Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sammy19
9. máj 2011

Ahojte,
@olivova , @troll dakujem🙂

Baby, inak, ked tu pisete o tom pleteni si pojmov u nasich deti, tak to aj nas 5-rocny ma v tom total chaos. Tiez mi vie povedat: "Maminka, vcera pojdeme na ten vylet!" alebo zahlasi, ze "zajtra sme boli na chate" 🙂

@vera21 mne sa to zda ako dobry napad, co si napisala. Uz potom len doriesit to dnes, zajtra a vcera a bude to 😅

sammy19
9. máj 2011

@lussy23 - dakujem!
Ten link, co Ti dala bezaz, je super, je tam niekde aj ako sa robi hlavicka... uz som to nasla http://www.moje-rodina.cz/blaznivy-svet-napadu/...

Ale tie mimina, co robim ja, tak to je moj strih, ktory som si tak nejak postupne vypracovala az do sucasnej podoby, i ked stale na tom este nieco menim a skusam🙂 Hlavicka je kazdopadne vzdy rovnaka.

Inak, o tom, ako sa robia waldorfske babiky, pisem aj na mojom blogu, ak chces, pozri si: http://www.chvilkapremamu.sk/search/label/waldo...

Su tam aj linky na stranky, ktore mi dost pomohli, ked som s tym zacinala. Keby si mala nejake otazky, pokojne sa pyta a ak budem vediet, rada ti poradim 🙂

bezaz
11. máj 2011

hojte, nejako nam to tu viazne
ja teda nesijem, kedze nemam cas ani zit, ale nadabila som na nejake novinky, ako robit vlasky tilduske, ak by mal niekto zaujem http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6960&user=... 😉

sammy19
12. máj 2011

Ahojte, bezaz, no ja tiez nemam moc casu teraz na sitie ☹ a to ani male babo nemam🙂
Ale mam na blogu rozhovor s jednou zienkou, co robi, sice nie site, ale rebornovane babiky🙂 Tak ak chcete, kuknite. Su tam aj krasne fotecky, je to, myslim, dost zaujimave, i ked u nas stale nie velmi rozsirene.
http://www.chvilkapremamu.sk/2011/05/rebornovan...

troll
16. máj 2011

ahojte,tak sa mi podarilo zas nieco dokonciit,pre moju neterku k maturam,dufam ze sa bude pacit

snehovavlocka
16. máj 2011

ahojte,dievcata.....ja uz som tak davno nesila,ze uz ani nepamatam,ako sa drzi ihla 😀 ale uz by som sa mohla polepsit,nech sem stale nechodim len pokukovat po vasich krasnych vytvoroch

@troll ta je nadherna a maturantku istotne potesi 😉 drzime jej palce

troll
16. máj 2011

@snehovavlocka ahoj,dakujem a co to tu vidim,gratulujem ,a chybas tu 😨 ja som tiez rada ze vobec nieco usijem,lebo pri mojom malom si ani casopis neprelistujem 😵

farenka
16. máj 2011

@troll naaaadhrena, krasna latka na satocky. velmi velmi pekne 😉

troll
16. máj 2011

@farenka dakujem,ano ta latka je super,srdieckova 😵

bezaz
16. máj 2011

@troll je fakt krasna 😀

@snehovavlocka jeeeej gratulujem 😵

lusil2005
autor
16. máj 2011

@snehovavlocka aj ja sa pripajam!!!! gratulujeeeeem!
@troll kraaaaaaaaaaaasna!!!

aj ja som trosku posedela za strojom... zbuchala som jarny vencek na dvere a tildu pre tetinu kolegynu - vraj je blazon do anjelov...

troll
17. máj 2011

@bezaz dakujem
@lusil2005 dakujem,anjelka krasna,a ten vencek nadherny 😵 lusi mohla by si mi poradit ako ho usit?

lusil2005
autor
17. máj 2011

@troll dakujem dakujem! ten vencek uplne jednoducho... usijes si tri dlhe tenke tunely, vyvratis, narves runom a napevno zapleties. stocis do venca a hore uviazes. 😉

bezaz
17. máj 2011

@troll @lusil2005 baby plz, ako robite tento tildovsky uces? motate bavlnku okolo hlavy a potom na drotiku zapletiete?

snehovavlocka
17. máj 2011

@troll
@bezaz
@lusil2005
baby,ste zlate,ale ved to uz nie je novinka 😀 😀 😀 (uz som sem pisala,ked som uz mala "oznam" o tehu),ale potesi 😝

tak snad coskoro nieco pekne usijem,nech tu nie som stale len ako pozorovac 😅

troll
17. máj 2011

@lusil2005 dik 😵
@bezaz no ja na drotik nenamotavam,neak mi to tak nejde,len v strede prisijem bavlnku a nie vela bavlnky,aby nebol ten vrkoc hruby a zapletiem a potom prisijem a ozdobim 😵

lusil2005
autor
17. máj 2011

@bezaz ano, ja motam na drotik. ale najprv namotam, a az potom robim vlasky na hlavicke 😉

farenka
18. máj 2011

@lusil2005 Tak tato anjelka je veeeelmi vydarena, ale nakoniec ako vsetko co urobis 😉 Aj vencek je krasny a nevyzera to zlozito, tak by som taky mozno zvladla aj ja - uplna zaciatocnicka. 😝 Dakujem za typ 😵

lusil2005
autor
20. máj 2011

farenka dakujem!!! drzim palce, nezabudni dat fotku ako sa podaril!

ja som vcera dala trosku volno stroju, a tvorila som z ineho sudku... svadobne pergamanko a moja prvaaaa potahovana torta! v nedelu ma dcerka narodeniny, a nechcela som to zmrvit, tak som najprv urobila jednu na skusku... potahovacia hmota je z marschmallow cukrikov

troll
20. máj 2011

@lusil2005 velmi ,velmi super,torticka krasna,mas moj obdiv ja som dala filipkovi upiect,ale este spravim sacherovu,dufam ze sa podari a to svadobne pergamo je krasne 😵 😵 😵

bezaz
20. máj 2011

@lusil2005 ty brdo, do coho sa pustis, to je nadhera 😵 😵

lusil2005
autor
20. máj 2011

zienky dakujem dakujem! dufam ze sa podari aj ta prava co pojde na narodeniny 😀

olivova
20. máj 2011

@lusil2005 - suhlasim @bezaz. 😲 😲 😲 normalne tazko uverit, ze prva....je to tak trosku nespravodlive...ja si musim odmakat uplne vsetko, kym sa dostanem na akutaku uroven (torty tiez, s tymi sa ani chvalit nebudem 😀 😀 😀, kazdopadne potahovaciu hmotu este mam v chladnicke aj vela farbiciek ...) a ty cim zacnes, tym vyrazis dych....
kraaaaaaasna, aj torta aj anjelka....
@troll - neviem, co by som k anjelke povedala....dosli slova 😉 😀 😀 je kraaaaaaaasna

bezaz
20. máj 2011

@olivova stani, ideme na weekend do ZA, nedame tildacke stretko? 😀 zaujimalo by ma, ako sijes tie prehozy

olivova
20. máj 2011

@bezaz 😀 😀 budem rada. do ip hodim telefon....staci potom zavolat. Jeden mam uz skoro hotovy, donesiem ukazat - uz len presit a dalsie 4 mi stoja, cakam o dusu na latky, a balik sa asi dako stratil. Najhorsie je, ze zo vsetkych mi chyba kusok (jeden stvorec - lebo som objednala zlu latku; jeden pasik, lebo som zabudla; kusocek lemu, lebo som urobila vacsi rozmer....a tak- na kazdej nieco) 😀 😀 😀 a uz mi ide balik 4-ty tyzden....som ich mohla mat davno hotove - ach jaj....

lusil2005
autor
22. máj 2011

tak narodeninova torta je hotova, oslava moze zacat...

troll
22. máj 2011

@lusil2005 no tak klobuk dole,je nadherna .ta bude urcite vynikajuca,peknu oslavu

troll
22. máj 2011

@olivova dik,uz sa tesim na foto,dufam ze tie latky skoro dorazia 😵

lusil2005
autor
24. máj 2011

ahojte zienky, idem k vam s novou tortickou... tentokrat jogurtovo-slahackova plnka s jahodami. 😅

bezaz
24. máj 2011

@lusil2005 ako vzdy dokonale 😵
dievcence, v auguste vyjde tildas atelier v anglictine a je o mooooooc lacnejsi ako ten v norstine 😀 tesim, tesim