Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sisa.b
9. dec 2010

@lusil2005 uz som si ich bola aj zblizka obrziet 😵 😵 😵 u nas vobec nemaju take krasne latky, vsetko len s velkym vzorom na navliecky 😖 hned by som sla saty pre tu moju usit, len nemozem teraz - zajtra dve skusky a potom ma caka velke pecenie... 😝

troll
10. dec 2010

@lusil2005 nadhera

dudri
10. dec 2010

@lusil parada,
tesim sa na kurz...
len cakam strih, aj donesies strihy rozne saty? a kde bude miesto?
najviac sa mi paci Gretku.
Konecne mama nasla slapadlo na kufrik.sijaci stroj.

olivova
10. dec 2010

@lusil2005 - kraaaaaaaasne....ja sa tak naobdivujem tych babik....Samo aj obrus je kraaaasny.
Ja zasa nestiham....
@bezaz - tiez sa s jednou trapim uz 4-ty den, - robim kabatik na zimnu s cizmamy a kupila som si tak debilnu latku - taku fufnavu - nohy v cizmach mi pretaca - uz by som ich sila inak, asi na latku, kto mal vediet, ze sa mi to bude otacat, a este tolko bordelu mam z nej, same chuchvalce po celej kuchyni a obyvacke, ked to striham....ani kreslit sa mi na tu latku neda....ALE, rozhodla som sa urobit len kabatikovu vesticku, uz ju skoro mam (na tie rukavy z tej latky uz nemam nervy), a ked prelozim nohy, tak ani nevidno, ze ich otaca 😅 . V celku sa mi zda uz kraaaasna teraz 😀 😀 😀 vecer alebo zajtra doobeda hodim foto bez capice, brmbolce su este len na ceste.....To je vianocna....

bezaz
10. dec 2010

@olivova hej, ty si vymyslas kadejake komplikovane strihy, tak sa ani necudujem.. len ja som lemrava, jeden den sijem telo, druhy jednu cast oblecenia, treti nohavice, stvrty vlasy atd 😅
inak uz mam prestudovane tie tilda knizky, co mi konecne dosli z UK, no nadhera, dokonca aj muzovi sa niektore pacia, je tam taky chutny tucny sleepy snowman, dufam, ze sa mi ho podari spravit do vianoc 🙂
baby, plz, co davate do anjelskych kridel? vatelin, ci ako sa to vola?

olivova
10. dec 2010

@bezaz - do malych kridelok davam normal dute vlakno ...ale nie tak vela. A do velkych vatelin 200g (alebo ten hrubsi).

takze moja vesta 😀 . Este mi velmi vela zrucnosti chyba, ale dufam, ze tato potesi na vianoce. Som sa natrapila. Este kridelka a ciapku....Ked dorazia bambulky, este hodim aktualne foto...

olivova
10. dec 2010

najvernejsia farba je na fotke s kapuckou na hlave (fotim to kamerou, nemam fotak, tak ta kvalita nie je bohvieco...)

bezaz
10. dec 2010

@olivova stani, ako vzdy uuuuzasnaaaaa 😵 😵 😵 fakt sa vobec nechytam.. ale ked budem mat na konte tolko tild co ty, tak sa mozno priblizim 😀
a len dute vlakno? lebo podla tych kniziek tam dava cosi ine, u nas v galanterke teta na mna kukala, ze co chcem, kedze mi moc po slovensky nerozumela 😅

olivova
10. dec 2010

@bezaz - 🙂 dakujem. Ku kridelkam - neviem, ako ich sijes, ale ja si ich nakreslim , obsijem, necham kusok na pretocenie a vyplne, ked ich pretocim presijem tie akoby pera a potom dutym vlaknom po kusku plnim - pouzivam na to spajdlu....no neviem, niekto to mozno sije jednoduchsie.... 😅

bezaz
10. dec 2010

@olivova no ja som kridla este nesila, tak preto sa tak hlupo pytam 😀

olivova
10. dec 2010

@bezaz 😀 😀 😀 aha....tak ja si tie kridelka striham aj po tych ciarkach (budem hovori pera) obkreslim, po obvode obsijem, pretocim, presijem pera, chytim kusocky dut. vlakna a napcham ho spajdlou najskor do tych koncov kridelkok - poriadne, aby boli kraaaasne a potom doplnim cele....Nedavam tam toho prilis vela, lebo sa to zle potom prisiva, ked su moc hrube....

troll
10. dec 2010

@olivova krasne a tie boticky,chcem si kupit nieaku knizocku,a ties vyskusat,teraz ma chytili kosicky

lusil2005
autor
10. dec 2010

@olivova fakt tie cizmy su bombove!!! je to fesanda 😵

bezaz
11. dec 2010

babyyyyy hilfeeeee ☹ cela tilda hotova, kreslim uz len oci a oni sa mi rozpijuuuuuu 😢 😢 😢 tu revem ako tur.. plz, poradte, co s tym 😔

olivova
11. dec 2010

@bezaz - aku fixu si pouzila? Rozhodne to nesuchaj, a hlavne nechci umyt, lebo to bude desne...
nedaju sa urobit trosicku vacsie gulky inou fixou?okolo toho rozpiteho

bezaz
11. dec 2010

@olivova stani normalnou fixkou na CD 😝 a praveze je to dost velke, keby som este vacsie spravila, tak ich ma na pol hlavy ☹ nechapem, minule som to kreslila na tu ninkinu tou istou fixkou, na tu istu latku a vysli pekne 😝

olivova
11. dec 2010

pouzivam fixu na cd....ta nerozpija - nenapadlo ma upozornit na to, lebo ked som pouzila aj obycajnu, trosilinku to rozpilo, ale namalovala som opatrne gulky - trosku vacsie a hotovo....Preto moje tildy maju niektore velke ocicka... 😅

olivova
11. dec 2010

@bezaz - hmmmm, tak neviem poradit...vlastne hej. Musis si vsugerovat, ze je krasna aj taka s rozpitymi ocami...A velmi sa rozpili? Ved aj trosku take nevadia, ja mam taky nepodarok, s ktorou sa hrava mala, a tej som teda namalovala ociska...Ale postupom casu sa mi zda krasna aj ta.

bezaz
11. dec 2010

@olivova no keby toto bola pre ninku tak mi to az tak zily netrha, len ta je pre kamosku 🙄 no nic, ked sa nabije fotak, tak vam ju odfotim, som sa tesila, ako sa vam pochvalim, ze konecne nejaka schopna tilda sa mi podarila a samozrejme, ze musi prist nejaka blbost 😖 este rozmyslam nad nejakou ofinou alebo celenkou, aby som to zakryla, len to bude divne vyzerat 😒

olivova
11. dec 2010

@bezaz - kamoske sa bude urcite pacit aj s malymi nedostatkami....Ved ani ja nemam vsetky dokonale....Ale na foto sa tesim 😉

bezaz
12. dec 2010

bre ranko, tak sme oci trochu vyzmizikovali, ale aj tak chuda vyzera, akoby ju niekto dobil, pripadne ako fanynka emo 😅
baby plz opat debilna otazka, k tym kosickom co sme riesili, v jednom postupe je vatelin, v druhom vlizelin, cim je to lepsie? 😉

bezaz
12. dec 2010

a pridavam neslavnu fesandu 😅 inak na fotke to moc nie je vidno, celkom sa nam to podarilo zakamuflovat, ale zblizka to vyzera dost zle 😝

olivova
12. dec 2010

@bezaz - kraaasna, sikula z teba 😉 kamoske sa bude urcite pacit, tie ocka vobec nie su rozpite a trosku mozu byt...to sa len tebe zda, ze je to vela 😅 Inak kukam, mas daky iny strih ako ja...Taky som nenasla 😕

bezaz
12. dec 2010

@olivova stanka dakujem, no ako pisem, na fotke to nevyzera zle, ale keby si to videla zblizka 😅 som ju chuda maskovala mojimi sminkami, bielou ceruzkou a hnedou linkou 😔 a strih je tento http://picasaweb.google.com/Mezenina1/Angel# uplne jednoduchy a hlavne, ruky nemusia byt uplne dokonale 😀 len som neviem akym nedopatrenim spravila nohy zahnute, nie rovne, ako v strihu 😲

lusil2005
autor
13. dec 2010

@bezaz tildica je suprova, a ja davam do kosickov sakon co je nieco medzi vatelinom a flizelinom 😀 ked das vatelin, treba kosik aj presit a je potom pevnejsi. ked podzehlis latky vlizelinom, netreba presivat ale kosik nieje taky pevny. 😅

troll
13. dec 2010

@bezaz no je velmi pekna,aku latku pouzivas na teilcko?

bezaz
13. dec 2010

baby dakujem za pochvaly 🙂
@troll kupovala som na MMB od tejto http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=18244 ale pozeram, ze teraz nema v ponuke tieto latky na telicko 😅 inak je to normalna 100% bavlna

troll
13. dec 2010

@lusil2005 chcem sa ta opytat,ty vystrihujes tie stvorce na tom vateline,myslim pri tom kosicku,a ty pouzivas vatelin?

troll
13. dec 2010

@bezaz dik,pozerm to,a co skusis tie kosicky?

bezaz
13. dec 2010

@troll rada by som, len tento tyzden pridem o stroj, musim ho vratit, tak neviem, do coho sa skor vrhnut, asi rychlo spravim aspon jeden kosik, nech mame na com servirovat vianocne kolaciky 😅