Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

katkuz
8. dec 2015

ja pokukujem po veronice komfort 303, mate ju niekto? vedeli by ste mi povedat plusy a minusy z praxe?? vdaka

bzzzz
8. dec 2015

@edyta Ja som vcera skusala Optimu 200 a je to pravda, ze zle sa siju hrube latky. Potrebovala som len presit 10 cm na nohaviciach z pracieho kordu podsitych flisom (mala som to rucne zasite a nevyzeralo to pekne, tak len na ozdobu), slo to dobre, dokonca aj s obycajnou ihlou (na hrube latky som este nestihla kupit). Len ako nahle som dosla k miestu, kde bol sev a latka zdvojena, tak sa zasekol, lebo mi to nechcelo vojst pod patku. Musela som ju zdvihnut a nasukat to tam ja, teraz tam ale vidno skok ☹ Asi by to malo problem aj s podrubenim rifli a pod.

rosinolka
8. dec 2015
Používateľ rosinolka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od rosinolka.

ja by som chcela tiez novy sijaci stroj

katkuz
8. dec 2015

@bzzzz hmm uz to tu niekto tusim spominal... to ma netesi, ale ak dobre tomu chapem 303 ma dve polohy patky a teda tento problem by tam nemal byt, ci? porovnanie strojov: http://www.veronica.sk/detail/sijacie-stroje$ve... a tiez nerozumiem v com je lepsi aky chapac... 🙂 🙂 🙂

vv88
6. jan 2016

Poctivo som si precitala takmer celu diskusiu a som este vacsi jelen, ako predtym. @kaktusik007 pripadne dalsie sikovne baby, ktore sa vyznate: som mierny pokrocilec, chcem nasit detom plienky, teplaky a softshellove gate. Mam 40 rocnu veritasku, je fajn, ale... Hladam stroj skor v nizsej cenovej kategorii, s naozaj pouzitelnymi overlockovymi stehmi, aby pekne sil uplety, a tiez nech zvladne aj viac vrstiev latky. Veronica optima 200 alebo janome 920? Ci nieco ine (do 200€)? Dakujem vopred.

miumia
24. jan 2016

@vv88 ahoj tak dosla si na nieco?? tiez hladam stroj ale som zaciatocnik, takze nieco jednoduche ale kvalitne

smalova
16. mar 2016

Ahojte vie mi niekto poradit pokukujem po sijacom stroji janome 601 pise sa tam ze je bez pedala mate niekto skusenost? Myslite zeby bol vhodny pre zaciatocnika

meluela
17. mar 2016

@smalova tu pisu ze ma pedal ... https://www.nej-sici-stroje.cz/sici-stroje-jano...
to ze sa da spusat aj bez pedalu je zrejme len pridavna funkcia ... kedze som tiez len zaciatocnik, netusim na co to je dobre 😉

elief
17. mar 2016

@smalova ja nemam tento stroj, ale ma tu funkciu aj moj, Janome su chvalene stroje. Na tychto strojoch sijes bud pedalom, alebo stlacis tlacitko a stroj sije sam, myslela som, ze je to blbost, ale vyuzivam, pri rovnom siti, pri vysiti dierkok, zacisteni krajov....

smalova
17. mar 2016

@elief dakujem tak uzz viem ako to funguje je tam aj pedal aj tlacitko. Este sa opytam ci.mi viete poradit.. nakoniec som si vybrala stroj veronica ceskky vyrobca ma rozne funkcie aj na vysivanie vzorov aj pismen... myslite ze si skor priplatit za drahsi aby mal tieto funkcie alebo mi staci daky lacnejsi bez tychto funkcii. Je to konkretne model veronica inspira 600

smalova
17. mar 2016

@meluela dakujem som myslela ze je bez pedala ale to tlacitko je len pridavne nuzz ja zaciatocnik 🙂

vv88
17. mar 2016

@miumia zvitazila znacka brother, typ este nemam vybraty 🙂

elief
17. mar 2016

@smalova ja mam tiez cesky stroj Lada H73a, predtym som 20 rokov sila na Lade, potom cca 3 roky na Aeg, ale srdco mi pistalo po viac funkcnom stroji. Veronica neviem pozri recenzie na heureka,zadaj typ stroja a tam Ti vyhodi aj recenzie+aj heureka.cz. Ja mam tento http://m.heureka.cz/sici-stroje/lada-h73a/

smalova
18. mar 2016

@elief dakujem pozrela som tu ladu a asi si kupim ten dakujem za tip. A ked vysivaate pismena respektive daky text pekne to vyzera? Nemozte dat daku fotecku ako to vyzera? Lebo som kukala na youtube daku bertinu a tie vysite texty sa mi dako nepacili...

leangela
18. mar 2016

ja som na vianoce kupila mamine v lidli a vraj je fajn 🙂 uvidime dokedy :p

elief
18. mar 2016

@smalova nemam nic odfotene z vysitia pismen, to su cca1cm pismena, ja vysivam mena na kozmeticke tasticky pre konkretne osoby, som zo strojom spokojna, islo mi o vysitie ornamentov, dierok, a odstrih nite, a dierok je niekolko druhov...

smalova
18. mar 2016

@elief oki dakujem pekne 😉

silviu
27. máj 2016

@sammmy19 ahoj, pozeram ze mas Janome 603 stroj, tiez po nom pozeram. nevies prosim ta poradit ci by sa hodil aj na sitie s merino upletov?

vdaka

s

pachard
5. jún 2016

ak viete po anglicky (alebo Vas prehliadac ) tak v UK robily testy 2016 http://sewing-machine-review.toptenreviews.com/

aimeecloe
23. jún 2016

Dievcata prosim poradte potrebujem sijaci stroj , ktory zvladne sit aj hrubsie veci, jemnejsie latky... DAKUJEM

janaresutikova
13. sep 2016

Ahojte.Vie mi niekto poradit,ako sa pouziva overlock na Toyota eco 34a?Dakujem

smalova
13. sep 2016

@janaresutikova ahoj ja vsetko pozeram na youtube skus si zadat how to use overlock lepsie ked clocek vidi ako ked len cita skus pohladat

janaresutikova
14. sep 2016

Aj som hľadala,ale všetko mi to príde len ako steh cik cak.Aj keď som skúšala stroj,overlock si predstavujem ako výrobné objekty látku.Ci?Ale ďakujem pekne,pozriem si youtub 😠 🙂

katkuz
14. sep 2016

@janaresutikova neviem ci dobre rozumiem otazke, ale overlockovy steh na klasickom sijacom stroji je stale len dvojnitny steh a nenahradi obnitkovacku (3,4 nitny obnitkovaci stroj - overlock), ktorym sa sije aj oblecenie ktore je v obchodoch. preto overlockovy steh na obycajnom stroji nevyzera uplne profesionalne, ale moznosa pytas na uplne nieco ine 🙂

janaresutikova
15. sep 2016

Z akého dôvodu je stroj o pár desiatok eur drahší,ked má "overlock"ako bez neho?Nechápem.Preto som vymieňala Singer bez overlock zaToyotu s
overlockom.Asi neznalosť neospravedlňuje.Smola,ale ďakujem za príspevok.

katkuz
15. sep 2016

@janaresutikova no ved pouzivat sa da aj takyto overlockovy - myslim, ze je lepsi nez cik-cak 🙂 ALE zase kto sije viac a chcel by aj obnitkovacku - overlockovy stroj, musi mat aj obycajny - to len pre utechu, ze mat len obnitkovacku je k nicomu, lebo ten zase nezosiva "obycajne" 🙂

fricula_n
19. okt 2016

Ahojte.Citam citam celu diskusiu,ale uprimne mnohym veciam som nerozumela. Mojim snom bolo naucit sa sit na stroji. Rozhodla som sa,ze si tento sen splnim. Zajtra mam narodeniny a tak si peniazky,ktore dostanem, odlozim a kupim si konecne siaci stroj...... Vobec neviem,naco sa mam zamerat.
Viem len,ze chcem sit s riflovinou a velmi rada by som sa venovala parchworkingu.
Obraciam sa teda na skusenejsich a prosim vas o rady,aky stroj mi staci?
Nepotrebujem 20 stehov,viem ze ich nevyuzijem,ale ktore su najzakladnejsie?

tajov
18. nov 2016

Ahojte. Chystam sa kupit manzelke ku sviatku sijaci stroj. Precital som zopar diskusii a clankov a preto uz mam uzsi vyber spraveny, tak dufam ze mi moc nezamiesate karty a nbudete odporucat dalsie stroje 🙂.
Najskor skusim popisat na co asi by bol stroj vyuzivany a na konci skusim uviest cenovu relaciu a favoritov, ktorych zvazujem.
Takze sitiu sa venuje cca 1-2 roky, sije vacsinou drobne veci do domacnosti a veci pre radost, napriklad rozne darceky pre blizkych a pod. Radi by sme si v blizkej buducnosti zalozili rodinku takze verim ze stroj bude pouzivat i na sitie nejakych obleceni pre pripadnych potomkov. Podstatne je, ze uz nejaky cas sije a velmi ju to bavi, takze nechcem kupovat zakladny stroj. Moja cenova relacia je cca 400€.
Inklinujem ku znackam Veronica a Janome. Veronica preto, ze manzelka sa vola Veronika a myslim, ze by to bolo pekne dostat stroj s rovnakym menom, dalej preto, ze to je cesky vyrobca a rad podporujem domaci trh a v neposlednom rade preto, ze som na znacku Veronica pocul takmer iba pozitivne hodnotenia. Zvazujem aj Janome preto, ze to je znacka s dlhou tradiciou a tiez su na nu dobre recenzie.
Stroje ktore zvazujem su 1.) Veronica Inspira 600, 2.) Janome 603 DXL alebo 3.) Janome 605 QXL (co by malo byt to iste ako 603 + automaticky odstrih nite, pevny obal stroja a pridavny stolik na patchwork/quilt).

Prosim vas teda o rady, najma ludi, ktori osobne vlastnia niektory z tychto strojov.
Chodia mi hlavou otazky typu:
Je ten orez nite u Janome 605 taka vyhoda, ze sa oplati priplatit?
Vyuziju sa tie dekorativne stehy a abeceda u Veronica 600 aj v buducnosti, alebo len pri pociatocnom osiale z poctu stehov?
Ma lepsie dostupny (Slovnesko (idealne BA) ) a cenovo pristupnejsi pozarucny servis Janome alebo Veronica?
Nekazi sa ten orez u Janome pri intenzivnom pouzivani?

Dakujem velmi pekne vsetkym ochotnym poradit.

smalova
18. nov 2016

@tajov dobry den... cez leto som mala aj ja problem vybrat stroj citala som mnoho clankov recenzii a zaujali ma funkcie ako pisete... nakoniec som vybrala stroj ktory ma odstrih nite ale nevyuzivam lebo pri kazdom odstrihu mibodstrihne aj spodnu nit a dost ma to spomaluje tak vyuzivam len orez naboku stroja... mam stroj zo 600 stehmi aj abecedu aj obrazky alle asi to bol naozaj osial z tolko stehov pouzivam len zakladne... znacky super veronica a janome aj ja som tie iste typy zvazovala ale. Nakonnic som vybrala stroj s vyssim poctom stehov ale ako vravim nrvyuzivam... stolik je fajn ked je k stroju....