je len take ochutnavanie, nezje toho vela, len tak trosicku, na vsetko si maju pomalicky zvykat, okrem alergenovych potravin a tvarohu a pod
zajtra Sare obed nemixnem, ale popucim, doteraz som mixovala, ale ona teraz aj toto mixovane chce zuvat a potom jej to tecie z pusy von aj ked je to huste, otvara tu pusu a zuje, no smiala som sa dnes. takze zajtra bude mat popucene akurat mäsko jej mixnem.
A minule sme sa tu bavili, ze v HIpp je sol, no v tychto v rakusku v hipp od 4. mes nie je sol, ale vo flastickach od 8. mesiacov( a to som jednuu skusila kupit na skusku s kuskami jedla) som sa dnes docitala, ze je tam 1,4 % soli. takze flasticka sa papat nebude, dala so m Sarke skusit asi tri lyzickym, no zuvala, ale nebolo to chutne, teda mne to nevonalo, tak som jej to nedavala, chcela som len skusit a potom som si precitala, ked to do nej nejako neslo, ze je tam sol. takze ked budem daco kupovat od 8. mes musim citat. Ale neviem, ci by robili pre deti nieco co nemozu a to Hipp vyhralo teraz 1.cenu v prikrmoch.
dnes som citala nejake recepty, tak môzeme aj petrzlenovu vnat davat aj cibulkove pierka, mozne aj s kminom varit a s kôprom, len aby to malo mozno inu vonu, kamoska vari aj s majorankou. tak treba nieco poskusat, nech to nemaju fadne, a stale dookola toto iste

ka3n
24. máj 2009

ollako, kojim uz iba v noci 1x..a potom davam cajik..zaspava s cumlikom a niekdy aj s revom, ale to uz malokedy..idem hajusat..brúúú

winona24
autor
24. máj 2009

môžu aj majoránku....ja som síce ešte neskúšala.....ale vyskúšam

luciankasebastianko
24. máj 2009

Určite si to ešte overím pri najblišej prehliadke Rony robila som vo viedni opatrovatelku a v Sud Tirol čašníčku.

rony253
24. máj 2009

a mam telacinku, tak jej ju zajtra neuvarim ale na prirodno opeciem na panvici a potom mixnem, mäsiar mi povedal, ze ked to budem varit vo vode, strati to vitaminy a znicim kvalitu mäska, takze zajtra bude mat Sara inu papu a dam jej k zemiackom do hrnca aj kmin. skusime

luciankasebastianko
24. máj 2009

Dobrú kočky idem sa venovať mužovi nech nemám aj ja tichú domácnosť ste super 😀 😅 😵 😎 😉 🙂 😀 😝 😅 😵

rony253
24. máj 2009

no super luci, takze sprichst du Deutsch, ja?
ja zijem v oblasti Steiermark, 225 km od Viedne, tu je totalny dialekt, nie ja ale jo a nie was ale wos a podobne, vsetko na o, nie haben wir ale hama, no komedia.

rony253
24. máj 2009

Luci papa dobru nocku, a aj ja s budem lucit, idem sa sprchnut a na haja, takze dobru nocku papa

luciankasebastianko
24. máj 2009

hama wir bolo aj vo viedni Tirolaci su tiež dobry keď spustia nemám tucha

ollako
24. máj 2009

ja som mu uz aj sama troska prisolila, lebo on mi tie prikrmi moc nechce, ja uz neviem co mu mam davat, dnes zeleninu vobec nezjedol a bolo to take chutne a ani aom to nesolila ani nic, len asi kombinacia zeleniny urobila chut a prd aj tak to nechcel, mozno zase tie zuby 🙄 ...

rony253
24. máj 2009

jooooj win, mala je zlata, a to lehatko je na nezaplatenie ze?
ma take fajnucke lička ako Sara, aj ked maju obe len okolo sedem kil tak su aj tak baculkate. mne inac vobec nevadi, ze nema 8 alebo 9 alebo 10 kil, vsak teraz ju nevladzem nosit 😀
a tu su hormy blesky, strasne

winona24
autor
24. máj 2009

rony ani ja ju nevládzem...no neviem keby mala tak o 2 kilá viac....

ja ju ľúbim ako kona.....ona je moje slnko krásne,ksichtík neskutočný

rony253
24. máj 2009

olla musis skusat, skus mu urobit zemiakovu kasu s MM alebo UM a s štipkou masielka a do druhej mišticky, len zeleninku ja neviem, ktoru ma rad s mäsko a kombinuj mu jedna lyzicka kasicka a druha mäsko so zeleninkou, ja to uz tiez aj tak robim, ked neviem co mam vymysliet, aby mala troska zmeny, a skus aj kminik, alebo majoranku trosicku a lebo petrzlenovu vnat a pazitku, no ja neviem, nieco mu tam nesedi na tych prikrmoch a musis prist na to co.

winona24
autor
24. máj 2009

a kresielko????? skvele minuté peniaze

martinna78
24. máj 2009

aj my davame lepok od 7. mesiaca 🙂 a tiez pridavam stipku drvenej rasce, hlavne ked varim malemu karfiolik,brokolicu a k zemiackom 🙂
win podarena je Natalka, dobre ti je u maminy ze?

perlab
24. máj 2009

avojte, zasa som tu v tak pokročilom čase, no čo už so mnou 😉

luci ahoj medzi nami/y 😀

no babenky, dnes stre sa činili, mám čo dočítavať 🙂

blahoželáme all oslávencom , aj k výročiam 😵

jurocko
24. máj 2009

to je pravda rony ani ja svojho nevladzem nosit..neviem naposledy pred viacej ako mesiacom važil 7.770 g ale teraz neviem ale kazdy hovoril ze fajne pribral tak som zvedava ale na poradnu idem az v 9 mes.a tak vychazda a po stretavke septembroviek takze okolo 25.6.

winona24
autor
24. máj 2009

martinka dobre...ja to stále tvrdím,že je strašná škoda,že som sa tak ďaleko odsťahovala....chýba mi v BA

rony253
24. máj 2009

no aj Sara je vydarena, to je tiez taky ksichtik, ze az, a kazdy den struha nove grimasy, teraz ma taku grimasu, ze vytiehne cely krk a tvaricku dopredu a robi take ze "no co chces" vyzera ako mala korytnacka, ked vytiahne hlavu z panciera a ten ksicht k tomu, tak sa smejeme, ze sa za brucha chytame. je na zjedenie. ale uz idem tak papa

martinna78
24. máj 2009

no moj maly ma 10 kil baby, normalne ma bolia krize z neho niekedy, nie ze by som ho pestovala, ale staci ze s nim len prejdem von na terasku, troska sme na dvore a normalne si necitim krize...ale je to papkac, chuti mu vsetko co mu pripravim, to je na nezaplatenie, ked deti dobre papaju..

jurocko
24. máj 2009

ola nic sí stoho nerob ze maly nechce presne bola moja Karin taka a poriadne zacala jest okolo 11 mes 😝 a teraz?je taka popkoska a všetko zje..ci ovocie,ci kapustu..hocičo,netrap sa moja bude všetko dobre