Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

vivien10100
28. dec 2018

Ake mate skusenosti s pocitacovymi strojmi su lepsie? Napr LEVOVO

luciana25
23. jan 2019

K

petronellkaa
23. mar 2019

Aky sijaci stroj na svadobne saty prosim

majulikhubova
23. apr 2019

obnovujem trošku túto temu...mam v plane kupit si janome 1019 ...mate niektoré skúsenosti s týmto strojom? sijete nim aj hrubší material? a este sa chcem spytat na overlock steh,je dostatočne ok? , a este som si všimla ze je nakresleny nejak opačne? som začiatočník no mampocit ze je akosi opacne znázornený..vdaka🙂

ivett55
4. nov 2019

@zuzi0110 aký typ si kúpila?

ivett55
4. nov 2019

@danu ahoj spokojná si s janome 920?

ivett55
5. nov 2019

@denisocka boli ste v PO? Zvažujem aj ja sijaci stroj.. Poradili vám? Ak áno aký ste kúpili?

denisocka
16. dec 2019

@ivett55 už to bolo snad 100r dozadu,ale mam odtial Veroniku a sijem na nej furt , ked treba ,aj dnes . Služi mi bez problemov . Oni aj poradia

denisocka
16. dec 2019

@ivett55 kupila som Veronica optima 200

ajciatko
16. mar 2020

@sisika prosim ta aku ladu si si kupila ked deti vysivaju pismenka? ja tiez zvazujem kupit ladu... dakujem za odpoved

sisika
16. mar 2020

@ajciatko https://www.nej-sici-stroje.cz/sici-stroj-lada-...
Ahoj-presne tuto. Je uzasna! Prave sijjem desiatky rusok denne a slape ako hodinky..

montemotherone
11. máj 2020

@elief ahoj, tiež uvažujem kúpiť si Ladu h73a 🙂 Ako si s ním po rokoch spokojná? Odporúčaš? Chcela by som sa spýtať na hlučnosť. A používaš aj dekoračné stehy? Čítala som, že ak má stroj cela rôznych stehov a často sa prehadzujú, musí to byť ozaj kvalita aby sa "nerozhasil". Mňa zaujímajú aj práve tie dekoračné a abeceda

elief
11. máj 2020

@montemotherone stroj mám práve 4,5 roka, a do dvoch dní príde domov zo servisu, som s ním spokojná, teda verím, že bude ok aj po oprave, oprava robená v záruke, uznaná, kuriér prišiel pre stroj aj ho donesie.. šijem dosť, pre seba a svoju rodinu... Toto bol prvý problém s ním, kúpený bol v Čechách, poslala som mail o probléme, hneď na druhý deň volali, ďalší deň bol kuriér preň, to bol veľkonočný týždeň, a tehtoročny, zo zavretými hranicami, a všetko prebehlo ok...

montemotherone
11. máj 2020

@elief využívaš aj dekoračné stehy? Vyzerajú pekne? A prosím ťa aká porucha sa objavila?

elief
11. máj 2020

@montemotherone áno, ja využívam všetko, áno sú pekné, nieje to veľké... Stroju odišla asi elektronika, on šil, ale len rovno, nereagoval na zmenu programu, mám to vymenené, záruka na toto vymenené by zasa mala trvať 5 rokov, keďže je to vymenené, no veď čakám, čo bude v papieroch, ale teda prístup servisu ukážkový... Zatiaľ som spokojná, snáď po výmene bude fičať zasa ako predtým

montemotherone
11. máj 2020

@elief a ešte prosím ťa, ako je hlučný? a vôbec ma zaujíma taká "ľahkosť ", jemnosť pri šití. Oni sa predsalen zaoberajú hlavne priemyselnými strojmi. V byte o polnoci to zvládne? 😁 Je predsalen ťažký, celokovový tak sa spolieham že nerachotí celý stôl pod ním 🙈

elief
12. máj 2020

@montemotherone oproti predchádzajúcemu stroju je tichý, aj oproti môjmu obnitkovaciemu stroju...

montemotherone
12. máj 2020

@elief Super, ďakujem krásne za ochotu 😊🥰

elief
12. máj 2020

@montemotherone už je po servise doma, keď odskúšam, ozvem sa...

januska20
12. máj 2020

@elief pridávam sa do tejto diskusie 😉

elief
12. máj 2020

@montemotherone
@januska20 dievčatá stroj vyskúšaný, šije zasa ako má, muž hovorí, že toto je najtichejší stroj aký som mala... Servis z Nejšici stroje.cz absolútna spokojnosť... Takže, keď budem zasa šiť sa ozvem či je ok, teraz som len krátko preskúšala

elief
12. máj 2020

@januska20
@montemotherone tuto posielam foto, bledá látka prišla zo servisu, ja len tak na rýchlo zhora biela, zdola čierna cievka...

sisika
12. máj 2020

@montemotherone pripajam sa s chvalou na Ladu-mam ju uz druhy rok a naozaj skvely stroj za vybornu cenu,ked zoberiem do uvahy funkcie a moznosti. S prehladom zvlada sj moje zaciatocnicke chyby,teraz zvladal sit cele hodiny denne ruska a v pohode... odporucam ... ozdobne stehy vyuzivam,nie casto,ale obcas sa hodia - lemovala som nimi napr.jednofarebne ruska....

montemotherone
13. máj 2020

@elief akurát som objednala 😊 Poviem ti, včera ma už z toho bolela hlava.

Tak také malé zhrnutie po mesiaci rozmýšľania, pre ostatných. Poslední vo výbere boli Lada H37A (430€) a Brother Innov is A150 (515€) Keďže som chcela aj tú abecedu na vyšívanie a Brother ponúka 3 typy. Inak sú vo výbave dosť podobné. Lada má v cene aj prídavný rozširujúci stolík a možnosť nastavenia prítlaku pätky (pre jemnejšie aj hrubšie materiály) Po všetkých tých recenziách ktoré som si prešla a zvažovaní som objednala Ladu 🙂 (a vôbec nešlo len o cenu stroja 😉
Lada mi z toho vyšla ako silnejšia (na prešitie hrubších látok, rifloviny....) a okrem možnosti nastavenia prítlaku pätky, oslovila ma vôbec filozofia firmy, neustále zdokonaľovanie a starostlivosť o zákazníka aj po predaji (o ktorej som sa dočítala aj v českých recenziách) + určite lacnejší servis a náhradné diely (čo je pri stroji veľmi dôležité). Už len pri pätkách, ktoré som si doobjednala to bolo vidieť. Kúpila som to priamo od Čechov (https://www.ladasicistroje.cz/) pri slovenských predajcoch som si prečítala záručné podmienky a prišli mi dosť prešpekulované 😕 , resp. podľa hesla- už sme na vás zarobili, kašleme na vás 😕
Inak sa dosť predávajú a čo sa vyrobí hneď aj ide von. Na Slovensku ich ani nemali skladom, že sa práve predali, ďalšie o týždeň a tak... U niektorých Čechov zase koncom júla. Zato Brotherov je všade plno 😉 To tiež o niečom hovorí. Mňa osobne veľmi nepresvedčia rôzne rebríčky a testy... peniaze hýbu svetom 😉 Skôr konkrétne skúsenosti ľudí. O Lade sa toho veľa nepíše, ale to čo som našla je všetko pozitívne. Najviac ma asi presvedčila caramilla https://www.caramilla.cz/jaky-vybrat-sici-stroj/ 😉 Má skúsenosť s viacerými strojmi a pre mňa a moje vyšívanie bola kľúčová veta, že "pokazila brother, lebo na ňom veľa vyšívala" 😊 Takže som stavila radšej na silu a výdrž a teraz budem 5 rokov vkuse vyšívať a testovať 😁

montemotherone
13. máj 2020

@elief ďakujem krásne za skúsenosti. Tie stehy sú ozaj pekné, hlavne na tej plnej výšivke je vidieť aká je úhľadná a neťahá látku 😊 júúj už sa na ňu teším

montemotherone
13. máj 2020

@denisocka Veronica má tiež dobré recenzie, ale vraj sa momentálne zastavila výroba 🤷‍♀️

sisika
13. máj 2020

@montemotherone myslim,ze si sa rozhodla vyborne a budes spokojna. Prajem Ti vela nadhernych chvil pri siti a mnoho krasnych vyrobkov ☀️,nech sa Ti dari 🧵

montemotherone
13. máj 2020

@sisika vďaka 😊❤ aj tebe

elief
13. máj 2020

@montemotherone šťastné kilometre šitia prajem... Ja mám ešte zálusk na obnitku Lada, snáď sa mi to podarí 🙏🙏🙏

tereziatko613
20. sep 2020

@elief prosim vas o skusenosti s funkciou overlocku na lada h37a? Resp. Ak sijete s pruznymi latkami, ako sa sprava? Pritlak patky funguje spolahlivo...