Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

luciankasebastianko
8. aug 2009

Ahojte vikend v plnom prúde a tu ani noha 😎 tak si to užívajte 😉

vejinka
8. aug 2009

ahojte maly mi uz buva a vidim ze bola tu dnes teda hojna ucast 😉

rony253
8. aug 2009

ahojte, jezisi Kamilka, tak sa rychlo uzdravte, myslime na vas.
Claudi, hej z flasky vypije, lenze ja nemam odsavacku a cez den sa mi mliecko uz asi netvori, teda neviem lebo cez den nekojim a vecer ked ju idem po kupani kojit, zacne krasne cuckat a a odrazu ma zacne neskutocne kusat dam jej druhe prso a tam uz ani nepotiahne len ma kusne. Nepomaha ani pohrozenie, trosku som jej tak licka stisla jemnucko lenze uz chcela plakat. tak sme si sli urobit UM, a dnes ani to moc nechcela, lebo este o sietej ked sme my jedli, tak musela aj ona ochutnavat a cmulala aj kyslu smotanu asi 3 lyzicky, tak nebola hladna, vypila so 20 ml a uz odgrgovala, ale viem, ze v noci sa pekne nakoji.
vcerajsia noc bola zvlastna, lebo som ju nakojila a ked sa znova zobudila na kojenie, tak cuckala a nic mi neslo, teda asi nie tak ako by malo. a ja sa bojim dat si na noc ten caj na kojenie, lebo mi rozhodi prsia a ona mi to nevycmula, a ja uz neviem co treba robit. zajtra asi pojdem pre odsavacku do nemocnice a budem mrazit.

winona24
autor
8. aug 2009

prejem krásny večer....fakt sa to tu dnes nepohlo nič....ale niet sa čo čudovať,keď je také pekné počasie....

KAMIL mrzí ma,že máte takéto trápenie...skoré uzdravenie Vám prajeme 😉

ka3n
8. aug 2009

ahojcek..rony a este stale chces kojit? mne sa maly krasne sam asi odstavil a som uplne rada, uz asi 2m nekojime a uplne nam to vyhovuje, vsetko cez den krasne papame, vecer si dame flasu mlieka, v noci sa 2x zobudime na cajik (teda iba pomrvime a ja mu dam cajik) a potom rano o siedmej mame mliecko - UM...som citala ,ze takto stare deti by uz v noci nemali papat, ze by mali prespat noc bez papania..

rony253
8. aug 2009

ano ka3rin, pokial mam preco by som jej nedala, ja si to ani neviem predstavit nekojit, som rada, ze aspon v noci si pocucka a vyprazdni mi prsia. co mam robit ked mam mlieko.

ka3n
8. aug 2009

no to si zase ja neviem predstavit, mne sa pekne samo vytratilo, tak som nastastie nemala problemy, ja som postupom casu odoberala denne kojenia a nakoniec nastalo to nocne a pekne sa mi mliecko vytratilo.

rony253
8. aug 2009

tak to bude asi aj u nas, lebo ja cez dne vobec nekojim, a uz ani pred spanim lebo kuse a len v noci asi 1 aleob dva krat a rano ked uz je hore a dam jej prso tak hned kuse a sme sa dokojili a papa tiez uz vselico mozne

rony253
8. aug 2009

idem zehlit aspon do 23.00 a potom do sprchy a haja. tak sa majte ja zajtra idem skusit klobucik, poradila mi kamoska. papa dobru noc

winona24
autor
8. aug 2009

idem aj ja...majte sa..... 😔

vejinka
9. aug 2009

prva?? zasa?? 😅

vejinka
9. aug 2009

no u nas noc klasika..maly bol hadam 6 krat hore do jednej a potom o tretej o stvrtej o piatej a o pol siedmej sme vstavali..vobec u nas nezabera ze nedam cicku a dam cumel..cumel leti cez celu izbu a zacne vreskot..kedze nexcem aby pobudil cely dom musim vytasit cicku a dat mu ...verim tomu ze keby som skusila dat vodu alebo caj tak mi bachne tu flasku do hlavy 😔 takze ja bduem kojit asi az do puberty 🙄

vejinka
9. aug 2009

a som tu len na chvilku lebo dnes varim ja na obed bdue sosovicova polievocka a druhe bdue ta moja speci omacka asi s cestovonkou..nuz dnes svokra pere a maly mi spi..tak preco sa troska nezdrziavat v kuchyni ked mozem..cez tyzden je to pase lebo kuchyna je dole a maly spava hore...ale cez vikend muz postrazi spiace dietko 😉

kamilka12
9. aug 2009

Ahojte,

tak my sa máme trochu lepšie..už vykašliava, má mokrý kašel a aj soplíky sa pustili, tak odsávame..

veji - toto je asi "údel" mamičiek, ktoré koja viac ako cca 9 mesiacov...tým nemyslím, že to je zlé že kojiš, naopak, je super že máš stále mliečko a pre Erika je to určite to najlepšie, ale poznám hrozne veľa mamičiek, čo majú detičky staršie ako rok a stále koja a veru nočné kojenie sa nijako nezlepšilo, naopak, čím je dieťa staršie tým väčší návyk na prso si vytvorí 😒 Takže ti verím, že čaj by ti hodil o hlavu 😀 Ja som síce malého odstavila sama vo veku 8,5 mesiaca ale myslím, že to bol ten hraničný vek, kedy sa do ešte "dalo" bez problémov...teraz by to už bolo tažšie. Ja som od začiatku vedela, že nechcem kojiť už chodiace dieťa a bolo mi od viacerých odborníkov potvrdené, že tých 8,5 mesiaca bohate stačí..na to, že som kojila iba z jedného celý čas.

Ale skláňam klobúk dolu pred tými čo stále kojíte, je to krásny pocit pre matku ale aj pre dieťatko 😉

claudinka
9. aug 2009

Kami takto sa Matko trapi? chudatko malinke.. snad mu to co najskor prejde..

rony ja si mliecko odstriekavam, mne odsavacka velmi nepomoze.. uvidis, co s malou dalej, ma asi dalsie zo svojich vymyselnickych obdobi.. v tomto teple asi niektorym babatkam nechuti mliecko vobec, aj kamosky mi hovorili, a niektori si ho vyzaduju castejsie - ako ten moj spunt.. drzim ti silno palce.. sak si daj cajik na noc a odstriekaj si pred kojenim rucne, nech ho nemas taky plny

claudinka
9. aug 2009

ja nemam vobec ziaden problem s kojenim, krasne sa mi maly budil ledva raz za noc, iba v tychto teplach a to, ze mu ide vela zubkov naraz, mu teraz robi sarapatu v noci.. takze ja sa tiez nechystam prestat kojit, akurat sme sa s muzom o tom bavili nedavno, ze zatial to nechame tak, mozno sa maly odstavi casom sam a ked uz bude treba, tak ho odstavim sama.. nemam problem ho kdekolvek nechat aj na cely dnik alebo co, preto mi kojenie vobec nevadi..

claudinka
9. aug 2009

rony som zvedava, co napises na klobucik.. u nas mal nulovy uspech 😠

vejinka
9. aug 2009

my sme sa zacali kojit klobucikom..ale doktorka mi povedala ze tym dieta sa trapi ovela viac ze raz musi tahat do klobucika a potom do ust...ze dvojnasobne sa vytrapi a potom som sa cudovala ze furt spal..ale to bolo len prve dni...a veru ani klobucik nepomoze na hryzenie..teda u nas vobec uz sa mi aj zahojili takze moze hryzt zasa 😅

luciankasebastianko
9. aug 2009

ahojte my makáme na dome 😒 super nedela maly je so svokrou 😅
super že martinkovi je už lepšie 😉
Veji držkaj sa možno by si aj tyždeň mala zobudiť cely dom ,ale cicu nedať 😠 a keď sa mlady pán ukludní ponuknuť čaj ja tiež kojím ,ale v noci nedám 😠 ani keby čo robil 😲 a už si zvykol asi 2-3 m kojím len ráno aj to mu stačí jeden a spí ďalej 😵

claudinka
9. aug 2009

u nas zase akonahle zacitil umelinu, tak to nejako chytil do pusy a vyflusol doprec..
to v noci by som aj ja rada nedala v noci, ale tiez sa neda, ked muz sa chce vyspat do robotky, v jednoizbaku na vyber nemam.. ale v noci mi maly vela nepapa, takze zatial to zvladam..

aa dnes malicky konecne urobil sam svoje prve krociky, tak sa z neho dnes cely dnik vytesujem 😝 a teraz sa snazi stale dookola a spravi cim dalej, tym viac krocikov, taky je zlaty, ked sa sustreduje 😀

claudinka
9. aug 2009

eeejha nejako je tu mrrrtvo 😠 nemvadi, aspon nebudem zavislacit 😀

rony253
9. aug 2009

ahojte, mala mi spala za cely den hodinu a pol doobedu hodku a poobede pol hodku, vkuse sme sa hrali, no mala som co robit aj varit a pod.
Claudi, vcera sa mi koza zobudila o 23-tej a isla som jej dat prso, no kuuuuuuuuuula, tak som si nasadila klobucik a cucla a kusala aj tak. takze uspech tiez 0 bodov a ked videla co to mam na prse, hned mi to davala dolu. tak som jej isla urobit UM ale vypila asi len 60ml a spala dalej, no a nejako nad ranom asi o piatej sa krasne nakojila, bez jedneho vymyslania, obe prsa. rano ked sme uz vstali papala pecivo s maslom a cajik.
ja si to neviem odstriekavat je mi to take neprijemne a ani mi to nejde ked som raz skusala. ja to nemozem robit. ked som odsavala s tou nemocnicnou odsavackou slo to super. No ja si myslim, ze uz ani cez den mlieko nemam, prsia su totalne prazdne a kedze sa cez den nekojime tak mi je to jedno. dnes vecer zacala pekne cucala a odrazu kusala, dala som jej druhe prso tiez cucala a zacala kusat, asi jej to neslo takym tlako m ako by ona chcela, urobila som jej UM a vypila asi 125 ml. a spi.
zajtra pojdem pre odsavacku do nemocky, skusim este odsavat a kupim si aj ten caj na podporu mlieka. len ked ja toto vypijem tak bude zo mna dojka šuvix 😀 uvidime.

bubinko83
9. aug 2009

ahojte 🙂 ,ako sa mavate? My sme mali včera party ,Filipko oslavoval prvy ročik 🙂 Juuuuuuuuuuj ale to ubehlo.Inak nič nove zajtra nas čaka ročne očkovanie ☹ Už teraz mam obavy z toho ako tbude prebiehat.Mame 6 zubkov a Filipko je straaaaaaaaaaaaaaaašne živy a neposedny.Stale chce chodit za ručičky ,všade sa stavia.No je toho dost cely dne snim. Aj vaše detičky su take? Ako ich zabavate? Ja už neviem čim ho mam zaujat,lebo všetko ho bavi asi tak 2 minutky. 🙄

claudinka
9. aug 2009

rony dojka suvix sa mi lubi 😀

bubinko weeeeeeeeeej tak uz mate prvy rocik? Ozaj babulky, idem robit albumik k tym nasim oslavencom, takze bubinko posli mi na mailik alebo do ip-cky mi napis, ktore dve fotecky mozem do albumika dat - jednu po narodeni a jednu teraz 😉 😉 dufam,ze ockovanie prebehne bez komplikacii a Filipko bude nadalej spokojne batola 😝 😝 aj nas vsetko bavi dve minutky, ale najvacsi uspech ma mobil a ovladac ako vzdy.. a kolecka na kociku 😀 a dost sa pohra aj v kuchyni so vsetkym, co mu pride pod ruku

claudinka
9. aug 2009

ja akurat triedim fotecky, som nahadzala od augusta do compu a sa tu s tym hram.. o videach ani nehovorim, pochybujem, ze ked bude velky, si to vobec vsetko stihne pozriet a prehrat 😒 ale ked mne je tak luto vymazavat sakris bohaaa

rony253
9. aug 2009

bubi filipkovi, vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj k rôčiku 😀
aj saru bavi vsetko kratko, ovladac a mobil su najlepsie hracky a moja kapsicka na sminky, necham jej tam len lesky a spiraly a s tym sa hra a vybera to a vklada spät no a tak, ale tiez mi niekedy dochadza fantazia a sme uz 6 zubaci, aj druha dvojka sa uz ako tak prerezala. za necely mesiac 4 zuby. 🙂

luciankasebastianko
9. aug 2009

Graqtulujeme Filipkovi k rôčiku 😉
a Sarinke k zubkom tak ste nás predbehli 😀 my máme 4 ,teda maly ja mám troška viac 😀

winona24
autor
9. aug 2009
martinna78
9. aug 2009

Dobry vecer prajem 😉 ale asi uz nikde nikoho 😉
trosku som pocitala co noveho, Martinkovi zelame skore uzdravenie, nech je ryyychlo fit
Claudi gratulacia k prvym krockom, nas stoji pekne sam aj takych 10 sekund vydrzi,ale este sa neosmelil vykrocit, ale uz to pride aj u nas asi kazdu chvilu 😉

No musim pochvalit Maximka, od stredy krasne cika aj kaka do serblika, len minuly tyzden som ho kupila, najprv si nechcel na neho sadnut ani za svet ani obleceny, tak sme to nechali tak a po par dnoch ze vyskusame, tak ked sa nadiesiatuje zvykne kakat, tak som ho tam supla a ukazovala som mu ako ma tlacit a kraaasne to pochopil 🙂
tak od stredy sa podarilo kazdy den, tak snad uz to pekne vydrzi 🙂
A strasne sa mu rozvazuje jazycek, vsetko chce opakovat, dnes tahal vlasy Sofinke a ona ze "au" a hned to aj maly zopakoval, inac krici mama,tata,baba
vie uz ukazat aky bude velky, ako funi jezko, zakricat na cicu-cccc, vie dat papa aj pri tom povie pa-pa no je to moj sikulko 🙂
no tak som sa trosku pochvalila 🙂
Filipkovi este raz vsetko naj naj naj...gratulovali sme uz na FB 🙂

martinna78
9. aug 2009

ivka sikulaaaaaaaaa 😵 😵
narobila si mi chute 😉 aky si robila krem?