Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

evitkamalicka
3. mar 2010

meno uz mame vybrate - Laura.....veru cisarsky nie je sranda, mojej kamoske uz po druhom neodporucali, lebo maternica uz nebola v dobrom stave a pri tretom by jej hrozilo, ze praskne

evitkamalicka
3. mar 2010

no ale samozrejme uvidime ci sa to na velkom ultrazvuku potvrdi

claudinka
3. mar 2010

a chcela by si viac deti ako dve? 😀 Laura je pekne meno 😵 😵 po niekom ci len tak?

evitkamalicka
3. mar 2010

nemame Lauru ani v okoli ani v rodine a asi jedine dievcenske meno, ktore sa paci aj muzovi....chceli sme 3 deticky, ale tak nakoniec sme sa aj tak bavili, ze budu stacit asi aj dve a ze ked troska podrastu tak radsej pocestujeme a tak

evitkamalicka
3. mar 2010

dnes som kupila Adamkovi slipy a od zajtra ideme skusat byt cez den bez plienky, lebo do plienky uz vobec nechce kakat a cika uz prevazne tiez len do nocnika, tak uvidime co z toho bude

claudinka
3. mar 2010

tak aspon bude vynimocna, nie jak ten moj maly Lubos III. 😀 😀

evitkamalicka
3. mar 2010

idem vecerat 🙂

claudinka
3. mar 2010

bruuu chut 😀 ja po piatej, nanajvys siestej uz nepapam.. alebo sa aspon snazim 😀

annie13
3. mar 2010

no mna chytil teraz hrozny strach
co ked mu ja pri porode ublizim kedze hlavicka ide nakoniec a je tam najvacsi tlak
boze ja sa zblaznim

evitkamalicka
3. mar 2010

annie no to ja neviem, ale ja by som sa asi tiez velmi bala a asi by som si ten cisarsky nejakym sposobom vydupala

annie13
3. mar 2010

ako? ked primar povie
ono to vraj moze skoncit aj CR ale ze on by to nechal na klasicky, ak to nepojde bude CR
cize ma cely den nechaju v kontrakciach alebo co ja neviem bojim

evitkamalicka
3. mar 2010

podla mna vsetko sa da ked sa chce

annie13
3. mar 2010

😖

evitkamalicka
3. mar 2010

no ale zas snad take zle to nebude, asi vedia co robia

terezicka
3. mar 2010

Annie jedna baba čo bola so mnou na izbe rodila dievčatko tiež zadočkom a vraj úplne v pohode, mala okolo 2800g ako píšeš aj váhu tvojej baby. A moja kamarátka porodila v lete tiež, nevedeli pohlavie, malá bola zadočkom a nechali ju rodiť prirodzene aj keď nevedeli pohlavie a malá vážila 3300g... Ja si myslím že sa všetko dá, len ty musíš trochu prekonať strach - aj keď verím že je to ťažšie ak si mala pri Brankovi zlý pôrod ( neviem aký si mala ).
Evitka a ty prečo aj druhé budeš rodiť cisárskym?

vejinka
3. mar 2010

annie juj no nezavidim..ale vraj bezne robia skuseny gynekologovia aj zadockom ze pre nich je to pocta no ale pre rodicku je to trauma..ci sa nieco nestane...a ked nevies ci na 100% baba no ja sa tusim bojim aj za teba..u nas to bolo jasne ked chlapcek ani neuvazovali o normalnom porode 😔

evitkamalicka
3. mar 2010

terezi, lebo este to nie je az taky velky odstup od prveho cisarskeho a ani tlak nemam znova bohvie aky a predpokladam, ze sa to ku koncu tehu bude este zhorsovat

terezicka
3. mar 2010

Aha Evitka chápem

evitkamalicka
3. mar 2010

terezi ked je prvy cisarsky tak je velka pravdepodobnost, ze aj druhy bude

annie13
3. mar 2010

nevedia na 100 %
ja som mala Branka 2 tyzdne po termine, s vyvolavackou, tahanim krcku maternice, bolesti od 08,00 do 00,40, myslela som ze ma roztrhne, vodu mi museli prepichnut, cely cas som zvrcala, ja mam velky strach
a teraz toto, bojim sa ci mu nemozem ublizit ked je tam vacsi tlak na hlavicku a ta ide na konci
teraz aby som takto rozmyslala az do porodu ktory ktovie kedy pride

bubinko83
3. mar 2010

annie a ty si Branka rodila normalne či sekciou?

terezicka
3. mar 2010

Annie tak nerozmýšľaj nad všetkým tým zlýým - nebezpčeným ale radšej sa teš z toho ža čochvíľa budeš mať malú pri sebe 😵 Skús myslieť na niečo pozitívne... Ja viem že sa to ale ľahšie píše ako robí...

goga03
3. mar 2010

annie ☹
kedze aj nasa malinka bola KP a otocila sa len nedavno, tak som sa pytala doktora, ze ci sa ma budu v nemocnici nutit rodit normalne. a ze vraj v LM, ked je dieta KP a je jedno ake je pohlavie, tak sa ide na cisarsky.Ze oni si nepotrebuju vylepsovat statistiky prirodzenych porodov verzus cisarsky.
ak sa naozaj velmi bojis, tak si ten cisarsky vydup, vymysli si napr. ze ste s polohou KP a prirodzenym porodom mali nejaku zlu skusenost v rodine
alebo ako pise terezicka, mysliet pozitovne, ale my druhorodicky mame nevyhodu v tom, ze uz vieme do coho ideme

bubinko83
3. mar 2010

aj u nas robia automaticky cisarsky ked je KP 😒

annie13
3. mar 2010

normalne Branka
snazim sa pozitivne, ja som hlupa neviem si vydupat

evitkamalicka
3. mar 2010

aj u nas automaticky, tak nechapem preco niekde maju potrebu experimentovat 😠

terezicka
3. mar 2010

Goga ja sa už teraz teším ale na druhý pôrod keďže viem do čoho idem 😀 S Luckou to trvalo 4 hodiny od prvej kontrakcie po vytlačenie, tak pri druhom bude možno aj kratšie 😀

Annie veľa sily a pozitívneho myslenia prajem

bubinko83
3. mar 2010

annie vieš prirodzeny porod je predsa len prirodzeny porodi.A už ked si to zvladla prvy krat tak to snad zvladneš aj teraz.Ved ked ti povedali že malinka nieje až taka velka.Oni vedia čo robia.A po sekcii by si sa tiež necitila najlepšie.

annie13
3. mar 2010

😉

terezicka
3. mar 2010

to sa mi páči Annie 😉