Šitie dvojihlou

amairim
25. feb 2016

Ahojte damy. Mam taky problem, sijem uz dost dlho, ale prave dnes som sa odhodlala pouzit dvojihlu. Mam masinu singer a aj dvojihlu tejto znacky. Navliekla som obe vrchne nite, aj spodnu cievku mam, ako vzdy. Len mne to zo spodu nechyta obe nite, proste mam to totalne navolno, akoby tu lavu ihlu ta spodna cievka uplne ignorovala. Uz som skusala hociake napatie niti, hornej, dolnej a nie na to prist. Dakujem za radu. Na nete som nasla rozne videa, aj v anglictine, ale nikde nic nenastavuju s tou spodnou, ani v original navode, co mam k masine nic k tomu nie je. Stale len, ze navleciem do oboch hornych niti a sijem. ☹

ludmilaka
25. feb 2016

@amairim Hm, ten istý stroj, šijem prevažne dvojihlou, síce začiatočníčka ale toto sa mi ešte nestalo. Jediné čo mi napadá je, že naozaj musí byť tá jedna niť uvoľnená. Aký typ Singer máš? Vyskúšaj tú druhú niť nechať na cievke a na držiaku kde navíjaš cievky. Mne to takto ide.

amairim
autor
25. feb 2016

@ludmilaka 8280, mozno to bude aj typom nite, bo sa pokusam presit kozu s obuvnickou nitou a ona je taka "klzka"Fakt neviem, asi chcem od chudatka moc a nie je na to stavana. Dnes uz to necham tak a zajtra skusim naschval inu nit.

ludmilaka
25. feb 2016

@amairim Skús aj inú látku. Iba vyskúšaj či to pôjde. Tiež si myslím, že chudina nie je na to stavaná. Ja som vzdala viskózu🙂

ludmilaka
25. feb 2016

@amairim Máme rovnaký🙂

amairim
autor
25. feb 2016

@ludmilaka neuveris, ale je to tak, ma probelm s tou nitou, ale koza v pohode. Sakra, musim to nejako vyspekulovat. Ale dakujem, si ma nakopla, aspon som vdaka tebe vedela, ze netreba nic dostelovavat 🙂
Pekny vecer

ludmilaka
25. feb 2016

@amairim Držím palce. Skús pozrieť či aj dvojihly nevyrábajú v rôznych hrúbkach podľa typu šitej látky.

amairim
autor
25. feb 2016

@ludmilaka neviem ci skor obuvnicku masinu nebude treba. Ale tvoj variant mi pride lacnejsi 😀

aktiz
18. máj 2016

Ahojte, chcela by som si kúpiť šijací stroj. Potrebujem ho prevažne len na skracovanie, zužovanie, prípadne ak niečo z času na čas ušijem. Mám dva vo výhľade a to buď AEG 376, alebo TOYOTA NECCHI SUB 22. Môžete mi prosím poradiť, či sú dobré a ktorý si radšej vybrať ? Ďakujem veľmi pekne za rady.

amairim
autor
18. máj 2016

@aktiz ahoj, mam pocit, ze ja urcite nie som kompetentna ti radit. S mojou masinou nie som velmi spokojna.Tiez uvazujem nad kupou ineho. ALe skus sa spytat tuna v tejto diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/aky-sijaci-stroj-mi-odporucate/
tu si ine macherky 😀

aktiz
18. máj 2016

@amairim ďakujem 🙂