Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

troll
17. feb 2012

ja som konecne dosila darceky 🙂

troll
17. feb 2012

@bezaz Ahoj!ako si sa rozhodla,objedname to spolu? 🙂

lussy23
17. feb 2012

@vera21 krásny aj žirafa @troll níádhera. Aj tie ovečky sú šité?

troll
17. feb 2012

@lussy23 nie ovecky su kupene,to je keramika 🙂

k8ty
17. feb 2012

Žienky, potrebovala by som od vás radu. Chcem olemovať ružovo-hnedý obrazec (inak to nazvať neviem 😅 ), ale nie som si istá, či sa táto zelená k tomu hodí. Prehľadala som všetky svoje látky v hnedých a ružových farbách, ale nič sa mi nepáčilo. Potom som si spomenula, že mám ten istý vzor v zelenom. Čo vy na to?

bezaz
18. feb 2012

@k8ty podla mna supis 😉
@troll adi, objavila som uplet v nasej samorinskej galanterke, nie je sice moc telovy, skor taky opaleny look, ale je skoro taky, ako mam latku od alinky na tildusky, tak ho asi kupim, stoji 8,90 alebo tak, ale 175cm sirka..
inak baby, normalne som v soku, v samorine v galanterkach normalne ze komplet sortiment Prym 😲 😲 doteraz som sa nejak o to nezaujimala, ale teraz koli kurzu som pozerala, co sa da zohnat a ujco ma v predajni aj butonky, plastove aj kovove, dierkovace, puky, atd 😲 😲 😲 😀 😀 😀

k8ty
18. feb 2012

@bezaz dakujem! 🙂

troll
18. feb 2012

@k8ty pasuje,pouzila by som ju 🙂

troll
18. feb 2012

@bezaz super napad,pojdem ja tiez do Peznka su tam dve galanterky a v jednej mala teta uplety,ale farebne,ale pozrem ked nic neobjavim, objednam v Textimanii 🙂

senoble
19. feb 2012

ahojte prosim poradte,ake lepidlo na latku?

k8ty
19. feb 2012

Dievčatá, otázočka: kde kupujete takú kovovú vecičku na regulovanie dĺžky ramienka na kabelke? A ako sa to normálne volá? 😅

senoble
20. feb 2012

@bezaz Dakujem,vyskusam🙂

zabka88
20. feb 2012

@k8ty bré ránko, ďakujem za látočky, idem si dnes po ne na poštu 🙂 peniažky došli?

k8ty
20. feb 2012

@zabka88 áno, došli, ešte v piatok, takže je to dobre načasované 🙂 Ďakujem! Som zvedavá, či sa budú látky páčiť (aj keď verím, že áno 😵 )

snehovavlocka
20. feb 2012

@k8ty na nazov si teraz nespomeniem,ale mavaju to snad v kazdej galanterke(ak myslime to iste) 😉

snehovavlocka
20. feb 2012

@ankan dik za super navod na sal, neviem,ci take tricko teraz najdem,ale za pokus to stoji 😉 😝 😝 😝

bezaz
20. feb 2012

@k8ty http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11347235&tab=6
@snehovavlocka no u nas v galanterkach maju vselico, ale kovove skracovadla nemaju a vraj ich ani nemaju kde objednat 😲

k8ty
20. feb 2012

@snehovavlocka uz mi poradila lusil.. vola sa to Skracovacia spona, pracka alebo skracovačka na pútka tašiek 😉

stardust
20. feb 2012

Dievcata, musim bezpodmienecne pouzit vlizelinu na detske nohavice, ked to stoji v navode, alebo ju mozem vynechat? Uz sa mi nechce ist do obchodu
@troll
@bezaz
@zabka88

snehovavlocka
20. feb 2012

@bezaz tak to som este nepocula,i ked je pravda,ze uz som to davno nekupovala.ale v PO v jednej galanterke ich mali aj normalne vystavene 😝

olivova
20. feb 2012

@k8ty ja pouzivam zasa tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11281492&tab=7 😉
Ta zelena je k tomu obrazcu dobra...sa mi paci ta kombinacia...

@stardust - vlizelin by mal velmi jemne spevnit tu latku..kde ho treba podla navodu?

olivova
20. feb 2012

@vera21 a kde mas na elzu nohavice???

k8ty
20. feb 2012

@olivova @bezaz @snehovavlocka Dakujem za rady! Este nie je iste, ci taku kabelku budem sit, lebo sa to zda tej babe, co si ju chcela dat usit, drahe. Ale aspon budem vediet do buducna.

k8ty
20. feb 2012

@olivova uz som tu zelenu prisila 😉 uz len obruba a je to hotove 🙂

stardust
20. feb 2012

@olivova vies nemecky? Lebo slovensky neviem ako sa to povie:vnutorny Bundstreifen (ten pas hore na nohaviciach, kde sa prisiva gombik a co nas tlaci, ked sa velmi dobre najeme) a vonkajsie Taschenklappen (to, cim sa zatvara vacok)..sorry, za to vyjadrovanie ako primitiv ☹

olivova
20. feb 2012

@stardust - to je v poho...Ak tam ten vlizelin nedas, mam taky pocit, ze sa ti bude ten pas dost rolovat a nebude pekne sediet. jednoducho namiesto toho, aby si to mala pekne - vystrete, uhladne, bude to dost pohuzvane a aj sa to huzvat bude.... Priklad - Ak je ta latka prilis tenka, bez vlizelinu by som asi nemala odvahu urobit tam krasnu gombikovu dierku (aspon moj stroj to neberie, latku mi zatlaca), a ked ju podlepis, vysijes ju uplne krasne....takze to zhrniem - on tu latku spevni tam, kde treba (prirovnam to ku kabelke - bud vystuhu nepouzijes, mas z nej "vreco - nie z kazdej samozrejme;, alebo pouzijes vystuhu a je z toho krasna kabelka )....
V podstate zalezi na tebe...Ak chces, mozes skusit bez vlizelinu co ti to urobi (nakoniec su len detske) , len aby si potom nenadavala, ze si bola leniva ho ist kupit 😀 😀 😀 - priznavam, ze ja som to este neskusala , cerpam len zo skusenosti aplikacii v patchworku. Ale teraz ma napadlo - ked som vlizelin nemala, podsila som to obycajnou pevnejsou bavlnenou latkou - tak mozes vyskusat tie casti podsit dakou latkou este preistotu, aby tam nieco bolo...

ankan
21. feb 2012

@k8ty ja by som sa opýtala v brášnárstve...

k8ty
21. feb 2012

@ankan Ďakujem Anka. A máš aj typ, kde je v Ba brašnárstvo? 🙂

stardust
21. feb 2012

@olivova dakujem...radsej nebudem leniva, lenivost nie je vzdy zarukou spokojnosti a pokroku 🙂