Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

skrecok
14. okt 2009

Ahojte baby... 🙂

janac1974
14. okt 2009

jurocko,dobru noc ti prajem 😉
ahoj skrecok 🙂

skrecok
14. okt 2009

V poslednom case to tu zanedbavam, aj vo FB. Nemam vobec cas, lebo maly dlhsiu dobu chodi neskoro spinkat a zatial sa nam nedari posunut. Skusali sme vynechat poobednajsi spanok, aj tak je to iste ☹
Inak sme vcera mali rocnu prehliadku, ockovanie a prve strihanie. Este stale ma teplotu z ockovania, vaha nic moc a vysku ma 75 cm co je v pohode. Trosku si neviem zvyknut na jeho novy uces, zbohom dlhe vlasky a aspon mi uz nebudu hovorit ake pekne dievcatko mam 😅 😀 .

janac1974
14. okt 2009

skrecok a kolko ti maly vazi ani moj nie je ziadny valibuk

rony253
14. okt 2009

Janac, davala som mliecko aj som kojila, ale po troch dnoch uz mohla jest vsetko tak povedal doktor.
Skrecok, nic si z tej vahy nerob, my vazime asi 8,5 kg, pred týždnom a pol mala vyse 8400 gr, vazili sme ju u doktora ked mala tu hnacku
na rocnu prehliadku ideme 11.11. a to preto, lebo v 14. mes ockuju a robia zaroven aj rocnu prehliadku.

janac1974
14. okt 2009

tak ja prchaaaam,maly sa zobudil...pa pa,dobruuuuu noc 😉

skrecok
14. okt 2009

Ach Janac, hanbim sa napisat jeho presnu vahu...nema ani 8 kg. Je to dlha historia, vsetko to pokazilo od vtedy ked dostal rotavirusy. Hlavne ze dobre rastie.

Rony a z coho mala tie hnacky? Moj ma uz mesiac (ma bakterie), lebo si stale vsetko mozne dava do ust. 😖 Nastastie nie su az take hrozne, len ma hneva ze kvoli tomu nemoze pribrat.

A co vy davate malym na ranajky okrem mliecka? Ja este kojim, ale to je malo. Kase nelubi a chlieb s maslom a sunkou nechce.

skrecok
14. okt 2009

No nic, tak idem aj ja. Pa a dobru noc.

martinna78
14. okt 2009

ahojte, ja zase takto neskoro tu strasim 😀 klasika u mňa 😎 už tu asi nikto nie je 😀
doteraz som žehlila a spratavala kuchyňu, cely vecer len futbal v telke, ale aspon ze postupili ti nasi 😀

Janac pri hnačke sa moze mliecko,ale malo by sa zarabat do ryzoveho odvaru, tak mi kazala nasa doktorka ked Maximko mal raz hnačku, ale uz si nepamatam presne tusim na liter vody lyzica ryze, dlhsie sa to vari, potom rozmixovat a do toho zarabat susene mliecko...ale radsej sa porad s doktorkou ked to uz par dni pretrvava

Eweny takze ty si maleho az teraz dala ockovat prvy krat na pneumokoky, tak preto taka suma,uz chapem 😉

júúj a ja hlava deravá zabudla som pogratulovať Lucindelke k dvojičkam, tak srdecna gratulacia,hlavne aby ste boli zdravi, rychle zotavenie maminke a vela mliecka detickam,aby ste boli rychlo pri Adelke 🙂

skreci,neuveris zrovna dnes som na teba myslela,ze som ta tu davno nevidela ani na FB 😉

perlab
14. okt 2009

ahojte babulky, tak ja my už spinkáme 🙂 , dnes až 22,30, ale to nevadí, aspoň sa s tatinkom vybláznila a mami môže ráno dlhšie spať 😉

blahoželáme Sarinke aj Erikovi , prídite si zabehať 😀

janac, keď hnačkujete, tak namiesto mlieka daj ryžový vývar: 2hrste ryže zalej vodou, var cca 30 minút, pokým sa to nerozvarí /počas varu môžeš aj vodu doliať podľa potreby/, potom to sceď /aké smiešne slovo/ a to daj piť namiesto mlieka. podľa potreby to môžeš rozriediť, aby sa to dalo vypiť cez cumel. ja som pridala aj za 2 odmerky um.mlieka, nech to chutí po mlieku. tiež môžeš dosladiť hroznovým, prípadne obyč cukrom. a toto ti môže pit namiesto mlieka aj týždeň, pokým sa to neupraví. a samozrejme diéta a probiotiká, ale to už vieš 😵

skrecok, my raňajkujeme vianočku s maslom 😉

pá a dobrúúúúúúúúú

martinna78
14. okt 2009

jéj perla 🙂 tak sme sa tu stretli a rovnake myslienky mame 🙂

perlab
14. okt 2009

ahoj mati, my si tu dávame také mini stretká 😉

rony253
14. okt 2009

Skrecok, ja neviem z coho to mala ale v ten den ked mala doobeda tri krat poobede nebolo uz nic. papala dietnejsie a na treti den uz papala vsetko, ale ked som jej dala, ten bifilus hned to zbralo, to nebolo proti hnacke len na upravu flory crevnej, mohla to mat aj zo zubkov aj zo zadnych soplikov aj si mohla strcit ruky do pusy neviem z coho. len musela pit vela tekutin.
My ked rano vstaneme napr. dnes sme sa o pol siedmej kojili, myslela so ze este zaspi ale nic a o osmej som jej urobila UM to vypila asi 120ml, potom som jej dala vianocku s maslo a cajik, kedze sladke nemusi tak vianocka moc nesmakuje, tak som jej dala zemlu s maslom, sunku nechce stale, ani dzem nechce tak mame skoro stale to iste, kasa je az neskor na desiatu s ovocim, potom obed po obede take 2-3 hodky papa jpgurt, alebo ovocie, medzitym jej dam chrumky alebo ked robim palacinky alebo volaco, proste stale do nej daco pcham nech pribera, ale ako som minule pisala ma asi spalovanie po mne. Nic sa na nu nenalepi. ja som bola stale chuda jak kost a teraz mam este od porodu stale 5 kg navyse. ale k mojej vyske to je o.k.
idem ja hajat babeny, papa

martinna78
14. okt 2009

a srdecne gratulujeme dalsim bezkajucim detickam 🙂 my uz tyzden bezkame, uz ho nemusim tolko nosit to moje vyse 11-kilove chlapcisko 😀

martinna78
14. okt 2009

perla uz by sme si mohli dat aj naživo 🙂 😉
ani rony este nehaja 😉

rony253
14. okt 2009

ahaaaaaaaaaaaaaa tak ja tu nie som sama, ako by som ja mohla chybat, ked tu je debata 😀 ale uz idem spat, lebo ked bude mat sara znova v noci hodinku bdenia a diskusie s plysakmi, budem hotovka. 😝
tak na mna vcera skocil pes s labkami na moje stehno, lebo sa tesil ze ideme na prechadzku, tak ma to bolelo jak fras a dnes mam na stehne modriny. 😠

rony253
14. okt 2009

uz idem prajem dobru noc, lebo tu budem este sediet do rana. 😀

johnie
14. okt 2009

caweees... 😀

martinna78
14. okt 2009

idem aj ja spat, dobru nocku zienky 🙂

martinna78
14. okt 2009

johnie ty urcite pracujes este ze?

johnie
14. okt 2009

matka pracovala som ale idem aj ja pod duchny 😉

martinna78
14. okt 2009

tak dobru aj tebe,paaaaa 😉

johnie
14. okt 2009

dobru babulky...

perlab
14. okt 2009

mati, súhlasím 😉 už to treba len zorganizovať 😉

papá, idem aj ja, dobrú

rony253
15. okt 2009

dobre ranko, ako vidim som tu prva, asi este spite, my uz buntosime od siedmej. ideme si dat nejaku zemlicku.papa

terezicka
15. okt 2009

Dobré ránko alebo už dník prajeme aj my 🙂
Lucka má teraz zábavku ako vietor fúka, len odhrnieme záclony a ona kuká von na stromy a veľmi sa jej to páči 😀 Joj ani von sa mi nechce do toho pčasia ale malá je zvyknutá každý deň byť aspoň 2x vonku a dnuka je jej dlho takže budeme musieť aspoň na 20 minút sa ísť dať prefúknuť 😝

Čo sa jedenia týka tak Lucka veľmi málo papá hlavne na raňajky, dnes som jej prekrojila rožok na polku a z tej polky len polku zjedla. A do 11-tej väčšinou nič neje, ani chrumky len potom zje polievku a ide spať...Ona neni veľký jedák...A vážime 9 kg

janac1974
15. okt 2009

dobre ranko prajem...noc bola celkom fajn u nas,maly spal na mne nalepeny ale nevadi ☹
dakujeeem velmi za rady,idem navarit ten ryzovy odvar,vsetko skusime co sa da....
s dr. som sa radila a ona povedala ze to su zuby,idu mu stolicky zadne...
na ranajky teraz papame dietne bananik,suchy roztek,ale predtym som davala na ranajky
kasicku mliecnu...co nie je dobre tak v noci si vyzaduje mliecko,ale ja mu to doprajem...
no ale tiez spapa strasne malinko ale ponukam castejsie...
prajem vam krasny dnik aj ked to vonku nevyzera najlepsie 😉

rony253
15. okt 2009

mala mi prave zaspala, ale kde? v kociari, ja neviem co to ma, v poslednej dobe chce spat cez den v kociari, ak ju prenesiem do postielky ja za pol hodinu hore, tak si pospi aj vyse hodinky.
idem varit polievku, ta vcerajsia sa mi nepodarila s tymi maslovymi haluskami, urobila som ich riedke a potom sa mi z polievky stal beton 😀 takze to jedol nas pes a cuduj sa svete zjedol to. takze idem na vec a varit polievku aj s kuracim mäskom a neskor ked muzik vstane, urobim lokse a do vnutra pojde kuraci stroganov mam aj kapustu tak ju musim spotrebovat tak urobim asi fliacky alebo co. no idem dat varit zeleninku.
Noc bola u nas o.k. ale toto vstavanie medzi pol siedmou a siedmou ma zabija, mala uz aj dni ked sme spali do deviatej, ked skoro vstane spinka cez den dva krat, co mne aj celkom vyhovuje. 😉

rony253
15. okt 2009

Jani moze papat aj mliecko aj jablko, ale len jabko a banan ine ovocie nie. nemusia sa vylucit ani oleje a maslo. tak je napisane v tom papieri co mam od doktora. Ja som sa cudovala, ze tam pise jablko, ale asi mozu.
pred casom som sa stazovala, ze mala nechce cerstve ovocie, a si predstavte vcera chrumala s muzom jeho jablko, az som sa cudovala. pekne si z neho odhryzla a kuskala si, ale ked jej dam ja nechce az ju napina, dnes skusim znova. no idem varit

vejinka
15. okt 2009

ahojte kocky tak my este furt nespime ahulakame v postielke...uz stracam nervicky 🙄