Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
15. jan 2010

waw ze skrabat mrkvu mne by si tu mrkvu napchal do nosa alebo by ju zuzlal taku neosupanu 😀
mne sa myl celkom pkne vyhra aj sam...ale musim byt tam s nim v izbe..inak reve stavia vezicku z kociek sucha drevennou lienkou po stole..dnes si dva krat tresol hlavu lebo bol zvedavy ako babka vesia pradlo..no a ja davam stolik tesne pri balkonove dvere aby mal viac priestoru na hranie..a ked sa snazil podliezt tak treeesk prvy krat len pokryvil ustockami ale nereval ale ked na to iste miesto sa tresol druhy krat tak taky rev sputil tak som fukala a masirovala hlavicku ..a potom len ukazoval na stol prstekom ze boboooo 😀

ba80
15. jan 2010

cafte, my zas davame len paralenove cipky, lebo zo sirupov ju nadrapuje, ten mi nevypije ani jeden... 😅

bendy
15. jan 2010

ka3n...tak to som rada ze v tom nebudem jedina 🙂)))
Dieta uz mam hore, spala rekordnych 46 minut 😠
Pozerala som sa na ten Nurofen sirup co mam, je tiez jahodovy no nastastie ine cislo sarze, takze predpokladam ze je dobry

ba80
15. jan 2010

bendy, aj my sa pridame... 😀

natasa8
15. jan 2010

tak to som jedina co sa nechysta snazit ?? 😅 😅

bendy
15. jan 2010

ja by som chcela prejst z materskej do materskej nech mam potom pokoj (chcem 2 deti, v dnesnej dobe to podla mna staci, aj ked ja som z 5 deti a bolo to super a aj teraz samozrejme je, vsetci spolu dobre vychadzame)
No a ako citam niesom jedina 🙂

natasa8
15. jan 2010

no ja si neviem predstavit byt 6 tokov na materskej.
Chcem sa tak na 2 roky vratit do roboty potom druhe...

buksy
15. jan 2010

natas...neboj sme dve 😀 😀

goga03
15. jan 2010

ja som tiez nechcela byt 6 rokov na materskej ale zas na druhej strane sa mi nechcelo ist na rok do prace a potom zase naspat (akurat by som si zvykla na pracovne tempo a tak a isla by som zase kvoli tomuto mojmu grcaniu na rizikove :(
a tiez sme nechceli velky rozdiel medzi detmi, tak preto sme to poriesili takto
ja planujem ist do prace ked bude mat oliver 4 roky a to druhe 2,5. spolu nastupia do skolky (ale inej triedy). teda takto to planujem, uvidime aka bude realita

miriam24
15. jan 2010

natasa,buksy .. pridavam sa 😉 .. ja uz som sice aj zacala robit ale este by som sa rada vratila aj normalne do roboty a az ked bude maj Martin 4-5 rokov tak potom druhe .. len dufam ze sa zadari hned ako sa zacneme znova snazit 😵

ka3n
15. jan 2010

goga, ja pojdem pekne do prace az po 6 rokov, ked sa nam pekne babo podari....tiez nechcem byt v praci rok a potom zse na MD, uz to rovno spojim..teraz som v takom mamickovskom "švungu" ako sa u nas vravi, tak som zabehnuta.

baby a konecne som nasla postel pre maleho, co na nu vravite..ale zase mi ani inu nemozeme mat, ked doma mame same, dvero, tramy, parkety, borovicovy masiv...

http://shop.tempo-kondela.sk/?cmd=tovar_detail&...

natasa8
15. jan 2010

ozaj... skolky - davate uz prihlasky tento rok ?
ja planujem nastupit takto o rok v januari uz celkovo do roboty, ale malu mi do skolky pravdepodobne este nevezmu.... ☹

goga03
15. jan 2010

ka3n pekna je. my sme kupili poschodovu, tiez sme rozmyslali nad tym vysuvnym lozkom, ale nakoniec sme zobrali klasicky suflik

mne sa prave zda 6 rokov vkuse na materskej strasne vela. a pritom som nebola ziaden workoholik.

miriam24
15. jan 2010

no kedze u nas v dedine problem so skolkou nebude tak zapis budem riesit az v roku 2011 .. a myslim ze do skolky zoberu uz od 2.5 roka ked sa vie ozvat ze potrebuje na wc ... aspon tak som to pocula ale treba sa informovat

natasa8
15. jan 2010

k3n .. po takej posteli som ako dieta tuzila 😀 (ten pristelok v perinaci).Mali ju znami, vzdy sme ju obdivovali ked sme boli u nich doma. Mys sme mali so segrou klasicku poschodovu ..

miriam24
15. jan 2010

ka3n .. postel je pekna .. a to uz ho chcete davat spat do takej? mne by sa odtial skotulal behom 10 minut 😨

ka3n
15. jan 2010

baby, u nas je tiez malo deti, tak budu radi, ak sa niekto nahlasi, takze to az na jar 2011...

a k tej posteli, nemusi tam byt ani ten pristelok a ani tam zprvu nekupim madrac, skor keby to bolo dolu plne tak by som bola rada, keby to bolo ako zásuvka..a tam by som zhromaždovala dalsi bordel 🙂)

bendy
15. jan 2010

Ka3n aj mne sa paci ta postel, tiez si viem nejaku taku predstavit pre malu ked jej budem zariadovat detsku izbu.
miriam aj ja byvam na dedine takze u nas to so skolkou nebude problem. Zaklad bude aby sa pytala na wc.

goga03
15. jan 2010

my byvame tiez na dedine, ale tu je skolka plna. preto by mi olivera nezobrali od 3 rokov, ked ja budem na materskej. prednost maju pracujuce matky
inak zalezi na skolke, svagrina je riaditelka jednej a ona berie aj deti co maju este plienky

este k tej posteli, my sme dali zabrany (z ikei) sice sa mi zdali zo zaciatku nizke, ale ani raz nam z postele nespadol.

vejinka
15. jan 2010

na podpbnej posteli som spavala do desiatich rokov..s tym rozdielom ze brat spal vyssie a ja pod nim 😀 a uzili sme si postelovych vojen furu..aj zuby sme si navzajom povybijali 😀 😀

natasa8
15. jan 2010

katke kupime tuto postel, uz ma z tej serie aj stolik a stolicku

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S598...

ale neviem kedy, zatial spi v postielke a ja mam pokoj....
ja sa ani tak nebojim ze by spadla, skor ze by z tade zdrhla

ka3n
15. jan 2010

natasa..mne nesedia na tej posteli rozmery..ja chcem uz taku klasicku, aj madrac a moze ju mat do dospelosti..

miriam24
15. jan 2010

mne by sa pacila kombinacia tej postele ka3n a natase .. aby tam bola ta zabrana .. lebo Martin velmi `cestuje` ked spi takze musim davat bacha ked mi zaspi na velkej posteli lebo raz sa mi aj odtial skoro zgulal .. som ho zachytila v poslednej chvili .. a on si pritom spokojne spal ale ja som sa pekne vylakala

a stale sa mi v noci 5-6x budi .. co je nic moc 😒 a neviem co robit aby mi konecne pokojne spaval .. sice uz mal obdobie ked sa budila maximalne 2x v noci .. potom zacali sarapatit zubky a od vtedy nevie dobre spat 😖 a tak rada by som si uz aj ja pospala aspon 7 hodin vkuse .. ach ..

natasa8
15. jan 2010

mirka... no katka tiez cestuje, a mrnka si.... ona sa uz vacsinou nebudi na mliecko, ale aj tak sa v noci zobudi, nieco si zasomre a potom spi dalej.
Uz sme ju prestahovali aj do inej izby,ale ja to aj tak pocujem cez stenu, sa zobudim a potom nemozem aj 2 hodiny zaspat ☹

evitkamalicka
15. jan 2010

my sme dnes uz tretiu noc spali na valende, nechcem kupovat dalsiu postielku ked sa narodi druhe, lebo uz ten bordel ani nemame kde skladovat

ka3n
15. jan 2010

ale existuju aj take zabrany na postel, sa mi to paci, ale stoja vyse litra a to mi pride dost, inak su podla mna dobre..

skrecok
15. jan 2010

Ahojte baby,
konecne som bola prvy krat po porode u gynekologa 🤐 😅 , nastastie nic nehovoril ked som v poriadku.
Inak co sa tyka materskej, tak ja by som spojila dve materske, lebo po prve viem ze v robote su problemy a po druhe by ma nebavilo ist na rok-dva do roboty a zas na MD. A po tretie su EURace, neoplati sa mi ist do roboty ked mame po novom taky rodicovsky prispevok a dalsie veci. Takze zaciname po lete 😝 .
U nas skolka je totalne plna, uprednostnuju deticky iba pracujucim mamickam ...takze tu nemame sancu aj keby sme riaditelku podplatili 😖.
Co sa tyka spania, tak aj my mame problem. Maly nechce spat v postielke, ked spi tam tak sa budi vaj 5 krat a ked medzi nami tak max. 2 krat.

evitkamalicka
15. jan 2010

skrecok ja som tiez bola po porode prvy raz az teraz ked som bola v decembri na potvrdenie tehu, tak mi urobil vsetko naraz, kontrolu po sestonedeli, preventivku aj potvrdenie a mam pokoj

annie13
15. jan 2010

skrecok ale mas 256 eur na obidve
takze to nieje ktovieco
predsa plat aspon o cosi vyssi, ja som od 2007 nemala mrchu a ani mi nechyba, v ZV je vela skolok tusim dve aj sukromne uvidim ked to bude aktualne Branko bude iste so mnou doma ked budem s malickou
skrecok kolko vazi Risko

skrecok
15. jan 2010

Aspon nie som sama, ktora sla tak neskoro na kontrolu gynekologovi 😝 . Normalne som sa hanbila. Ja som prvy krat mala kramy v piatok a trvali 1,5 dna a potom spinenie. To preto, ze este dojcim cca 3 krat.

Annie, viem ze nie je to bohvieco. Ale zarabala by som cca o 110 EUR viac co miniem aj viac na benzin 20 km do BA a naspat. Co uz, asi budem musiet najst nieco lepsie alebo zobrat dalsi uvazok. Ale to je este daleko.

Annie, hanbim sa napisat kolko vazi Risko, nema ani 9kg 😔 .., vysku ma 79 cm. Lekarka povedala, ze s tym nic neurobim kedze este ho kojim cca 3 krat denne. Odkedy zacal pit aj UM, tak zacal viac papat. Mala by som ho pomaly odstavit, najma od nocneho kojenia. Ale celkovo je uplne zdravy a ciperny.