Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

kajkas
6. júl 2009

Dobre rano...nikde nikoho? Maly mi spinka a ja sa nejako neviem dokopat k vareniu... 😒 A musime sa pochvalit, uz mame aj my prvy zubok vonku 🙂

goga03
6. júl 2009

anickajanko my sme odburali uplne nocne kojenie podla tej knizky kazde dieta sa vie naucit spat.trvalo to 3 dni 🙂 viem ze nebol v noci hladny,lebo si nikdy negrgol a on grga pokazdom jedle,proste chcel len cuckat, mal potom zbytocne mokre plienky a musela som ho aj v noci aspon raz prebalit.

terezicka
6. júl 2009

Krásne ráno teda vlastne už dník vám prajeme spolu s Luckou 🙂
Tak stále u nás je chvíľami horor lebo Lucka akonáhle zistí že je sama tak koniec, chytí strašný hysák a veľmi vzlyká dlho potom a neviem sa ukľudniť. Keď ju zoberieme na ruky alebo ju z rúk položíme na zem tak zas to isté a ja som proti ustavičnému noseniu na rukách, podľa mňa to je chyba vo výchove takže sa snažíme to obmedzovať. Nevravím že ju neponosíme vôbec, to nie, určite ju nosíme ale utišovať jej "nervy" tým že ju zoberieme na ruky tak to nie. Snažíme sa s ňou vtedy viac rozprávať alebo jej ukazujeme hračky, učíme ju čo nám napadne. Ale jej veľmi dlho dakedy trvá kým sa ako tak ukľdní a prestane jačať. No my s Marekom sme už z toho na nervy, už chvíľami fakt nevieme čo s ňou robiť...Ak viete dáky recept tak poraďte, lebo o chvíľu ma odvezú na psychiatriu keď to bude takto ďalej pokračovať s ňou. A o zaspávaní ani nehovoríme, predtým sme ju položili do postieľky a do 5 minút spala aj cez deň, aj v noci...Teraz minimálne hodinu uspávame na noc a cez deň aj okolo polhodiny a to vieme že chceme spať. Teraz ju Marek uspával asi tiež polhodinu, už mala zavreté oči ale tak revala, že až...Už fakt neviem ako by som jej pomohla aby toľko nerevala....
Keď je s inými deťmi alebo viacerými ľuďmi ( ale aj deti musia byť staršiš lebo jej rovné ju nezaujímajú ), tak je fajn. Sem tam sa pozrie po nich čo robia alebo v podstate jej je to jedno. Asi si vyžaduje veľa ľudí okolo seba ale to jej ja neviem zabezpečiť každý deň, to sa fakt nedá a ešte na dldšiu dobu...

natasa8
6. júl 2009

ahojte ... my sme sa vratili z prechadzky, mala zaspala este v kociku, tak som ju vyzlliekla a prelozila do postielky, ani sa nezobudila...

inak super vychadzky takto rano, super vzduch, len hrozne malo ludi, aj na ihrisku sme vzdy same ked idem malu pohojdat, pritom mala rada kuka po detickach 😒 😒

vcera sme malej nafukli bazenik, tak sa na balkoniku chvilku clapkala, aj dnes hlasia horucavy tak sa pojde kupkat 😵

vejinka
6. júl 2009

no my sa bdueme kupat az na dolniakoch lebo tu kazdy den je burka jak svet..teda aj dnes rano riadne lialo alebo sa mi to snivalo...uz neviem co je realita a co fikcia 😀 😀 no a este stale mi nespi...som ho bola kuknut a taaaaaky smrad ..samozrejme plna plienka preto nespal..takze som prebalila vyvetrala a teraz sa pokusa zaspat

vejinka
6. júl 2009

terezka podla mna je chyba ked ju nevezmes na ruky ked place a silou mocou sa domaha..ani nie tak davno tu niekto daval clanok o dietati ktore chcelo ist na ruky ale mama ho nezobrala lebo si myslela ze sa nauci moc na ruky...a to dietatko to proste nechape preco ho nexces zobrat na ruky a bude plakat este viac proste sa potrebuje nadychat tvojej vone potrebuje ta mat blizko seba..tak preco jej to nedopriat vecne malinka nebude...su to posledne okamziky na ktore budeme spominat do konca zivota...ved detstvo je tak rychlo prec..a uplne najrychlejsie ubehne prvy rocik maleho cloviecika...ja som si zadovazila tu satku a nosim ho uz aj do kaufiku a on je najspokojnejsie babo na svete lebo som blizko a citi ma. ale zasa musim povedat ze nas maly sa neboji nikoho..v sobotu sme boli u nasich a v buse sa kukal po babicke nejakej a ona sa nexcela furt na neho kukat lebo vie ake je to neprijemne mamickam..a ked sa na neho kukla on siroky usmev a cely cas sa na nu vydrzat pozerat ...no a vcera ked tu bola navsteva tak hoci bol certvo zobudeny nemal problem im "cudzim ludom" na ruky ...je vedecky dokazane ze dieta si pamata len 4-5 dni nieco..hlavne to moje...cize nemohol si pamatat cloveka ktoreho nevidel pol roka 😉 a nebal sa...vobec ..lenze aj toto nebojacne spravanie nieje nic dobre lebo by sa nebal ani keby ho niekto uniesol...na co nexcem ani pomysliet mama ho na ociach takmer stale a ked s nim ma ist von niekto iny ako ja tak som uplne mimo a revem ze ho nedam...asi som na neho moc naviazana.. 😖

vejinka
6. júl 2009

idem ho uspat lebo reveeeeeee

natasa8
6. júl 2009

anickaajanko... tiez som mala problem, v noci sme boli hore kazdu hodinu ... najskor som skusila naucit samu zaspavat v postielke (teda nie na prsu ako dovtedy) ... to sa naucila rychlo ale zabralo to len ciastocne.

Ale tej knihy ako pise goga som sa nedrzala, aj ked ju mam prestudovanu, lebo mala pravdepodobne trpni separacnou uzkostou ..... vacsinou som s nou v izbe a citam si knihu. Ak som totizto odisla z izby, mala spustila taky hisak, ze som ju potom nedokazala utisit.... Teraz uz mozem aj odist z izby - ale nie vzdy... podla toho aku ma mala naladu.

Teraz z nicoho nic vstavame v noci len 2 krat - mala chodi spavat neskor, lebo mala problem zaspat, ale nieviem ci to s tym suvisi. 😒

Co sa tyka stravy, tak u nas je to takto:
6.30 - kojim (mala sa len trosicku napije, na hlad sa budi vacsinou rano o piatej)
7.30 - ranajky - kasa 100 - 120 ml (robim napol mliecnu a nemliecnu)
11.00 - kojim
12.30 - obed - 90-120 g (niekedy 2 lyzicky 😠)
15.30 - olovrant - ovocie (vacsinou 0-1 lyzicka, takze kojim, )
18.00 - kasa 180 ml (pol mliecna, pol nemliecna)
20.00 kojim a ide sa hajat....

vegalogic
6. júl 2009

Ahojte vsetky, rada by som sa k vam pridala. Aj ked dost neskoro. Citam Vas este od cias tehu, ale akosi som nemala "odvahu" sa pridat. Volam sa Veronika, byvam v Bratislave-Vrakuni a mam dievcatko Michalku, narodila sa 8.9.2009, mala 2860g a 48cm. 🙂

terezicka
6. júl 2009

Veji ani Lucka nemá problém ísť niekomu na ruky a ona aj na prechádzku pôjde hocikým s tým problém nemáme. Ja ju na ruky zoberiem, to nie je tak že ju vôbec neberiem na ruky. Ona chytí taký hysák napr. vtedy keď ju prenášam z izby do kuchyne lebo idem niečo variť a vtedy ju fakt nemôžem na rukách, ja sa bojím aby som ju neoparila alebo neporezala nožom keď niečo krájam. Dávali sme ju od ohrádky ale tam hysáky tak ju dávame na zem aby sa ľahšie dostala kde chce. Ale ona presne vtedy spustí koncert keď ju dám doli z rúk ale fakt odmietam variť na rukách s ňou. Ona potrebuje spoločnosť, na to som už prišla ale toto je taká blbá dedina že ani kočíkovať nemám s kým chodiť. Teraz sú tu synovci na prázdninách keď je pri nich tak je všetko v pohode, ale len do chvíľe kým sú ppri nej.Aj v sobotu najprv vyšiel z obyvky Marek, potom jeden synovec a keď vychádzal aj druhý tak Lucka veľký rev a pritom vie štvornožkovať mohla by kľudne ísť za nimi. Mňa si nevšimla že sedím na gauči a keď som na ňu zavolala tak to už nepomohlo už bol rev. Alebo keď ona sama niekde odštvornožkuje tak to je v pohode ale hneď ako zistí že je tam sama, tak katastrofa...
Ona na rukách vydrží ale nie veľmi dlho lebo sa mrví a chce ísť na zem ale väčšinou len čo sa dotkne zeme tak jakot. Aj na wc-ko chodím tak že ju posadím na chodbu a nechám si dvere otvorené, vidí ma ale jačí aj tak...

vejinka
6. júl 2009

uff tak to my toho sfutrujume ovela viac cca: obed 200g a viac a kasa 200g a viac + caj 150ml

natasa8
6. júl 2009

terezka.. ja si myslim ze potrebuje kontakt - mozno sa boji ze bude sama.
ak ju nechces brat na ruky, tak si lahni ku nej na zem a skuste sa mojkat alebo nech mala po tebe lozi - u nas to zabera ....

natasa8
6. júl 2009

vegalocika vitaj 😵 😵 😵 😵 kukla som albumcek, Miska je zlatucka 🙂

anickaajanko
6. júl 2009

Vegalogic vitaj, preco odvahu, ja som sem tiez prisla neskor a som tu, nas Branko je strarsi o 4 dni, planovane ste otehotneli?
Veji 17,30

vegalogic
6. júl 2009

anickajanko, aj ja som tehu uz dlhsiu dobu a tiez som otehotnela ( planovane 🙂 ) este v dobe, ked som kojila. Malu som odstavila cca pred mesiacom, teda do 15tt. Takze cca do 15 tt mas cas odstavit Branka uplne. Mala mi cez den pekne papala - desiatu, obed a vecer kasu. Cez den som jej postupne, asi v priebehu tyzdna nahradzala MM umelym - BEBA2 alebo ovocim, resp. vyzivkami. V noci som ju pocas 3-5 dni odstavila, resp. nahradzala MM vodickou a postupne som ju nechaval spavat samu v postielke v detskej izbe. Sice jej chvilu trvalo kym znovu zaspala, ale stalo to za to. Teraz ma umele mliecko len rano, ked sa zobudi a vecer okolo 19 a 00, lebo v noci sa mi raz zobudi. Cez den papa uz "beznu" stravu. Drzim palce, nech sa ti podari Branka odstavit co najskor a hlavne bezbolestne. 😉

goga03
6. júl 2009

terezicka suhlasim s vejinkou. my maleho od malicka nosime, predtym v babyvaku, teraz v manduce.je pravda ze teraz uz ovela menej, lebo uz je samostatnejsi a chce si sam stvrnozkovat.ked je umrncany, tak si do dam do manduci, chvilu sa ponosime, povysavame, popolievame kvety, alebo nieco podobne, on sa ukludni a potom sa ideme hrat dalej. tiez sa nikoho neboji, isiel by aj s ciganmi 🙂 myslim, ze je to tym, ze od malicka ziskal tym nosenim pocit bezpecia.
mam synovca skoro 2rocneho, toho tiez nechceli nosit, ani ano male babatko, len si grgol a uz ho dali lahnut ☹ , ja som ho mala prvy krat na rukach ako 5 mesacneho, ani babka si ho nemohla pomojkat a teraz je len stale pri mame, place a driape sa jej po nohach na ruky, ked odide, tak neskutocne vrieska.teraz by ho uz aj nosili na ruckach, ale je uz tazky.
mne je normalne niekedy az luto, ked olivera zoberiem na ruky a on chce ist dole na zem, lebo tam zbadal napr. dialkovy ovladac. ze uz mat az tak nepotrebuje ako predtym.
fakt tento cas utecie velmi rychlo ☹

vejinka
6. júl 2009

2009??? nie 2008? 😉

anickaajanko
6. júl 2009

jej vegalogic krasne si mi to rozpisala, dakujem pekne, nuz uvidime co mi dr. potvrdi uz som to v noci skusala s vodou aj cajom ale bezuspesne, snazit sa budem dalej, mala je krasna, boze ak som tehotna chcem taku krasnu babu
s tym kupkanim vonku o kolkej vacsinou idete, mate aj slnecnik, ze? v tom case ked sa neodporuca nechcem ist a potom sa mi zda chladno, vcera sme sa kupali ale taky prisiel vietor

anickaajanko
6. júl 2009

vegalogic mate rovnaky baldachyn v postielke ako my, aj puzzle penove

vejinka
6. júl 2009

vega..vitaj aj ja ta zdravim...pekne pekne ze 19tt 😉

vejinka
6. júl 2009

no tak konecne sme zaspali...zasa cely den posunuty vrrrrrrr ked sa zobudi co bdue okolo dvanastej sa naobedujeme o pol druhej pojdeme von kedze spat urcite nebude...a ideme aj do mesta malemu nejake tricka pokupit lebo chuda vsetko mu je male...vcera mal koselu kde bolo napisane 18-24 mesiacov..uf uff velky je 😅

vejinka
6. júl 2009

a hodila som nove fotocky len par...ak chcete tak kuk 😉

vejinka
6. júl 2009

terez no mas to tazke... 😒

terezicka
6. júl 2009

No ideme vonku lebo už prešlo 30 mknút nášho spánku 🙄
Ok ja to ju môžem skúsiť viac nosiť na rukách aj keď úprimne nie je mi to úplne po vôli.Ona nechce byť možno ani tak často na rukách len nechce byť sama a fakt s tým varením to vyriešiť inak neviem, a na záchod ju hádam nebudem nosiť...Možno si myslíte že ju nechcem vôbec brávať na ruky, to nie, ja si ju rada zoberiem na ruky ale keď ju chcem ja tak ona nechce a hneď sa driape na zem.
Nataša to lozenie pomáha aj u nás to praktizujeme tiež...

vejinka
6. júl 2009

terez ved my ti nic nevycitame..len piseme svoj nazor...inak moj maly sa zasa prehnane naucil na ruky...ale co mam svokru aj svokra zabit? no uvedomujem si ze zachvilku vyrastie a z 11 kil bude mat 20 takze kym sa este da nosime ho 😅

vejinka
6. júl 2009

goga nedame stretko? 😉

vejinka
6. júl 2009

anicka tak neskoro?? juj ja by som uz skrabala parkety od nervozity 😀

vejinka
6. júl 2009

terezka ale ty mas aspom dobre to ze mala sa doplazi kde xce sama...zato my sedime ako knedla a ked nieco nedociahneme spustime rev...ani sa nepokusa hybat..ach jaj co len z neho bude...

vejinka
6. júl 2009

zato na nohach by bol najradsej uz stale...ale doktorka mi povedala ze na nohy ho nemam davat ..ze musi on sam...ale takto sa nedockam prveho kruku ani na vianoce 😖

vejinka
6. júl 2009

a pred chvilkou som si zapisovala do kalendara rozne veci a zistila som ze na ockovanie ideme presne 27.8. mna asi porazi ked bdue mat na svoje prve narodeniny teplotu a bude zly 😔