Sfarbená kombinéza

lukrec
9. mar 2018

Kupila som synovi kombinezu, vzdy dam oprat co kupim, kvoli farbam. Kupila som v detskom obchode, bola draha, prevratila som ju naruby pred pranim, prala som ju samu.
Ked som ju vytiahla a prevratila , doteraz by ste sa mi krvy nedorezalu.
Je cierno oranzova, tie oranzove casti sa doflakovali od ciernych casti.
Neviem preco, co mam robit, bola draha, to nevyreklamujem
Pomoc co mam robit akk to napravit, nejak prefarbit, ci nejaky prosttiedok co to odfarby fi co
Pomoc

veronikastrickova
9. mar 2018

@lukrec ak si ju prala ako je odporucane tak ti ju vyreklamovat musia.

jankaga
9. mar 2018

Hmm. Prala si to tak ako si mala podla stitka? Ak hej jaby som to reklamovala. Nemalo by s to zafarbit pri dodrzani odporucaneho prania

lukrec
autor
9. mar 2018

Prala , ale sestra mi povedala, ze to nemam ako dokazat, ze mi nevyreklamuju, ze jej kolegyna takto z bluzkou pochodila, ze mesiac sa neozyvali a potom prislo, ze ich testy dokazali, ze nedodrzala praci postup. Vraj ona dodrzala.
Co mam robit

lukrec
autor
9. mar 2018

Na blocku je tc. Do predajne, idem skusit brnknut.

jankaga
9. mar 2018

@lukrec nevolaj. Chod tam a trvaj na svojom. Treba skusit ked bola draha

lukrec
autor
9. mar 2018

Ze vraj za 15 rocnu existenciu ich obchodu sa im to nestalo, ze som urcite nedodrala praci postup ...😢

nika1106
9. mar 2018

@lukrec nevolala by som a isla isla by som tam trvala na svojom

deti95060810
9. mar 2018

ako dokážeš teplotu prania....to by ma zaujímalo. 😉

elfi1
9. mar 2018

Ja by som napisala reklamaciu a s tou to tam odniesla.nie len ze im sa to este nestalo... Raz som reklamovala detske sandalky ceskej vyroby lebo jemne pustali farbu na ponozky.v obchode po 2 tyzdnoch ze to je v norme a neuznali
Tak som napisala priamo vyrobcovi ze detske sandale nemaju co pustat a ziadam vratenie penazi. Nakoniec mi dali ine topanky a tieto nechali, tak uch syn vynosil z tmavymi ponozkami. Ak vies ze mas pravdu, tak sa nenechaj len tak odbit

marusia12
9. mar 2018

Mne sa v dnešnej dobe ešte nestalo, aby sa mi pofarbilo prádlo a to skutočne odvážne hocikedy hodím aj biele triko v farebným veciam. Periem všetko len na 30 stupňov a v Persile... zásadne nekupujem v detských "butikoch" a podobných šmejdových obchodíkoch. Žiadaj v obchode spísať reklamáciu a ak ti budú tvrdiť, že ich testy dokázali niečo iné, vyžaduj písomnú zápisnicu o vykonanom teste, prípadne následne pošli SOI.

katkullka
9. mar 2018

Ked ti to v predajni neuznaju napis priamo výrobcovi co sa stalo a ze chces náhradu skody, ved to bolo drahé, a ze nemas peniaze na vyhodenie za dalsi tovar len preto ze tento bol poškodený

korunka1
9. mar 2018

Skús vyprať ešte raz ale pridaj aj tie utierky proti zafarbeniu

viera77
9. mar 2018

Jednoznacne trvat na reklamacii, priamo v predajni spisat reklamacny protokol a blbe reci predavaciek ignoruj, oni nemaju co riesit, ci mas narok na reklamaciu alebo nie, toto posudzuju ini ludia....ty si predsa poskodeny zakaznik, nie predavacky!
Ja som mala takuto skusenost minule leto so satami, draha znacka, ani by ma nenapadlo, ze ale aka nekvalitna...tie saty boli z jemnej latky, hnede s mini ciernym vzorom, prala som len rucne a vo vlaznej vode, praci postup z mojej strany dodrzany...a ta voda v lavóri bola komplet cierna! A to som uz zacala tusit velky problem. Po "vyprani" siat ostala hneda latka s ciernymi pasy po celej dlzke siat, no absolutne nenositelne...takze na druhy den smer predajna, cierna voda odfotena este aj so satami vo vode pocas prania, spisal sa reklamacny protokol s detailnym dovodom reklamacie a presne do mesiaca mi prisla plna suma za saty. Samozrejme odvtedy tuto znacku obchadzam oblukom.

ellaafi
9. mar 2018

Určite reklamácia, prijať a spísať ju musia, a ak ju budú chcieť zamietnuť tak len na základe znaleckého posudku, takže buď sa ti vyjadria do 3 dní, alebo max. do 30 ale to už sú povinný mať znalecký posudok od akreditovaného znalca. Pokiaľ si si istá že ty si chybu neurobila, určite tam choď čo najskôr

asimon
9. mar 2018

@lukrec nedaj sa odradiť.
Ak si si vedomá,ze si dodržala teplotu prania,urcite zreklamovat.
Ja som zreklamovala drahú zimnu bieli bundu po praní na 30 vyšla šedá,cela.
Mala som ju dva tyzdne.
I ked sa to nestáva ale zreklamovali mi ju a dozvedela som sa,ze sme boli viacerí,ktorým sa to stalo.
Urcite trvaj na reklamácii a kludne nech ju daju na testy.

hettinka
9. mar 2018

@lukrec no, že si ten postup TY nedodržala, to ti musia dokázať. Zo zákona sú povinní reklamáciu prijať, spísať a dať posúdiť. Ak si fakt prala podľa štítka, postrašila by som ich aj SOI.
Pokyny na pranie musia byť zrozumiteľné a po slovensky, rovnako, ako materiálové zloženie a všetko.

A ešte, že je niečo v slovenskom obchode "drahé", to ešte neznamená, že to nie je napr. objednané z Aliexpress z Číny, alebo nejaký fake, a predávané s 10-násobnou prirážkou.

deti95060810
9. mar 2018

@marusia12 prosim ťa a kde potom nakupuješ....ja mám pocit že všetky obchody sú šmejdy...

marusia12
9. mar 2018

@deti95060810 No neuveríš, ale sú aj dobré obchody v rámci možností... FF v Tescu, Hm a Zara, prípadne aj tu na MK nájdeš veľa krásnych a kvalitných vecí. Rovnako tak nájdeš aj drahšie kúsky. Určite by som nenakupovala v kdejakých malých obchodíkoch NO NAME, ktoré často predávajú čínske šmejdy a potom to takto vyzerá.

kacerik00000
9. mar 2018

vyskusajte nastavit vyssie otacky pre odstredenie, mne sa zvycajne pradlo zafarbi pri 600 az 800 otackach lebo v pradle zostane este vela vody a farba sa rozteka, pri 1000 az 1200 by to malo byt ok 🙂

sandral
9. mar 2018

@lukrec Vráť sa do obchodu, oznám, že chceš reklamovať tovar, lebo nezodpovedá kvalite a hoci si ho prala podľa pokynov, púšťa farbu a rada by si situáciu riešila bez SOI, obojstrannej spokojnosti.
Myslím, že existujú nejaké štítky pre takéto nehody.

rena18
9. mar 2018

Aj mne sa to stalo na synovej zimnej bunde. Stala okolo 20€ tak som to neriešila reklamáciou. Bola čierno zelena tiež som ju oprava prevráteniu naruby a na zelených častiach ostali čierne fľaky, ani po opätovnom praní to nezišlo ☹️

zuzipuk
9. mar 2018

@korunka1 presne to som chcela napísať aj ja 🙂 mne tie papieriky pomohli vytiahnuť fľaky od zafarbenia 🙂 resp. z nechcených ružových pásikov boli opäť biele 🤗

kallanchoe
9. mar 2018

@lukrec ja by som reklamovala...... Ale s tým sa ťažko pochodi.....mne sa zdá, že niečo som zahliadla v DM volalo sa to prášok na omylom zafarbené prádlo alebo tak nejak.

jeennyv
9. mar 2018

U nas sa haklive veci peru na rucne pranie, aj ked je na stitku kde co..u nas to nesklamalo nikd ako si to prala?

livka_
9. mar 2018

Kupovala som biely plysovy zupancek v lidli.. stitok na krku bol biely ale pisany cervenym pismom... nepochopim!!! vyprala som a z toho stitku pol zupanu cerveny a zvysok flakaty... z blbej informacie o prani sa mi znicil cely zupan.. no krasa

babatkoo
9. mar 2018

@jeennyv presne tak isto aj ja

luba_buba
10. mar 2018

Ja som tak raz prala biele šaty s čiernymi bodkami. Na bielych miestach ostali čierne fľaky. Dala som oprať ešte raz s vanishom a šaty boli zase biele. Skúsila by som aj color catcher pridať...Ale možno aj ta reklamácia nie je odveci 🙂

ivanamyl
10. mar 2018

Treba reklamovat. Ja som tak moju zimnu sportovu vetrovku (dost draha bola) prala a podobne flaky sa urobili z farieb. Pri reklamacii na mna divne pozerali, asi po 3 tyzdnoch mi volali, ze reklamaciu uznali, zistili nejaku vyrobnu vadu vyrobku.
Netreba sa vzdavat, dali ste za to peniaze.

lukrec
autor
10. mar 2018

Z vasich rad: otacky nezabrali, vanish nezabral: namiesto flakov sa to cele zafarbilo na divnu oranzovu, tie handricky na flaky zostali zafarbene no aj kombineza.
Takze druhe pranie bez uspechu.

kikina84
10. mar 2018

@lukrec ono sa to stáva keď dáš príliš vysokú teplotu..ja periem všetko nové na 30 ..a dávam vyššiu teplotu len keď je vec ozaj špinavá..nemohlo to byť tým?