Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
3. feb 2012

@k8ty tam mala sesterka svadbu, jedlo bomba, len neviem, ci nie je nad nase pomery, kedze vyvalime 160eciek za kurz plus matros 😀 😀 😀

olivova
3. feb 2012

@k8ty - idem to skopirovat, zabudla som ta nominovat 🙂
tak znova otazka z 12:05 :
takze - najskor usijem stvorce - 12 rovnakych , kolko sa medzinarodne nechava na svy? tych 1,5 cm? alebo len 0,75 cm?
Dalej - ked ich budem mat, poslem ich tam, a zaplatim este 10 e. A potom co? Mam cakat, ze mi niekto znova posle dake stvorce spat ? a z toho potom usit quilt? a ked ten quilt usijem - co s nim mam potom robit? Pise sa tam, ze poslat len foto....Ten mi potom ostane?

olivova
3. feb 2012

@bezaz - figa mam, ale tak, ak to zaplatim, snad do marca to manzel predycha....dufam 😀
od pondelka nastupujem do novej prace, tak celkom nie je nadseny, zeby som odpalila dva vikendy.... aj tam cestujem daleko...

bezaz
3. feb 2012

@olivova jej mas robotku? si sa nepochvalila, davaj, co to je? 😵

k8ty
3. feb 2012

@olivova Prepac, nevsimla som si tu otazku.. pisu tam iba 31,5cm v neukoncenom stave, ale predpokladam, ze budu chciet 1,5 cm na svy tak, ako chceli aj do Tokia. Ked ich budes mat, posles spolu s pohladnicami do Mnichova, od 1.4. budu prerozdelovat bloky a potom ti 12 roznych poslu naspat. Z tych si usijes deku a nechas si ju pre potesenie 🙂

k8ty
3. feb 2012

@bezaz to je pravda, ze to nie je super lacne, ale podla mna ani tie fastfoody v poluse nie su lacne a je to humus 😝 Ked si dame iba cestoviny a nejaky napoj, vmestime sa do 15e: http://www.molorestaurant.sk/jedalny-listok.php. Ale chapem, ze 15 navyse k tym 160 je uz dost. Tak necham vyber na vas..uz mi chybaju len tie datumy

bezaz
3. feb 2012

@k8ty mne je to v zasade jedno, v restike som naposledy jedla na oskarove krstiny v july minuleho roka 😀 tak si to mozem uzit, ale zalezi, co povedia @troll a @olivova 😉
termin, prvy weekend 10.-11.3. a druhy 17.-18.3. od 10 do 17 myslim

k8ty
3. feb 2012

@bezaz Dakujem, zapisujem. Zatial tam nic nemam, takze super. Pridala by som sa k vam v sobotu.. alebo obidve soboty 😉

seminkads
4. feb 2012

konecne som sa vzchopila nieco usit, potah na postel pre malu a vybava do postielky pre nasu Lizu (Natalkina babika) paplon,vankus a matrac

lussy23
5. feb 2012

@seminkads nádhera

franina
5. feb 2012

dievčatá aj ja už mám prvého koníka hurááá .... len ako Vám ukázať ? 😒

ludik3
5. feb 2012

Ahojte dievčatá,
ak dovolíte pridám sa ku vám. Ste veľmi šikovné všetky do jednej, doteraz som každý deň ku vám nazrela a prečítala si, popozerala obrázky a dnes sa ku vám pridávam. A prinášam aj niečo na pozretie. Síce niektoré, čo chodíte na mmb, tak ste už videli, ale aj tak pridávam moju prvú bábiku Adelku a druhá Matúško s Brumkom je ešte v stave rozšitom. Majte sa krásne...

bezaz
5. feb 2012

@franina noooo sem sa foto 😀
@ludik3 jeeej tie nepoznam, super 😵
ja po dlhom case cosi, tilduska pre kamosku

k8ty
5. feb 2012

@bezaz @ludik3 @seminkads kráááásne bábiky a prikrývky ste ušili dievčatá 😉 Ja som konečne dokončila levanduľové vrecúška, z ktorých som vám minule kúsok ukázala - tlačili sme motívy priamo na látku. Priznávam sa bez mučenia, nerada šijem krivky 😕

sammmy19
6. feb 2012

Ahojte, krásne veci ste zas posili! 🙂 Obdivujem! ja som sa tiez trochu cinila pri sijacom stroji a konecne som tie veci nahodila aj na blog (vsetko mi teraz velmi dlho trva, porod je uz bliiizko, takze sa snazim pripravovat aj na to🙂. Tak ak chcete, pozrite - je to teda zasa vsetko len o zvieratkach, nejako sa mi nic ine nechce skusat 🙂
http://www.chvilkapremamu.sk/2012/02/kym-sa-zme...

troll
6. feb 2012

@seminkads krasne super 🙂
@bezaz tilduska sa mi velmi paci,velmi sa tipodarila a ma super uces 🙂
@k8ty perfektne 🙂
@ludik3 super 🙂

lussy23
6. feb 2012

@ludik3 krásna je Adelka @bezaz krásnučká tidla
@k8ty - krásne srdiečka

k8ty
6. feb 2012

@k8ty Spytala som sa na tie svy v medzinarodnom swape priamo organizatoriek. Napisali, ze na svy je nechanych spolu 1,5cm, cize 0,75cm na kazdej strane.. idem to este dopisat do prispevku

k8ty
6. feb 2012

@olivova Stanka, ta odpoved vyssie, co som ju poslala sama sebe 😀 , bola urcena tebe 😵

vera21
7. feb 2012

@olivova
@bezaz
@lussy23
@k8ty Dakujem za kompliment 🙂 tesim sa z neho ...Kati, dala som fotky aj na ten Flickr - len asi ich je tam moc, ci nie ?

vera21
7. feb 2012

@seminkads krasna deka ! aj postielkova vybava 🙂
@ludik3 Adelka je kraaasna ! Velmi podarena.....sa mi paci, ked niekto sem hodi aj inu babiku ako Tildu 😀
@bezaz vidim, ze si skusala ti zavinovaciu koselu z Tilda Atelieru - pekne to je !
@k8ty pekne si tie krivky usila - som nasla akurat vcera na MMB nejake A4 platno, co sa da na to tlacit ....

vera21
7. feb 2012
bezaz
7. feb 2012

@vera21 vladi, no jo, zatial som myslim este nesila rovnaku tildu 😀 sice hej, zupanovu 😉 inak tie latky - asi by som do toho sla, tych nikdy nie je dost, ni? aj postovne je friendly

vera21
7. feb 2012

a este premyslam objednat filc tu : http://www.ebay.co.uk/itm/Wool-Mix-Felt-50g-Pac...
je tam mix farieb, kusov od do
a myslim, ze cena je ok..Vyrabam tie valentinske sponky osto6

vera21
7. feb 2012

@bezaz tie stvorceky som objednala, chcem sit deku a dufam, ze to bude narezane rovno a nie ako odo mna 😀

k8ty
7. feb 2012

@vera21 vobec ich nie je vela, uplne v pohode 🙂 Som vdacna za kazdu, zatial tam toho nie je nejako vela. ..tie krivky.. ked vyzeraju dobre, je to fajn. Mna na tom stve hlavne to, ze sa to musi sit tak strasne pomaly a aj tak nie su dokonale. Chce to cvik, ale asi na to nebudem mat nervy. Pred chvilou si jedna kamaratka objednala hned tri, tak manzel zistoval, ci ideme usit dalsie, ale vobec sa mi do toho nechce..

bezaz
8. feb 2012

@vera21 jaj uz si objednala? a kolko tam maju dodanie? lebo z juznej koree, ci odkial to pojde 😅

vera21
8. feb 2012

@bezaz neviem, ja bezne objednavam cez ebay aj z Ciny aj z Korei - niekedy mi to pride za 5 dni, inokedy za tyzden a najdlhsie asi 3 tyzdne slo - to boli crocsy cizmy 🙂 takze uvidim - uz mi napisali, ze je to poslane, tak som zvedava, ze co to pride...jaaaaaaaaj, a este som pred Vianocami objednavala take tie zvieracie ciapky a teda prisli az treti januarovy tyzden. No, ale hlavne je, ze prisli 🙂 🙂

vera21
8. feb 2012

takuto sovu mam :
http://www.ebay.co.uk/itm/Cartoon-Cap-Owl-Handm...
pozri na tu cenu + postovne 🙂 no a niektore su aj bez postovnehoo..no, nekup to !

bezaz
8. feb 2012

@vera21 aha, lebo som sa na to namotala a hlavne ta cena, nemam slov 😅 k tej capici, je to peklo, si zober, kolko je za tym roboty, ked baby u nas to hackuju, aj matros kolko stoji, tak to musia vyrabat fakt otroci, co su happy za 2centy za capicu, ako clovek je hamizny, ale kedze sama uz ako tak dokazem ocenit hodnotu vlastnej rucnej prace, toto mi pride strasneeeee 😅 🙄