Sharan verzus Touran

25evita
13. máj 2016

Dobry den, chcela by som sa s Vami poradit. Chceme si kupit auto. Mame tri deti a nevieme, ktore z tychto dvoch vybrat. Nemate skusenosti? Nie je touran maly? Cestujeme tak normalne, s tym ze mam rodinu na vychode tak kazdy druhy mesiac za nimi cca 350 km... Ak by ste mali nejake skusenosti, budem rada ked poradite. Dik

veronikapodolska
13. máj 2016

My máme Sharan a je to fajn, cestovanie je konfortnejšie, niekedy sa nám zdá aj malý ked cestujeme ku babke 100km, ale zasa berieme kolobezky, odrážadlá, alebo 2 veľkých psov 🙂 Len spotreba je vyššia ☹ Cez týždeň jazdím sama do práce (25km) s tým že vysadím deti a potom ich beriem, tak to sa mi zdá aj zbytočné jazdiť takým veľkým autom - už sme zvažovali kupu Tourana kde je spotreba nižšia a cez týžden by nám to stačilo, no a na cestu ku babke by sme sa museli uskromniť 🙂
Moja rada pri troch deťoch je radšej sharan ako touran 🙂

lulu369
13. máj 2016

@25evita Ahoj, aj my máme tri detičky. My máme sharan, manžel sa po ňom pozeral najmä kvoli zabudovaním detským sedačkam (nie všetky sharany ich majú). Čo sa mňa týka tak spokojnosť 100%, aj keď je pravda, že spotreba je o niečo vyššia. Jediné čo mne aj manželovi trošku vadí je, že nemáme 7 miestneho, ale len 5 miestneho, ale uvažujeme nad tým, že tie dve sedačky dokúpime a dáme zapísať.
Takže za mňa určite sharan 🙂

veronikapodolska
13. máj 2016

my máme 7 miestny a využili sme to len raz (za3 roky), popravde ak sme niekde mali ísť siedmi tak radšej zobrali ešte jedno auto. Tiež som si myslela že bude s nami chodiť babka a dedo super budeme chodiť jedným autom 😒 Ale integrované autosedačky sme využili to je super vec no skôr pre väčšie deti, pre menšie sa mi to zdalo menej bezpečné 🙂

lulu369
13. máj 2016

@veronikapodolska my nad nimi uvažujeme len preto, aby som cez prázdniny mohla s deťmi (aj so sestrou a jej deťmi) chodiť po výletoch. Manžel pracuje v zahraničí, tak je viac preč ako doma.

veronikapodolska
13. máj 2016

@lulu369 no jasné tak to využijete, pre deti je to fajn, dospelákom sa tam už menej pohodlno sedí 🙂