Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sammy19
19. jan 2011

@bezaz - baby to runo sa oplati objednat, ja ho mam doma. rozdelila som sa napoly s jednou kockou. ked ste viacere napr. zo Ziliny, tak sa dajte dokopy a mate to super. ale zasa aj tych 10kg sa da spotrebovat 😀 😀 😀 aspon budete mat motivaciu 😀

adus123
19. jan 2011

@vera21 ...ten penzion sa vola Junior....asi ten si myslela, ze?

vera21
19. jan 2011

@adus123 ano, jasne, Junior - je tam aj nejaka restika, sa mi zda..... No a z Levika je ten penzion tak 5minut pesej chodze - cez jednu cestu a okolo dvoch panelakov 🙂

bezaz
19. jan 2011

@sammy19 keby som sa mala s kym podelit.. len ked objednavala kamoska, tak som mala este dost od alinky a teraz sa nemam s kym podelit 😅 hodis plz link?

sammy19
19. jan 2011

@bezaz aj by som hodila link, len to objednavala ta kocka, takze ja vobec neviem, ze co a ako. Skusim zistit od nej a napisem.

olivova
19. jan 2011

@bezaz -sla by som do toho s tebou 🙂

bezaz
19. jan 2011

@olivova stani ok, idem to vyzistit a objednam.. do ZA ti to mozem aj poslat bud po dedkovcoch alebo svagrovcoch, neviem, ci tam do porodu pojdeme, jedine, ze by lusil urobila ten kurz nakoniec tam 😉

troll
19. jan 2011

@lusil2005 jej dik,uz aj viem,maju aj predajnu v cadci,ked budem doma zajdem kuknut

olivova
19. jan 2011

@bezaz - dohodneme sa.....mne neprekaza potom doplatit aj postu....vzdy to vychadza lacnejsie ako kupujem 😉

bezaz
19. jan 2011

@olivova ok, napisem im 🙂 minimalny odber je 10kg, kilo vychadza 2.93, balne 1.50 a este postovne 😉

olivova
19. jan 2011

@bezaz - ok 😉

troll
19. jan 2011

@bezaz tiez si myslim ze je to dobra cena

sammy19
19. jan 2011

...tak uz nemusim zistovat🙂

lusil2005
autor
19. jan 2011

zienky, co sa tyka toho ubytovania... neviem kolke z vas by sa chceli ubytovat, ale ratajte s tym ze v sobotu sa bude sit do vecera. fakt niektore baby siju az do polnoci. ale zas - je pravda ze posledne sa v sobotu siju satocky takze tie si mozete dokoncit aj doma ked budete chciet. chcem tym len povedat, ze uplne najidealnejsie by bolo keby bolo ubytovanie a sitie v jednom arealy. mozno aj cena by mohla byt trosku prijatelnejsia aby ste nezaplatili za ubytovanie viac ako za cely kurz aj s cestou, ale to je cisto na vas. 😉

dudri
19. jan 2011

lusil,chcela by som kurz, takze nepojdem niekam. Nechce sa mi cestovat... ☹
len tu BA, asi som jedina 😒

adus123
20. jan 2011

@lusil2005 ....mozem sa spytat, kolko stoji ten kurz, co vsetko na to by som potrebovala a ako dlho asi trva? dakujem.

zuzanocka
20. jan 2011

ahojte, kočky, chcem sa spýtať, odkiaľ by ste mi odporučili objednať kit na Tildu. čo som tu bleskovo prebehla vašu diskusiu, písali ste o jednej pani z českého mimibazaru, myslím, že som ju našla, aj mi písala, že posiela aj na Slovensko, celá sada vyjde asi 30 eur aj s poštovným.
myslíte, že by sa oplatilo (kvôli jednej Tilde) zháňať od rôznych predajcov látky, nášivky, vlásky, stojan a ostatné..., alebo to radšej (pohodlne 😝) kúpim v celej sade? čo by ste mi poradili?
plus ešte otázočka: v sade nie je výplň.. čím sa plnia, aby sa dali aj pekne ohýbať, posadiť a pod.?

vopred ďakujem za odpoveď! 🙂

zuzanocka
20. jan 2011

vybrala som si túto... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29726282&tab=3 proste som sa do nej zaľúbila 🙂 vyzerá ako moja mamina 😵 😉
má síce len 42 cm, preto ešte váham, či nie túto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29798095&tab=4

olivova
20. jan 2011

@zuzanocka - ta druha je na vyrobu narocnejsia - na prisivanie ruk 😉 . Co ti poradit - hmmmm, pokial chces presne take iste, ako ich vidis, uvazovala by som dat tolko penazi, je tam aj navod a vsetko pokope.....ALE su krasne tildy aj z podobnych latok a omnoho lacnejsie (naklad na 1 tildu robi cca 10 eur - zalezi na latke ). naplnuju sa dutym vlaknom - strana dozadu, rozoberame to tam 🙂

bezaz
20. jan 2011

@zuzanocka zuzi, mne to pride ako zbytocne vyhodene peniaze 😉 ako pise @olivova vsetko sa da kupit lacnejsie a strih si stiahnes z netu 🙂 tu druhu variantu som napr ja este ani neskusala, kedze mam obavu z tych ruk, nie som az taka sikovna 😅 ja som na zaciatku nakupila asi za 22eur, to bolo asi 10druhov latok, z toho 2 na telicko, nejake vlny na vlasy aj vypln 🙂

zuzanocka
20. jan 2011

@olivova, dakujem 🙂 dute vlakno mam doma dost slusnu zasobu 😀 cize tento problem je vyrieseny...
ono... mne sa to zdalo zbytocne komplikovane a zdlhave hladat u roznych predajcov tam latku, tam stuzku, tam este nieco... ta moja pohodlnost ma tlaci do objednania celej sady..
samzrejme, ze ak by som ich mala v plane sit viac (co zatial nemam 😀), oplatilo by sa pohladat... len ked nemam strih a ani nemam predstavu, kolko latky a pod. by bolo treba...
ty si robila tu kvetinovu anjelku? a... mame priblizne rovnako "stare" deti 😉

este editujem, kedze medzi tym pridala @bezaz prispevok...
tak asi pouvazujem aj nad tym nakupenim materialu... poradite mi, kde sa da stiahnut strih? aj postup niekde najdem?
a asi skusim teda toho plazoveho anjela 😉

olivova
20. jan 2011

@zuzanocka 🙂 tie kvetinkove http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?... - moje...ta druha mensia - ta mi pripada, ako ked som robila skriatkule, tam sa ruky len tak prisiju, je to zakryte trickom, satickami....
Pokial len 1-nu, asi by som do toho sla a mas original anjelinku a ako hovoris, nepozeras co mas objednat ale mas to v kope.....len je to nakladnejsie a nitky zevraj su nadoraz (vydu len-len)....Ale, daju sa strihy stiahnut aj na nete (ked das vytlacit na A4 - robi rozdiel dake 2-3 cm. )
a neukazuj hotovu detom - mne novu mladsia nikdy nechce vratit 😀

olivova
20. jan 2011

@bezaz - mne sa tak paaaaaci prave ta zahradnicka, ze sa pohravam s myslienkou kupit ju....Ale kupujem ju uz pol roka, lebo za 31 eur mam vela novych latok a stale to odkladam 😀

zuzanocka
20. jan 2011

@olivova klobuk dole 😵 😵
ok, vyspim sa na to a uvidim 🙂
dakujem zatial

troll
20. jan 2011

@olivova pozerala som tvoje vytvory,super nadhera.... 🙂

bezaz
20. jan 2011

@olivova stani je mi to jasne 😀 akurat som pozerala na anglickych strankach tie vlnene latky, u nas ich myslim nikto nepredava 😅

@zuzanocka na mimibazare slovenskom aj ceskom je kopec strihov, aj staci ked zadas do googla tilda a hodi ti to kopec stranok.. potom uz je na tebe, v akej mierke si to vytlacis.. a latky ti staci nakupovat po pol metri, len na telicko spotrebujes viac 😉 su aj tilda knizky, kde su pridane strihy, postupy.. moznosti je neurekom 🙂

lusil2005
autor
21. jan 2011

@adus123 ahoj! niekde tu na diskusii som pisala tie podmienky, pockaj idem to skusit pohladat 😅

bezaz
21. jan 2011

@lusil2005 plz vedela by si mi poskytnut foto tej macky, ako si nakreslila face? moc dik

olivova
21. jan 2011

@adus123 - najdi si diskusiu okol 1. 12. 2010 - bud ten datum, alebo den dozadu (v ip mi lusil opovedala 1.12. takze sa to tam okolo toho datumu pisalo 😉 )

lusil2005
autor
21. jan 2011

tu su tie info ohladom kurzu:.
takze kurz trva dva dni (za tie dva dni mame co robit aby sme babiku stihli). najlepsie sobota, nedela. sije sa od deviatej rana do neskoreho vecera, a na druhy den sa maluje. konci sa okolo druhej poobede.
kurzovne je 35 eur, + material 10 eur (v tom je bavlnene platno na telicko, uplet na hlavicku, runo, vlna na vlasky, vatelin, stetce, farby na textil, strihy, cvoky na zapinanie satociek). kto si prinesie material sam, nemusi platit 10 eur.
vy si musite okrem toho este priniest: sijaci stroj, predlzovacku, latku na satocky podla vlastneho vyberu (bavlnenu) pevnu (napr. jeansovu) nit, potrebne nite do stroja, nieco na pripadne paranie, velke noznice, pravitko, ihly na rucne sitie.

este pridam ze tych 10 eur na material treba poslat dopredu ako zalohu. ale to az ked bude isty termin a miesto. 😉