Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
6. aug 2009

trosku som tvorila... akosi ma v poslednej dobe znovu uchvatilo servitkovanie
http://www.lusilka.webgarden.cz/decoupage-a-ine...

a skusala som rypnut aj do vyrezavania 😅
http://www.lusilka.webgarden.cz/vyrezavanie/vyr...

a vy ako zienky? nikomu sa v takom teple nechce tvorit? 😉

angelik
6. aug 2009

aniel, krasna babika

lusil, najma tie dozy su uzasne 😵
ja od kavy vyuzivam najma na susene caja, a to som radej, ked ostanu priesvitne (ale tiez som rozmyslala o servitkovani) kedysi som si robila ochutene oleje a tie som zdobila, len bol problem, ked som ich chcela umyt, takze zostavam pri cistych

ja nejak nestiham tvorit, mala spi coraz menej a pri nej sa neda
ale s chlapcami sem-tam nieco robime, minule tych kofolovych skriatkov, ako su v reklame, ale nemam odfotenych, a spravila som nejake satky, ale tiez som zabudla odfotit

ale rada sa popozeram na vytvory inych
a tie babiky su neskutocne, mozno by som sa tiez mala pokusit 🙂

lusil2005
autor
6. aug 2009

angelik ked tu flasku dobre nalakujes tak ju mozes kludne umyvat ked sa zaspini od oleja alebo od hocicoho ineho. ten lak je velmi odolny.

angelik
6. aug 2009

a cim to lakujes? akrylovym? mam nejaky kupeny z hobby obchodiku

lusil2005
autor
6. aug 2009

nie ja lakujem pam lakom. kupujem ho normalne vo farbach-lakoch, a je nezavadny, vhodny na detske hracky a nabytok. je to vlastne lak na drevo.

ka4
6. aug 2009

lusil ked lepíš na flašu servítku tak ju lepíš s herkulesom alebo musíš mať nejaké špeci lepidlo

angelik
6. aug 2009

lusil dik 🙂
ka4, ja som pouzivala specialne lepidlo na decoupage

atrami
6. aug 2009

Možem sa k vám pridať?

Hračky moc nešijem, skor oblečenie deťom.
Od malička som šila bábikam, tak som dúfala,že budem mať dcéru.
Zadarili sa 3 chlapci. 😀

lusil2005
autor
6. aug 2009

ka4 aj ja pouzivam decoupage lepidlo. koh-i-noor. vyjde cenovo asi tak ako herkules. herkulesom lepim len ked zehlim na rovne plochy.

atrami vitaj u nas! to mate doma vesele s tolkymi chlapmi 😀 netreba sa vzdavat! 😀 😀 😀

lusil2005
autor
7. aug 2009

spachala som dalsie vyrezavanicko http://lusilka.webgarden.cz/image/14761425 😅

ka4
7. aug 2009

lusil čo /aký materiál/ ako vyrezávaš? ačím to maluješ ?aj lakuješ potom?dík!

atrami
7. aug 2009

Mám to veselé. 😀
Odčas ma to chytí a ušijem nejaké šaty, niečo rozdám, niečo vysí v skrini.

lusil2005
autor
8. aug 2009

ka4 vyrezavam z drevenej preglejky lupienkovou pilkou. zatial to fidlikam len rucne, ale asi zas neodolam a zadovazim si elektricku 😅 malujem to obycajnymi akrylkami (balakryl atd) a lakujem klasicky - pam lakom.

atrami
8. aug 2009

lusil,
akej hrúbky máš preglejku?

3 deti stačia. Šanca, že by bolo dievča je takmer nulová. 😀

lusil2005
autor
8. aug 2009

moja kolegynka je najmladsia sestra troch bratov 😉

preglejku mam tusim 0,5.

atrami
8. aug 2009

lusil,
mám za sebou 3 cisárske, tak už deti nemožem mať ☹

lusil2005
autor
8. aug 2009

uf ☹ to ma mrzi. ale ked si vezmes ze by to bol zas stvrty chlap... to uz by bola velka presila u vas v domacnosti 😀

atrami
8. aug 2009

Neberiem to nejako tragicky. Tri deti stačia až-až.

papajka7
9. aug 2009

jej tu sa uz zase tvori 🙂 ,lusil sa znova rozbehla 😀 inac aj ja som sa chcela pochvalit s oblekami pre mojich chalanov,ale este som ich nenafotila,ale mam v albume zo svadby neake fotecky a tam ich troska vidno 😉

inac lusil si sikovnica,kde na tie napady chodis?

atrami
9. aug 2009

papajka,
krásne.
Ja musím tiež pofotiť.

papajka7
9. aug 2009

pofot som zvedava 😵

atrami
9. aug 2009

Len toto mi povolilo uložiť.
Mám to v albume.

suzie
10. aug 2009

Ahoj lusil2005, mozes mi prosim poradit kde kupujes take krasne latky, napr. na toho psika a este z coho maju babiky vyrobene tvaricky? Si neuveritelne sikovna. Dufam, ze ta to tvorenie dokaze uzivit, bolo by skoda aby si mrhala talent v nejakej "klasickej" praci. Drzim palce v dalsej tvorbe a potisku (v dobrom) zavidim. 😉

lusil2005
autor
10. aug 2009

suzie latky kupujem kade - tade v metrovom textile. po bratislave, ale aj v zlatych moravciach kde mam svokrovcov je super predajna!

babiky maju vyrobene hlavicky z bavlny vypchatej runom a vytvarovanej vatelinom. dakujem za pochvalu 😅
ale uzivit by ma to urcite neuzivilo 😀 robim to len po veceroch ako hobby. cez den uctujem v kancelarii 😔 😅

aniel
10. aug 2009

angelík s bábikou mi veľmi pomohla lusil, ktorej strašne moc ďakujem za trpezlivosť,inak by som ju nikdy asi sama neušila.Keď prídem z dovolenky skúsim 2 pokus.

papajka7
10. aug 2009

jeej aniel tak aj ty si sa dala na sitie babik,supeeer,az na tvojich fotkach som si vsimla ake su tie babiky velke,su krasne 😵

papajka7
10. aug 2009

lusil ujala by sa aj mna,keby som to chcela skusit? 😉

wighy
13. aug 2009

lusil paraaaaaada, prave kukam na tvojej stranke babiky a neviem ktoru by som chcela pre laurinku
mas nejaku hotovu???????

lusil2005
autor
13. aug 2009

wighy hehe nemam. babulky su hned prec. nestiiiiham! 😀