Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lienok1
30. apr 2013

no, nemala by som prezrádzať výrobné tajomstvo 😀 😀 😀 ...stavba tela je z opracovaného polystyrenového výlisku, ktorý prispôsobujem strihu...aby telíčko bolo mäkšie, príde na rad rúno...a tá záťaž-oceľové guľôčky, matice, zapracované do chodidla...a príčesky väčšinou zoženiem na bazáre-ako sú klipy, umelé parochne...zdajú sa mi jemnejšie ako tie číňakovské...🙂

lienok1
30. apr 2013

@bezaz opis je vyššie v príspevku...a stíhať to musím, aj pri deťoch...som típek, čo nepovie "NIE", keď si niekto o niečo napíše...a robím to rada...a to ešte pletiem, háčkujem, šijem deckám a kooooooopec iných objednávok vyhotovujem...som zavalená každý deň....chce to len organizáciu času a dá sa to....tvorím väčšinou večer a v noci...🙂

bezaz
30. apr 2013
sygy
30. apr 2013

@bezaz Moc dekuji, jsem v šití uplný začátečník, vyrábím převážně šperky z polymeru, tak jsem zvedava jestli to podle odkazu zvladnu 🙂 Moc děkuju 🙂

lussy23
30. apr 2013

@lienok1 prenádherné! waw odkial ste zohnali tie ,,pravé" vlasy?

lienok1
30. apr 2013

@lussy23 sledujem bazáriky a e-shopy...vždy niečo zoženiem, ako sú príčesky, klipy, a podobne...u číňanoch a v ľudovkách mávajú umelé parochne, ale tie sa mi zdajú dosť tvrdé a neformovateľné...

rozarka65
1. máj 2013

Ahojky,nemáte náhodou návod na ušití klobouku? Včera P. dělal s Aninkou čarodějnický klobouk ze čtvrtky a krepáku a trochu zmohli...tak mne napadlo,že bych na příští rok ušila...

dudus16
5. máj 2013

@snehovavlocka prosím ta odkiaľ máš strih na macika ?

mates22
7. máj 2013

ahojky, zatím jsem se sem chodila jen kochat, nějak se mi nedostává času a když ano, tak spíš spíchnu nějaký hadřík na děti, ale teď jsem tvořila svůj první polštářek, tak se pochlubím, je to pro mamku k jejím polštářkům na sedačku, stejná látka (takže ne uplně ideální, chtělo by to menší vzor, ale bylo to dané 🙂 ), snad potěší. Sovička je oboustranná, z každé strany jiné barvy, tak, aby mohla měnit 😀 . Ale bavilo mě to, třeba ještě něco časem přidám.

snehovavlocka
7. máj 2013

@dudus16 to je tilda. ak ti pomoze,tu je strih:

kattrinnka
8. máj 2013

Žienky, potrebovala by som strih na mimi čepček, nemáte niektorá? Akosi nemôžem nikde na nete najst ☹

mates22
10. máj 2013

@kattrinnka myslíš takový ten klasický čepeček z plátna na zavazování? Tak na ten střih nemám, já dělala vždy jen z pleteniny, aby to trochu pružilo, dá se sehnat i slabounká. Pár postupů a střihů http://captaincrafty.com/2011/06/recycled-t-shi... by myslím šel i z toho plátýnka), http://www.makeit-loveit.com/2011/02/knit-recei..., klobouček http://www.purlbee.com/the-purl-bee/2009/6/20/m... a tohle klasika http://rosylittlethings.typepad.com/posie_gets_... je to bez střihu, ale je to jen o středovém pruhu a tvar těch boků se dá nakreslit od ruky..............

angela1981
10. máj 2013

Nasa nová kamoška 🙂

kattrinnka
11. máj 2013

@mates22 Dakujem, popozerám 🙂

mates22
11. máj 2013

@kattrinnka není zač, jen teď koukám, že první odkaz vzal i závorku, takže ten nepůjde rozklik, tak překopírovat jen do závorky (ten............., omlouvám se 🙂

silvie_z
11. máj 2013

mamči, prosím o radu - nevíte o nějakém eshopu, kde mají bavlněné nebo viskózové úplety se vzorem? omlouvám se, asi to sem úplně nepatří, ale nevím, kde jinde se zeptat. chci je na šaty pro sebe a zatím jsem našla na úpletech spíš dětské vzory. moc děkuju 🙂

katkuz
11. máj 2013

@silvie_z trošku sa votriem 🙂 lepsie ti odpovedia v teme šijeme latkove plienky, vložky, vlniaky.... aj kde su vyhodne ceny a tak, cesku viem len jednu batani.cz, nieco malo aj na slovenskej stranke - detivbavlnke.sk (tam je dobre postovne i do CR) ale ako pisem v tej teme su baby proficky 🙂 🙂 🙂

silvie_z
11. máj 2013

@katkuz díky, zkusím 🙂

fatima30
12. máj 2013

kockyy z ktorych zahranicnych stranok cerpate strihy na oblecko,dekorane veci tasky.........................preinstalovali mi pc a stratila som vsetky linky..................

bezaz
13. máj 2013

@fatima30 sak chod na pinterest a uz nic ine nepotrebujes 😀

fatima30
13. máj 2013

@bezaz 😀 😀 😀
ja neviem ako zadam pinterest.com a hotovo?

bezaz
13. máj 2013

@fatima30 sikulka 😀 😀 😀

fatima30
13. máj 2013

@bezaz 😀 😀 😀 😀 vsak som blondina 😀 😀 😀

fatima30
13. máj 2013

@bezaz
mne to nechce prihlasit

bezaz
13. máj 2013

@fatima30 browsovat mozes aj bez prihlasenia, ak chces mat nastenky a tak, oni ti schvaluju registraciu, neda sa hned prihlasit, poslu ti potvrdzujuci mail 😉

fatima30
13. máj 2013

@bezaz
uz som sa tam prihlasila neporadis ako to tam sparvne zadat aby mi tonaslo????dakujem

stanislavao
13. máj 2013

prosim, nemate niekto nahodou strih na usitie papagaja? ? ? Dakujem.

bezaz
13. máj 2013

@fatima30 tam mas okienko search a uz len zadas, co chces hladat 😉 teda inak neviem, co mas na mysli

fatima30
13. máj 2013

@bezaz
no ty si mi teda poradila uz som zavisla 😝 😝 😝 😝

mates22
13. máj 2013

@bezaz na pinterest musím mít nějakou sociální síť, či?