Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

timotej
29. apr 2010

Ollako my sme tak 3 km od seba sme z dedín z okresu TT, my z takej väčšej 4 000 obyv. a ona z menšej neviem či to má ale 500 obyv. ale oni sú cyklisti tak chodia aj na bicku. Ozaj chcem sa opýtať malo tu nejaké dieťa už ovčie kiahne? Segrin malý to teraz má a je možné že to dostaneme keby prišli do kontaktu.

euffra
29. apr 2010

ollako, moja nina takto vela kakala vzdy ked sa jej tlacili zubky, tie jej ale nevysli hned, potom to trvalo aj taky mesiac, dva kym sa ukazali, to kakanie bola taka predzvest, ze to zacina, tak mozno aj petkovi sa uz zacinaju chystat nove zubky, prilis to neries, ak je pokojny a brusko ho neboli, hlavne vetraj ritku, mne velmi pomaha masticka weleda na ritku a hlavne aby pil vela tekutin. 🙂

felixko
29. apr 2010

ahojte,
ka3n tak sa idete snažilkovať po lete? my sme akurát včera rozoberali s mužom túto tému, ale pravdepodobne súrodenec bude o nejaké 3-4 rôčky neskôr. mám ešte len 27, takže od 30tky pôjdeme znovu na to 🙂

babeny, ako spávajú vaše detičky. Ninka si posledný týždeň zaviedla fantastický režim, budí sa ráno okolo 6.00, potom sme dlho na ihrisku, zaspáva na obed a spí 3 hodiny 🙂 🙂 , keď sa zobudí a napapá, ideme znovu von do mesta, kde sa vyšantí a večer už o ôsmej až pol9 buvká.

kamilka12
29. apr 2010

Ahojte,

euffra - držím palce nech lieku čím skor zaberú

olla - ak ti Peťko bude naďalej tak často kakať, ja by som asi zbehla k dr. aspoň sa informova´t, či je to ok a tak...No my máme presne opačný problém. Martin už asi mesiac kaká každý druhý, niekedy tretí deň, málokedy kaká každý deň.....Pokiaľ nekaká dlhšie ako na tretí deň, tak sa znepokojovať nebudem, zrejme jeho metabolizmus bude už takýto...že nie každý deń..

ka3n - super, že ste sa takto rozhodli 🙂 Ty si od začiatku plánovala spoji´t dve materské, takže držím palce aby sa podarilo 😉

My tu v Nr máme tiež kopu kliešťov, ale malý je očkovaný, tak až taký veľký strach nemám ako minulý rok, ked mal ako 10mesačný jedného na nožičke 😖

kamilka12
29. apr 2010

felixko - my veľmi podobne ako vy..vstávame medzi 6 - 7 ráno...potom sme vonku cca 2 hodky, medzi 12-13tou ho dávam spať a spí mi vačšinou 3 až 3,5 hodiny. Poobede ideme znova von a niekedy sme vonku od 17tej do 20tej. Spávať chodí o 21.30 😉

ollako
29. apr 2010

felixko my sme mali do nedava taky isty rezim, no teraz cez obed spi cca dve hodky 😒
a malu nedavno vysli dva ocne zuby, mozno je to tym, este musim poziret ci mau netlacia nejek z poslednych stoliciek, dnes kakal zatial len raz, no vcera vypil tu kasu a doobeda som mu dala Hylak, tak uvidim, tuez uz uvazujem nad lekarom, no este skusim co urobi ta kasa

euffra
29. apr 2010

felixko, moja nina tiez ma podobny rezim, rano vstava uz pred siestou, cca o pol, tristvrte na sest, na obed ide o dvanastej, spi tak dve hodiny a vecer cca o pol deviatej. jej to proste staci, ona vzdy spavala malo.

kamilka12, neviem, ci este kojis alebo uz nie, moja neterka mala taky isty problem, kakala velmi malo, potom zistili ze ju zapekaju umele mlieka ako nutrilon, presli na susene kozie, a odvtedy nema ziadny problem, kaka kazdy den. skusali aj sojove, ale zistili ze je alergiska na soju.

felixko
29. apr 2010

kamilka aj moja kolegyňa mala so synom problém, že jej kakával málo, preto prešli na sójové mlieko a odvtedy si nevie vynachváliť.

eufra mne sa práveže zdá, že malá spí nejako veľa oproti starému režimu, aj teraz tu je buchot, susedia robia omietky, frézou dávajú dolu staré stierky a ona si spí. možno je to tým, že sme väčšiu časť dňa vonku, kde behá, vydá zo seba všetku energiu, preto potrebuje dlhší spánok.

kamilka12
29. apr 2010

baby to vážne? ja už nekojím (od 9 mesiaca) a od vtedy sme na BEBE. Keď malý kaká, ide mu to fakt dost tažko, až mi ho je ľúto, neplače síce pri tom,ale dobre sa narobí, kým to vykoná..... A vždy sa iba modlím, aby sa mu nespravil znova pruh, kedže v roku ho naň operovali a nemal by sa tak namáhať 😒

Takže by som mala skúsiť sojove? A ake? Normálne sušesné sojove alebo aj nejaké detské sojove existuje?

ka3n
29. apr 2010

ahojte..felixko..no niekedy v lete alebo po lete na to mozno vhupneme..🙂 ja mam sice len 24 a tento rok 25, ale do prace sa teda moc nehrniem, ani plat mi za to nestoji ..tak tak 🙂

Timotejko ked sa nekazi kiahnami, uz sa tak skoro neuvidime 🙂..lebo planujeme coskoro víkend v Terchovej tak aby sme boli OK 🙂

Moje dieta mi spi uz tri hodky..asi ho pojdem zobudit, lebo vecer ideme spat k nasim zase a zajtra tam budeme..sa tesim, lebo u nas na dedine je stavanie maja a to su take dedinske "ekšn"

claudinka
29. apr 2010

Kam s detmi v Bratislave - http://sdetmi.wordpress.com/

luciankasebastianko
29. apr 2010

ahojte felixko máme to takmer rovnaké akurát na obed spí 2 hodky 😉
baby moc sa na stretko teším 😎 tiež mám strach ako to moj muž zvládne ( tolko detí ) 😀

estella
29. apr 2010

ahojte..ja som taka neporiadna stale len na FB som a na konika akosi zabudam... ☹
bola som si dnes dat dorobit tetovanie teda to co mi vypadlo nejaka farba tak mi to dnes dorobil... 😅

zajtra nas caka kontrola s Maximom som zvedava ako postupuje jeho liecba..inak teraz sa mu hrozne zhorsil stav ale tak an to sme boli od zaciatku upozorneni ze sa to stane a ja som sa uz tesial ze to tak nebude...ale bohuzial mali pravdu..som mu pred vcerom zvysial davku jednych homeo kvapiek a tie to asi spustili...ale to je dobre lebo vraj to tak ma byt...som strasne zvedava na zajtra a berieme aj Stellu nech aj ju vysetria.... 😖

timotej Maxim uz kiahne prekonal ako 5mesacny..nebola to sranda aj v nemocnici sme skocili ale dalo sa to vydrzat..Stella ich doniesla zo skolky a kiahne su fakt velmi nakazlive takze je mozne ze sa malinky nakazi ak pride do kontaku s niekym kto ma kiahne...ale neboj on je uz velky tak to bude zvladat v pohode..Maxim bol malicky a bol straaaaasne vyhadzany on aj vysoku teplotu mal tak preto ta nemocnica..bol tam vlastne na pozorovanie...pre istotu... 😖

felixko
30. apr 2010

kamilka aj my pijeme Bebu, predtým sme skúšali Sunar, Hami a Hipp. Bebu pijeme preto, že obsahuje prebiotické kultúry a malo by sa malej upraviť aj kakanie. ale v podstate po odstavení sa nič nové neudialo, kaká síce každý deň, ale má dosť tvrdú stolicu. skús sa na to sójové mlieko opýtať dokiny, či ho vo veku našich detí odporúča, lebo kolegyňa má predčasne narodeného synčeka, ktorý má už 4 roky a nepýta sa, takže to je o inom.

inak baby, včera som hovorila, že tuším každé septembrové bábätko má soplíky, len naša Ninka nie. tak a už je to tu. od rána má sopel ako moriak. včera sme boli na pieskovisku a jedna mamička tam priviedla dcérku rovno od doktorky s angínou, ešte sa smiala, že nech tá malá ide pobozkávať ostatné detičky, nech rozdá aj iným bacily...obyčajná krava to bola..normálne som nemala na ňu slov, myslím, že aj iné maminy

evitkamalicka
30. apr 2010

dobre ranecko

my soplik nastastie nemame a este sme ani nikdy nemali, klop klop klop.....Adamko papal Nutrilon a Sunar

felixko
30. apr 2010

evit nikdy ste nemali soplík? my len asi 3 krát, našťastie, ale nič príjemné, hlavne pre to dieťa

evitkamalicka
30. apr 2010

felixko nie nikdy a nikdy sme ani neboli chori vobec

felixko
30. apr 2010

evit tak to je výborné, my sme sa držali do 7 mesiacov, vtedy mala prvý krát angínu, potom ešte dva krát, potom raz črevná viróza, ale inak klop klop nebývame často chorí. dúfam, že malá bude mať imunitu po mne, a nie po mužovi,lebo ja keď som chorá,t ak to je fakt raz za sto rokov

natasa8
30. apr 2010

ahojte ...
my sme dnes boli pri lekarke, lebo mala ma uz par dni sem tam nejaku vyrazku a do rana sa to brutal zhorsilo..... tak vraj potravinova alergia 😒 😒 zakazala na davat ochutene jogrty ... a vlaste nic co je ochutene ovocim. Mne bolo jasne ze na nieco reaguje, tak som chcela aby nas poslala na testy na potravinovu alergiu - ale podla nej sa takeko alergie daju zistit az u starsich deti, tak ju mam len sledovat 😠 Tak mi aspon predpisala fenistil kvpaky, lebo tie sa mi uz minuly...

ollako... pytala som sa aj na kusky jedla v stolici, lebo my mame ten isty problem (riedka stolica a nestravene kusky jedla), ale vraj je to u takychto malych deti normalne

my sme tiez mali prve sopliky v 7 mesiacoch, nastastie sme nic vaznejsie ako sopliky a trosku zapalene hrdlo vobec nemali - klop, klop. ....

ollako
30. apr 2010

ahojte baby
natas ano , tak to je fajn, mi odlahlo, lebo mi to bolo divne, ze furt nachadzam mrkvicku a hrasok... 😝 😀
a my sme boli dost dlho aj kojeny chory sme v zimnych mesiacoch skoro stale 😒 , ide ma z toho porazit, tak som bojovala s tym kojenim, a nakoniec som z toho taka sklamana, maly uz mal dva krat ATB a uziva, echinaceu na podporu imunity a kadejake kraviny furt 🙄

rony253
30. apr 2010

ahojte,
Evit vy mate zazracne poslusne a pekne spiace dieta 😀 vies dat na to aj recept? moja sice spinka pekne aj poslusna je kedy ako a chorí sme uz boli ale este nebrala antibiotika klop klop klop. tak aspon takto
Prave spinka mala asi 10 min.
Olla aj moja kaka 3-4 krat denne, normalnu hustu stoli, ale teraz sa jej tlaci druhý ocak, tak dnes mala uz raz jednu riedku, ale pojedla aj jablko s hruskou na desiatu tak mozno aj preto a na obed mala zemiaky na kyslo s fazulkou a mäskom. Ale vsak to je podla mna u týchto deti normalne, mozu kakat aj 5x denne ak to nie je hnacka, moja ma dobre spalovanie, nic ju neboli. raz mame tvrdsiu a raz redsiu, podla toho co poje...

natasa8
30. apr 2010

ollako.. ak sa stretavate s detmi, ktore navyse chodia do skolky, tak sa je asi dost tazke tym chorobam vyhnut... a aj atb. oslabuju imunitny system..... ale mozno keby si nekojila, tak by bol chory este castejsie. Kojenim si mu urcite neublizila 😉

ollako
30. apr 2010

rony suhlasim aj ja chcem od evitky recept 😀 ...
rony aj Pektovi vysli dva ocne spodne, tak asi za to tak kaka, no uz to trva asi mesiac 😕 , ale ved neprehana ho , tiez ma aj tvrdsiu aj meksiu, uplne som vyradila jablcka a on chudacik, ich zboznuje, tak teraz papame zavarane cucoriedky a banany a mrkovo ryzovu kasu bez mlieka a asi to pomaha, lebo vcera kakal dv krat a normalnu stolicu mal aj dnes uz kakal raz a uplne v pohode 😎 ..
tiez hajka nieco po dvanastej zaspinkal...a umyla som si riady v mojej kuchyni , no este v maminej , lebo starka robil ahaluske a po nej to tam vzdy vyzera ako po bombe, to budem mat hodinu co robit, dufam, ze maly sa dovtedy nezobudi 🙄

ollako
30. apr 2010

natas ja viem, ze som mu neublizila, ale neviem cakala som , ze to bude co ja viem, ine, a on furt len sople ma celu zimu, ma to stve, lebo to moje kojenie bolo o drzku, kolko som sa naplakala, kym so zacala a myslela, som , ze to bude mat vacsi efekt, ale fakt, je , ze keby som ho nekojila, tak by to mohlo byt horsie a to by som urcite nechcela 🤐

kamilka12
30. apr 2010

Ahojte,

tak s tým sojovym mliekom si to ešte asi rozmyslím, pýtala som sa zatiaľ iba kamarátky (lekárky) a tá mi vravela že nie je moc vhodné..Aj preto, že to v podstate nie je mlieko, ani zložením nezodpovedá, a tak nechať ho len na sojovom ze nie je velmi dobre.. Teraz by mal stále mať aspon 0,5 l mlieka za deň, tak možno skúsim rovno prejsť na kravské, veď o 4 mesiace bude mať 2 roky, tak to by som už pomaly asi prešla na KM aj tak.. A ak ani to nebude robiť dobrotu, tak skúsime iné UM,zatiaľ okrem Beby sme iné nemali a tiež dávam Bebu preto, lebo je to mlieko Bifidus a čakala som, že práve to mu ku kakaniu pomôže..

Včera sme boli opäť vonku do 20tej a neviem kto mal v hlave viac piesku či ja alebo Martin 😠 , keď je na piesku menej detí, vtedy Martin nie je až taký bojazlivý a nevedel čo so sebou...hádzal piesok okolo seba, na hlavu si ho vyhadzoval...no mala som čo robiť aby som ho z pieskoviska dostala preč... Ach..to ešte potrvá kým ho naučím "pieskovým pravidlám".. 😔

rony253
30. apr 2010

olla, ja som raz dostala papier od mojho detskeho lekara, lebo raz Sara hnackovala doobedu 3x tak sme sli a tam bolo napisane co moze jest dietnejsie a boli tam aj na moj podiv jablka. ale teraz nema hnacku, nech len kaka aj 4x na den raz je toho viac a raz menej... na buduci týžden vo stvrtok mame termin tu u novej doktorky jeden meter od mojho vchodu v druhom vchode 😀 tak ideme na taku priebeznu kontrolu nech ju odvazi a odmeria a chcem ju dat na klieste zaockovat.

rony253
30. apr 2010

kamilka, my sme kazdý den v piesku, Sara to zvlada fajn. dnes tam boli deti zo skolky na tom ihrisku a dve take zasoplene, ze som len Saru tahala prec, toho sa bojim, ze ked pojde do skolky donesu tam zasoplene deti nezodpovedne matky, a potom sa bacile síria...

felixko
30. apr 2010

kamilka ja som minule Ninku prebalovala a piesok mala aj v plienke 😒 my chodíme na piesok ráno, keď sú tam menšie deti, nie veľkí škôlkari a školáci, lebo tí na takéto drobčiatka nehladia a besnia sa ako diví. takže ráno sme tam kolektív asi 15 detí, Nina si tie decká ani nejako nevšíma, skôr sa hrá sama, resp. behá od jednej preliezky k druhej a nikde nevydrží ani minútu 😢 😢

evitkamalicka
30. apr 2010

rony zial recept na to neviem dat, proste je taky

miriam24
30. apr 2010

Ahojte .. my sme tiez kazdy den na piesku .. na dvore mame velku kopu a vie sa tam pekne dlho hrat .. to ze potom piesok nachadzam vsade mi uz pride normalne .. a hlavne ked ho prebalujem 😀

inak ja maleho este kojim ale kravske mliekto uz tiez pije .. robievam mu kakavko take slabsie .. aj krupicnu kasu .. aj ked varim pouzivam kravske .. najprv som mu davala len tak na skusku ci nebude mat nejaku reakciu ale ked bol v pohode tak teraz ma kravske skoro kazdy den ..

prave mu zbordovela tvaricka .. takze tlaci bobek .. aaa uz mi aj ukazuje na plienku ze kaka 😀 .. tkaze idem prebalovat 😉