Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

terezicka
5. mar 2010

Ahojte 🙂
Konečne vyšlo slniečko tak sa tešíme, sme boli vonku doobedu, bola fajne a keď nefúkal vietor tak bolo úplne super. Teraz Lucka spí len som zvedavá dokedy lebo sused tu chvíľami vrčí s motorkou a veľmi to počuť dnuka, tak neviem - neviem či ju to nezobudí. Ale ak hej tak budem veľmi zlostná, budem sa veru veľmi hnevať.
Dnes mi prišli poštou tie plátenky čo sem dala Ka3n link, sú veľmi pekné, Lucka ich samozrejme hneď testovala a papučky už potom ani nechcela. A tieto sa mi nezdajú nejako široké, možno zato že sú divečenské a chlapci asi mávajú širšiu nôžku.
Inak teraz má nejakú mániu s papučami, keď vidí niekoho bosého hneď ho chytá za ruku a musia ísť hľadať papuče. Aj minule jej krstný prišiel do kuchyne bosý, chcel sa najesť ale Lucka do neho toľko tlačila kým sa nešiel obuť do papúč a hneď bol kľud. Zlatá je lebo stále vtedy ukazuje na nohy, vraví pápa ( papuča, topánka ) a ťahá za ruku... 🙂

terezicka
5. mar 2010

Eweny mrzí ma že sa peťko takto trápi s tým ekzémom, prajem mu aby to čím skôr prešlo a najlepšie zmizlo úplne...
Baby dnes som robila túto polievku na obed, fakt bola výborná, nám chutila
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3531

terezicka
5. mar 2010

Ozaj otázka - keď jedia vaše deti chlebík nechávate im aj kôrku alebo iba tú striedku natretú? Ja Lucka kôrku ešte dávam preč a moja múdra sestra sa minule na mne vyvŕšila že prečo keď už má zuby, nech to je všetko poriadne...

ka3n
5. mar 2010

ahojte..tiez davám kôrku preč..

eweny, spokojna som hoci su mu dost siroke, ale ked utiahnem viacej suchy zips, tak je to v poriadku..a su kráásne.

evitkamalicka
5. mar 2010

my papame aj korku

terezicka
5. mar 2010

Ja jej dám kôrku teda Lucka si ju sama vypýta a hryzie tú odkrojenú z chlebíka...

evitkamalicka
5. mar 2010

my sme nikdy nedavali dole korku, odkedy papame chlebik odvtedy aj s korkou

natasa8
5. mar 2010

ahojte.. 🙂

terezi aj Katka je papucova maniacka... ona ale za nami beha s papucami ked ich niekde zabudneme 🙂

Katka papa v podstate len korku, to jej dam ked sedi v kociku, sriedku nechce, to vzdy zahodi na zem 😠
doma natrety chleba vacsinou odmieta, tak preto jej ho davam ked je v kociku, aby aspon nieco zjedla 😒

eweny ☹

anicka je este kinderko?

terezicka
5. mar 2010

No Lucka sa už vyspala, super, hodina spánka je za nami...
Nataša ešte vždy sa trápite s tým Katkiným nejedením? Lucke sa to dosť výrazne upravilo po očkovaní v 15.mesiacoch, dovtedy som veľmi spokojná. Aj posledné dva dni toho toľko pojedla že som nechápala kde sa to zmestí...

silwietta
5. mar 2010

my sme to ockovanie v 15 mesiacoch este nemali... najprv bol Misko chory a potom nebola vakcina... som volala dokimu aj teraz v utorok a este neni...

felixko
5. mar 2010

eweny a čo dala dr. malému proti svrbeniu? či len tie kortikoidné masti? u nás sa tiež ten ekzém na rúčke po očkovaní zhoršil, takže možno to bude mať súvis.

ľudia, včera ma tak nasrala svokra, normálne sa do mňa obula, že prečo neužívam hormonálnu antikoncepciu, či chcem otehotnieť? ja som len nechápavo pozerala na ňu. čo ju to zaujíma? ja som odporca HAK, lebo po 3 ročnom užívaní som dopadla tak, že sa mi spravil nádor na prsníku, ktorý musel von. ale jej to nevysvetlím..lebo jej dcéra má také perfektné tabletky, absolútne neškodné, len sú drahé..asi nečítala nikdy príbalový leták žiadnej antikoncepcie.

ja som objednala tieto topánočky:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7949611&tab=0

evitkamalicka
5. mar 2010

felixko ja som HAK nikdy nebrala a nikdy ani nebudem, tiez nie som jej priaznivcom

felixko
5. mar 2010

evit a to ma hneď po pôrode šikovala gynekologičke, aby som si išla dať predpísať HAK. ja som do 13 mes. kojila a určite by som si netrúfla svoje decko dopovať hormónmi, aj keď viem, že existuje HAK počas dojčenia. ale mňa nikto nepresvedčí, že nie je neškodná pre dieťa 😖 tobôž nie moja svokra

evitkamalicka
5. mar 2010

felixko mne gynekolog antikoncepciu nikdy nenukal

eweny
5. mar 2010

winon, dakujem..vidis o tejto solnej jaskyni som vobec nevedela..musim to pokukat 😉

silwietta
5. mar 2010

moja gynekologycka tiez nie je zastancom HAK... a aj moj manzel ma k tomu taky postoj ze nechce aby som sa tlacila hormonmi...

eweny
5. mar 2010

felixko, my sme ten ekzem doteraz nemali, urobil sa mu asi na 5. den po ockovani..ked sme boli u detskej doktorky, tak mu dala Balneum do kupela, Excipial Lipolotio na natieranie a sirup Xyzal proti svrbeniu a na utlmenie..stale sa mu to ale zhorsovalo a tak sme vcera boli u kozneho a ten vylucil to Balneum, ze sa vobec nema kupat, len sprchovat a tiez aj Excipial, ze to nelieci a ten mozme pouzivat len na premastovanie, ked to bude stlmene a zahojene a dal nam mast Afloderm..ja som si vsimla, ze mu aj tak ten Excipial nerobil dobre a drazdil mu to este viac..musim teraz pohladat nejaku dobru masticku na premastovanie a vyskusat..mozno nam aj nejaku odporuci na kontrole o dva tyzdne..

A inak mi odporucil mu davat obkladiky na tie najhorsie miesta z cierneho caju..to mam vyskusane aj sama na sebe, je to super, ale dost to susi..skusim mu niekedy urobit z toho taky rychly kupel..docitala som sa v jednej diskusii aj o otrubovych a vlockovych kupeloch..tak casom aj tie vyskusam..

eweny
5. mar 2010

nuz moja gynekologicka zas hned nuka HAK..hned ked som bola na prehliadke po sestonedeli, uz ma upozornovala, aby som si premyslela aku antikoncepciu nasadime..ja som si dala naspat tabletky, ale to viacmenej koli cyklu, mala som ho velmi nepravidelny a niekedy mi vobec aj dva mesiace neprisiel menzes..inak v poslednych mesiacoch mam pocit, ze mi tie tabletky nerobia dobre, musim sa poradit o nejakej zmene..najradsej by som ich vysadila ale ak mi to zas narobi sarapatu..no neviem..

luciankasebastianko
5. mar 2010

ahojte felixko tak tvoja svokra je riadne číslo no čo ju ešte nezaujma 😀 moja sa len prehodiôla mužovi že prečo predávame kočik ved sme mohloi mať druhé už 😅 ale také veci ako HAK tak to je iné cafe 😅
HAK ide do mliečka všetky druhy niektoré viac niektoré menej 😒
ibnak za kolko mám predať kočik 50% z ceny ? 😝

winona24
autor
5. mar 2010

luci záleží v akom ho máš stave.....ak je vo veľmi dobrom až 50% zľavu by som nedala....ale to je naozaj vec toho v akom je stave....

winona24
autor
5. mar 2010

apropo brý večer......

felixko moju svokru by som do prdele poslala ,keby mi ešte aj do tohto kafrala..... 😝 😝

luciankasebastianko
5. mar 2010

to čo píšem aké písmenká mi tam lezú 😲 ked ten kočiar predávame mužovej sesternici tak nechceme vela 😕 inak je v 100 % moj syn sa nechcel dlho voziť a cez leto sme kúpili golfáče 😝

winona24
autor
5. mar 2010

jaj tak keď ho predávaš rodine tak to je iné luci ..... 😝 😝 tak to je jasné že 50%

perlab
5. mar 2010

čaute cicušky 😵 😵 😵
dobrý večer prajeme 😉
žiaľ, tie kočíky sa lepšie predať ani nedajú ☹ 😒 😒
luci, aký golfáč ste kúpili ... ja chcem niečo na leto ..

luciankasebastianko
5. mar 2010

blanka http://www.hrajko.sk/index.php?main_page=popup_... chceli sme niečo skladné do lietadla muž chcel mecleren a spraviť si ho na mercedes -mecleren ale potom v Tv dávali , že v amerike si 12 detí ublížilo pri tomto druhu kočíka 😕

perlab
5. mar 2010

hezky hezký .... ja chcem asi peg-perego si .... a ten mecleren sa mi moc nempáči .. dobre ste urobili ..

luciankasebastianko
5. mar 2010

inak od leta ho použivam a zatial drží pokope 😀 je to rozdiel oproti šporťáku 2x do tyždna chodíme plávať a som sa dorobila jak somar ked som to dávala a vyberala z kufra teraz je to super ani skladať nemusím -sa mestí ked nerobím velky nákup 😀

ka3n
5. mar 2010

baby a ja vas prosim o radu..

Uz asi polroka si vsimam na Matuskovi, ze ked ho uspavam, ci na obed alebo vecer tak strasne chrčí akokeby mal nádchu, alebo chrápe ..proste "chrčí" akokeby bol zahlieneny a pritom neni, nesoply.nic..robi to iba kym zaspava a potom uz ked spi tak krasne plynulo dycha..
Robia to aj niektore vase deticky, mam sa na to opytat dr..alebo ??? prosim poradte..

Blanka a ja mam tiez golfky a som uplne spokojna a min rok sme ich velmi vyuzili a myslim, ze tento ich vyuzijeme viacej 🙂 ..aj teraz ked niekam ideme a viem, ze na dlhsie alebo tam bude spat tak ich beirem a som uplne spokojna s nimi.

misik
5. mar 2010

caute baby,

ew vyskusaj toto:
http://www.bio-obchod.sk/produkt-3618/bio-karit...
nam velmi pomahaju tieto vyrobky saloos tak mrkmi na to
no a ockovanie - spustac si asi trafila do cierneho, ja mam teraz vela zdravotnych problemov s Miskou a dnesny verdikt bol: toxiny z ockovacich latok takze nas caka beh na dlhu trat /po super zazitkoch v nemocnici sme zvolili alternativnu medicinu/, nemoze do skolky dalsie 2 mesiace kym sa jej organizmus vycisti, zbavi vsetkych toxinov, parazitov a pod. a znova nastartuje, ak vobec. Citala som vela o tom teraz a presne sa pise aj o ekzemoch a dalsich hroznych chorobach, no a potom co sme zazili a poculi v nemocnici sa to zial len potvrdzuje takze ja uz nejdem davat ockovat ani malu ani maleho proti nicomu ani "povinnemu".

ka3n a nema zvacsene mandle? vtedy vraj deti zvyknu chrcat

winona24
autor
6. mar 2010

ka3n ja sa pridávam asi k misik...mohlo by to mať súvis s mandľami...možno....alebo nosná prepážka...alebo niečo také....skús to spomenúť pediatrovi....nech Vás pošle na ORL 😉

LUCI všetko naj naj naj k narodkám....