Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sammmy19
2. feb 2013

ahojte, pridavam este nedavno usite babiky🙂

siouxsie
2. feb 2013

@sammmy19 krásne, vyzerajú tak sladučko 🙂

siouxsie
2. feb 2013

Láskyplná srdiečková dekorácia 🙂

bezaz
2. feb 2013

@agave na mimibazare je kopec navodov 🙂 pripadne na pintereste, youtube, atd, zalezi len, ake chces robit 🙂

bezaz
2. feb 2013

@sammmy19 su uzasne, aj ja som si jednu spichla, chcela som vyskusat, ako sa bude sit 😉 len teda oci malovane

bezaz
2. feb 2013

par veci za posledny mesiac..
deka pre sesternicinu dcerku, povodne zamyslana k narodeniu, no Danka ma uz 6 mesiacov 😝 satenova kabelocka pre segru, priletela na tyzden na slovensko, tak aspon malickost.. a sladka kabelocka, sila som ju, ze na predaj, vsetci chvalia, nikto nechce kupit 😅 tak asi ostane nasej ninke

sammmy19
2. feb 2013

@bezaz - teeeda, perfektné veci!!! ja obdivujem, keď niekto dokáže aj také funkčnejšie veci ako tašky, deky a tak🙂 ja furt len tie hračky akosi dokola šijem🙂)) A tá bábika je krásna! Aj ja som im oči i ústa maľovala farbami na textil, ale teda ako vidíš, som to vzala pomerne jednoducho 😀

sammmy19
2. feb 2013

@siouxsie - krásne srdiečka!

editpiaf
3. feb 2013

@monalisatko No ja zatial pouzivam iba klasicky rovny a endlovaci na okraje latky🙂...Jej a idem hned pozriet tu stranku, nech to chodi aj mne:D. Prvotiny su hotove, uz som ich sem davala, tak nechcem dvakrat, no babika je na strane 178, macicka 177. A velmi ma to chytilo, tak urcite nie su posledne🙂 Esteze mam dievcatko, tak mam pre koho vyrabat...
@agave zavisi od toho ake chces, ci po celej hlavke, tie sa nasivaju rucne,alebo sa navazuju na akoby na paruku,alebo ti stacia jednoduchsie...tych navodov je strasne vela...
ja som robila podla tohto navody- uplne easy, len som mala tensiu strapatu vlnu, tak som robila po dva rady na seba... http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8870
Navod na vlasy pre anjelku: http://usimesiniecopekne.blogspot.sk/2011/06/an...

https://www.youtube.com/watch?v=61cV7TxF-K8


https://www.youtube.com/watch?v=j4VgS2IUMYw
monalisatko
3. feb 2013

@editpiaf jeeej, super na prvotinky. Ja ani neviem či to dokážem, ale budúci týždeň pokukám nejaké úplne jednoduché návody a niečo skúsim. Aj ja mám dcérky + ešte neterky, takže bude pre koho 🙂 Som zvedavá, či sa niečo z tých lekcií naučím 🙂

snehovavlocka
3. feb 2013

@bezaz paradne, a ta satenova tasticka je teda riadny luxus 😝
@siouxsie milucke srdiecka
@sammmy19 no comment 😝 krasne ako vzdy 😉

siouxsie
3. feb 2013

@sammmy19 ďakujem, teším sa moc, že sa páčia 🙂

siouxsie
3. feb 2013

@bezaz tak tá kabelka s ružičkou, tak to je dovi - dopo 😉

fatima30
3. feb 2013

@siouxsie 😀 😀 😀 😀
to babatko je uplne perfektne este som ani nevedela ze kto to robil a hned som si myslela ze ty zase si nesklamala 😀 😀 😀 sikulka

fatima30
3. feb 2013

@bezaz
nemohla by si sem hodit link na tu kabelku je krasne jedna aj druha ale chcela by som na tu druhu 🙂 dakujem

fatima30
3. feb 2013

kočky ja sa chcem opytat je niekde na youtube ako sa siju kabelky........babiky .....???????

miska22200
3. feb 2013

žienky chcela by som spravit domček z obrusu (taky čo date na stôl ako obrus a su tam okna atd....alebo nejaky ušity domček,nevite mi poradit nejaku stranku na inšpiraciu? @bezaz ty by si nevedala,maš super prehlad vstrankach,neviem to najst ☹

bezaz
4. feb 2013

@fatima30 na mojom blogu pozri 🙂 stitchesforjoy.blogspot.sk ja som si ho prisposobila, lebo original je mensia
@miska22200 myslis taky umelohmotovy? myslim, ze na pintereste som nieco videla 😉 skusim ti pohladat, len tam sa dost zle vyhladava, tym, ze ludia si do popisu davaju nepodstatne veci, akoze pekne farby a pod 😅

fatima30
4. feb 2013

@bezaz
dakujem ale tvoja je krajsia 😀 😀 😀

bezaz
4. feb 2013

@fatima30 😀 dik, ale postup je tam pekne nafoteny, vysvetleny, takze od toho sa odpichni, vymysli si rozmer, kvetinku alebo bez.. inak ja som rozmyslala aj nad hackovanou a pod.. moja je tylova, s organzou je podla mna vacsia robota, tyl nemusis opalovat, aby sa ti neparal 😀

dudri
4. feb 2013

Ahojte

kúpila som bavlnenú látku celé balenie 5metrov a šírka 140cm.
pre seba 2m,
zostala 3m.
Nakupujúca predtým mala záujem, ale rozmyslela , že nechce.
Ponúkam
kto chce 1meter- ale treba aspoň 3osoby,
alebo 1,5m -2osoby
3m-1osoba.

fatima30
4. feb 2013

@dudri
a za kolko?

fatima30
4. feb 2013

@bezaz
hackovana nie je problem akurat malemu hackujem klobucik 😀 😀 😀
len chcem strasne sit ale odkedy sa mizasekla tak neprijemne ta nitka v spulke v stroji tak sa bojim ze sa mi to znova stane len ja by som fakt chcela nejaku kabelku,aj prestieranie aj kosik na chleba........len zacat
a kde sa kupuje ten meter co mas na stole?

bezaz
4. feb 2013

@dudri ahojcek, uz si sa dlho neukazala, ako sa drzite? latka je pekna, urcite by sa hodila, aka je cena? 😉
@fatima30 a aky meter? teraz som nejak mimo 😲

fatima30
4. feb 2013

@bezaz
prepac pytala som sa dudri na cenu tej sovickovej latky 🙂

fatima30
4. feb 2013

@bezaz
jaj uz som pochopila co sa pytas 😀 😀 😀 😀 😀 to bolo to pravitko co si mala na stole na tvojom blogu
ale to bolo asi na patchwork

bezaz
4. feb 2013

@fatima30 jaj, ano, ak som tam mala nejake pravitko, tak patchworkove, ale je dobre na vselico 😀 resp na vsetko, co potrebujes odrezat rovno 😉

snehovavlocka
4. feb 2013

@fatima30 ja mam tiez pravitko na patchwork a neviem si ho vynachvalit,teda mam aj s rezacom a podlozkou- ohromne to urychluje a pri troske cviku aj ulahcuje "strihanie". mam ho asi len nejakeho pol roka,ale robim na nom stale (nielen patchwork)

ludik3
4. feb 2013

@dudri aj ja chcem vedieť cenu za 1 meter 😉

dudri
4. feb 2013

@bezaz no pravdaze som tu nechodila. nasla som nove hobby :hackovanie