Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

luvie
2. okt 2010

@snehovavlocka ty ozdoby jsou moc hezké, co je to za materiál prosím? a kde se dá sehnat? díky

snehovavlocka
2. okt 2010

@luvie v obchode vsetko po 1€ neviem to oficialne pomenovat(ten material),v knihe to volali (scoubi,barevne bužírky)-slovensky nazov neviem.a zohnala som len tie svietiace aj to som bola rada,lebo pytat v obchode by som to nevedela.v jednom som to skusala,ale nechapali,co chcem :(

luvie
2. okt 2010

@snehovavlocka moc díky, zkusím se zeptat tady a uvidím 🙂

sammy19
3. okt 2010

@olivova - dakujem za pochvalu! Ciapku som nerobila ja, uhackovala ju mamina 😉 a uz mame doma aj novy prirastok - waldorfske mimco modre ma ruzovu sestricku🙂 som sa vcera cinila. jaj a dnes som este narychlo "zbuchala" jednu zavinovacku pre jedno miminko. no bavi ma to sitie neskutocne, sa mi o tom aj sniva.

a este som chcela napisat, ze tie Tildusky su nadherne!!! Mozno aj ja raz skusim.

collette
3. okt 2010

@iloha
@luvie Díky moc, nakonec jsem to ze strachu a lenosti přehodnotila a nastříkala sprejem něco jiného 😉

Přikládám foto výsledku. Zatím nejsem tak odvážná, abych vytvořila něco komplet nového, na hrdličku od @lusil2005 se odhodlávám už jak dlouho 😀 Takže zatím jedu z "polotovarů" a musím říct, že jsem na sebe pyšná... Se musím pochválit 😀 Pověšení mě sice málem stálo manželství, ale přežili jsme 😀 😀 😀 Sprejem je stříkaný ten košík, byl také bílý a říkala jsem si "bílá koule, bílý košík, bílý medvěd, to bychom tomu mohli říkat Casper" 🙂

snehovavlocka
4. okt 2010

@collette pozeram,ze som si to predstavovala uplne inac,ale je to nadherne 🙂 si sikula😉

sammy19
4. okt 2010

@collette - to je mile, si viem predstavit take do detskej izbicky🙂

ja som cez vikend usila sestricku pre waldorfske miminko modre, tak teraz mame uz dvojicu, aj si to deti pekne rozdelili, syn ma modru babiku a dcerka ruzovu, ktoru nazvala Nelinka🙂
Usila som jej narychlo aj zavinovacku, len som nemala krajsiu latku, tak je aj z takej nie moc peknej, ale dcerke to ocividne nevadi a nosi si ju v tom stale🙂

collette
4. okt 2010

@sammy19 Ušila bys nám taky fleecovou bábiku? Je to jedno jakou barvu. Samozřejmě za úhradu 🙂 Vím, kde mám své hranice a do tohodle se pouštět nebudu. A myslím, že Kubovi by se líbila 😵

iloha
5. okt 2010

@collette - moc hezké 😵
@sammy19 - taky bych si hrála 😉
jste všechny moc šikovné

dsnadja
5. okt 2010

ahojte dievčatá,raz mi niekto dal rybičku vyrobenu z infuznej hadičky,ten niekto bol vtedy v nemocnici a tam ju urobil....normalne mala chvostovu plutvu aj tu hore a dole a oko bolo z tej časti ako je ihla,taka farebna umelina napr modra....nevie niekto ako sa to robi???škoda že už nemam tu rybku že by som ju odfotila a videli by ste ako vyzera.....vie niekto o čom hovorim 😀 ???

dsnadja
5. okt 2010

sammy19 a olivova.....ste šikovne.....super babiky.....

snehovavlocka
5. okt 2010

@dsnadja moj dedko take robil,my sme ich mali na vianocnom stromceku,ale dedo uz nezije a nemam potuchy,ako sa robia.spytam sa mamy,ci ich este ma a ci by ju odfotila

dsnadja
5. okt 2010

snehovavločka 😀 😀 ooo dakujem,už len najsť niekoho kto to vie robiť.....taka bola zlata ta rybka a lutujem že sa niekde zapatrošila....a boli by super aj na stromčeku.....dufam že ju tvoja mama bude vedieť odfotiť..... 😉

snehovavlocka
6. okt 2010

@dsnadja 😉 moja mama nie je zas tak stara... Ved mala teraz 45😀 len ju treba pohladat,tu rybku myslim😉😀

dsnadja
6. okt 2010

jaaaaaaaaaaaaaaaaj prepač ....no teda dosť blbo som sa vyjadrila..... 😀...ale aj tak ďakujem

snehovavlocka
11. okt 2010

baby,akosi to tu viazne 😀 pre vyrobu babik nemate cas na nas zvedavcov?🙂😉
@dsnadja rybka sa hlada,vyrobcovia tiez.vraj sa to kedysi dedo naucil v nemocnici,tak som rozhodila siete po starsej generacii zdravotnikov 🙂uvidi sa,ci sa dakto najde.ozaj,na co to potrebujes?

dsnadja
11. okt 2010

ahoj.....tak ďakujem že si zapojila aj ľudí okolo,veľmi sa mi páčila tá rybka a to jej telo bolo velmi pekne poskladané,len to proste chcem vedieť urobiť.....hodi sa aj na stromček ako si už písala......aj s dcérkami by sme ich mohli vyrábať spolu....

snehovavlocka
11. okt 2010

@dsnadja mmm...to by znamenalo,ze sa to nejako musim naucit ja a potom skusit teba.lebo keby slo len o vyrobu nejakych kusov,bolo by to mozno lahsie.no,ved sa uvidi,ci sa vobec budem mat od koho naucit 🙂) alebo skusim len popytat nejaky navod.a material mas?

dsnadja
12. okt 2010

nemam nič ale to sa snad zoženie.....ved ty si šikulka daš sem fotopostu a je to 😀

snehovavlocka
12. okt 2010

@dsnadja tak tomu hovorim zacinat od nuly 😀😀😀

dsnadja
12. okt 2010

som rodena optimistka.... 😀 ....teda aspoň v niečom 🙂

sammy19
14. okt 2010

ahojte, tak po dlhšom čase (samé choroby, odkedy chodí syn do škôlky...) sa pridávam konečne aj s novými výtvormi. Ušila som ďalších pár bábätiek a ešte dávnejšie aj takýchto zajkov 🙂

olivova
14. okt 2010

@sammy19 - ako vzdy - kraaasne 😵 . Aj my sa nevieme zbavit choroby a to ani do skolky este nechodime....som zvedava potom 😖 Ale hadam rozrobene babiky do pondelka dako urobim hadam...sak su len 2 😅 .

snehovavlocka
14. okt 2010

@sammy19 pocuj,do noziciek a ruciciek(na konce) by si mohla skusit vsit magnetky....brala by som to mensie mimco na chladnicku 🙂)

sammy19
14. okt 2010

@snehovavlocka - vies, ze ma to uz napadlo🙂 vdaka za tip, len by som musela tuho zarozmyslat, ako to tam tak nejako normalne vsit. mas nejaky napad? 🙂

lucinocka
14. okt 2010

Tie handrove babiky su prenadherneeeee, nechce sa mi citat vsetkych 36 stran, spominala si za kolko predavas jednu? Inak tie oci su uzasne, tie su malovane? kraaaaasa

snehovavlocka
15. okt 2010

@sammy19 bud by som skusila urobit to ako samostatny diel alebo by som pri vyplnovani vlozila magnetku na stranu,kde ju chcem a zbytok doplnila standardnou vyplnou.tam ale asi hrozi,ze by sa mohla zatlacit medzi tu vypln a uz by tam nebola efektivna....neviem.ak mi nieco napadne,alebo ak najdem,urcite dam vediet 😀😉

snehovavlocka
15. okt 2010

@sammy19 takto nejako som myslela ten zvlast diel(farebne rozlisene): http://www.babybazar.sk/fotky_popup.php?id=3053...
Alebo to skus nejako podla tychto latkovych magnetiek: http://www.promatky.dychame.cz/magazin/3-tipy-n...

snehovavlocka
15. okt 2010

davam do pozornosti celkom schopny navod na medveda,aj s fotopostupom: http://www.promatky.dychame.cz/magazin/jak-si-v...

sammy19
15. okt 2010

@snehovavlocka jej, ty si zlata, ze tak na mna myslis 🙂 dakujem, asi to aj vyskusam. len si teraz musim dat chvilku nutenu pauzu so sitim, lebo sa mi nakopili ine povinnosti a k tomu stale chore deti ☹