Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sammy19
15. jan 2011

@pristela - krásny anjelik🙂 a tie vlásky nemajú chybu!

ja som dávnejšie ušila tiež také mini-miminko🙂 má asi desať centimetrov.

bezaz
15. jan 2011

ahojte, tak som doklepala spinkacikov, ako vzdy nie su idealni, ale mm zhodnotil, ze sa zlepsujem 😅

troll
15. jan 2011

@bezaz ved su super,mne sa pacia ,len tak dalej,uvidim ako dopadnme ten moj,len zak dalej,prave robim zajka

pristela
15. jan 2011

@sammy19 vypada suprovo 😉 take mini by som veruze aj ja do postielky brala 😀 sikovnaaaa 😉

@bezaz aj mne sa páčia, vypadaju kraasne 😉

troll
15. jan 2011

@sammy19 roztomile

sammy19
15. jan 2011

@bezaz - pridavam sa do klubu, spinkacikovia su krasni! ja obdivujem, ako sijete tie minioblecky na tie Tildusky a spinkacikov. To ja sa neviem odhodlat ani na usitie oblecenia pre tych par babik, co som posila 😀

a vdaka za pochvalu🙂 potesi 😵

bezaz
16. jan 2011

babule dakujem za pochvaly, ale stale je co zlepsovat 😀 este ze ich fotim z vacsej dialky, keby ste videli niektore detaily 😅
@sammy19 a oblecko nie je az take mini, tito maju 38cm, co je uz pohodka, to len na zaciatku, co som sila tildu ninke na narodky, som ju fesanda spravila strasne malu asi 15cm a to sa silo 😝 😝 😝

bezaz
16. jan 2011

@sammy19 jaj som sa chcela opytat, to oblecko pre mimi sijes z nejakej flisky alebo co to je za matros?

troll
16. jan 2011

@bezaz este mam jednu otazocku na teba,aku latku pouzivas na kridla?dik

bezaz
16. jan 2011

@troll norlamnu bavlnu, teraz som mala take tenke platenko biele, pri tilde som robila dokonca z lanoveho platna, co som si kupila u nas v galanterke 🙂

bezaz
16. jan 2011

jaj baby, objavila som super stranku, teda ak ju nepoznate.. posielaju aj na SK, len skoda, ze sa neda vyzistit postovne http://www.puddlecrafts.co.uk/

sammy19
16. jan 2011

@bezaz - ...vidis, a ja som si myslela, ze Tildy a spinkacikovia su taki malinki 😀 no ale 38 cm je teda dost, viac nez tie moje mimina🙂
To telicko je cele z flisu, nie su to obliekacie babiky, takze ja sa s obleckom trapit nemusim 😎

bezaz
16. jan 2011

@sammy19 no bola som prekvapena, dnes som pozerala stranky, kde predavaju tilda veci a take tie sety na zhotovenie konkretnej tildy a tam pisu dokonca, ze jedna ma 58cm 😲 co uz mi teda pride dost 😅 tito spinkosi su v pohodke, akurat do ruky, ale tiez tildu som mala vacsiu, cez 40cm
jaaaj to mas fasa, ze sijes kvazi z jedneho kusu

sammy19
16. jan 2011

@bezaz - 58cm 😲 to si ani predstavit neviem! ja som vlastne este ani Tildusku nazivo ziadnu nevidela, ani spinkacika, v mojom okoli nikto take veci nesije. A ja sa nejako bojim odhodlat 🤐 ale mozno aj na to pride. Len ked ja mam listu zaloziek plnu rôznych poukladanych veci, ktore chcem posit - hadam do dochodku stihnem 😀 😀 😀

tie mimina su super, v tom uz mam ako-taku prax🙂 ale tie klasicke waldorfske babiky, tak to je velka vyzva pre mna...

olivova
16. jan 2011

@bezaz - nestiham 😀 mala mi ide zajtra prvykrat do skolky a bola som zhanat este na poslednu chvilu dake veci....
ved tych spinkacov mas suprovych.... 😕 😵

tilda - ja ich mam velke 64 cm....tie so suknickou su o nieco mensie....ale len o kusok.
@troll - kridelka - mne sa najviac zapacila ta latka na vysivanie s malinkymi kockami....ona sa teda dost strapka, ale tie kridelka sa mi zdaju najkrajsie....Inak ich robia normalne z bielej bavlny....Kazdopadne - co mas doma biele, to daj 😅 ...
@sammy19 - kraaaasne 😵
@pristela - anjelik uuuuzas 😵

sammy19
16. jan 2011

@olivova - 64cm 😲 😲 😲 no teda, tak to som mala poriadne mylnu predstavu, ja som vzdy bola v tom, ze su to take malicke stvorenia 🙂
Tak drzim palce malickej zajtra do skolky! POzeram, ze vekovo je rovnako ako moja dcerka, ale ta este zatial nechodi (uz teraz sa bojim tej chvile, ked pojde...). Tak sa drzte!

olivova
16. jan 2011

@sammy19 - ze dakujem....mam taky dojem, ze ona to asi zvladne lepsie ako ja 😀
a su aj mensie tildy - tie s velkym kridlami su 2/3 z mojej, ale ked tie vacsie sa mi lepsie robia a podla mna aj lepsie vyzeraju ako dekoracia....
Robila som aj 1m - ovu, ale ta sa mi vobec nepacila a vyparala som ju (to bol ten strih s velkymi kridelkami), ale chystam sa urobit este jednu s malymi kridelkami taku velku..

troll
16. jan 2011

@bezaz dik,no ja dokoncujem toho zaja a neni to take jednoduche ako som si myslela,ale tesim sa na spinkacika

sammy19
16. jan 2011

@olivova - aj u nas to tak bolo, ked isiel syn do skolky. ja som na tom bola dost zle, ale on uplne v pohode 😀

Mne sa tiez väcsie veci lahsie robia ako malicke. Aj preto som sa bala usitia Tildy, lebo som si myslela, ze je to take mini. Teraz sa mi to uz viac pozdava, ked viem, ze su take velke. To by som mohla zvladnut 🙂

troll
16. jan 2011

@olivova no plachtu doma mam,aj na vysivanie platno,to je dobra idea,ja tiez neviem na aku velkost si mam strih pripravit,ale to je asi jedno.otazka,ked si kupim knihu su tam aj strihy?drzim palce v skolke...

bezaz
16. jan 2011

@olivova stanka dakujem 😉 verim, ze mala to zvladne lepsie ako ty 😀
ja budem rada, ak mi krpatu zoberu do skolky, ale prihlasku idem urcite dat

@sammy19 sak tu prvu pre ninku som spravila malinku a to teda bola robota 😝 cim vacsia, tam lepsie sa robi

@troll a ktoreho zajaca robis? lebo som nasla 2 strihy, jeden taky vcelku a druhy separe hlava, koncatiny, telo.. ten je asi narocnejsi 😅

olivova
16. jan 2011

@troll @bezaz dakujem za drzanie palcov.... 😉
troll - v kazdej knizke je strih - v tych brozurkach....niekto tie 64 cm ale zmensuje na kopirke, ale original je taka velka.... - alebo ked sa stiahne strih z netu, tak je skoro akurat 64 cm 🙂 Akurat - bola som rozcarovana z tej sady 4-roch kniziek za dakych 18? eur....alebo tak dako to stalo. Strihy su sice tam - vsetky pokope, ale ak chces nieco usit, treba to ist dat prefotit a niekolkokrat zvacsit....Kazdopadne tam su vsetky strihy...to je ta vyhoda...

bezaz
16. jan 2011

@olivova teedaaa ty si si kupia tu sadu za tolko penazi? mna stala cca 10.50 z anglickeho amazonu 😅 a tiez ma nasrdilo, ze sa tie strihy tazko zvacsuju, ale ako pises, aspon su tam pokope 🙂
inak baby, ideme do tej novej knihy?

olivova
16. jan 2011

@bezaz - manzel podporil 😀 ja som si tu novu knizocku uz zajednala....alebo budes mat lacnejsiu? ze by som to odvolala a kupila s tebou... 😅

bezaz
16. jan 2011

@olivova no lacnejsie bude, ak bude k mani na amazone a tam ju zatial neprezentuju 😅 takze zatial si ju nechaj objednanu 🙂

troll
16. jan 2011

@bezaz no toho co ma telo separo....

snehovavlocka
16. jan 2011

ahojte....tak tu je najnovsi macko.....ma pohyblive ruky aj nohy 😉 😀

bezaz
16. jan 2011

@troll jaaaj herecka, nezavidim, mne sa tiez hrozne pacil, aj ten macko, mysicka, ale na prisivanie hlavy si netrufam 😅 tesim sa na tvoje foto 😀
ozaj, ani som sa nepochvalila, dnes mi mm kupil sijaci stroj 😵 ten pozicany zajtra musim vratit, tak to super vyslo

bezaz
16. jan 2011

@snehovavlocka presne toho macka som mala na mysli 😀 sikulkaaaaaa 😵

troll
16. jan 2011

@olivova dik,ja len zacinam nemam este ziadnu knihu,mozno tu novu,postupne si objednavam,lebo je to naraz kopec eur...