Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

eweny
27. okt 2009

ollako, Petko mi spava este 2x tak okolo 10.15h na hodinku a okolo 15.15h tiez hodinku..

mishusha
27. okt 2009

no Lola spinka tiez dva krat... doobedu cca okolo pol desiatej desiatej, to vyspi aj dve hodky a poobede okolo pol strvtej a to hodku alebo hodku a pol 🙂

johnie
27. okt 2009

olla my tiez 2x ako ew len po hodine a pol neeeekedy dve 😉
rony ja si viem predstavit aka budem prijemna ked to dostanem... 😠

silwietta
27. okt 2009

ahojte... no skor s ami nepodarilo napisat... katastrofa... rano tu bola kamoska s malym, potom som varila obedy - pre mna a pre Miska, a mlady panko samozrejme jedol aj jeden aj druhy po trosicke... on je taky ochutnavac, zo vsetkeho len chce ochutnavat ale poriadne jest to nie... ach jo...

evicka1
27. okt 2009

ahoj zeny
dufam,ze sa tu mate super.ja som tu nebolla ani nepamatam
no neni cas. hugo je chory mame 40 tky teploty takze parada ☹ ja mam ucenia vyse hlavy este som prerabala izbu u nasich tak som total hotova.
pocujte mozem ist s hugom von ked ma 38 teplotu?

miriam24
27. okt 2009

no v january ho budu ockovat proti mumpsu, osypkam a rubeole ale ak by som sa rozhodla aj pre to ockovanie proti kiahnam tak by to bolo vsetko spolu .. len si to musim dokupit

johnie .. len ak si este kiahne nemala a dostala by si ich od malej tak si davaj pozor lebo ty ako dospela by si to mohla znasat o doost horsie ako male dieta,ja som to videla aj na 12 rocnom chlapcovi .. par krat odpadol,velmi zle to znasal a dokonca skoncil v nemocnici a to nie je vynimocny pripad .. proste cim neskor to clovek dostane tym to ma horsi priebeh 😒

evicka .. ja by som von nesla .. skor by som mozno castejsie vetrala nech je v izbe cerstvy vzduch ale von by som isla az ked teplota klesne

rony253
27. okt 2009

ahojte, Sara zaspala, ja sa idem osprsit a idem do porodnice 😀 asi sa mi upchal nejako mliekovod, boli ma cele prso, vcera to zacalo pobolievat, myslela som, ze je to len bradavka, ale nie, mam pod celym dvorcom tvrdu gulicku, aj ked sa nedotykam prsa boli ma. tak sa majte a ked pridem podam spravy. papa

luciankasebastianko
27. okt 2009

Ahojte pozerám ružovú záhradu a pomaly od zaspávam očkovaťproti kiahnam asi dám akurát teraz si dáme k povinnemu očkovaniu očkovanie proti kliešťom a s tou vakcínou proti kiahnam by toho bolo vela 😕 takže to dáme s druhou vakcínou proti liešťakom 😉
evička možno len na par minut viac asi nie ked má takú teplotu ☹
olla mne maly spí každy den inak 😒
rony držím palce nech to rýchlo prejde 😉

estella
27. okt 2009

ahojte...ja pozeram odsudene a popri tom surfujem po internete.... 😅 😅

lucia ja by som proti kiahnim urcite nedala ockovat..mam kamaratku ktora to urobila a jej dcerak tazko ochorela z toho...takze ja sa bojim strasne toho a zasa tie kiahne nie su az take strasne a da sa to prezit....a u kazdeho dietata je to ine mozno prave Sebastianko by bol z tych deti ze by mal len 5pupacikov a ak nie tak bude vyhadzany ako muchotravka ale to rychlo prejde....u nas to bolo horsie ze Maxim mal len 5mesiacov ked dostal kiahne a prave preto to bolo take zleeee ale aj tak sa to dalo prezit a som rada ze mame uz potom....

ka3n
27. okt 2009

Miriam, teraz je vakcina v akcii za nejakych 23 eur. a potom to bude po novom roku 40 alebo tak...

estella
27. okt 2009

miriam aj moja sestra dostala kiahne spolu z detmi lebo ich ako dieta nemala co je cudne lebo ja som ich nmala a ona ich odomna vtedy vobec nedostala ale pockali si ju a bola vraj starsne vyhadzana vsade to mala ale preslo no fakt to znasala horsie ako jej deti..ma dvoch synov jeden bol vyhadzany strasne tak ako ona a druhy mal 5pupacikov.... 😖

rony253
27. okt 2009

no uz som spät, tak som dost sokovana a dufam, ze k tomu nedojde. Ja ze idem odpumpovat upchaty mliekovod, a houby... laktacna ma poslala do ambulancie na ultrazvuk, asi 1 cm pod kozou gulicku tvrdu jak kamen a boli ja ďas ma 1,5x1,5 cm priblizne, vyzera to ze je tam aj hnis. takze som dostala antibiotiku tabletky proti bolesti a v piatok kontrola. Vraj urobia teraz so mnou antibiotikovu terapiu a ak sa to nezlepsi, vraj idem pod noze, ze to budu musiet vybrat. Uz som sa aj v aute vyrevala, je to pod plnou narkozou, a ked som si predstavila, ze moj muz neviem malej ani plienku vymenit tak ma sok chytil. Pytala som sa ze keby nahodou to muselo byt, ako dlho by som musela byt v nemocnici, tak mi povedala, ze minimum 2 dni a ak by mu museli davat nico cez zilu, tak aj dlhsie. Ja si to ani nepredstavujem, duuuuuufam amodlim sa nech mi tabletky pomozu, lebo neviem kto by sa o Saru postaral. Ona je len na mna nalepena a keby som tu nebola, tak ja neviem ako to dopadne.

rony253
27. okt 2009

estell ako tazko ochorela dcera tvojej kamosky po ockovani?

luciankasebastianko
27. okt 2009

estell no ja som tiež povodne myslela že si to odtrpíme ved teploty nemáva ani pri zubkoch (dnes som našla ďalší 😀 ) ale potom ako som videla že na mojho syna má ditijaden opačné učinky -nespavosť,čulosť nekluď som sa rozhodla po porade s lekárom pristúpiť k očkovaniu lebo jedina liečba pri kiahnach je natieranie a utlmujúce lieky proti svrbeniu teda aj ditijaden a ten nám nezaberá takže ideme očkovať 😀

luciankasebastianko
27. okt 2009

uf rony čo sa to tam porobilo 😕 silno držkám palčeky nech to zaberie ,ale ak nie tak Sarinku dones knám ,aby nebehala 2 dni v tej istej plienke 😀 no neviem a mamina nemože prísť postrážiť keby náhodou 😔

luciankasebastianko
27. okt 2009

no píšem jak madar ☹

estella
27. okt 2009

rony ani neviem ci to tu mozem pisat ale dostala reumu a to tu najtazsiu formu...a to mala rok a pol...stale sa lieci a neviem ci sa niekedy z toho uplne dostane..kamaratka si to strasne vycita a ma prestudovane vsetko mozne aj o ockovanich a strasne ma varuje pred nimi vraj nic co je navyse netreba davta lebo nikdy nevieme ako to telicko zareaguje na to ockovanie.... 😒 ...ja nikoho neodhovaram ale mala som pocit ze by som to mala napisat a nie si to nechavat pre seba ked viem ze sa nieco take stalo....
a rony drzim palce nech ATB zaberu... 😉 😉

luci ja som napr.dithiaden vobec nedavala ani Maximovi aani Stelle...Stella mala 4roky ked dostala a ani sa vobec neskrabala uplne pekne to zvladla...a Maxim bol babatko takze to ani neveim ako prezival on to svrbenie ale viem ze som dithiaden nedavala

estella
27. okt 2009

davala som fenistilove kvapky

luciankasebastianko
27. okt 2009

mne teraz dala ditiaden ked sme maly tie priedušky

perlab
27. okt 2009

ahojte dievčatá,
ja tiež zvažujem očkovanie proti kiahňam, no ešte som sa nerozhodla
zajtra ideme s romi a kontrolné odbery na pneumológiu, tak sa spýtam tam doktora, že aký má on názor

estel, aj mňa by to zaujímalo, napíš aspoň ip, ak môžeš

rony, tak to ti teda držkáme všetci palčeky, nech sa to spraví a hlavne, nech si v poriadku, už nech sa to bude musieť riešiť akokoľvek
ja tiež stále tomu môjmu prizvukujem, že je moc dôležité, aby sa vedel aj ON o romi postarať, bezohľadu na to, že tu mám blízko celú rodinu, ktorá by sem hne´d dofičala, kdyby neco

a tiež by som s teplotkou nešla von
a ešte niečo som chcela .... jaj ... romi má tiež cez deň ešte 2spánky, cca ako ostatné detičky
občas, ke´d ráno vstaneme o 10,00, tak iba jeden, ale to je mrzutááááááááááá, lebo má už narušený režim

tak pá a dobrú nocku prejeme

johnie
27. okt 2009

ahonte dobry vecer.
sledujem profesionalov, pracujem a obcas nakuknem ...
ale asi to zabalim a idem spat
rony takto silno ti drzim palceky aby si nemusela ist pod noz...

luciankasebastianko
27. okt 2009

super by bolo keby sme ich dostali ked bol maly a nevedel sa škrabať ale teraz saa bojím ,že bude mať jazvičky 😕 lebo sa asi rozšriabe nervák jeden 😒

perlab
27. okt 2009

estel ☹ ... tak to je pravda, že každé jedno očkovanie prináša so sebou veľké riziko
a istotne to bolo následkom očkovania? je neviem, v kombinácii s niečím, alebo čo
a kedy to bolo?

luciankasebastianko
27. okt 2009

no idem ja dopostielky dobrú a perlab zajtra čakám čo zistíš od doktora 😉

perlab
27. okt 2009

tak pá a dobrú ... dúfam,že na to nezabudnem

luciankasebastianko
27. okt 2009

nesmieš !!!!!!!!!!!!! 😠 zapamataj si to !!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

rony253
27. okt 2009

idema ja spat, majte sa krasne a hajajte pekne. papa

estella
27. okt 2009

no aj mna zaujima co ti na to doktorka povie?.....ja som rada ze mame po kiahniach a nemusim rozmyslat nad tym ale ja by som asi ani nerozmyslala ja by som to ockovanie nedala...aj keby mi to ta kamoska nepovedala ja si myslim ze cim menej ockovani tym lepsie...ja som nedala ani rotavirusy

johnie
28. okt 2009

dobre ranko dnes sme skoro vstavali uz o pol 7 ... azanaaaaat 😠 😀 😀 asi pojdem zalomit s nou ked pojde spinkat

evitkamalicka
28. okt 2009

estell ani ja som nedala rotavirusy

a inac dobre ranko